Založ si blog

Zmena volebného systému.

Historicky je zaužívaný volebný systém tak, že sa volia ľudia podľa toho do ktorej strany patria. Začiarkujeme a do urny hádžeme mená ľudí zo vzdialený okresov, ktorých vôbec nepoznáme. Takto zvolená väčšinová strana, potom diktuje, akou cestou sa štát bude riadiť. Žiadna spätná väzba k voličom už neexistuje. Hoci väčšina národa má iné názory, nemôže to presadiť, lebo je tu diktát víťaznej strany, resp. koaličných strán, čiže diktatúra. Najväčší problém je v tom, že vládni predstavitelia, ani poslanci  nechodia spätne k voličom, aby konfrontovali svoje vládnutie a svoju činnosť s voličmi. Za ďalšie, príslušný zvolený poslanec, pokiaľ nedostatočne háji záujmy voličov, nemôže byť jednoducho odvolaný.

Mal by byť zrušený stranícky systém volieb. Voliť by sa mali ľudia podľa volebných okresov, bez nejakej straníckej príslušnosti. Takže by bolo toľko poslancov SNR, koľko máme okresov na Slovensku. Za príslušný okres by mala byť zvolená taká osoba, ktorá by svojim programom  získala najviac hlasov v okrese. Zároveň tento poslanec by mesačne informoval ľudové zhromaždenie okresu o svojej činnosti a presadzovaní programu, ktorý predstavoval pri voľbách. Pokiaľ by neobstál, bolo by možné ho kedykoľvek príslušným okresným hlasovaním odvolať. Tento systém by bolo možné nazvať ako „Lokálny systém volieb do SNR.“

Hlupáci

21.07.2018

Je všeobecne známe pre širokú verejnosť, že predaj zbraní bol a je najlepší a najvýnosnejší svetový biznis. Najväčším svetovým zbrojným priemyslom disponujú USA, ktoré predávajú viac »

Kto je zodpovedný za marazmus v ktorom žijeme?

18.07.2018

Už celé obdobie od roku 1989, odkedy sa zmenil režim na Slovensku, náš právny systém a celé súdnictvo je stále kritizované, či vládne tá alebo oná strana, alebo koalícia pravá či ľavá. viac »

Čo nám priniesol kapitalizmus, ktorý nazývajú demokracia.

05.07.2018

Kapitalizmus je forma štátoprávneho usporiadania, založeného na súkromnom vlastníctve výrobných prostriedkov, triednej spoločnosti a vykorisťovania človeka človekom. Tento systém, ktorý viac »

Pamätník Poprad

Bude pietny akt v Poprade verejnou hanbou?

22.07.2018 16:00

Pamätná tabuľa pripomínajúca smrť mladého muža pri vpáde vojsk varšavskej zmluvy v auguste 1968 je v dobrom stave, to však neplatí o múre pod ňou.

salvini

Ukrajina oficiálne protestovala voči výrokom Salviniho o anexii Krymu

22.07.2018 15:32

Taliansky minister vnútra uviedol, že označovať plebiscit na Kryme za falošný je len uhol pohľadu.

dominic raab

Raab: Británia sa musí pripraviť aj na tvrdý brexit

22.07.2018 15:16

Briti sa podľa nového britského ministra pre brexit nemusia obávať prípadného tvrdého brexitu, teda odchodu Británie z EÚ bez dohody.

USA Kalifornia požiare

V Česku horí chránený les, proti požiaru bojuje 20 hasičských jednotiek

22.07.2018 15:06

V Chránenej krajinnej oblasti Kokořínsko vyhlásili hasiči poplach najvyššieho stupňa.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 126
Celková čítanosť: 215642x
Priemerná čítanosť článkov: 1711x

Autor blogu

Kategórie