Založ si blog

Bezdomovci

Pred rokom 1989 nevedel som ako vyzerajú bezdomovci. Za socializmu každý zdravý človek bol povinný pracovať, včítane rómskeho obyvateľstva, žiadni bezdomovci neexistovali. Nikto sa nemohol flákať a žiť ako parazit. Prevratom prišiel nový režim a s nim sa všetko prevrátilo naruby. Vznikla masa nezamestnaných, vznikla masa chudobných a mnohí prišli o všetok majetok, ktorý pred časom vlastnili, čím sa stali z nich bezdomovci. Vznika na Slovensku nová profesia – exekútori, ktorí poverení bankami a štátnymi inštitúciami obrali ľudí o to posledné a padli na dno spoločnosti, bez práce, bez strechy nad hlavou, umierajúci od zimy a od hladu. Počet týchto ľudí sa každým dňom zvyšuje a tak na Slovensku vznikla mnohotisícová armáda ťažko skúšaných ľudských bytostí. V dnešnej dobe sa tento režim na Slovensku stará o zvieratá lepšie ako o človeka. Prijímajú sa zákony o ochrane zvierat, pripravujú sa rôzne útulky, ale o ochranu človeka bez domova tento štát nemá záujem sa starať.
Pozrel som si nedeľnú reláciu, v ktorej bola iba konštatácia, že najmä v hlavnom meste je mnoho bezdomovcov a čo vlastne s nimi?. Maďari vyhnali svojich bezdomovcov z centra na perifériu a v Bratislave je vraj snaha pre časť bezdomovcov poskytnúť nejaký dočasný útulok v zime. Odkázanosť na nejaké charity? Týmto nevyriešime problém bezdomovcov, ale iba oddiaľujeme ich ťažké položenie. Kde je tu štát? Týmto ľuďom život už je iba na obtiaž, preto sa utiekajú k alkoholu, ktorý umožňuje na chvíľu zabudnúť na problémy. Vy prachatí, ktorí v perinách sa váľate, skúste si predstaviť pri mínus 20 stupňovom mraze spať pod mostom!!! Preto odsudzujme štát a tento hnusný režim, ktorý to spôsobil a nie tých ťažko skúšaných ľudí. Tento režim, ktorý nepozná slovo „ľudskosť“, ale iba slovo „kapitál, zisky a peniaze“. To je alfou a omegou dnešného režimu na Slovensku. Však pán Sulík?, či Kiska? Človek, ako ľudská bytosť stratil význam v tejto spoločnosti, ale význam má iba ten, kto má peniaze, ako politici, oligarchovia, celebrity a ostatná finančná háveď.
Hlavným cieľom vlády a tejto spoločnosti by malo byť o d s t r á n e n i e bezdomovectva v našej krajine. Nie iba udržiavať tento neľudský systém. No kapitalistický režim to nedovolí, lebo nie je tu demokracia, ale marazmus. Od II. svetovej vojny za takmer za 50 rokov až do roku 1989 sme slovo „bezdomovec“ nepoznali, vláda si vážila ľudí, aj toho posledného cigána, no teraz sme zničili ľudskú dôstojnosť, kde starci a starenky, ktorí budovali tento štát, musia bývať pod mostami a v kanáloch. Tak sme dopracovali a už nikdy žiadne štrnganie kľúčmi, ktoré nás od roku 1989 vrhlo do nešťastia a zobralo ľuďom ľudskú dôstojnosť.

Bruselská euro-partia ako z inej planéty

15.05.2019

Taká obrovská honba a tlačenica do Európskeho parlamentu dennodenne v televízii a vo všetkých ďalších médiách vrcholí ako keby bol začiatok III. svetovej vojny. Samozrejme extra luxusný viac »

Pellergrini a Lajčiak si myslia, že ľudia na Slovensku žeru seno

06.05.2019

Po návrate slovenského predsedu vlády z USA, ktorý uskutočnil cestu na pozvanie prezidenta Trumpa, vysvetľoval ako Slovensko je nadšené, že ho prijal najmocnejší muž sveta. Pri diskusii poprel, viac »

Šíri sa epidémia kapitalizmu a klerikalizmu

04.05.2019

Dve tretiny národa na Slovensku teraz vidí, že precenili si svoje názory v roku 1989, keď štrnganím kľúčov ako ohúrení a omámení propagandou západu sa rozhodli urobiť rozklad vlády ľudu viac »

Grónsko

Trump zrušil cestu do Dánska, keďže mu Dáni nechcú predať Grónsko

21.08.2019 00:00

Donald Trump v utorok oznámil, že odloží schôdzku s dánskou premiérkou, ktorú neoslovila jeho ponuka týkajúca sa kúpy Grónska.

Sudan

Sudánska armáda a protestné hnutie oznámili vznik novej vlády

20.08.2019 23:15

Členova novej rady zložia prísahu už v stredu.

andrej babiš, ANO, česko

Babiš po schôdzke so Zemanom: Spor je ukončený. Žiadna kríza nie je

20.08.2019 20:47

Meno nového nominanta ČSSD na funkciu ministra kultúry sa však prezident od premiéra údajne nedozvedel.

deti, škôlka, vakcína,

Výrobcovia sa boja výpadku vakcín

20.08.2019 19:00

Od januára by sa mal upraviť očkovací kalendár tak, že vakcináciu proti mumpsu, ružienke a osýpkam absolvujú nielen jedenásťročné, ale aj šesťročné deti.