Založ si blog

Vykastrované Východné Slovensko

Vďaka industrializácie Slovenska v období socializmu pred rokom 1989 bolo na Východnom Slovensku každom meste niekoľko podnikov, ktoré zaručovali ľuďom prácu. Spomeniem iba niektoré ako: VSŽ Košice, ZŤS Košice, Odevné závody Prešov, Chemosvit, Tatraľan Kežmarok, Vagónka Poprad, Strojárne Krompachy, Bukóza Vranov, Textilka Vranov, Chemlon Humenné, Chemkostav Humenné  mäsokombinát Humenné, Strojárne Snina, Strojárne Michalovce, Strojárne Medzilaborce, Frukona Košice, Taraľan Kežmarok, Nábytok Spišsská Nová Ves, Tesla Stropkov, Čokoldovňa Deva Trebišov, Cukrovar Trebišov, Pivovar Šariš a ďalšie desiatky menších výrobní, družstevných a poľnohospodárskych podnikov.  Každý podnik mal svoj výskum a učňovské školy. V každom meste sa budovali tisícky mestských bytov.  Okrem mestských bytov, každý podnik disponoval s množstvom podnikových bytov. Keď ste sa v podniku zamestnali, dostali ste hneď aj nájomný byt. Vďaka množstvu podnikov nebola núdza o prácu. Dokonca aj každý práceschopný cigán musel pracovať. Nebolo potrebné sociálnych dávok ako teraz. Koľko bytov vybudovali mestá v súčasnosti? Odpoviem, žiadne, okrem Bratislavy, kde ide o veľký biznis.

Čo sa stalo po roku 1989? Možno okrem toho, že sa divokou privatizáciou privatizovali VSŽ Košice, ktoré následne súkromníci predali Američanom, humenský Chemlon, ktorý zamestnával vyše  5 000 zamestnancov predal sa západným firmám pod cenu a tí ho následne zničili a odišli do Francúzska a Talianska. To isté sa udialo so strojárňami v Snine, Medzilaborciach, Krompachoch, v Poprade, Prešove i ostatnými podnikmi.  Poľnohospodárstvo i chov dobytka sa zničilo. Pre neexistujúci cukrovar už nebolo potrebné pestovať cukrovú repu (načo, keď dovezieme z Nemecka?, mäso a maslo z Nemecka, alebo z Poľska? ). Množstvo ľudí ostalo bez práce, bez peňazí a vytvorila sa masa chudoby a bezdomovcov, ktorí dovtedy vôbec neexistovali. Kto je za tú genocídu zodpovedný? Takto ste si predstavovali budúcnosť Slovenska, že vykastrujete východ a všetko presuniete ku Bratislave? Aj tú mládež, ktorá ešte neodišla do zahraničia nútite opustiť rodiny, deti i starých rodičov na pospas osudu len preto, že žiadna vláda s perspektívou neriešila štruktúru priemyslu v štáte. Prečo sa to dalo za socializmu? Vysvetlite to prosím tej súčasnej mládeži, ktorí nevedia nič o tom, že politici orabovali národ a ešte pokračujú v rabovani aj  teraz. Žiadne premlčanie tých zločinov na národe. Apelujem na súdny systém, vrátiť sa späť na začiatku deväťdesiatych rokov a súdiť, všetkých, ktorí spáchali na slovenskom národe túto genocídu.

Ako pracujú slovenské súdy.

18.02.2018

Celé dlhé obdobie 27 rokov som nepočul niečo kladné o slovenskom súdnictve. Dlhodobé procesy, množstvo prieťahov, odkladanie procesov na neurčito, prmĺčané procesy, preposielanie z okresného viac »

Otrasy na trhoch, blíži sa výbuch?

16.02.2018

Aj keď napríklad sa blíži výbuch sopky, začína sa chvením zeme a taktiež aj určitými otrasmi. Ľudstvo doposiaľ nemá nástroje ako tomu zabrániť. Náhodné a nepredvídateľné chovanie viac »

Vraj NATO ide pomáhať Iraku. !!

13.02.2018

Počuli ste to? NATO a pomoc Iraku?, to sa mi snáď sníva. Áno, počul som to dobre z úst generálneho tajomníka NATO Stoltemberga. Tak si predstavte tú drzosť. Spojené štáty americké najprv viac »

Alternatíva pre Nemecko, AFD, demonštrácia

Ďalšia rana pre SPD, v prieskume ju predbehli aj populisti z AfD

20.02.2018 06:13

Pravicovo-populistická Alternatíva pre Nemecko (AfD) predbehla v celoštátnom prieskume verejnej mienky po prvý raz sociálnych demokratov (SPD).

eurovoľby 2014

Z hry o europarlament vypadnú štyri stálice

20.02.2018 06:00

Už krátko po odznení prezidentskej kampane sa začiatkom budúceho roka začne opäť ďalšia.

muž, počítač

Ruských trollov sú stovky, pracujú na smeny, hovoria bývalí zamestnanci Prigožinovej firmy

19.02.2018 23:45

Ruskí internetoví trollovia sú podelení na viaceré oddelenia podľa zamýšľanej geografickej sféry vplyvu ich činnosti. Publikujú príspevky, ktoré majú vyvolať určité nálady či reakcie.

Viktor Orbán

Medzinárodné organizácie protestovali proti maďarským zákonom o utečencoch

19.02.2018 23:42

Viac než 200 európskych mimovládnych organizácií protestovalo v pondelok proti návrhu balíka zákonov, ktorým by malo dôjsť v Maďarsku k obmedzeniu činnosti organizácií pracujúcich so žiadateľmi o azyl.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 86
Celková čítanosť: 118648x
Priemerná čítanosť článkov: 1380x

Autor blogu

Kategórie