Založ si blog

Bruselská euro-partia ako z inej planéty

Taká obrovská honba a tlačenica do Európskeho parlamentu dennodenne v televízii a vo všetkých ďalších médiách vrcholí ako keby bol začiatok III. svetovej vojny. Samozrejme extra luxusný život čaká zvolených kandidátov do „eurokabaretu“ v Štrasburgu a v Bruselu. Prečo by sa tam nehrnuli? Však za každý deň, iba len keď svoju účasť zaregistrujú, majú za príslušný deň 324 eur!! V porovnaní so slovenským dôchodcom, ktorý ma za mesiac menej ako táto suma europoslanca za deň?!!!
V Európskom parlamente je 700 poslancov. Každý z nich má minimálne 12 000 eur mesačne a ešte niekoľko asistentov po 3 000 eur, tak spolu takmer 20 000 eur krát 700 poslancov je 14 miliónov eur za mesiac. Za rok je to 168 miliónov eur. Ešte keď k tomu pripočítame takmer milión eur pre presun medzi Bruselom a Štrasburgom, tak to sú krásne peniaze, o ktoré oberá Brusel pracujúci národ Európy.
Mimo toho si predstavte, že za európske peniaze v Bruseli pracuje 6166 členov, z čoho priamo v Bruseli sedí 3279 a v Štrasburgu sedí 80 členov. No zvyšných 2807 členov si váľajú zadky v Luxemburgu.
Predseda Európskej komisie Junker má mesačný príjem do 30 000 eur a pri tom má do 20 asistentov o čosi s menším platom. Všetci členovia tejto komisie podobne disponujú s mesačným príjmom viac ako 15 000 eur s minimálne 10 asistentmi, takže je to poriadny balík peňazí. Takto sa to šafári v prekrásne vymyslenej euro partii. Ročný rozpočet Európsko-Bruselskej administratíve predstavuje 1,7 miliárd eur. Keď zoberieme iba desaťročné pôsobenie tejto administratívy, tak za 17 miliárd eur koľko chudoby by sa v Európe poriešilo.?!!
Brusel je odtrhnutý od reality, keď množstvo ľudí živorí okrem toho, že tí istí európski vodcovia vytvorili možno milión bezdomovcov na Európskom území a títo „nadľudia“ si žijú ako na inej planéte.
Mimo iného, slovenskí poslanci nemajú možnosť bojovať za slovenské záujmy, nakoľko sú v pomernej menšine oproti veľkým štátom , ako Nemecko a Francúzsko a pri tom sú zapojení do straníckych frakcií, takže frakčné záujmy Čiže nie sme v nejakej izbe Európskeho domu, ale Slovensko býva v Európskom suteréne, alebo v jeho pivnici a tak aj s nami západní mecenáši nakladajú. Toto je súčasná Európska Únia.

Pellergrini a Lajčiak si myslia, že ľudia na Slovensku žeru seno

06.05.2019

Po návrate slovenského predsedu vlády z USA, ktorý uskutočnil cestu na pozvanie prezidenta Trumpa, vysvetľoval ako Slovensko je nadšené, že ho prijal najmocnejší muž sveta. Pri diskusii poprel, viac »

Šíri sa epidémia kapitalizmu a klerikalizmu

04.05.2019

Dve tretiny národa na Slovensku teraz vidí, že precenili si svoje názory v roku 1989, keď štrnganím kľúčov ako ohúrení a omámení propagandou západu sa rozhodli urobiť rozklad vlády ľudu viac »

Šaškáreň a manipulácia pri voľbe „Najväčšieho Slováka“

02.05.2019

Už od začiatku bolo jasné, keď RTVS poverila moderovaním duchovného fanatika. Organizátori schválne zapojili do tej súťaže i žiakov cirkevných škôl, kde dejiny sú pre nich iba dejiny cirkevné viac »

Lucia Žitňanská

Novelizácia zákona o stimuloch je zbytočná, tvrdí Žitňanská

21.05.2019 16:46

Cieľom novely zákona o stimuloch je zosúladiť tento zákon so zákonom o registri partnerov verejného sektora.

Praha

Našli telo robotníka, ktorý ešte v apríli spadol v Prahe do kanalizácie

21.05.2019 16:24

Muža našiel náhodný okoloidúci na brehu Vltavy.

Vincent Lambert / OSN / vegatatívny stav /

O odpojení Francúza od prístrojov rozhodne až OSN

21.05.2019 16:04

Hodiny po tom, ako v pondelok lekári prestali muža kŕmiť, parížsky súd nariadil zmraziť predchádzajúce súdne rozhodnutie dovtedy, kým výbor OSN prípad neposúdi.

požiar, auto

Nočný požiar poškodil v Žiari nad Hronom dve autá

21.05.2019 15:59

Nie je vylúčené, že k požiaru došlo cudzím zavinením.