Založ si blog

Bezdomovci

Pred rokom 1989 nevedel som ako vyzerajú bezdomovci. Za socializmu každý zdravý človek bol povinný pracovať, včítane rómskeho obyvateľstva, žiadni bezdomovci neexistovali. Nikto sa nemohol flákať a žiť ako parazit. Prevratom prišiel nový režim a s nim sa všetko prevrátilo naruby. Vznikla masa nezamestnaných, vznikla masa chudobných a mnohí prišli o všetok majetok, ktorý pred časom vlastnili, čím sa stali z nich bezdomovci. Vznika na Slovensku nová profesia – exekútori, ktorí poverení bankami a štátnymi inštitúciami obrali ľudí o to posledné a padli na dno spoločnosti, bez práce, bez strechy nad hlavou, umierajúci od zimy a od hladu. Počet týchto ľudí sa každým dňom zvyšuje a tak na Slovensku vznikla mnohotisícová armáda ťažko skúšaných ľudských bytostí. V dnešnej dobe sa tento režim na Slovensku stará o zvieratá lepšie ako o človeka. Prijímajú sa zákony o ochrane zvierat, pripravujú sa rôzne útulky, ale o ochranu človeka bez domova tento štát nemá záujem sa starať.
Pozrel som si nedeľnú reláciu, v ktorej bola iba konštatácia, že najmä v hlavnom meste je mnoho bezdomovcov a čo vlastne s nimi?. Maďari vyhnali svojich bezdomovcov z centra na perifériu a v Bratislave je vraj snaha pre časť bezdomovcov poskytnúť nejaký dočasný útulok v zime. Odkázanosť na nejaké charity? Týmto nevyriešime problém bezdomovcov, ale iba oddiaľujeme ich ťažké položenie. Kde je tu štát? Týmto ľuďom život už je iba na obtiaž, preto sa utiekajú k alkoholu, ktorý umožňuje na chvíľu zabudnúť na problémy. Vy prachatí, ktorí v perinách sa váľate, skúste si predstaviť pri mínus 20 stupňovom mraze spať pod mostom!!! Preto odsudzujme štát a tento hnusný režim, ktorý to spôsobil a nie tých ťažko skúšaných ľudí. Tento režim, ktorý nepozná slovo „ľudskosť“, ale iba slovo „kapitál, zisky a peniaze“. To je alfou a omegou dnešného režimu na Slovensku. Však pán Sulík?, či Kiska? Človek, ako ľudská bytosť stratil význam v tejto spoločnosti, ale význam má iba ten, kto má peniaze, ako politici, oligarchovia, celebrity a ostatná finančná háveď.
Hlavným cieľom vlády a tejto spoločnosti by malo byť o d s t r á n e n i e bezdomovectva v našej krajine. Nie iba udržiavať tento neľudský systém. No kapitalistický režim to nedovolí, lebo nie je tu demokracia, ale marazmus. Od II. svetovej vojny za takmer za 50 rokov až do roku 1989 sme slovo „bezdomovec“ nepoznali, vláda si vážila ľudí, aj toho posledného cigána, no teraz sme zničili ľudskú dôstojnosť, kde starci a starenky, ktorí budovali tento štát, musia bývať pod mostami a v kanáloch. Tak sme dopracovali a už nikdy žiadne štrnganie kľúčmi, ktoré nás od roku 1989 vrhlo do nešťastia a zobralo ľuďom ľudskú dôstojnosť.

Kapitalizmus a demokracia.

20.01.2019

Slovo demokracia znamená vládu ľudu. Avšak v kapitalizme nie je možné hovoriť o vláde ľudu, nakoľko riadenie štátu určujú súkromní vlastníci bank, firiem, obchodných spoločností, poisťovní viac »

Ťažký život v kapitalizme za prvej ČSR

10.01.2019

Tak ako štát sa nevedel postarať o rozvoj Východného Slovenska za prvej ČSR, tak tomu bolo aj za prvého Slovenského štátu, tak tomu je aj v súčasnom novodobom kapitalizme na Slovensku. Jediný viac »

Kto je to Richard Sulík, a čo je jeho cieľom?

06.01.2019

Je to človek, ktorý sa narodil v roku 1968, takže samozrejme takýto človek nevie posudzovať obdobie ani pred, ani po roku 1968. Teraz sa predstavuje ako hrdý Slovák, v roku 1980 ako 11 ročný viac »

rivlin, porošenko

Porošenko dúfa, že Izrael uzná hladomor na Ukrajine za genocídu

21.01.2019 23:02

Hladomor v Sovietskom zväzr umelo vyvolal vtedajší diktátor Josif Stalin.

Gazprom

Rusi sľúbili, že plyn naďalej potečie cez Ukrajinu a Slovensko

21.01.2019 22:23

Rusko sa zaviazalo, že bude pokračovať v dodávkach plynu do Európy cez Ukrajinu aj po roku 2019, uviedol eurokomisár Maroš Šefčovič.

kostol, maren ueland

Nórsko sa rozlúčilo s v Maroku zavraždenou Uelandovou

21.01.2019 21:45

Na pohrebe 28-ročnej študentky sa k smútiacim pridal aj minister.

taliban

Taliban v Afganistane zabil 120 vojakov, povstalci rokovali s Washingtonom

21.01.2019 21:27, aktualizované: 22:17

Afganské jednotky usmrtili dvoch bojovníkov hnutia.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 173
Celková čítanosť: 345029x
Priemerná čítanosť článkov: 1994x

Autor blogu

Kategórie