Založ si blog

Utrpenie podľa náboženstva.

Jeden múdry človek povedal, že “ znášať útrapy je len vypočítavý spôsob, ako zmieriť ľudí s príkorím mocných“. Rôzne náboženstvá, rôzne sekty hlásajú to, že človek čím viac na tomto svete  trpí, tým bude mu lepšie vo večnej blaženosti. Duchovní vtĺkajú do hláv už mládeži v útlom veku nutnosť utrpenia. Tak je tomu ako v budhistickej, tak v islamskej a tiež aj v katolíckej viere. Takí budhisti propagujú vieru v reinkarnáciu s tým, že ten, kto prežil v ponížení a v utrpení na tomto svete, bude v budúcom živote sa tešiť z blahobytu. Islam zase hlása, že za dobré skutky vykonané v mene Alaha na tomto svete, bude užívať slávu na druhom svete. No katolícka cirkev a jej odnože hlásajú tiež podobné heslá, že trp a znášaj útrapy na tomto svete, bude tvoja duša spasená na svete druhom. Preto duchovní  utrpenie predkladajú ako niečo, čo človek je povinný znášať, lebo Boh to tak chce. To je obrovský podvod na národe. Vidíme ako po vzore umučenia Ježiša sa nechávajú ľudia mlátiť, bičovať a znášať akúkoľvek bolesť, nielen na Filipínach, ale  už aj na Slovensku, lebo veria, že sa tak ľahšie dostanú do neba. Kresťanskí  duchovní vodcovia vedú tak svoje ovečky v takom tmárstve a nevedomosti aby tak zachovali poslušnosť a úctu k Bohu a vrchnosti. Pri tom sami vedúci predstavitelia cirkvi žijú v prepychu, bez útrap. Nebojujú proti chudobe, ale hlásajú znášať pokoru. Ako príklad uvádzajú napr. Matku Terezu. Namiesto toho, aby sa postavili proti svetskej moci, doporučujú iba nejakú tú miniatúrnu pomoc prostredníctvom charity a podobne. Tým napomáhajú útlaku a rastu  chudoby na svete. K čomu je taký život plný strastí? Kto je za to vinný a zodpovedný, že národ musí trpieť? Sú to práve tí, ktorí hlásajú pokoru a trpezlivosť pri znášaní útrap. Udržiavať národ v pokore a útrapách je zámerom udržania moci nad národom. Určili národu iba nekonečne modliť sa a nevzpierať sa proti vrchnosti. Tak ako bolo za feudalizmu, keď národ od roboty trpel, umieral a páni si holdovali, tak je to aj teraz v novodobom kapitalizme.

Cirkevné majetky

18.10.2018

Je všeobecne známe, že katolícka cirkev vo svete má obrovské bohatstvo a dominuje v tomto bohatstve Vatikán s jeho bankami. Je zaujímavé, že je to najmenší štát v Európe a zároveň je viac »

Ide končia eurofondy.

17.10.2018

Zo strany vládnych predstaviteľov každý deň sa objavujú relácie o tom ako nám pomáhajú peniaze z eurofondov. No komu tie eurofondy slúžia a pomáhajú? Nie národu, ale oligarchom, kde množstvo viac »

Voľby eurposlancov ?

15.10.2018

Vyše 700 000 ľudí na Slovensku žije na úrovni chudoby a vyše 90 % ľudí sa lopotí každodennou drinou tak, aby si udržali aký-taký život v tejto spoločnosti. No určité percento si užíva viac »

polícia, kukláči, pušky, zbrane, mafia, záťah, špeciálne jednotky, kriminalita, vražda, krádež, zločin, vyšetrovanie

Všetci šiesti obvinení v prípade pozemkovej mafie idú do väzby

19.10.2018 19:47

Páchateľov zadržala tento týždeň pri zásahu v Nitre a okolí Národná jednotka finančnej polície.

Ukrajina, proruskí separatisti, proruskí rebeli, pzbrojenci, tanky, tank, bojové vozidlá, zbrane,

Saudská Arábia je druhým najväčším príjemcom zbraní z Nemecka

19.10.2018 19:24

Nemecká vláda schválila v tomto roku predaj zbraní do Saudskej Arábie v hodnote takmer pol miliardy eur.

India, vlak, vykoľajený, vlakové nešťastie,

Vlak v Indii narazil do davu ľudí, najmenej 50 mŕtvych

19.10.2018 18:54

Dav ľudí, ktorý sa zhromaždil na koľajniciach, pozoroval údajne ohňostroj.

ocenenie, senior friendly Nora Slišková Soňa Pacherováu Dorota Hudecová Miloš Nemeček

Pravda je Senior Friendly

19.10.2018 18:50

Denník Pravda získal ocenenie za príkladný a ústretový prístup k ľuďom staršej generácie.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 149
Celková čítanosť: 275288x
Priemerná čítanosť článkov: 1848x

Autor blogu

Kategórie