Založ si blog

Šaškovanie v priamom televíznom prenose

Tak ako všetko opakujeme po Agličanoch, aj teraz nejaký horlivec prišiel k „svetovej“ myšlienke nájsť najlepšieho Slováka. Naleteli na to hneď televízni pracovníci a ďalší nadšenci v RTVS niečo „veľké“ podať slovenskému národu. Tento problém je pre Slovensko v tomto období samozrejme „najdôležitejší“, už nemáme čo riešiť?. Vybrali sa moderátori, samozrejme Adela, kto iný? a nejaký hrdzavý dlhovlasý duchovný činiteľ, ktorý ováciami hodnotil svojich, znamená tých, ktorí mali čo do činenia s náboženstvom. Taktiež tí, čo opisovali navrhnuté osoby, otierali si svoje neumyté huby o socializmus a nim vytvorené hodnoty, ktoré teraz využívajú najmä tí krikľúni. Padali tam rôzne primitívne názory na také osoby, ktoré z hľadiska slovenskej histórie nemajú absolútne miesto. Ako môže niekto do prvej desiatky dať takú Gombitovú, ktorá nemá takmer žiadnu hodnotu v slovenskej histórii, len preto, že zaspievala pár piesní? Veľmi čudné!!. Taktiež aj toho náboženského fanatika Srholca, ktorí nemal rád Slovensko, keď v ťažkých chvíľach budovania slovenského hospodárstva chcel zo Slovenska protizákonne ujsť?. Toto mal byť dobrý Slovák, len za to, že pomohol nejako bezdomovcom? Hlásil sa k tým, ktorí bezdomovcov vytvorili a potom im išiel v niečom pomôcť?. Je to paradox. Alebo nejaký Sagan, ktorý zopár kilometrov pobehal na bicykli? Dokonca cudzincov navrhli za najlepších Slovákov? Kde to sme? Čo za negramotná porota to hodnotila? To ste sa ozaj už zbláznili, vy pomazané hlavy? To presne tak, ako Kiska k významnému slovenskému sviatku vyznamenal Brienera, ktorý dávno opustil Slovensko a žije si v Amerike. Iba preto, že bol židovského pôvodu? Vieme dobre, kto mu to poradil. Toto sa robí aj teraz s návrhom o najlepšieho Slováka. O ozajstných Slovákoch je možno hovoriť o tých, ktorí vytvorili niečo výnimočné a historicky významné pre slovenský národ ako bol Štúr, Štefánik, Hviezdoslav, Hodža, Husák, Hlinka a podobné osobnosti, ktorí sa borili v ťažkých, možno niekedy aj životu nebezpečných chvíľach pre slovenský národ. Hnusí sa mi to, ako množstvo ľudí nahnali do sálu, aby počúvali také primitívne návrhy ako Satinský, Lasica, Markovič a ďalší herci, opilci, ktorí sa celý život iba hrali a mali sa ako prasce v žite za socializmu i teraz. Toto združenie v naplnenej sále mi pripomínalo ako by to bol protisocialistický náboženský snem. Už bolo dosť hlúpych snemov, ale tento to ozaj prevýšil všetky ostatné. Divím sa, že takto hodnotovo prázdnej záležitosti sa venovalo toľko ľudí. Je mi z toho zle, že keď niekto zavelí, tak slovenský národ sa dá nahnať ako nejaké ovce do košiara.

Kapitalizmus a demokracia.

20.01.2019

Slovo demokracia znamená vládu ľudu. Avšak v kapitalizme nie je možné hovoriť o vláde ľudu, nakoľko riadenie štátu určujú súkromní vlastníci bank, firiem, obchodných spoločností, poisťovní viac »

Ťažký život v kapitalizme za prvej ČSR

10.01.2019

Tak ako štát sa nevedel postarať o rozvoj Východného Slovenska za prvej ČSR, tak tomu bolo aj za prvého Slovenského štátu, tak tomu je aj v súčasnom novodobom kapitalizme na Slovensku. Jediný viac »

Kto je to Richard Sulík, a čo je jeho cieľom?

06.01.2019

Je to človek, ktorý sa narodil v roku 1968, takže samozrejme takýto človek nevie posudzovať obdobie ani pred, ani po roku 1968. Teraz sa predstavuje ako hrdý Slovák, v roku 1980 ako 11 ročný viac »

rivlin, porošenko

Porošenko dúfa, že Izrael uzná hladomor na Ukrajine za genocídu

21.01.2019 23:02

Hladomor v Sovietskom zväzr umelo vyvolal vtedajší diktátor Josif Stalin.

Gazprom

Rusi sľúbili, že plyn naďalej potečie cez Ukrajinu a Slovensko

21.01.2019 22:23

Rusko sa zaviazalo, že bude pokračovať v dodávkach plynu do Európy cez Ukrajinu aj po roku 2019, uviedol eurokomisár Maroš Šefčovič.

kostol, maren ueland

Nórsko sa rozlúčilo s v Maroku zavraždenou Uelandovou

21.01.2019 21:45

Na pohrebe 28-ročnej študentky sa k smútiacim pridal aj minister.

taliban

Taliban v Afganistane zabil 120 vojakov, povstalci rokovali s Washingtonom

21.01.2019 21:27, aktualizované: 22:17

Afganské jednotky usmrtili dvoch bojovníkov hnutia.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 173
Celková čítanosť: 345018x
Priemerná čítanosť článkov: 1994x

Autor blogu

Kategórie