Založ si blog

Kolonizácia neprestáva.

Všetky prímorské štáty západnej Európy na čele s Anglickom a následne aj USA a Japonska, ktoré mali námorné vojenské loďstvo majú historicky spoločného menovateľa, a to zaberanie územia iných štátov a ich kolonizovanie. Niekoľko sto rokov uplatňovali svoju vojenskú a ekonomickú moc najmä v Afrických a Ázijských štátoch. Najviac kolónii vo svete vlastnilo a ešte aj doposiaľ  vlastní Anglicko, ktoré podľa toho má názov UK(United Kingdom), čiže Spojené kráľovstvo. Je až zarážajúce, že tak veľké územie ako Austrália patrilo pod Angličanov a taktiež  obrovskú Indiu vlastnilo Anglicko do roku 1947. Doposiaľ vlastni množstvo ostrovov najmä v Pacifiku, tiež väčšie územia ako Falklandy pri Argentíne a taktiež okupuje južné územie Španielska pod názvom Gibraltar. Taktiež  kráľovna Alžbeta je kráľovnou ešte aj teraz pre Nový Zéland, kde má iba svojho guvernéra. Ekonomická rozpínavosť za pomoci vojenských ťažení Španielov a Portugalcov kolonizovali štáty strednej a južnej Ameriky a to isté robili aj USA, keď vojensky si privlastnili 5 južných štátov od Mexika a ďalšie ostrovy, včítane Havajských ostrovov. Podobne to robilo Japonsko, keď okupovalo Kóreu a Vietnam. Teraz, keď Rusi si vrátili Krym, tak je obrovské halo na celom západnom svete.

Pred 30. rokmi všetky západné štáty robili maximum preto, aby hoci nie vojensky, ale novodobými prostriedkami ekonomicky ovládli krajiny východného bloku a vytvorili si ďalšie kolónie, včítane Slovenska. Zriadením Európskej únie a najmä shengenského priestoru pre voľný prechod kapitálu a voľný trh, roztiahli svoju pavučinu, v ktorej sa teraz zmietajú všetky východoeurópske štáty. Nasadenie svojho kapitálu, svojich bank, nadnárodných firiem a poisťovní, včítane všetkých supermarketov ovládli nielen trh, ale celé politicko-ekonomické dianie v týchto štátoch. K tomu zaviazali tieto štáty aj vojensky cez nasáčkovanie zločineckej organizácie NATO, čím posilnili svoje pánstvo kolonizácie. Tu nie je hlavnou ideou voľný prechod ľudí, ktorý je iba zastierací manéver, ale hlavne je voľný prechod kapitálu a tým aj ovládanie celej ekonomiky príslušného štátu. Celé obdobie nás posudzujú ako menej cenný národ aj s predajom menej cenných potravín. My si iba ako malí chlapci domýšľame, akí sme dôležití, ale či Nemci, alebo Francúzi nás berú ako nejakých podskokov. Napr. našich 12 hlasov oproti 98 nemeckých znamená taký prd v EU. Predstavte si, že koľko vyťažia iba Kauflandy, ktorých je na Slovensku 130, Lídl vyše 100, TESCO 120, a ďalšie ako Hornbachy a podobné supermarkety. Nehovoriac o Poľsku, Maďarsku, Česku, Rumunsku, Bulharsku a podobne. Viete čo je to za biznis a zisky? Môžu si robiť obrovské mrakodrapy za naše peniaze. Teraz je najzaujímavejšie, obrovská snaha čím skôr dostať sa na trh Ukrajiny. Viete aká by to bola pre západné štáty Ukrajina kolónia a aký biznis? Tam by sa bohatlo. A ďalšia výhoda ukrajinská úrodná pôda, ktorá je známa ako obilnica Európy.  Obrovský zámer západnej Európy je čím skôr prijať Ukrajinu do EU. Viete si predstaviť aké ekonomické prínosy by to znamenalo? Uvedomte si, že kolonizácia neprestáva, začala iným spôsobom a pretrváva naďalej. Bohužiaľ, aj naše Slovensko je koloniálnou obeťou. No mnohým našim občanom, najmä oligarchom a politikom to veľmi vyhovuje, hoci národ trpí.

Šeliga – chlapče, vieš čo je slušné Slovensko?

22.03.2018

Ten mládežník Šeliga, ktorý sa včera narodil, nevie ešte posúdiť kde je sever a čo znamená slušné Slovensko. Toho chlapca aj s ostatnými teenegerkami, ktorí majú sa veľa čo učiť, určite viac »

Zmena volebného systému.

21.03.2018

Historicky je zaužívaný volebný systém tak, že sa volia ľudia podľa toho do ktorej strany patria. Začiarkujeme a do urny hádžeme mená ľudí zo vzdialený okresov, ktorých vôbec nepoznáme. viac »

Kto vyhnal ľudí do ulíc?

20.03.2018

Veľmi vhod prišla vražda novinára pre strany OĽANO a SaS. Tieto strany vyprovokovali svojich prívržencov a ďalších občanov k davovej psychóze možno 10 tis. ľudí na Slovensku. To boli najmä viac »

zlato, tehly

Hroziaca obchodná vojna a Fed ženú hore ceny zlata

24.03.2018 09:13

Cena zlata vzrástla od zasadnutia americkej centrálnej banky Fed o 13 percent na zhruba 1350 dolárov za trójsku uncu a je na svojom mesačnom maxime.

Donald Trump

Trump vydal obežník o zákaze služby transgenderových ľudí v americkej armáde

24.03.2018 09:00

Trump vlani zaskočil vedenie amerického Pentagonu, keď vyhlásil, že chce zvrátiť prax, ktorú zaviedla ešte vláda predchádzajúceho prezidenta Baracka Obamu.

Gazprom

Putinov príbuzný sa dostal do vedenia Gazpromu

24.03.2018 08:25

Podpredsedom správnej rady Gazpromu sa stal Michail Putin, ktorý je podľa Kremľa vzdialeným príbuzným prezidenta Vladimira Putina.

Katalánsko

Katalánska polícia v Barcelone zasiahla proti protestujúcim

24.03.2018 08:24

Demonštranti sa v uliciach Barcelony zišli na protest proti rozhodnutiu Najvyššieho súdu o opätovnom vzatí do predbežnej väzby separatistu Jordiho Turulla.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 106
Celková čítanosť: 159682x
Priemerná čítanosť článkov: 1506x

Autor blogu

Kategórie