Založ si blog

Slovenský národ otvor oči.

Miliónom starších obyvateľov nášho štátu, teraz už dôchodcov, ktorí od nastolenia kapitalizmu na Slovensku sa dostali na úroveň chudoby nie je potrebné vysvetľovať, aké výhody mali za socializmu a akým spôsobom trpia a živoria svoj život v dnešnej dobe od roku 1989. Ale chcel by som sa prihovoriť najme mladšej generácii, ktorí dostávajú od politikov, súčasných milionárov a oligarchov samé neopodstatnené nadávky a krivé obvinenia minulého režimu. V každej televízii, v novinách i na internete sa dočítavate len chválospevy ako funguje Slovensko, ako sa máme dobre, ako sa nám dobre žije, vychvaľujeme každý deň Európsku Úniu, atď. Slovenskí občania si neuvedomujú, že veľké západné štáty z nás žijú a my ako malé deti sa im prispôsobujeme. Pri tom Nemci, tak i  Francúzi nás majú v päte. Mladí vidia iba to, že môžu cestovať. Ale to nie je podstatné, lebo len malá hŕstka bohatších cestuje si užívať život do zahraničia, no prevažná väčšina mladých bola nútená odchádzať drieť za nevýhodných podmienok. Podstata je, že západ ovládol našu zem, na ktorú dávame im  naše dotácie, ťažia naše vody, drancujú naše lesy a používajú našich ľudí ako otrokov pre ich zisky. Mimo toho supermarkety posielajú nám potraviny najhoršej kvality. To sú naše očakávania, ako hlupákov štŕngajúcich kľúčmi na námestiach roku 1989. Havel, Kňažko, Budaj, Gál, a spol. len sľubovali ako sa ná bude dobre žiť, ale vidíte v konkrétnych prípadoch (napr. pri Modrom z neba), ako národ živorí, vo veľa prípadoch bez kúrenia v zime, bez teplej vody, v ošarpaných domoch, bez okien, pod pretekajúcou strechou atď. Samozrejme mladé frndolinky bohatých otcov, preháňajú sa na mercedesoch, pracujú v bankách, na ministerstvách, vo vláde, ako hovorkyne v televízii, tak isto herci, speváci a podobná smotanka majú postarané o sladký život. Tým tento režim náramne vyhovuje a práve tí, ktorí sú v popredných funkciách spolu s médiami určujú život na Slovensku.

Ľudia, len si povážte, od začiatku, t. j. roku 1989, kedy bolo zruinované Slovensko, od všetkých vlád, Havla, Mečiara, Čarnogurského, Dzurindu, Radičovej , či Fica, ešte nikdy spoločnosť nebola spokojná. Stále rozkrádania, tunelovania, vraždy, podrazy, rôzne kauzy, medzinárodné kauzy ako Panama Papers, neplatenie daní,  nedôvera v súdy a prokuratúru, každý každého podvádza, nemá to konca kraja. To nikdy predtým nebolo.  Myslite si, že to raz prestane pri nejakej zmene vlády? Už koľko zmien bolo doposiaľ za 28 rokov a je to stále len horšie. Bude to stále horšie a horšie, pokiaľ neporazíme tento protiľudový režim, ktorý nazývajú demokracia. Prosím vás, kde to vlastne ideme? Kam sa to náhlime? Bohatí každým dňom bohatnú a chudobní žijú stále v horšej biede. Prečo politici, prezident, oligarchovia, smotanka a podobné elementy ročne zarábajú vyše pol milióna i milión  eur a státisíce ľudí 3 500 eur ročne? Prečo tento systém produkuje také rozdiely? Nie je to len na Slovensku. Je to v celom  kapitalistickom svete. Je to tak aj v USA, západoeurópskych štátoch, no nehovoriac o takých štátoch ako je Brazília, Juhoafrická republika, India a ďalšie, kde značné množstvo ľudí žije v chatrčiach pod úroveň, horšie ako naši cigáni. Miliardári nemajú kde peniaze dávať. Každá strana na Slovensku je protiľudová. Pamätajte si každá je kapitalistická. Sociálne sú len nálepky. Prečo volíte kapitalistické hyeny, ktoré z vás cicajú krv? S l o v e n s k ý  národ, už  k o n e č n e   O T V O R   O Č I !!!!!!!!

Koho voliť za prezidenta.

10.06.2018

Blíži sa čas nových volieb na prezidentský post Slovenskej republiky. Na tento post by mal byť zvolený človek, ktorý má jedine slovenskú štátnu príslušnosť, to znamená nemal by mať dvojitú viac »

Školstvo do rúk štátu !

29.05.2018

Politici, pedagógovia i celá spoločnosť nadáva na mizériu nášho školstva. Všetky vlády od roku 1989 sa priam pretekajú v tom, aké zmeny a reformy v školstve je potrebné uskutočniť a stále viac »

Výrobná a nevýrobná sféra na Slovensku

22.05.2018

Keď si to tak zrátame, na Slovensku len malý počet ľudí pracuje vo výrobnej sfére. Prevažná väčšina obyvateľstva okrem detí a dôchodcov buď vôbec nepracuje, alebo pracuje v nevýrobnej viac »

Kočner, polícia, súd, Banská Bystrica

Súd rozhoduje o väzbe pre Mariána Kočnera a Pavla Ruska

23.06.2018 13:46, aktualizované: 14:10

Sudca má rozhodnúť, či muži, ktorých prokurátor obviňuje z falšovania zmeniek v hodnote niekoľko miliónov eur, zostanú vo väzbe.

Harley-Davidson

Harley ráta, že v Európe pre clá neudrží dnešnú cenu motocyklov

23.06.2018 13:38

Americký výrobca motoriek Harley-Davidson bude v dôsledku zavedenia odvetných ciel zo strany Európskej únie pravdepodobne musieť zvýšiť ceny.

Boris Johnson

Britský minister zahraničia Johnson varoval pred nekonečným a miernym brexitom

23.06.2018 12:55

Odporcovia vystúpenia Spojeného kráľovstva z EÚ organizujú protestný pochod a žiadajú, aby o brexite mohla rozhodovať aj verejnosť.

USA-TRUMP/

Trumpove clá pripravia Slovensko o 100 miliónov eur

23.06.2018 12:00

Americký prezident Donald Trump rozpútal veľkú obchodnú vojnu s Európou. Najnovším krokom je 20-percentné clo na autá dovezené do USA z Európskej únie.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 123
Celková čítanosť: 206686x
Priemerná čítanosť článkov: 1680x

Autor blogu

Kategórie