Založ si blog

Vykastrované Východné Slovensko

Vďaka industrializácie Slovenska v období socializmu pred rokom 1989 bolo na Východnom Slovensku každom meste niekoľko podnikov, ktoré zaručovali ľuďom prácu. Spomeniem iba niektoré ako: VSŽ Košice, ZŤS Košice, Odevné závody Prešov, Chemosvit, Tatraľan Kežmarok, Vagónka Poprad, Strojárne Krompachy, Bukóza Vranov, Textilka Vranov, Chemlon Humenné, Chemkostav Humenné  mäsokombinát Humenné, Strojárne Snina, Strojárne Michalovce, Strojárne Medzilaborce, Frukona Košice, Taraľan Kežmarok, Nábytok Spišsská Nová Ves, Tesla Stropkov, Čokoldovňa Deva Trebišov, Cukrovar Trebišov, Pivovar Šariš a ďalšie desiatky menších výrobní, družstevných a poľnohospodárskych podnikov.  Každý podnik mal svoj výskum a učňovské školy. V každom meste sa budovali tisícky mestských bytov.  Okrem mestských bytov, každý podnik disponoval s množstvom podnikových bytov. Keď ste sa v podniku zamestnali, dostali ste hneď aj nájomný byt. Vďaka množstvu podnikov nebola núdza o prácu. Dokonca aj každý práceschopný cigán musel pracovať. Nebolo potrebné sociálnych dávok ako teraz. Koľko bytov vybudovali mestá v súčasnosti? Odpoviem, žiadne, okrem Bratislavy, kde ide o veľký biznis.

Čo sa stalo po roku 1989? Možno okrem toho, že sa divokou privatizáciou privatizovali VSŽ Košice, ktoré následne súkromníci predali Američanom, humenský Chemlon, ktorý zamestnával vyše  5 000 zamestnancov predal sa západným firmám pod cenu a tí ho následne zničili a odišli do Francúzska a Talianska. To isté sa udialo so strojárňami v Snine, Medzilaborciach, Krompachoch, v Poprade, Prešove i ostatnými podnikmi.  Poľnohospodárstvo i chov dobytka sa zničilo. Pre neexistujúci cukrovar už nebolo potrebné pestovať cukrovú repu (načo, keď dovezieme z Nemecka?, mäso a maslo z Nemecka, alebo z Poľska? ). Množstvo ľudí ostalo bez práce, bez peňazí a vytvorila sa masa chudoby a bezdomovcov, ktorí dovtedy vôbec neexistovali. Kto je za tú genocídu zodpovedný? Takto ste si predstavovali budúcnosť Slovenska, že vykastrujete východ a všetko presuniete ku Bratislave? Aj tú mládež, ktorá ešte neodišla do zahraničia nútite opustiť rodiny, deti i starých rodičov na pospas osudu len preto, že žiadna vláda s perspektívou neriešila štruktúru priemyslu v štáte. Prečo sa to dalo za socializmu? Vysvetlite to prosím tej súčasnej mládeži, ktorí nevedia nič o tom, že politici orabovali národ a ešte pokračujú v rabovani aj  teraz. Žiadne premlčanie tých zločinov na národe. Apelujem na súdny systém, vrátiť sa späť na začiatku deväťdesiatych rokov a súdiť, všetkých, ktorí spáchali na slovenskom národe túto genocídu.

Už toho máme dosť! !!

16.08.2018

Dennodenne nielen večer, ale i v priebehu dňa televízne spoločností JOJ, a MRKÍZA, ktoré sú riadené zo západu, ale v poslednej dobe i RTVS ysielajú čím ďalej tým viac filmy a seriály, viac »

Klamstvá a podvody v súčasnom režime.

14.08.2018

Špekulácia, klam a podvod sú fenomény, ktoré sú vlastné pre súčasný súkromný trhový mechanizmus. Zisk je tým cieľom, pre ktorý neváha príslušný súkromný subjekt klamať a okrádať. viac »

Kto riadi Slovenský národ ?

14.08.2018

Pred časom slovenský národ kolonizovali Rakúsko-uhorskí (maďarónskí) monarchovia, a grófstvo, po prvej svetovej vojne diktovala Slovákom česká generalita, v čase hitlerovského diktátu nemeckí viac »

manafort

Trumpov človek Manafort vinný z daňových podvodov z čias Janukovyča

21.08.2018 23:16, aktualizované: 23:25

Ide o prvé víťazstvo pre tím zvláštneho vyšetrovateľa Roberta Muellera, ktorý preveruje údajné ruské ovplyvňovanie amerických prezidentských volieb.

raketa, rusko, tos-1

Rusko uzavrelo vojenskú dohodu so Stredoafrickou republikou

21.08.2018 22:44

Vzťahy Ruska so SAR sa dostali do stredobodu pozornosti v júli, keď v SAR zavraždili troch ruských novinárov

Taliansko Kalábria roklina nešťastie obete

Pátranie po nezvestných v rokline Raganello pokračuje

21.08.2018 22:28

V obľúbenej talianskej destinácii zahynulo 10 turistov.

Michael Cohen

Trumpov exprávnik Cohen uzavrel dohodu o vine a treste

21.08.2018 22:01, aktualizované: 23:08

Cohen sa priznal k finančným podvodom počas Trumpovej predvolebnej kampane, bankovým podvodom a daňovým únikom.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 131
Celková čítanosť: 229134x
Priemerná čítanosť článkov: 1749x

Autor blogu

Kategórie