Založ si blog

Hlúpe porovnávanie po 30. rokoch

Novopečení moderní politológovia a sociológovia si predsavzali porovnávať život za socializmu a terajšieho kapitalizmu na Slovensku pri príležitosti výročia majdanu z roku 1989. Napriek tomu, že technické vymoženosti za 30 ročné obdobie vo svete obrovsky vzrástli, uplatňovaním kapitalistického spôsobu života po 30. rokoch pre bežný národ sa životná úroveň zhoršila, keď vyše 700 tisíc ľudí žije na hranici chudoby. Politici a sociológovia vytvárajú priemery výšky platov a priemernej životnej úrovne. Takéto porovnávanie vôbec neobstojí, nakoľko vieme, že keď mesačný príjem mecenáša milionára je 50 tisíc eur a príjem dôchodcu je 300 eur, tak priemer je vyše 25 tisíc eur, čo je absolútny nezmysel. Taká istá hlúposť je, keď napr. by ste v nemocnici spriemerovali teplotu všetkých pacientov. To je u hlupákov sociológov jedno. V našej spoločnosti nastali veľké rozdiely v príjmoch a vláda to iba hasí rôznymi sociálnymi balíčkami a charitatívnymi opatreniami, zbierkami pre chudobu, aby nedostali ľud do kolapsu.
Je absurdné porovnávať Slovensko so západnými štátmi, keď kolónie v Afrike a v Ázii im prinášali obrovské zisky, z ktorých doposiaľ žijú ich potomkovia a budu žiť ďalšie generácie. Pri čom v predvojnovom Československu bolo Slovensko ako chudobný agrárny prívesok a pred tým ako za Rakúsko-Uhorska najzaostalejšia oblasť tohto regiónu. Nehovoriac o tom, že Slovensko bolo zničené vojnou a až industrializácia za socializmu postavila Slovensko na nohy. Doposiaľ bývate vo vybudovaných státisíce bytov za socializmu. Je mi ľúto, že ani historici, sociológovia, ani politici to nevidia, ale len očerňujú a sproste nadávajú na bývalý režim. Mládeži približujete samé nezmysly a vy novodobá šľachta sa vyžívate a chvastáte sa iba tým, akú životnú úroveň máte s nakradnutými peniazmi.

Kapitalizmus a život na ulici

07.12.2019

Dňa 7.12.2019 sa v televízii Ta3 viedla diskusia o ľuďoch, ktorí žijú na ulici, čiže o bezdomovcoch. Prekvapila má informácia, že na celom svete existuje počet ľudí bez domova cca do 1 viac »

Sú to iba náhody pán Nicholson?

02.12.2019

Je zaujímavé, že Anglicko-kanadský novinár Nicholson mal záujem prísť akurát na Slovensko. Bola to náhoda, že aj v čase smrti Ernesta Válka pôsobil v Bratislave, keď predtým ho vyučoval viac »

Bohatstvo verzus chudoba, stresy a samovraždy

27.11.2019

Kam sa ženie národ tohto sveta? Samozrejme neustály hlad nenažrancov po peniazoch. Z normálnych ľudí sa postupne stávajú nenásytní podnikatelia, z podnikateľov milionári, z milionárov miliardári viac »

Evo Morales

Exprezident Morales odcestoval z Mexika na lekárske vyšetrenie na Kubu

07.12.2019 21:29

Moralesov odchod na "dočasný" pobyt na Kube potvrdilo mexické ministerstvo zahraničných vecí.

potenie - mokrý - zápach - únava - práca - stres - kravata

Tvrdá šikana v českej škodovke. Zavretí v debne, preháňadlo v káve

07.12.2019 20:03

Zavreli ich do debne, upevnili veko, nastriekali do nej smradľavý sprej. Česká Škoda Auto vyhodila pracovníkov, ktorí šikanovali svojich kolegov.

USA / KĽDR / Kim Čong-un / Donald Trump /

Rozhovory s USA o denuklearizácii už nepokračujú, oznámila KĽDR

07.12.2019 19:42

Zároveň skritizovala európskych členov Bezpečnostnej rady OSN, ktorí nedávno odsúdili severokórejské "provokačné" skúšky balistických striel.

BRITAIN-ELECTION/DEBATE

Johnson a Corbyn sa stretli v poslednej televíznej debate pred voľbami

07.12.2019 18:56

Britský premiér a líder opozičnej Labouristickej strany sa v piatok večer stretli v poslednej televíznej debate pred parlamentnými voľbami, ktoré sa v krajine konajú 12. decembra.