Založ si blog

Kto je to Richard Sulík, a čo je jeho cieľom?

Je to človek, ktorý sa narodil v roku 1968, takže samozrejme takýto človek nevie posudzovať obdobie ani pred, ani po roku 1968. Teraz sa predstavuje ako hrdý Slovák, v roku 1980 ako 11 ročný spolu s rodičmi zutekal do zahraničia, konkrétne do Nemecka. Tam sa okrem základnej, či strednej školy pokúsil študovať fyziku a tiež ekonómiu, no v zahraničí so štúdiom neuspel ( asi nemal na to), tak po nežnej revolúcii sa vrátil ako skrachovaný študent na Slovensko. Avšak privoňal buržoáznemu vykorisťovateľskému systému a zistil, že môže z nejakého pofidérneho biznisu vyťažiť čo najviac zo Slovenska a tak za krátku dobu vedel zbohatnúť. Je to nejaká obdoba milionára Kisku. Prišiel na to, že sa dá veľmi ľahko na Slovenských školách po revolúcii dostať diplom, tak to tak urobil v roku 2003 a teraz so svojou primitívnou teóriou o daniach, ktorú mal ako záverečnú prácu, ohúril prísediacich, lebo mu nikto nevedel protirečiť, nakoľko kapitalistickí profesori neboli ešte v tú dobu na vysokých školách. Teraz sa s tou teóriou oháňa ako predseda pravičiarskej strany SaS. Podstata je akurát tá, že jeho daňová reforma znamená zvyšovanie daňových úľav pre ľudí s vysokými príjmami, to znamená pre bohatých. Jeho mementom je, že každý sa musí o seba postarať tak, aby bol bohatý. Vraj sa hovorí, že každý človek sa môže stať milionárom. Lenže kto potom bude na tých milionárov aj pracovať? Hlúposť nad hlúposťou a mámenie slovenského národa, s cieľom získať vládu nad touto krajinou. Máme teraz tisíce bezdomovcov a 3 milióny ľudí pod exekúciou a dôchodcov doslova žobrákov. Predstavte si pri takom ultrapravičiarskom vládnucom systéme bude bezdomovcov viac o státisíce a pribudnú ďalšie státisíce exekúcií. Hoci so súčasnou vládou nemožno súhlasiť, predsa je to menšie zlo, lebo aj táto vláda sa iba tvári, že je sociálna, ale v podstate je to vláda kapitalistická, kde vládne kapitál v procese biznisu a oligarchov, preto dominujú rôzne kauzy, ktoré boli, aj naďalej budú, lebo to tento žraločí systém, ktorý je založený na podvodoch, zisku a vykorisťovaní to vyžaduje. Len s ekonomickými výsledkami sa vláda chváli, ale ľud to nepociťuje, lebo gro prostriedkov sa odplavuje zo Slovenska do zahraničia. Preto Hrubý Domáci produkt (HDP) Slovenska nie je slovenský, ale je to ako produkt nadnárodných korporácií vytvorený na Slovensku. Pravicové strany ako je SaS systém nadnárodných korporácií ešte viac podporujú, preto Boh žehnaj Slovensko od Sulíkovej vlády.

Kapitalizmus a demokracia.

20.01.2019

Slovo demokracia znamená vládu ľudu. Avšak v kapitalizme nie je možné hovoriť o vláde ľudu, nakoľko riadenie štátu určujú súkromní vlastníci bank, firiem, obchodných spoločností, poisťovní viac »

Ťažký život v kapitalizme za prvej ČSR

10.01.2019

Tak ako štát sa nevedel postarať o rozvoj Východného Slovenska za prvej ČSR, tak tomu bolo aj za prvého Slovenského štátu, tak tomu je aj v súčasnom novodobom kapitalizme na Slovensku. Jediný viac »

Šaškovanie v priamom televíznom prenose

01.01.2019

Tak ako všetko opakujeme po Agličanoch, aj teraz nejaký horlivec prišiel k "svetovej" myšlienke nájsť najlepšieho Slováka. Naleteli na to hneď televízni pracovníci a ďalší nadšenci v RTVS viac »

obedy, deti, jedlo, predškolák, škôlka

Predškoláci jedia zadarmo, v škôlkach to zaškrípalo

22.01.2019 06:00

Od januára už jedia najstarší škôlkari oficiálne zadarmo. Nová legislatíva však v praxi spôsobuje problémy.

rivlin, porošenko

Porošenko dúfa, že Izrael uzná hladomor na Ukrajine za genocídu

21.01.2019 23:02

Hladomor v Sovietskom zväzr umelo vyvolal vtedajší diktátor Josif Stalin.

Gazprom

Rusi sľúbili, že plyn naďalej potečie cez Ukrajinu a Slovensko

21.01.2019 22:23

Rusko sa zaviazalo, že bude pokračovať v dodávkach plynu do Európy cez Ukrajinu aj po roku 2019, uviedol eurokomisár Maroš Šefčovič.

kostol, maren ueland

Nórsko sa rozlúčilo s v Maroku zavraždenou Uelandovou

21.01.2019 21:45

Na pohrebe 28-ročnej študentky sa k smútiacim pridal aj minister.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 173
Celková čítanosť: 345033x
Priemerná čítanosť článkov: 1994x

Autor blogu

Kategórie