Založ si blog

Zbrane a streľba po americky

Každý deň v správach počúvame, ako v USA sa veselo strieľajú nevinní ľudia na školách, na ulici, v kostoloch, atď. Dokonca sa už navzájom strieľajú aj maloleté deti. Co myslíte, je to normále? Vláda USA zápasí s obrovskými problémami, ako zamedziť tieto neľudské aktivity. No pokiaľ zákonom nezakážu vlastnenie zbraní, bude to prebiehať ešte vo väčšom rozsahu ako doposiaľ. Je to mimoriadne zaujímavé, že od nastolenia kapitalizmu na Slovensku po roku 1989 bolo zákonom stanovené, že každý občan, ktorý je po zdravotnej stránke v poriadku môže vlastniť zbraň. Prečo právnici a politici potrebovali takýto zákon schváliť? Je možné jednoznačne konštatovať, že bolo to vyžiadané vytvorením súkromného vlastníctva akéhokoľvek druhu, nakoľko novodobí vlastníci nakradli majetky, alebo nadobudli ich rôznym nekalým spôsobom a z obavy o majetky prísť, sa musia ozbrojiť. Následne politická nevraživosť v kapitalizme si vynútila nosiť zbraň v obave o život politikov. Tento systém bol prevzatý podľa vzoru západných kapitalistických štátov a najmä USA. To isté sa deje aj na Slovensku, lebo už od začiatku nového režimu, t j. od roku 1990 sa vykonávali vraždy podnikavcov – zlodejov, výpalníkov a podobne. Pokračuje to aj ďalej, nakoľko patri to ku kapitalistickému systému života spoločnosti. Preto v každom západnom filme,najmä z USA, ktoré naša Jojka i Markíza denne našim občanom dáva, je vražda za vraždou. To nie je náhoda, je to obraz skutočného života na západe. Tam zabíjanie sa stalo normálnym režimom. Najprv zabíjanie Indiánov, neskôr otrokov, následne kuklukskánom beštiálne vraždy černochov a židov, pokračovalo to novodobým vyvražďovaním ázijského a afrického obyvateľstva. Zabíjanie a vraždy sa stali pre Američanov bežnou vecou. Porovnajme to na Slovensku za bývalého režimu, t. j. za socializmu, keď bolo zakázané občanom vlastniť akúkoľvek zbraň, mimo armády, polícii a zbraní slúžiacich pre poľovníkov. Nakoniec na čo by zbrane boli občanom potrebné, lebo vlastnícka nevraživosť neexistovala, nebol dôvod pre nejaké výpalníctvo a podobné problémy súvisiace so súkromným vlastníctvom. Áno, súkromné vlastnícke vzťahy doniesli nevraživosť a tým aj zbrane a vzájomná streľba občanov na Slovensku. Viď aj posledné vraždy novinára Kuciaka a jeho priateľky.

Posledná záchrana je charita?

16.11.2018

Pred 30. rokmi sme nepoznali čo je to bezdomovec a čo je to charita. Štát sa dokázal postarať o každého človeka za bývalej Československej republiky. Každý zdravý občan musel pracovať viac »

Čo je to „Slušné Slovensko? „

16.11.2018

Vážení čitatelia, je nad slnko jasné, že slušné slovensko nebolo a nie je od novembra 1989. Neuvedomujete si, že vyštrngali ste biedu pod ľudskú dôstojnosť pre vyše 700 000 slovenských viac »

Nevyspytateľný Bugár.

16.11.2018

Snáď budeme mať prvého prezidenta Slovenskej republiky Maďara?. Bugár, ktorý zastupuje podľa neho "horný feldvidék" v strane Most-Híd, ktorú vytvoril prefíkaným židovským štýlom, ako viac »

Slovinsko voľby parlamentné predčasné Janez Janša

Slovinci podobne ako Slováci v komunálnych voľbách krúžkovali 'nezávislých'

19.11.2018 08:30

Podľa predbežných výsledkov nezávislí kandidáti obsadia funkcie primátorov a starostov v 89 mestách a obciach.

UKRAINE-WEATHER/

Porošenko odmieta krútiť plynovým ventilom

19.11.2018 08:00

Ukrajinci mrznú nielen v bytoch a sotva ich zohreje ostrá predvolebná kampaň pred voľbou prezidenta. Hlasovanie je naplánované na koniec marca.

ponorka

Argentína nemá financie na vyzdvihnutie rok stratenej ponorky

19.11.2018 07:53

1300-tonový kolos so 44 obeťami na palube sa nachádza v hĺbke 900 metrov.

Daphne Caruanová Galiziová

Maltská polícia pozná osnovateľov vraždy novinárky Galiziovej

19.11.2018 07:11

Novinárka písala o korupcii a praní špinavých peňazí, a to aj vo vládnych kruhoch.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 158
Celková čítanosť: 292491x
Priemerná čítanosť článkov: 1851x

Autor blogu

Kategórie