Založ si blog

Vraj „Silná zostava“ RTVS

Slovenska televízia ponúka mimo zvrátených protislovenských diskusných klubov Hríba, Harvana, prehnaného množstva náboženských programov, aj rôzne iné diskusie ako napr. reláciu „Silná zostava“. Neviem prečo to nazvali silnou zostavou, keď moderátorka Oľga Baková si vyberie do diskusie okrem sociologičky Porubänovej aj nejakú mladú herečku, prípadne mladú právničku, alebo nejakú ženu z ulice. Toto má byť vraj „silná zostava“?. Neviem čo je na tom silné, keď okrem toho, že je na pretrase niekedy aj závažný problém spoločnosti, vyjadrujú sa k tomu nekompetentné také osoby, ktoré sú slabé a príliš mladé, narodené buď po roku 1989, alebo pár rokov pred tým, kedy ešte cumľali cumlík. Posledná diskusia mala riešiť problém bezdomovcov. Nie, že by riešili ako skoncovať s bezdomovectvom, alebo ako zamedziť ďalšiemu rozširovaniu počtu bezdomovcov, ale jedna cez druhú bľabotali o ich situácii, či im podať jesť, piť, prípadne nejaký prístrešok a pod. Táto jalová diskusia bola iba mlátenie prázdnej slamy, len aby RTVS niečo urobila a vyhodila peniaze diskutérom a moderátorke. Nepadlo žiadne zásadne riešenie takého chúlostivého problému spoločnosti ako si vyžaduje neutešený stav vyhodených ľudí zo spoločnosti. Nestačí iba povedať, že sú špinaví, že nemajú zdravotné poistenie, že zapáchajú a podobne, ale do tejto diskusie by mala RTVS namiesto herečiek pozvať ľudí, ktorí sa vedia postaviť k takému problému. Všetci vieme, že bezdomovci na Slovensku existujú od roku 1989, t.j. od vzniku kapitalizmu u nás. Dovtedy za socializmu bezdomovcov sme nepoznali, kedy bola ozajstná sociálna demokracia. Tak vieme, že kde je pes zakopaný. Za terajšieho žraločieho systému naďalej bezdomovcov bude pribúdať a žiadna vláda za súčasného režimu nemá silu to zastaviť. To, že bude bezdomovcov na Slovensku stále viac, je triedna podstata spoločnosti a súkromné vlastníctvo ako základ kapitalistickej spoločnosti. Kapitalizmus nepozná sociálne cítenie s ľuďmi. Stará sa viac o psov, pre ktorých má útulky, ale ľudia nech bez zdravotnej starostlivosti zomrú a nech spia pod mostami, v kanáloch a podobne. Hlavná starosť je iba o zisky, ale človek je na poslednom mieste. Preto vážené vedenie RTVS už viac sa nepokúšajte o takéto naivné diskusné kluby, lebo to nemá žiadnu hodnotu pre spoločnosť.

Mzdy a hodnotenie práce ľudí v kapitalizme

19.03.2019

Honba za vysokými ziskami a luxusným životom podnikateľov stláča mzdy zamestnancov na najnižšiu mieru. Pri tom existuje značný nepomer príjmov nielen ľudí v rámci rôznych regiónov, ale viac »

Žiadny holobriadok nemá právo hanobiť socializmus.

18.03.2019

Nebola to náhoda, keď v roku 1948 obrovské masy robotníkov a roľníkov i ostatného pracujúceho ľudu v celej Československej republike vyšli do ulíc s uvedomením, že sa konečne zbavili vykorisťovania viac »

Slovan – banda privandrovalých žoldnierov

17.03.2019

Bratislava sa pýši futbalovým klubom Slovan, že vedú tabuľku v lige. Veru nemajú sa s čím pýšiť, veď tam už nehraje žiaden slovenský hráč, ako voľakedy bývalo. Nahnali ste tam platených viac »

Gazprom

Americký plyn bude najväčšou konkurenciou, priznáva ruský Gazprom

22.03.2019 15:12

Export skvapalneného zemného plynu (LNG) z USA do Európy bude pre ruský plynárenský koncern Gazprom v tomto roku najväčšou konkurenciou.

sud, Rusko, Kočner,

Uznesenie o obvinení Kočnera údajne potvrdilo, že Kuciak mal zmiznúť

22.03.2019 14:48

Kuciakovo telo sa vraj nemalo nikdy nájsť.

Taliansko SR Danko návšteva

Danko a Vondráček boli u pápeža, pozvali ho na spoločnú návštevu SR a ČR

22.03.2019 14:30

Pápežovi Danko daroval ručne vyrobenú fujaru. Ako uviedol, tento dar je symbolický pre pastierov, aj pre Slovákov.

Ladislav Bašternák, pojednávanie,

Prepadnutie majetku Bašternáka už bude riešiť Okresný súd BA I

22.03.2019 14:28

Bašternáka v kauze neodvedenia dane odsúdil 14. marca Krajský súd v Bratislave na nepodmienečný päťročný trest odňatia slobody.