Založ si blog

Vykastrované Východné Slovensko

Vďaka industrializácie Slovenska v období socializmu pred rokom 1989 bolo na Východnom Slovensku každom meste niekoľko podnikov, ktoré zaručovali ľuďom prácu. Spomeniem iba niektoré ako: VSŽ Košice, ZŤS Košice, Odevné závody Prešov, Chemosvit, Tatraľan Kežmarok, Vagónka Poprad, Strojárne Krompachy, Bukóza Vranov, Textilka Vranov, Chemlon Humenné, Chemkostav Humenné  mäsokombinát Humenné, Strojárne Snina, Strojárne Michalovce, Strojárne Medzilaborce, Frukona Košice, Taraľan Kežmarok, Nábytok Spišsská Nová Ves, Tesla Stropkov, Čokoldovňa Deva Trebišov, Cukrovar Trebišov, Pivovar Šariš a ďalšie desiatky menších výrobní, družstevných a poľnohospodárskych podnikov.  Každý podnik mal svoj výskum a učňovské školy. V každom meste sa budovali tisícky mestských bytov.  Okrem mestských bytov, každý podnik disponoval s množstvom podnikových bytov. Keď ste sa v podniku zamestnali, dostali ste hneď aj nájomný byt. Vďaka množstvu podnikov nebola núdza o prácu. Dokonca aj každý práceschopný cigán musel pracovať. Nebolo potrebné sociálnych dávok ako teraz. Koľko bytov vybudovali mestá v súčasnosti? Odpoviem, žiadne, okrem Bratislavy, kde ide o veľký biznis.

Čo sa stalo po roku 1989? Možno okrem toho, že sa divokou privatizáciou privatizovali VSŽ Košice, ktoré následne súkromníci predali Američanom, humenský Chemlon, ktorý zamestnával vyše  5 000 zamestnancov predal sa západným firmám pod cenu a tí ho následne zničili a odišli do Francúzska a Talianska. To isté sa udialo so strojárňami v Snine, Medzilaborciach, Krompachoch, v Poprade, Prešove i ostatnými podnikmi.  Poľnohospodárstvo i chov dobytka sa zničilo. Pre neexistujúci cukrovar už nebolo potrebné pestovať cukrovú repu (načo, keď dovezieme z Nemecka?, mäso a maslo z Nemecka, alebo z Poľska? ). Množstvo ľudí ostalo bez práce, bez peňazí a vytvorila sa masa chudoby a bezdomovcov, ktorí dovtedy vôbec neexistovali. Kto je za tú genocídu zodpovedný? Takto ste si predstavovali budúcnosť Slovenska, že vykastrujete východ a všetko presuniete ku Bratislave? Aj tú mládež, ktorá ešte neodišla do zahraničia nútite opustiť rodiny, deti i starých rodičov na pospas osudu len preto, že žiadna vláda s perspektívou neriešila štruktúru priemyslu v štáte. Prečo sa to dalo za socializmu? Vysvetlite to prosím tej súčasnej mládeži, ktorí nevedia nič o tom, že politici orabovali národ a ešte pokračujú v rabovani aj  teraz. Žiadne premlčanie tých zločinov na národe. Apelujem na súdny systém, vrátiť sa späť na začiatku deväťdesiatych rokov a súdiť, všetkých, ktorí spáchali na slovenskom národe túto genocídu.

Výrobná a nevýrobná sféra na Slovensku

22.05.2018

Keď si to tak zrátame, na Slovensku len malý počet ľudí pracuje vo výrobnej sfére. Prevažná väčšina obyvateľstva okrem detí a dôchodcov buď vôbec nepracuje, alebo pracuje v nevýrobnej viac »

Dôchodkový vek a slovenské dôchodky

22.05.2018

V poslednom čase sa vedie na politickej scéne diskusia o dôchodkovom veku. Človek od prírody človečenskými a fyziologickými danosťami je schopný sa dožiť iba určitého veku. Podobne sú viac »

Kto je za vraždou Kuciaka !

18.05.2018

V poslednom čase zazneli informácie o tom, že česká novinárka Holcová bola podrobená výsluchu v súvislosti s vraždou slovenského novinára Kuciaka. Namiesto toho, že by ochotne poskytla všetky viac »

Russia Painting Vandalized

Vandal poškodil obraz Ivana Hrozného v moskovskej Tretiakovskej galérii

26.05.2018 22:28

Muža z Voronežskej oblasti na juhozápade Ruska obvinili z poškodenia súčasti národného kultúrneho dedičstva.

PEOPLE-ALAN BEAN/

Vo veku 86 rokov zomrel štvrtý muž na Mesiaci, astronaut Alan Bean

26.05.2018 22:19

Na mesačnom povrchu strávili 31 hodín a 31 minút, z toho sedem hodín a 45 minút mimo kabíny modulu.

záchranári, tatry, hory, sneh

Poľskí záchranári zrejme našli v Tatrách telo hľadaného Čecha

26.05.2018 21:44

Pátranie po 53-ročnom mužovi sa začalo na slovenskej strane koncom októbra minulého roka po tom, čo sa nevrátil domov.

putin, šinzo abe

Putin a Abe rokovali o Kurilách a mierovej dohode, telefonovali s kozmonautmi

26.05.2018 21:16

Ruský prezident Putin a japonský premiér Abe rokovali v Moskve o vzájomných vzťahoch, pričom neobišli ani sporné otázky Kurilských ostrovov.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 121
Celková čítanosť: 199938x
Priemerná čítanosť článkov: 1652x

Autor blogu

Kategórie