Založ si blog

Zbrane a streľba po americky

Každý deň v správach počúvame, ako v USA sa veselo strieľajú nevinní ľudia na školách, na ulici, v kostoloch, atď. Dokonca sa už navzájom strieľajú aj maloleté deti. Co myslíte, je to normále? Vláda USA zápasí s obrovskými problémami, ako zamedziť tieto neľudské aktivity. No pokiaľ zákonom nezakážu vlastnenie zbraní, bude to prebiehať ešte vo väčšom rozsahu ako doposiaľ. Je to mimoriadne zaujímavé, že od nastolenia kapitalizmu na Slovensku po roku 1989 bolo zákonom stanovené, že každý občan, ktorý je po zdravotnej stránke v poriadku môže vlastniť zbraň. Prečo právnici a politici potrebovali takýto zákon schváliť? Je možné jednoznačne konštatovať, že bolo to vyžiadané vytvorením súkromného vlastníctva akéhokoľvek druhu, nakoľko novodobí vlastníci nakradli majetky, alebo nadobudli ich rôznym nekalým spôsobom a z obavy o majetky prísť, sa musia ozbrojiť. Následne politická nevraživosť v kapitalizme si vynútila nosiť zbraň v obave o život politikov. Tento systém bol prevzatý podľa vzoru západných kapitalistických štátov a najmä USA. To isté sa deje aj na Slovensku, lebo už od začiatku nového režimu, t j. od roku 1990 sa vykonávali vraždy podnikavcov – zlodejov, výpalníkov a podobne. Pokračuje to aj ďalej, nakoľko patri to ku kapitalistickému systému života spoločnosti. Preto v každom západnom filme,najmä z USA, ktoré naša Jojka i Markíza denne našim občanom dáva, je vražda za vraždou. To nie je náhoda, je to obraz skutočného života na západe. Tam zabíjanie sa stalo normálnym režimom. Najprv zabíjanie Indiánov, neskôr otrokov, následne kuklukskánom beštiálne vraždy černochov a židov, pokračovalo to novodobým vyvražďovaním ázijského a afrického obyvateľstva. Zabíjanie a vraždy sa stali pre Američanov bežnou vecou. Porovnajme to na Slovensku za bývalého režimu, t. j. za socializmu, keď bolo zakázané občanom vlastniť akúkoľvek zbraň, mimo armády, polícii a zbraní slúžiacich pre poľovníkov. Nakoniec na čo by zbrane boli občanom potrebné, lebo vlastnícka nevraživosť neexistovala, nebol dôvod pre nejaké výpalníctvo a podobné problémy súvisiace so súkromným vlastníctvom. Áno, súkromné vlastnícke vzťahy doniesli nevraživosť a tým aj zbrane a vzájomná streľba občanov na Slovensku. Viď aj posledné vraždy novinára Kuciaka a jeho priateľky.

Kapitalizmus a demokracia.

20.01.2019

Slovo demokracia znamená vládu ľudu. Avšak v kapitalizme nie je možné hovoriť o vláde ľudu, nakoľko riadenie štátu určujú súkromní vlastníci bank, firiem, obchodných spoločností, poisťovní viac »

Ťažký život v kapitalizme za prvej ČSR

10.01.2019

Tak ako štát sa nevedel postarať o rozvoj Východného Slovenska za prvej ČSR, tak tomu bolo aj za prvého Slovenského štátu, tak tomu je aj v súčasnom novodobom kapitalizme na Slovensku. Jediný viac »

Kto je to Richard Sulík, a čo je jeho cieľom?

06.01.2019

Je to človek, ktorý sa narodil v roku 1968, takže samozrejme takýto človek nevie posudzovať obdobie ani pred, ani po roku 1968. Teraz sa predstavuje ako hrdý Slovák, v roku 1980 ako 11 ročný viac »

rivlin, porošenko

Porošenko dúfa, že Izrael uzná hladomor na Ukrajine za genocídu

21.01.2019 23:02

Hladomor v Sovietskom zväzr umelo vyvolal vtedajší diktátor Josif Stalin.

Gazprom

Rusi sľúbili, že plyn naďalej potečie cez Ukrajinu a Slovensko

21.01.2019 22:23

Rusko sa zaviazalo, že bude pokračovať v dodávkach plynu do Európy cez Ukrajinu aj po roku 2019, uviedol eurokomisár Maroš Šefčovič.

kostol, maren ueland

Nórsko sa rozlúčilo s v Maroku zavraždenou Uelandovou

21.01.2019 21:45

Na pohrebe 28-ročnej študentky sa k smútiacim pridal aj minister.

taliban

Taliban v Afganistane zabil 120 vojakov, povstalci rokovali s Washingtonom

21.01.2019 21:27, aktualizované: 22:17

Afganské jednotky usmrtili dvoch bojovníkov hnutia.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 173
Celková čítanosť: 345026x
Priemerná čítanosť článkov: 1994x

Autor blogu

Kategórie