Založ si blog

Vraj „Silná zostava“ RTVS

Slovenska televízia ponúka mimo zvrátených protislovenských diskusných klubov Hríba, Harvana, prehnaného množstva náboženských programov, aj rôzne iné diskusie ako napr. reláciu „Silná zostava“. Neviem prečo to nazvali silnou zostavou, keď moderátorka Oľga Baková si vyberie do diskusie okrem sociologičky Porubänovej aj nejakú mladú herečku, prípadne mladú právničku, alebo nejakú ženu z ulice. Toto má byť vraj „silná zostava“?. Neviem čo je na tom silné, keď okrem toho, že je na pretrase niekedy aj závažný problém spoločnosti, vyjadrujú sa k tomu nekompetentné také osoby, ktoré sú slabé a príliš mladé, narodené buď po roku 1989, alebo pár rokov pred tým, kedy ešte cumľali cumlík. Posledná diskusia mala riešiť problém bezdomovcov. Nie, že by riešili ako skoncovať s bezdomovectvom, alebo ako zamedziť ďalšiemu rozširovaniu počtu bezdomovcov, ale jedna cez druhú bľabotali o ich situácii, či im podať jesť, piť, prípadne nejaký prístrešok a pod. Táto jalová diskusia bola iba mlátenie prázdnej slamy, len aby RTVS niečo urobila a vyhodila peniaze diskutérom a moderátorke. Nepadlo žiadne zásadne riešenie takého chúlostivého problému spoločnosti ako si vyžaduje neutešený stav vyhodených ľudí zo spoločnosti. Nestačí iba povedať, že sú špinaví, že nemajú zdravotné poistenie, že zapáchajú a podobne, ale do tejto diskusie by mala RTVS namiesto herečiek pozvať ľudí, ktorí sa vedia postaviť k takému problému. Všetci vieme, že bezdomovci na Slovensku existujú od roku 1989, t.j. od vzniku kapitalizmu u nás. Dovtedy za socializmu bezdomovcov sme nepoznali, kedy bola ozajstná sociálna demokracia. Tak vieme, že kde je pes zakopaný. Za terajšieho žraločieho systému naďalej bezdomovcov bude pribúdať a žiadna vláda za súčasného režimu nemá silu to zastaviť. To, že bude bezdomovcov na Slovensku stále viac, je triedna podstata spoločnosti a súkromné vlastníctvo ako základ kapitalistickej spoločnosti. Kapitalizmus nepozná sociálne cítenie s ľuďmi. Stará sa viac o psov, pre ktorých má útulky, ale ľudia nech bez zdravotnej starostlivosti zomrú a nech spia pod mostami, v kanáloch a podobne. Hlavná starosť je iba o zisky, ale človek je na poslednom mieste. Preto vážené vedenie RTVS už viac sa nepokúšajte o takéto naivné diskusné kluby, lebo to nemá žiadnu hodnotu pre spoločnosť.

Bruselská euro-partia ako z inej planéty

15.05.2019

Taká obrovská honba a tlačenica do Európskeho parlamentu dennodenne v televízii a vo všetkých ďalších médiách vrcholí ako keby bol začiatok III. svetovej vojny. Samozrejme extra luxusný viac »

Pellergrini a Lajčiak si myslia, že ľudia na Slovensku žeru seno

06.05.2019

Po návrate slovenského predsedu vlády z USA, ktorý uskutočnil cestu na pozvanie prezidenta Trumpa, vysvetľoval ako Slovensko je nadšené, že ho prijal najmocnejší muž sveta. Pri diskusii poprel, viac »

Šíri sa epidémia kapitalizmu a klerikalizmu

04.05.2019

Dve tretiny národa na Slovensku teraz vidí, že precenili si svoje názory v roku 1989, keď štrnganím kľúčov ako ohúrení a omámení propagandou západu sa rozhodli urobiť rozklad vlády ľudu viac »

Grónsko

Trump zrušil cestu do Dánska, keďže mu Dáni nechcú predať Grónsko

21.08.2019 00:00

Donald Trump v utorok oznámil, že odloží schôdzku s dánskou premiérkou, ktorú neoslovila jeho ponuka týkajúca sa kúpy Grónska.

Sudan

Sudánska armáda a protestné hnutie oznámili vznik novej vlády

20.08.2019 23:15

Členova novej rady zložia prísahu už v stredu.

andrej babiš, ANO, česko

Babiš po schôdzke so Zemanom: Spor je ukončený. Žiadna kríza nie je

20.08.2019 20:47

Meno nového nominanta ČSSD na funkciu ministra kultúry sa však prezident od premiéra údajne nedozvedel.

deti, škôlka, vakcína,

Výrobcovia sa boja výpadku vakcín

20.08.2019 19:00

Od januára by sa mal upraviť očkovací kalendár tak, že vakcináciu proti mumpsu, ružienke a osýpkam absolvujú nielen jedenásťročné, ale aj šesťročné deti.