Založ si blog

Kto je to Richard Sulík, a čo je jeho cieľom?

Je to človek, ktorý sa narodil v roku 1968, takže samozrejme takýto človek nevie posudzovať obdobie ani pred, ani po roku 1968. Teraz sa predstavuje ako hrdý Slovák, v roku 1980 ako 11 ročný spolu s rodičmi zutekal do zahraničia, konkrétne do Nemecka. Tam sa okrem základnej, či strednej školy pokúsil študovať fyziku a tiež ekonómiu, no v zahraničí so štúdiom neuspel ( asi nemal na to), tak po nežnej revolúcii sa vrátil ako skrachovaný študent na Slovensko. Avšak privoňal buržoáznemu vykorisťovateľskému systému a zistil, že môže z nejakého pofidérneho biznisu vyťažiť čo najviac zo Slovenska a tak za krátku dobu vedel zbohatnúť. Je to nejaká obdoba milionára Kisku. Prišiel na to, že sa dá veľmi ľahko na Slovenských školách po revolúcii dostať diplom, tak to tak urobil v roku 2003 a teraz so svojou primitívnou teóriou o daniach, ktorú mal ako záverečnú prácu, ohúril prísediacich, lebo mu nikto nevedel protirečiť, nakoľko kapitalistickí profesori neboli ešte v tú dobu na vysokých školách. Teraz sa s tou teóriou oháňa ako predseda pravičiarskej strany SaS. Podstata je akurát tá, že jeho daňová reforma znamená zvyšovanie daňových úľav pre ľudí s vysokými príjmami, to znamená pre bohatých. Jeho mementom je, že každý sa musí o seba postarať tak, aby bol bohatý. Vraj sa hovorí, že každý človek sa môže stať milionárom. Lenže kto potom bude na tých milionárov aj pracovať? Hlúposť nad hlúposťou a mámenie slovenského národa, s cieľom získať vládu nad touto krajinou. Máme teraz tisíce bezdomovcov a 3 milióny ľudí pod exekúciou a dôchodcov doslova žobrákov. Predstavte si pri takom ultrapravičiarskom vládnucom systéme bude bezdomovcov viac o státisíce a pribudnú ďalšie státisíce exekúcií. Hoci so súčasnou vládou nemožno súhlasiť, predsa je to menšie zlo, lebo aj táto vláda sa iba tvári, že je sociálna, ale v podstate je to vláda kapitalistická, kde vládne kapitál v procese biznisu a oligarchov, preto dominujú rôzne kauzy, ktoré boli, aj naďalej budú, lebo to tento žraločí systém, ktorý je založený na podvodoch, zisku a vykorisťovaní to vyžaduje. Len s ekonomickými výsledkami sa vláda chváli, ale ľud to nepociťuje, lebo gro prostriedkov sa odplavuje zo Slovenska do zahraničia. Preto Hrubý Domáci produkt (HDP) Slovenska nie je slovenský, ale je to ako produkt nadnárodných korporácií vytvorený na Slovensku. Pravicové strany ako je SaS systém nadnárodných korporácií ešte viac podporujú, preto Boh žehnaj Slovensko od Sulíkovej vlády.

Hlúpe obavy o skoršom odchode do dôchodku

13.04.2019

Propaganda funguje perfektne. Liberálni politici s podporou zavádzajúcej televízie Ta3 majú strach, čo bude s dôchodkami v roku 2040, či v roku 2050? Ja sa divím, ako rozmýšľajú tí, ktorí viac »

Množstvo detí na Slovensku trpí hladom, chladom a biedou, kto je za to zodpovedný?

10.04.2019

Už raz som to uvádzal, že bolo mi do plaču, ako trpia teraz mnohé detí za súčasného zločineckého režimu. Rodina, ktorá pre 4 deti má na mesiac príjem 60 eur? Ako to môžu politici a milionári, viac »

Kto dosadil Mičeva za riaditeľa múzea SNP?

10.04.2019

Je to človek, ktorý ako privandrovalec z Bulharska prišiel do Československa za socializmu za lepším životom. Vtedy mu vyhovovalo, že dostal jeho otec v Československu prácu a mladý Mičev viac »

Železiarne Podbrezová

Šéf výskumu Železiarní Podbrezová: Firmy sú vyčerpané daňami

25.04.2019 13:00

Úspech domácich firiem nemôže donekonečna stáť na lacnej pracovnej sile, tvrdí profesor Ľudovít Parilák, ktorý zodpovedá za výskum v Železiarňach Podbrezová.

poziar, ružinov, ubytovna

VIDEO: Požiar ubytovne v bratislavskom Ružinove

25.04.2019 12:21, aktualizované: 12:42

Na mieste sú profesionáli zo všetkých bratislavských hasičských staníc.

eurovolby

Na Slovensku by išlo v eurovoľbách určite voliť 20 percent ľudí

25.04.2019 12:19

Vyplýva to z jarného eurobarometra Európskeho parlamentu 2019.

USA, kalifornia, auto, útok, vrazenie, vojnový veterán

Bývalý americký vojak narazil autom do ľudí, ôsmich zranil

25.04.2019 11:51

Tridsaťštyriročný muž, ktorý sa v minulosti liečil kvôli posttraumatickým stavom, povedal, že konal zámerne.