Založ si blog

Pomoc Afrike?

Najnovšie sa OSN zaoberá problematikou, ako by mal svet pomáhať Afrike. Už sa zabudlo na to, že neuplynulo ani 150 rokov od čias, keď pobrežné západoeurópske štáty na čele s anglickým kráľovstvom pľundrovalo africkú zem. Ako kolónie ich okupovali a nielen to, ale neľudskými metódami ničili národ Afriky. Všetky tieto štáty a najviac Anglicko bohatlo na úkor africkej chudoby. Teraz naši poniektorí pätolízači západu, ako hlupáci dávajú príklad Anglicka akí sú bohatí národ a porovnávajú životnú úroveň Anglicka so Slovenskom. Však my sme boli podobnou kolóniou Rakúsko-Uhrorska po menom Felvidék, ako Slovensko nazývali a aj doposiaľ nazývajú Maďari. Teraz, keď Afrika potrebuje pomôcť, tak aj Slovensko sa má podieľať na tom?. Slovensko nekolonizovalo Afriku, preto nech teraz vracajú Afrike zbohatlíci západoeurópskych štátov a Anglicka, ktoré kolonizovalo pred časom aj Indiu, Bangladéš, Indonéziu, taktiež aj Austráliu a Nový Zéland, včítane mnohých ostrovov Pacifiku. Ešte aj Gibraltár, ktorý je na španielskej pôde, ovláda Anglicko na čele s tou starou haraburdou kráľovnou. Taká India sa od Anglicka oslobodila iba v roku 1947, tak čo myslíte, čo tam robili Angličania? Doposiaľ anglické lordstvo a ich potomkovia majú zabezpečený komfortný život z cudzích rúk na dlhé obdobie. V OSN je potrebné sa postaviť a ozvať sa, nech vracajú späť vydrancované zisky z Afrických baní a africkej prírody. Lenže naši vládni predstavitelia majú zatienené mozgy, opantané západom a taktiež Američanmi, ktorí pred časom vyplienili obyvateľstvo Afriky, keď milióny Afričanov zabíjali a brali ako otrokov na práce do Ameriky. Už na to zabudli naši vládni predstavitelia na čele s prezidentom? Kedy a ako budú splácať tieto dlhy Afričanom? Tým, že ich naženú do Európy a donútia aj stredoeurópske štáty, ktoré v Afrike nikdy kolónie nemali, teraz Afriku finančne podporovať? Lenže sme Slováci takí s prepáčením poserovia, že sa neodvážime hubu otvoriť. Stále sa len prispôsobujeme, lebo vraj preto, že sme malá krajina. Ale malé krajiny sú aj Fínsko, Nórsko a tí sa tak neklaňajú ako naši politici.

Kapitalizmus a život na ulici

07.12.2019

Dňa 7.12.2019 sa v televízii Ta3 viedla diskusia o ľuďoch, ktorí žijú na ulici, čiže o bezdomovcoch. Prekvapila má informácia, že na celom svete existuje počet ľudí bez domova cca do 1 viac »

Sú to iba náhody pán Nicholson?

02.12.2019

Je zaujímavé, že Anglicko-kanadský novinár Nicholson mal záujem prísť akurát na Slovensko. Bola to náhoda, že aj v čase smrti Ernesta Válka pôsobil v Bratislave, keď predtým ho vyučoval viac »

Bohatstvo verzus chudoba, stresy a samovraždy

27.11.2019

Kam sa ženie národ tohto sveta? Samozrejme neustály hlad nenažrancov po peniazoch. Z normálnych ľudí sa postupne stávajú nenásytní podnikatelia, z podnikateľov milionári, z milionárov miliardári viac »

Evo Morales

Exprezident Morales odcestoval z Mexika na lekárske vyšetrenie na Kubu

07.12.2019 21:29

Moralesov odchod na "dočasný" pobyt na Kube potvrdilo mexické ministerstvo zahraničných vecí.

potenie - mokrý - zápach - únava - práca - stres - kravata

Tvrdá šikana v českej škodovke. Zavretí v debne, preháňadlo v káve

07.12.2019 20:03

Zavreli ich do debne, upevnili veko, nastriekali do nej smradľavý sprej. Česká Škoda Auto vyhodila pracovníkov, ktorí šikanovali svojich kolegov.

USA / KĽDR / Kim Čong-un / Donald Trump /

Rozhovory s USA o denuklearizácii už nepokračujú, oznámila KĽDR

07.12.2019 19:42

Zároveň skritizovala európskych členov Bezpečnostnej rady OSN, ktorí nedávno odsúdili severokórejské "provokačné" skúšky balistických striel.

BRITAIN-ELECTION/DEBATE

Johnson a Corbyn sa stretli v poslednej televíznej debate pred voľbami

07.12.2019 18:56

Britský premiér a líder opozičnej Labouristickej strany sa v piatok večer stretli v poslednej televíznej debate pred parlamentnými voľbami, ktoré sa v krajine konajú 12. decembra.