Založ si blog

Zmena volebného systému.

Historicky je zaužívaný volebný systém tak, že sa volia ľudia podľa toho do ktorej strany patria. Začiarkujeme a do urny hádžeme mená ľudí zo vzdialený okresov, ktorých vôbec nepoznáme. Takto zvolená väčšinová strana, potom diktuje, akou cestou sa štát bude riadiť. Žiadna spätná väzba k voličom už neexistuje. Hoci väčšina národa má iné názory, nemôže to presadiť, lebo je tu diktát víťaznej strany, resp. koaličných strán, čiže diktatúra. Najväčší problém je v tom, že vládni predstavitelia, ani poslanci  nechodia spätne k voličom, aby konfrontovali svoje vládnutie a svoju činnosť s voličmi. Za ďalšie, príslušný zvolený poslanec, pokiaľ nedostatočne háji záujmy voličov, nemôže byť jednoducho odvolaný.

Mal by byť zrušený stranícky systém volieb. Voliť by sa mali ľudia podľa volebných okresov, bez nejakej straníckej príslušnosti. Takže by bolo toľko poslancov SNR, koľko máme okresov na Slovensku. Za príslušný okres by mala byť zvolená taká osoba, ktorá by svojim programom  získala najviac hlasov v okrese. Zároveň tento poslanec by mesačne informoval ľudové zhromaždenie okresu o svojej činnosti a presadzovaní programu, ktorý predstavoval pri voľbách. Pokiaľ by neobstál, bolo by možné ho kedykoľvek príslušným okresným hlasovaním odvolať. Tento systém by bolo možné nazvať ako „Lokálny systém volieb do SNR.“

Presný prejav kapitalizmu aj do markizáckej FARMY.

20.09.2018

Neviem čo za idiot navrhol reláciu "farma" v takejto podobe, že preniesol do hry súčasné kapitalistické arogantné myslenie bohatstva a chudoby. Presne o tom je tento hnusný režim, ktorý nazývajú viac »

Stopy k vražde Kuciaka

18.09.2018

Od začiatku opozičné média sa upriamili na jedinú stopu, a to smerom ku vláde. Predpokladám, že vyšetrovatelia sú natoľko skúsení, aby nedali sa zviesť iba jednou alternatívou. Ako to, viac »

Stranícky frakčný bordel a zastúpenie v európskom parlamente

17.09.2018

V európskom parlamente dominuje predátorský systém presadzovania straníckosti a jednotlivých frakcií. Vedenie EU a jej parlament nemá tendenciu vytvoriť systém, ktorý by zaručoval lepší viac »

Slovensko cirkev viera celibát Lajcha

Agentúra AP strávila s Michalom Lajchom deň, pozrite si ho na fotkách

23.09.2018 22:27

"Poslaním Cirkvi je byť blízko ľuďom. Ale ako môžem mať blízko k ľuďom, keď žijem tak krajne odlišný život?" pýta sa 34-ročný kňaz.

dolár, USA

Papierové doláre sú v USA na ústupe, ale ešte nekončia

23.09.2018 21:46

Na americkom trhu sa rýchlo šíri bezhotovostný predaj, najmä v reštauráciách, ktoré obľubujú mladí klienti.

merkelová, maassen

Maassen bude len "osobitným poradcom", plat mu nezvýšia

23.09.2018 21:38

Nástup Hansa-Georga Maassena do funkcie štátneho tajomníka na ministerstve vnútra spojený s mohutným zvýšením platu vyvolal búrku nevôle.

oktoberfest

Na Oktoberfest prišlo v prvý víkend až 800-tisíc ľudí a "boli smädnejší"

23.09.2018 20:26

Hostia prišli na 185. ročník pivných slávností nielen smädní, ale aj hladní. Zjedli totiž 13 volov, o dva viac než vlani.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 142
Celková čítanosť: 262977x
Priemerná čítanosť článkov: 1852x

Autor blogu

Kategórie