Založ si blog

Kolonizácia neprestáva.

Všetky prímorské štáty západnej Európy na čele s Anglickom a následne aj USA a Japonska, ktoré mali námorné vojenské loďstvo majú historicky spoločného menovateľa, a to zaberanie územia iných štátov a ich kolonizovanie. Niekoľko sto rokov uplatňovali svoju vojenskú a ekonomickú moc najmä v Afrických a Ázijských štátoch. Najviac kolónii vo svete vlastnilo a ešte aj doposiaľ  vlastní Anglicko, ktoré podľa toho má názov UK(United Kingdom), čiže Spojené kráľovstvo. Je až zarážajúce, že tak veľké územie ako Austrália patrilo pod Angličanov a taktiež  obrovskú Indiu vlastnilo Anglicko do roku 1947. Doposiaľ vlastni množstvo ostrovov najmä v Pacifiku, tiež väčšie územia ako Falklandy pri Argentíne a taktiež okupuje južné územie Španielska pod názvom Gibraltar. Taktiež  kráľovna Alžbeta je kráľovnou ešte aj teraz pre Nový Zéland, kde má iba svojho guvernéra. Ekonomická rozpínavosť za pomoci vojenských ťažení Španielov a Portugalcov kolonizovali štáty strednej a južnej Ameriky a to isté robili aj USA, keď vojensky si privlastnili 5 južných štátov od Mexika a ďalšie ostrovy, včítane Havajských ostrovov. Podobne to robilo Japonsko, keď okupovalo Kóreu a Vietnam. Teraz, keď Rusi si vrátili Krym, tak je obrovské halo na celom západnom svete.

Pred 30. rokmi všetky západné štáty robili maximum preto, aby hoci nie vojensky, ale novodobými prostriedkami ekonomicky ovládli krajiny východného bloku a vytvorili si ďalšie kolónie, včítane Slovenska. Zriadením Európskej únie a najmä shengenského priestoru pre voľný prechod kapitálu a voľný trh, roztiahli svoju pavučinu, v ktorej sa teraz zmietajú všetky východoeurópske štáty. Nasadenie svojho kapitálu, svojich bank, nadnárodných firiem a poisťovní, včítane všetkých supermarketov ovládli nielen trh, ale celé politicko-ekonomické dianie v týchto štátoch. K tomu zaviazali tieto štáty aj vojensky cez nasáčkovanie zločineckej organizácie NATO, čím posilnili svoje pánstvo kolonizácie. Tu nie je hlavnou ideou voľný prechod ľudí, ktorý je iba zastierací manéver, ale hlavne je voľný prechod kapitálu a tým aj ovládanie celej ekonomiky príslušného štátu. Celé obdobie nás posudzujú ako menej cenný národ aj s predajom menej cenných potravín. My si iba ako malí chlapci domýšľame, akí sme dôležití, ale či Nemci, alebo Francúzi nás berú ako nejakých podskokov. Napr. našich 12 hlasov oproti 98 nemeckých znamená taký prd v EU. Predstavte si, že koľko vyťažia iba Kauflandy, ktorých je na Slovensku 130, Lídl vyše 100, TESCO 120, a ďalšie ako Hornbachy a podobné supermarkety. Nehovoriac o Poľsku, Maďarsku, Česku, Rumunsku, Bulharsku a podobne. Viete čo je to za biznis a zisky? Môžu si robiť obrovské mrakodrapy za naše peniaze. Teraz je najzaujímavejšie, obrovská snaha čím skôr dostať sa na trh Ukrajiny. Viete aká by to bola pre západné štáty Ukrajina kolónia a aký biznis? Tam by sa bohatlo. A ďalšia výhoda ukrajinská úrodná pôda, ktorá je známa ako obilnica Európy.  Obrovský zámer západnej Európy je čím skôr prijať Ukrajinu do EU. Viete si predstaviť aké ekonomické prínosy by to znamenalo? Uvedomte si, že kolonizácia neprestáva, začala iným spôsobom a pretrváva naďalej. Bohužiaľ, aj naše Slovensko je koloniálnou obeťou. No mnohým našim občanom, najmä oligarchom a politikom to veľmi vyhovuje, hoci národ trpí.

Ktorý systém je vlastne zločinecký režim?

11.12.2018

Novodobí inkvizítori, tí ktorí sa potrebujú blysnúť pred verejnosťou na Slovensku, vytvorili svoju imaginárnu predstavu o minulom režime ako o zločineckom čase pre slovenský národ. Kto sú viac »

Slovensko pod útlakom pred časom a dnes.

10.12.2018

Prvý Slovenský štát pred II. svetovou vojnou zažil útlak a diktát fašistického Nemecka. Vznikom Československého štátu po roku 1945, vzniklo všeľudové vlastníctvo v rámci ľudovodemokratického viac »

Zaručuje ústava bezplatnú zdravotnú starostlivosť?

03.12.2018

Ústava SR ako základný zákon, podľa článku č.40 má zaručovať občanom Slovenska bezplatnú zdravotnú starostlivosť. Ako je to v skutočnosti? Keď sa lekári zmluvne nedohodnú s príslušnou viac »

írsko, referendum, potraty

Írsky parlament schválil návrh zákona povoľujúci umelé prerušenie tehotenstva

13.12.2018 22:58

Írsky premiér Leo Varadkar označil schválenie legislatívy zákonodarcami za "historickú chvíľu pre ženy".

donald trump

Stretnutie Putina s Trumpom nebude možné, kým Rusko nevráti zajaté lode

13.12.2018 22:03

Vyhlásil to poradca amerického prezidenta pre národnú bezpečnosť John Bolton.

Francúzsko, Štrasburg, streľba

Francúzska polícia zastrelila útočníka z vianočných trhov

13.12.2018 21:55, aktualizované: 22:23

Cherifa Chekatta našla polícia ukrytého v sklade.

trump

Trump vyzval Fed, aby prestal zvyšovať úroky

13.12.2018 20:43

Americký prezident Donald Trump vyzval centrálnu banku (Fed), aby na svojom budúcotýždňovom zasadnutí nepokračovala v sprísňovaní menovej politiky.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 164
Celková čítanosť: 306011x
Priemerná čítanosť článkov: 1866x

Autor blogu

Kategórie