Založ si blog

Utrpenie podľa náboženstva.

Jeden múdry človek povedal, že “ znášať útrapy je len vypočítavý spôsob, ako zmieriť ľudí s príkorím mocných“. Rôzne náboženstvá, rôzne sekty hlásajú to, že človek čím viac na tomto svete  trpí, tým bude mu lepšie vo večnej blaženosti. Duchovní vtĺkajú do hláv už mládeži v útlom veku nutnosť utrpenia. Tak je tomu ako v budhistickej, tak v islamskej a tiež aj v katolíckej viere. Takí budhisti propagujú vieru v reinkarnáciu s tým, že ten, kto prežil v ponížení a v utrpení na tomto svete, bude v budúcom živote sa tešiť z blahobytu. Islam zase hlása, že za dobré skutky vykonané v mene Alaha na tomto svete, bude užívať slávu na druhom svete. No katolícka cirkev a jej odnože hlásajú tiež podobné heslá, že trp a znášaj útrapy na tomto svete, bude tvoja duša spasená na svete druhom. Preto duchovní  utrpenie predkladajú ako niečo, čo človek je povinný znášať, lebo Boh to tak chce. To je obrovský podvod na národe. Vidíme ako po vzore umučenia Ježiša sa nechávajú ľudia mlátiť, bičovať a znášať akúkoľvek bolesť, nielen na Filipínach, ale  už aj na Slovensku, lebo veria, že sa tak ľahšie dostanú do neba. Kresťanskí  duchovní vodcovia vedú tak svoje ovečky v takom tmárstve a nevedomosti aby tak zachovali poslušnosť a úctu k Bohu a vrchnosti. Pri tom sami vedúci predstavitelia cirkvi žijú v prepychu, bez útrap. Nebojujú proti chudobe, ale hlásajú znášať pokoru. Ako príklad uvádzajú napr. Matku Terezu. Namiesto toho, aby sa postavili proti svetskej moci, doporučujú iba nejakú tú miniatúrnu pomoc prostredníctvom charity a podobne. Tým napomáhajú útlaku a rastu  chudoby na svete. K čomu je taký život plný strastí? Kto je za to vinný a zodpovedný, že národ musí trpieť? Sú to práve tí, ktorí hlásajú pokoru a trpezlivosť pri znášaní útrap. Udržiavať národ v pokore a útrapách je zámerom udržania moci nad národom. Určili národu iba nekonečne modliť sa a nevzpierať sa proti vrchnosti. Tak ako bolo za feudalizmu, keď národ od roboty trpel, umieral a páni si holdovali, tak je to aj teraz v novodobom kapitalizme.

Výrobná a nevýrobná sféra na Slovensku

22.05.2018

Keď si to tak zrátame, na Slovensku len malý počet ľudí pracuje vo výrobnej sfére. Prevažná väčšina obyvateľstva okrem detí a dôchodcov buď vôbec nepracuje, alebo pracuje v nevýrobnej viac »

Dôchodkový vek a slovenské dôchodky

22.05.2018

V poslednom čase sa vedie na politickej scéne diskusia o dôchodkovom veku. Človek od prírody človečenskými a fyziologickými danosťami je schopný sa dožiť iba určitého veku. Podobne sú viac »

Kto je za vraždou Kuciaka !

18.05.2018

V poslednom čase zazneli informácie o tom, že česká novinárka Holcová bola podrobená výsluchu v súvislosti s vraždou slovenského novinára Kuciaka. Namiesto toho, že by ochotne poskytla všetky viac »

Russia Painting Vandalized

Vandal poškodil obraz Ivana Hrozného v moskovskej Tretiakovskej galérii

26.05.2018 22:28

Muža z Voronežskej oblasti na juhozápade Ruska obvinili z poškodenia súčasti národného kultúrneho dedičstva.

PEOPLE-ALAN BEAN/

Vo veku 86 rokov zomrel štvrtý muž na Mesiaci, astronaut Alan Bean

26.05.2018 22:19

Na mesačnom povrchu strávili 31 hodín a 31 minút, z toho sedem hodín a 45 minút mimo kabíny modulu.

záchranári, tatry, hory, sneh

Poľskí záchranári zrejme našli v Tatrách telo hľadaného Čecha

26.05.2018 21:44

Pátranie po 53-ročnom mužovi sa začalo na slovenskej strane koncom októbra minulého roka po tom, čo sa nevrátil domov.

putin, šinzo abe

Putin a Abe rokovali o Kurilách a mierovej dohode, telefonovali s kozmonautmi

26.05.2018 21:16

Ruský prezident Putin a japonský premiér Abe rokovali v Moskve o vzájomných vzťahoch, pričom neobišli ani sporné otázky Kurilských ostrovov.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 121
Celková čítanosť: 199933x
Priemerná čítanosť článkov: 1652x

Autor blogu

Kategórie