Založ si blog

Bezdomovci

Pred rokom 1989 nevedel som ako vyzerajú bezdomovci. Za socializmu každý zdravý človek bol povinný pracovať, včítane rómskeho obyvateľstva, žiadni bezdomovci neexistovali. Nikto sa nemohol flákať a žiť ako parazit. Prevratom prišiel nový režim a s nim sa všetko prevrátilo naruby. Vznikla masa nezamestnaných, vznikla masa chudobných a mnohí prišli o všetok majetok, ktorý pred časom vlastnili, čím sa stali z nich bezdomovci. Vznika na Slovensku nová profesia – exekútori, ktorí poverení bankami a štátnymi inštitúciami obrali ľudí o to posledné a padli na dno spoločnosti, bez práce, bez strechy nad hlavou, umierajúci od zimy a od hladu. Počet týchto ľudí sa každým dňom zvyšuje a tak na Slovensku vznikla mnohotisícová armáda ťažko skúšaných ľudských bytostí. V dnešnej dobe sa tento režim na Slovensku stará o zvieratá lepšie ako o človeka. Prijímajú sa zákony o ochrane zvierat, pripravujú sa rôzne útulky, ale o ochranu človeka bez domova tento štát nemá záujem sa starať.
Pozrel som si nedeľnú reláciu, v ktorej bola iba konštatácia, že najmä v hlavnom meste je mnoho bezdomovcov a čo vlastne s nimi?. Maďari vyhnali svojich bezdomovcov z centra na perifériu a v Bratislave je vraj snaha pre časť bezdomovcov poskytnúť nejaký dočasný útulok v zime. Odkázanosť na nejaké charity? Týmto nevyriešime problém bezdomovcov, ale iba oddiaľujeme ich ťažké položenie. Kde je tu štát? Týmto ľuďom život už je iba na obtiaž, preto sa utiekajú k alkoholu, ktorý umožňuje na chvíľu zabudnúť na problémy. Vy prachatí, ktorí v perinách sa váľate, skúste si predstaviť pri mínus 20 stupňovom mraze spať pod mostom!!! Preto odsudzujme štát a tento hnusný režim, ktorý to spôsobil a nie tých ťažko skúšaných ľudí. Tento režim, ktorý nepozná slovo „ľudskosť“, ale iba slovo „kapitál, zisky a peniaze“. To je alfou a omegou dnešného režimu na Slovensku. Však pán Sulík?, či Kiska? Človek, ako ľudská bytosť stratil význam v tejto spoločnosti, ale význam má iba ten, kto má peniaze, ako politici, oligarchovia, celebrity a ostatná finančná háveď.
Hlavným cieľom vlády a tejto spoločnosti by malo byť o d s t r á n e n i e bezdomovectva v našej krajine. Nie iba udržiavať tento neľudský systém. No kapitalistický režim to nedovolí, lebo nie je tu demokracia, ale marazmus. Od II. svetovej vojny za takmer za 50 rokov až do roku 1989 sme slovo „bezdomovec“ nepoznali, vláda si vážila ľudí, aj toho posledného cigána, no teraz sme zničili ľudskú dôstojnosť, kde starci a starenky, ktorí budovali tento štát, musia bývať pod mostami a v kanáloch. Tak sme dopracovali a už nikdy žiadne štrnganie kľúčmi, ktoré nás od roku 1989 vrhlo do nešťastia a zobralo ľuďom ľudskú dôstojnosť.

Posledná záchrana je charita?

16.11.2018

Pred 30. rokmi sme nepoznali čo je to bezdomovec a čo je to charita. Štát sa dokázal postarať o každého človeka za bývalej Československej republiky. Každý zdravý občan musel pracovať viac »

Čo je to „Slušné Slovensko? „

16.11.2018

Vážení čitatelia, je nad slnko jasné, že slušné slovensko nebolo a nie je od novembra 1989. Neuvedomujete si, že vyštrngali ste biedu pod ľudskú dôstojnosť pre vyše 700 000 slovenských viac »

Nevyspytateľný Bugár.

16.11.2018

Snáď budeme mať prvého prezidenta Slovenskej republiky Maďara?. Bugár, ktorý zastupuje podľa neho "horný feldvidék" v strane Most-Híd, ktorú vytvoril prefíkaným židovským štýlom, ako viac »

hokej, logo, dres, SZLH,

Boj o hokejové dresy sa presúva do parlamentu

19.11.2018 09:00

Skupina poslancov zo SNS predložila novelu zákona, ktorá má zvýšiť ochranu štátnych symbolov.

Slovinsko voľby parlamentné predčasné Janez Janša

Slovinci podobne ako Slováci v komunálnych voľbách krúžkovali 'nezávislých'

19.11.2018 08:30

Podľa predbežných výsledkov nezávislí kandidáti obsadia funkcie primátorov a starostov v 89 mestách a obciach.

Herbert Diess

Šéf Volkswagenu žiada politikov o podporu automobilového odvetvia

19.11.2018 08:29

Šéf VW Herbert Diess žiada od predstaviteľov nemeckej vrcholovej politiky, aby prejavili pozitívny postoj k automobilovému priemyslu.

UKRAINE-WEATHER/

Porošenko odmieta krútiť plynovým ventilom

19.11.2018 08:00

Ukrajinci mrznú nielen v bytoch a sotva ich zohreje ostrá predvolebná kampaň pred voľbou prezidenta. Hlasovanie je naplánované na koniec marca.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 158
Celková čítanosť: 292492x
Priemerná čítanosť článkov: 1851x

Autor blogu

Kategórie