Založ si blog

Kolonizácia neprestáva.

Všetky prímorské štáty západnej Európy na čele s Anglickom a následne aj USA a Japonska, ktoré mali námorné vojenské loďstvo majú historicky spoločného menovateľa, a to zaberanie územia iných štátov a ich kolonizovanie. Niekoľko sto rokov uplatňovali svoju vojenskú a ekonomickú moc najmä v Afrických a Ázijských štátoch. Najviac kolónii vo svete vlastnilo a ešte aj doposiaľ  vlastní Anglicko, ktoré podľa toho má názov UK(United Kingdom), čiže Spojené kráľovstvo. Je až zarážajúce, že tak veľké územie ako Austrália patrilo pod Angličanov a taktiež  obrovskú Indiu vlastnilo Anglicko do roku 1947. Doposiaľ vlastni množstvo ostrovov najmä v Pacifiku, tiež väčšie územia ako Falklandy pri Argentíne a taktiež okupuje južné územie Španielska pod názvom Gibraltar. Taktiež  kráľovna Alžbeta je kráľovnou ešte aj teraz pre Nový Zéland, kde má iba svojho guvernéra. Ekonomická rozpínavosť za pomoci vojenských ťažení Španielov a Portugalcov kolonizovali štáty strednej a južnej Ameriky a to isté robili aj USA, keď vojensky si privlastnili 5 južných štátov od Mexika a ďalšie ostrovy, včítane Havajských ostrovov. Podobne to robilo Japonsko, keď okupovalo Kóreu a Vietnam. Teraz, keď Rusi si vrátili Krym, tak je obrovské halo na celom západnom svete.

Pred 30. rokmi všetky západné štáty robili maximum preto, aby hoci nie vojensky, ale novodobými prostriedkami ekonomicky ovládli krajiny východného bloku a vytvorili si ďalšie kolónie, včítane Slovenska. Zriadením Európskej únie a najmä shengenského priestoru pre voľný prechod kapitálu a voľný trh, roztiahli svoju pavučinu, v ktorej sa teraz zmietajú všetky východoeurópske štáty. Nasadenie svojho kapitálu, svojich bank, nadnárodných firiem a poisťovní, včítane všetkých supermarketov ovládli nielen trh, ale celé politicko-ekonomické dianie v týchto štátoch. K tomu zaviazali tieto štáty aj vojensky cez nasáčkovanie zločineckej organizácie NATO, čím posilnili svoje pánstvo kolonizácie. Tu nie je hlavnou ideou voľný prechod ľudí, ktorý je iba zastierací manéver, ale hlavne je voľný prechod kapitálu a tým aj ovládanie celej ekonomiky príslušného štátu. Celé obdobie nás posudzujú ako menej cenný národ aj s predajom menej cenných potravín. My si iba ako malí chlapci domýšľame, akí sme dôležití, ale či Nemci, alebo Francúzi nás berú ako nejakých podskokov. Napr. našich 12 hlasov oproti 98 nemeckých znamená taký prd v EU. Predstavte si, že koľko vyťažia iba Kauflandy, ktorých je na Slovensku 130, Lídl vyše 100, TESCO 120, a ďalšie ako Hornbachy a podobné supermarkety. Nehovoriac o Poľsku, Maďarsku, Česku, Rumunsku, Bulharsku a podobne. Viete čo je to za biznis a zisky? Môžu si robiť obrovské mrakodrapy za naše peniaze. Teraz je najzaujímavejšie, obrovská snaha čím skôr dostať sa na trh Ukrajiny. Viete aká by to bola pre západné štáty Ukrajina kolónia a aký biznis? Tam by sa bohatlo. A ďalšia výhoda ukrajinská úrodná pôda, ktorá je známa ako obilnica Európy.  Obrovský zámer západnej Európy je čím skôr prijať Ukrajinu do EU. Viete si predstaviť aké ekonomické prínosy by to znamenalo? Uvedomte si, že kolonizácia neprestáva, začala iným spôsobom a pretrváva naďalej. Bohužiaľ, aj naše Slovensko je koloniálnou obeťou. No mnohým našim občanom, najmä oligarchom a politikom to veľmi vyhovuje, hoci národ trpí.

Koho voliť za prezidenta.

10.06.2018

Blíži sa čas nových volieb na prezidentský post Slovenskej republiky. Na tento post by mal byť zvolený človek, ktorý má jedine slovenskú štátnu príslušnosť, to znamená nemal by mať dvojitú viac »

Školstvo do rúk štátu !

29.05.2018

Politici, pedagógovia i celá spoločnosť nadáva na mizériu nášho školstva. Všetky vlády od roku 1989 sa priam pretekajú v tom, aké zmeny a reformy v školstve je potrebné uskutočniť a stále viac »

Výrobná a nevýrobná sféra na Slovensku

22.05.2018

Keď si to tak zrátame, na Slovensku len malý počet ľudí pracuje vo výrobnej sfére. Prevažná väčšina obyvateľstva okrem detí a dôchodcov buď vôbec nepracuje, alebo pracuje v nevýrobnej viac »

Kočner, polícia, súd, Banská Bystrica

Súd rozhoduje o väzbe pre Mariána Kočnera a Pavla Ruska

23.06.2018 13:46, aktualizované: 14:10

Sudca má rozhodnúť, či muži, ktorých prokurátor obviňuje z falšovania zmeniek v hodnote niekoľko miliónov eur, zostanú vo väzbe.

Harley-Davidson

Harley ráta, že v Európe pre clá neudrží dnešnú cenu motocyklov

23.06.2018 13:38

Americký výrobca motoriek Harley-Davidson bude v dôsledku zavedenia odvetných ciel zo strany Európskej únie pravdepodobne musieť zvýšiť ceny.

Boris Johnson

Britský minister zahraničia Johnson varoval pred nekonečným a miernym brexitom

23.06.2018 12:55

Odporcovia vystúpenia Spojeného kráľovstva z EÚ organizujú protestný pochod a žiadajú, aby o brexite mohla rozhodovať aj verejnosť.

USA-TRUMP/

Trumpove clá pripravia Slovensko o 100 miliónov eur

23.06.2018 12:00

Americký prezident Donald Trump rozpútal veľkú obchodnú vojnu s Európou. Najnovším krokom je 20-percentné clo na autá dovezené do USA z Európskej únie.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 123
Celková čítanosť: 206685x
Priemerná čítanosť článkov: 1680x

Autor blogu

Kategórie