Založ si blog

Kolonizácia neprestáva.

Všetky prímorské štáty západnej Európy na čele s Anglickom a následne aj USA a Japonska, ktoré mali námorné vojenské loďstvo majú historicky spoločného menovateľa, a to zaberanie územia iných štátov a ich kolonizovanie. Niekoľko sto rokov uplatňovali svoju vojenskú a ekonomickú moc najmä v Afrických a Ázijských štátoch. Najviac kolónii vo svete vlastnilo a ešte aj doposiaľ  vlastní Anglicko, ktoré podľa toho má názov UK(United Kingdom), čiže Spojené kráľovstvo. Je až zarážajúce, že tak veľké územie ako Austrália patrilo pod Angličanov a taktiež  obrovskú Indiu vlastnilo Anglicko do roku 1947. Doposiaľ vlastni množstvo ostrovov najmä v Pacifiku, tiež väčšie územia ako Falklandy pri Argentíne a taktiež okupuje južné územie Španielska pod názvom Gibraltar. Taktiež  kráľovna Alžbeta je kráľovnou ešte aj teraz pre Nový Zéland, kde má iba svojho guvernéra. Ekonomická rozpínavosť za pomoci vojenských ťažení Španielov a Portugalcov kolonizovali štáty strednej a južnej Ameriky a to isté robili aj USA, keď vojensky si privlastnili 5 južných štátov od Mexika a ďalšie ostrovy, včítane Havajských ostrovov. Podobne to robilo Japonsko, keď okupovalo Kóreu a Vietnam. Teraz, keď Rusi si vrátili Krym, tak je obrovské halo na celom západnom svete.

Pred 30. rokmi všetky západné štáty robili maximum preto, aby hoci nie vojensky, ale novodobými prostriedkami ekonomicky ovládli krajiny východného bloku a vytvorili si ďalšie kolónie, včítane Slovenska. Zriadením Európskej únie a najmä shengenského priestoru pre voľný prechod kapitálu a voľný trh, roztiahli svoju pavučinu, v ktorej sa teraz zmietajú všetky východoeurópske štáty. Nasadenie svojho kapitálu, svojich bank, nadnárodných firiem a poisťovní, včítane všetkých supermarketov ovládli nielen trh, ale celé politicko-ekonomické dianie v týchto štátoch. K tomu zaviazali tieto štáty aj vojensky cez nasáčkovanie zločineckej organizácie NATO, čím posilnili svoje pánstvo kolonizácie. Tu nie je hlavnou ideou voľný prechod ľudí, ktorý je iba zastierací manéver, ale hlavne je voľný prechod kapitálu a tým aj ovládanie celej ekonomiky príslušného štátu. Celé obdobie nás posudzujú ako menej cenný národ aj s predajom menej cenných potravín. My si iba ako malí chlapci domýšľame, akí sme dôležití, ale či Nemci, alebo Francúzi nás berú ako nejakých podskokov. Napr. našich 12 hlasov oproti 98 nemeckých znamená taký prd v EU. Predstavte si, že koľko vyťažia iba Kauflandy, ktorých je na Slovensku 130, Lídl vyše 100, TESCO 120, a ďalšie ako Hornbachy a podobné supermarkety. Nehovoriac o Poľsku, Maďarsku, Česku, Rumunsku, Bulharsku a podobne. Viete čo je to za biznis a zisky? Môžu si robiť obrovské mrakodrapy za naše peniaze. Teraz je najzaujímavejšie, obrovská snaha čím skôr dostať sa na trh Ukrajiny. Viete aká by to bola pre západné štáty Ukrajina kolónia a aký biznis? Tam by sa bohatlo. A ďalšia výhoda ukrajinská úrodná pôda, ktorá je známa ako obilnica Európy.  Obrovský zámer západnej Európy je čím skôr prijať Ukrajinu do EU. Viete si predstaviť aké ekonomické prínosy by to znamenalo? Uvedomte si, že kolonizácia neprestáva, začala iným spôsobom a pretrváva naďalej. Bohužiaľ, aj naše Slovensko je koloniálnou obeťou. No mnohým našim občanom, najmä oligarchom a politikom to veľmi vyhovuje, hoci národ trpí.

Nová doba, staronový . .. .izmus.

24.09.2018

Prešla nežná revolúcia, nastala nová situácia Namiesto ľudového socializmu, máme vládu zbohatlíkov kapitalizmu Vznikla v štáte anarchia, nazvali ju "demokracia" Národ blafovali chartisti, viac »

Presný prejav kapitalizmu aj do markizáckej FARMY.

20.09.2018

Neviem čo za idiot navrhol reláciu "farma" v takejto podobe, že preniesol do hry súčasné kapitalistické arogantné myslenie bohatstva a chudoby. Presne o tom je tento hnusný režim, ktorý nazývajú viac »

Stopy k vražde Kuciaka

18.09.2018

Od začiatku opozičné média sa upriamili na jedinú stopu, a to smerom ku vláde. Predpokladám, že vyšetrovatelia sú natoľko skúsení, aby nedali sa zviesť iba jednou alternatívou. Ako to, viac »

lajcha

Kňaz čakal trest, dôvody biskupa ho však zarazili

24.09.2018 18:50

"Bol to veľmi dobrý farár, pracovitý, s ľuďmi dobre vychádzal, všetci s ním boli spokojní, teraz budeme iba smútiť," uviedol starosta Kľaku Ľuboš Haring.

ceuta, migranti

Vláda schválila 'Salviniho' dekrét uľahčujúci deportácie migrantov

24.09.2018 18:38

Migrantov by mohli z Talianska vyhostiť, ak ich usvedčia zo spáchania napr. znásilnenia či napadnutia.

identikit, vražda Jána Kuciaka

Prokuratúra mlčí o tom, či má svedka z identikitu

24.09.2018 17:54

Muža s informáciami o vražde Jána Kuciaka a jeho snúbenice mal spoznať jeden z obyvateľov Veľkej Mače. Vyšetrovatelia však nájdenie hľadaného svedka stále nepotvrdili.

praca, zamestnanec, robotnik, stavba,

Cudzinci pracujú za menej ako Slováci

24.09.2018 17:54

Zahraniční pracovníci pracujú v priemere za nižšie mzdy ako Slováci.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 143
Celková čítanosť: 263265x
Priemerná čítanosť článkov: 1841x

Autor blogu

Kategórie