Založ si blog

Vykastrované Východné Slovensko

Vďaka industrializácie Slovenska v období socializmu pred rokom 1989 bolo na Východnom Slovensku každom meste niekoľko podnikov, ktoré zaručovali ľuďom prácu. Spomeniem iba niektoré ako: VSŽ Košice, ZŤS Košice, Odevné závody Prešov, Chemosvit, Tatraľan Kežmarok, Vagónka Poprad, Strojárne Krompachy, Bukóza Vranov, Textilka Vranov, Chemlon Humenné, Chemkostav Humenné  mäsokombinát Humenné, Strojárne Snina, Strojárne Michalovce, Strojárne Medzilaborce, Frukona Košice, Taraľan Kežmarok, Nábytok Spišsská Nová Ves, Tesla Stropkov, Čokoldovňa Deva Trebišov, Cukrovar Trebišov, Pivovar Šariš a ďalšie desiatky menších výrobní, družstevných a poľnohospodárskych podnikov.  Každý podnik mal svoj výskum a učňovské školy. V každom meste sa budovali tisícky mestských bytov.  Okrem mestských bytov, každý podnik disponoval s množstvom podnikových bytov. Keď ste sa v podniku zamestnali, dostali ste hneď aj nájomný byt. Vďaka množstvu podnikov nebola núdza o prácu. Dokonca aj každý práceschopný cigán musel pracovať. Nebolo potrebné sociálnych dávok ako teraz. Koľko bytov vybudovali mestá v súčasnosti? Odpoviem, žiadne, okrem Bratislavy, kde ide o veľký biznis.

Čo sa stalo po roku 1989? Možno okrem toho, že sa divokou privatizáciou privatizovali VSŽ Košice, ktoré následne súkromníci predali Američanom, humenský Chemlon, ktorý zamestnával vyše  5 000 zamestnancov predal sa západným firmám pod cenu a tí ho následne zničili a odišli do Francúzska a Talianska. To isté sa udialo so strojárňami v Snine, Medzilaborciach, Krompachoch, v Poprade, Prešove i ostatnými podnikmi.  Poľnohospodárstvo i chov dobytka sa zničilo. Pre neexistujúci cukrovar už nebolo potrebné pestovať cukrovú repu (načo, keď dovezieme z Nemecka?, mäso a maslo z Nemecka, alebo z Poľska? ). Množstvo ľudí ostalo bez práce, bez peňazí a vytvorila sa masa chudoby a bezdomovcov, ktorí dovtedy vôbec neexistovali. Kto je za tú genocídu zodpovedný? Takto ste si predstavovali budúcnosť Slovenska, že vykastrujete východ a všetko presuniete ku Bratislave? Aj tú mládež, ktorá ešte neodišla do zahraničia nútite opustiť rodiny, deti i starých rodičov na pospas osudu len preto, že žiadna vláda s perspektívou neriešila štruktúru priemyslu v štáte. Prečo sa to dalo za socializmu? Vysvetlite to prosím tej súčasnej mládeži, ktorí nevedia nič o tom, že politici orabovali národ a ešte pokračujú v rabovani aj  teraz. Žiadne premlčanie tých zločinov na národe. Apelujem na súdny systém, vrátiť sa späť na začiatku deväťdesiatych rokov a súdiť, všetkých, ktorí spáchali na slovenskom národe túto genocídu.

Posledná záchrana je charita?

16.11.2018

Pred 30. rokmi sme nepoznali čo je to bezdomovec a čo je to charita. Štát sa dokázal postarať o každého človeka za bývalej Československej republiky. Každý zdravý občan musel pracovať viac »

Čo je to „Slušné Slovensko? „

16.11.2018

Vážení čitatelia, je nad slnko jasné, že slušné slovensko nebolo a nie je od novembra 1989. Neuvedomujete si, že vyštrngali ste biedu pod ľudskú dôstojnosť pre vyše 700 000 slovenských viac »

Nevyspytateľný Bugár.

16.11.2018

Snáď budeme mať prvého prezidenta Slovenskej republiky Maďara?. Bugár, ktorý zastupuje podľa neho "horný feldvidék" v strane Most-Híd, ktorú vytvoril prefíkaným židovským štýlom, ako viac »

Slovinsko voľby parlamentné predčasné Janez Janša

Slovinci podobne ako Slováci v komunálnych voľbách krúžkovali 'nezávislých'

19.11.2018 08:30

Podľa predbežných výsledkov nezávislí kandidáti obsadia funkcie primátorov a starostov v 89 mestách a obciach.

UKRAINE-WEATHER/

Porošenko odmieta krútiť plynovým ventilom

19.11.2018 08:00

Ukrajinci mrznú nielen v bytoch a sotva ich zohreje ostrá predvolebná kampaň pred voľbou prezidenta. Hlasovanie je naplánované na koniec marca.

ponorka

Argentína nemá financie na vyzdvihnutie rok stratenej ponorky

19.11.2018 07:53

1300-tonový kolos so 44 obeťami na palube sa nachádza v hĺbke 900 metrov.

Daphne Caruanová Galiziová

Maltská polícia pozná osnovateľov vraždy novinárky Galiziovej

19.11.2018 07:11

Novinárka písala o korupcii a praní špinavých peňazí, a to aj vo vládnych kruhoch.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 158
Celková čítanosť: 292485x
Priemerná čítanosť článkov: 1851x

Autor blogu

Kategórie