Založ si blog

Utrpenie podľa náboženstva.

Jeden múdry človek povedal, že “ znášať útrapy je len vypočítavý spôsob, ako zmieriť ľudí s príkorím mocných“. Rôzne náboženstvá, rôzne sekty hlásajú to, že človek čím viac na tomto svete  trpí, tým bude mu lepšie vo večnej blaženosti. Duchovní vtĺkajú do hláv už mládeži v útlom veku nutnosť utrpenia. Tak je tomu ako v budhistickej, tak v islamskej a tiež aj v katolíckej viere. Takí budhisti propagujú vieru v reinkarnáciu s tým, že ten, kto prežil v ponížení a v utrpení na tomto svete, bude v budúcom živote sa tešiť z blahobytu. Islam zase hlása, že za dobré skutky vykonané v mene Alaha na tomto svete, bude užívať slávu na druhom svete. No katolícka cirkev a jej odnože hlásajú tiež podobné heslá, že trp a znášaj útrapy na tomto svete, bude tvoja duša spasená na svete druhom. Preto duchovní  utrpenie predkladajú ako niečo, čo človek je povinný znášať, lebo Boh to tak chce. To je obrovský podvod na národe. Vidíme ako po vzore umučenia Ježiša sa nechávajú ľudia mlátiť, bičovať a znášať akúkoľvek bolesť, nielen na Filipínach, ale  už aj na Slovensku, lebo veria, že sa tak ľahšie dostanú do neba. Kresťanskí  duchovní vodcovia vedú tak svoje ovečky v takom tmárstve a nevedomosti aby tak zachovali poslušnosť a úctu k Bohu a vrchnosti. Pri tom sami vedúci predstavitelia cirkvi žijú v prepychu, bez útrap. Nebojujú proti chudobe, ale hlásajú znášať pokoru. Ako príklad uvádzajú napr. Matku Terezu. Namiesto toho, aby sa postavili proti svetskej moci, doporučujú iba nejakú tú miniatúrnu pomoc prostredníctvom charity a podobne. Tým napomáhajú útlaku a rastu  chudoby na svete. K čomu je taký život plný strastí? Kto je za to vinný a zodpovedný, že národ musí trpieť? Sú to práve tí, ktorí hlásajú pokoru a trpezlivosť pri znášaní útrap. Udržiavať národ v pokore a útrapách je zámerom udržania moci nad národom. Určili národu iba nekonečne modliť sa a nevzpierať sa proti vrchnosti. Tak ako bolo za feudalizmu, keď národ od roboty trpel, umieral a páni si holdovali, tak je to aj teraz v novodobom kapitalizme.

Už toho máme dosť! !!

16.08.2018

Dennodenne nielen večer, ale i v priebehu dňa televízne spoločností JOJ, a MRKÍZA, ktoré sú riadené zo západu, ale v poslednej dobe i RTVS ysielajú čím ďalej tým viac filmy a seriály, viac »

Klamstvá a podvody v súčasnom režime.

14.08.2018

Špekulácia, klam a podvod sú fenomény, ktoré sú vlastné pre súčasný súkromný trhový mechanizmus. Zisk je tým cieľom, pre ktorý neváha príslušný súkromný subjekt klamať a okrádať. viac »

Kto riadi Slovenský národ ?

14.08.2018

Pred časom slovenský národ kolonizovali Rakúsko-uhorskí (maďarónskí) monarchovia, a grófstvo, po prvej svetovej vojne diktovala Slovákom česká generalita, v čase hitlerovského diktátu nemeckí viac »

manafort

Trumpov človek Manafort vinný z daňových podvodov z čias Janukovyča

21.08.2018 23:16, aktualizované: 23:25

Ide o prvé víťazstvo pre tím zvláštneho vyšetrovateľa Roberta Muellera, ktorý preveruje údajné ruské ovplyvňovanie amerických prezidentských volieb.

raketa, rusko, tos-1

Rusko uzavrelo vojenskú dohodu so Stredoafrickou republikou

21.08.2018 22:44

Vzťahy Ruska so SAR sa dostali do stredobodu pozornosti v júli, keď v SAR zavraždili troch ruských novinárov

Taliansko Kalábria roklina nešťastie obete

Pátranie po nezvestných v rokline Raganello pokračuje

21.08.2018 22:28

V obľúbenej talianskej destinácii zahynulo 10 turistov.

Michael Cohen

Trumpov exprávnik Cohen uzavrel dohodu o vine a treste

21.08.2018 22:01, aktualizované: 23:08

Cohen sa priznal k finančným podvodom počas Trumpovej predvolebnej kampane, bankovým podvodom a daňovým únikom.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 131
Celková čítanosť: 229133x
Priemerná čítanosť článkov: 1749x

Autor blogu

Kategórie