Založ si blog

Utrpenie podľa náboženstva.

Jeden múdry človek povedal, že “ znášať útrapy je len vypočítavý spôsob, ako zmieriť ľudí s príkorím mocných“. Rôzne náboženstvá, rôzne sekty hlásajú to, že človek čím viac na tomto svete  trpí, tým bude mu lepšie vo večnej blaženosti. Duchovní vtĺkajú do hláv už mládeži v útlom veku nutnosť utrpenia. Tak je tomu ako v budhistickej, tak v islamskej a tiež aj v katolíckej viere. Takí budhisti propagujú vieru v reinkarnáciu s tým, že ten, kto prežil v ponížení a v utrpení na tomto svete, bude v budúcom živote sa tešiť z blahobytu. Islam zase hlása, že za dobré skutky vykonané v mene Alaha na tomto svete, bude užívať slávu na druhom svete. No katolícka cirkev a jej odnože hlásajú tiež podobné heslá, že trp a znášaj útrapy na tomto svete, bude tvoja duša spasená na svete druhom. Preto duchovní  utrpenie predkladajú ako niečo, čo človek je povinný znášať, lebo Boh to tak chce. To je obrovský podvod na národe. Vidíme ako po vzore umučenia Ježiša sa nechávajú ľudia mlátiť, bičovať a znášať akúkoľvek bolesť, nielen na Filipínach, ale  už aj na Slovensku, lebo veria, že sa tak ľahšie dostanú do neba. Kresťanskí  duchovní vodcovia vedú tak svoje ovečky v takom tmárstve a nevedomosti aby tak zachovali poslušnosť a úctu k Bohu a vrchnosti. Pri tom sami vedúci predstavitelia cirkvi žijú v prepychu, bez útrap. Nebojujú proti chudobe, ale hlásajú znášať pokoru. Ako príklad uvádzajú napr. Matku Terezu. Namiesto toho, aby sa postavili proti svetskej moci, doporučujú iba nejakú tú miniatúrnu pomoc prostredníctvom charity a podobne. Tým napomáhajú útlaku a rastu  chudoby na svete. K čomu je taký život plný strastí? Kto je za to vinný a zodpovedný, že národ musí trpieť? Sú to práve tí, ktorí hlásajú pokoru a trpezlivosť pri znášaní útrap. Udržiavať národ v pokore a útrapách je zámerom udržania moci nad národom. Určili národu iba nekonečne modliť sa a nevzpierať sa proti vrchnosti. Tak ako bolo za feudalizmu, keď národ od roboty trpel, umieral a páni si holdovali, tak je to aj teraz v novodobom kapitalizme.

Kapitalizmus a demokracia.

20.01.2019

Slovo demokracia znamená vládu ľudu. Avšak v kapitalizme nie je možné hovoriť o vláde ľudu, nakoľko riadenie štátu určujú súkromní vlastníci bank, firiem, obchodných spoločností, poisťovní viac »

Ťažký život v kapitalizme za prvej ČSR

10.01.2019

Tak ako štát sa nevedel postarať o rozvoj Východného Slovenska za prvej ČSR, tak tomu bolo aj za prvého Slovenského štátu, tak tomu je aj v súčasnom novodobom kapitalizme na Slovensku. Jediný viac »

Kto je to Richard Sulík, a čo je jeho cieľom?

06.01.2019

Je to človek, ktorý sa narodil v roku 1968, takže samozrejme takýto človek nevie posudzovať obdobie ani pred, ani po roku 1968. Teraz sa predstavuje ako hrdý Slovák, v roku 1980 ako 11 ročný viac »

rivlin, porošenko

Porošenko dúfa, že Izrael uzná hladomor na Ukrajine za genocídu

21.01.2019 23:02

Hladomor v Sovietskom zväzr umelo vyvolal vtedajší diktátor Josif Stalin.

Gazprom

Rusi sľúbili, že plyn naďalej potečie cez Ukrajinu a Slovensko

21.01.2019 22:23

Rusko sa zaviazalo, že bude pokračovať v dodávkach plynu do Európy cez Ukrajinu aj po roku 2019, uviedol eurokomisár Maroš Šefčovič.

kostol, maren ueland

Nórsko sa rozlúčilo s v Maroku zavraždenou Uelandovou

21.01.2019 21:45

Na pohrebe 28-ročnej študentky sa k smútiacim pridal aj minister.

taliban

Taliban v Afganistane zabil 120 vojakov, povstalci rokovali s Washingtonom

21.01.2019 21:27, aktualizované: 22:17

Afganské jednotky usmrtili dvoch bojovníkov hnutia.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 173
Celková čítanosť: 345017x
Priemerná čítanosť článkov: 1994x

Autor blogu

Kategórie