Založ si blog

Zmena volebného systému.

Historicky je zaužívaný volebný systém tak, že sa volia ľudia podľa toho do ktorej strany patria. Začiarkujeme a do urny hádžeme mená ľudí zo vzdialený okresov, ktorých vôbec nepoznáme. Takto zvolená väčšinová strana, potom diktuje, akou cestou sa štát bude riadiť. Žiadna spätná väzba k voličom už neexistuje. Hoci väčšina národa má iné názory, nemôže to presadiť, lebo je tu diktát víťaznej strany, resp. koaličných strán, čiže diktatúra. Najväčší problém je v tom, že vládni predstavitelia, ani poslanci  nechodia spätne k voličom, aby konfrontovali svoje vládnutie a svoju činnosť s voličmi. Za ďalšie, príslušný zvolený poslanec, pokiaľ nedostatočne háji záujmy voličov, nemôže byť jednoducho odvolaný.

Mal by byť zrušený stranícky systém volieb. Voliť by sa mali ľudia podľa volebných okresov, bez nejakej straníckej príslušnosti. Takže by bolo toľko poslancov SNR, koľko máme okresov na Slovensku. Za príslušný okres by mala byť zvolená taká osoba, ktorá by svojim programom  získala najviac hlasov v okrese. Zároveň tento poslanec by mesačne informoval ľudové zhromaždenie okresu o svojej činnosti a presadzovaní programu, ktorý predstavoval pri voľbách. Pokiaľ by neobstál, bolo by možné ho kedykoľvek príslušným okresným hlasovaním odvolať. Tento systém by bolo možné nazvať ako „Lokálny systém volieb do SNR.“

Ktorý systém je vlastne zločinecký režim?

11.12.2018

Novodobí inkvizítori, tí ktorí sa potrebujú blysnúť pred verejnosťou na Slovensku, vytvorili svoju imaginárnu predstavu o minulom režime ako o zločineckom čase pre slovenský národ. Kto sú viac »

Slovensko pod útlakom pred časom a dnes.

10.12.2018

Prvý Slovenský štát pred II. svetovou vojnou zažil útlak a diktát fašistického Nemecka. Vznikom Československého štátu po roku 1945, vzniklo všeľudové vlastníctvo v rámci ľudovodemokratického viac »

Zaručuje ústava bezplatnú zdravotnú starostlivosť?

03.12.2018

Ústava SR ako základný zákon, podľa článku č.40 má zaručovať občanom Slovenska bezplatnú zdravotnú starostlivosť. Ako je to v skutočnosti? Keď sa lekári zmluvne nedohodnú s príslušnou viac »

írsko, referendum, potraty

Írsky parlament schválil návrh zákona povoľujúci umelé prerušenie tehotenstva

13.12.2018 22:58

Írsky premiér Leo Varadkar označil schválenie legislatívy zákonodarcami za "historickú chvíľu pre ženy".

donald trump

Stretnutie Putina s Trumpom nebude možné, kým Rusko nevráti zajaté lode

13.12.2018 22:03

Vyhlásil to poradca amerického prezidenta pre národnú bezpečnosť John Bolton.

Francúzsko, Štrasburg, streľba

Francúzska polícia zastrelila útočníka z vianočných trhov

13.12.2018 21:55, aktualizované: 22:23

Cherifa Chekatta našla polícia ukrytého v sklade.

trump

Trump vyzval Fed, aby prestal zvyšovať úroky

13.12.2018 20:43

Americký prezident Donald Trump vyzval centrálnu banku (Fed), aby na svojom budúcotýždňovom zasadnutí nepokračovala v sprísňovaní menovej politiky.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 164
Celková čítanosť: 306013x
Priemerná čítanosť článkov: 1866x

Autor blogu

Kategórie