Založ si blog

Ešte raz o anexii, či kolonizácii ?

Pomerne dlhú dobu pretrváva v protiruskom svete tzv. anexia Krymu. Privrátenie pred časom požičaného Krymu Ukrajine znamenal pre Rusov význačný strategický ťah, lebo keby to neurobili, tak na Kryme už dávno majú vojenskú základňu Spojené štáty. Bol prekazený plán USA obkľúčiť Rusko zo všetkých strán. Preto USA vytvorili atmosféru  tlaku spolu so západným svetom formou sankcii.

Nikto nikoho nesankcionoval, keď pred časom USA i Anglicko aj západoeurópske štáty anektovali, ba čo viac kolonizovali množstvo štátov po celom svete, ktoré kruto zotročovali.  Ako príklady, Anglicko kolonizovalo: Írsko, Egypt, Irak, Ghana, Malajzia, Cyprus, Nigéria, Jamaika, Trinidad, Tanzánia,Malawi, Zambia, Gambia, Malé divy, Singapur, Guyana, Botswana, Lesotho, Barbados, Maurícius, Svazijsko, Fidži, Bahrajn, Katar, Spoj. arabské emiráty, Bahamy, Grenada, Seychely, Šalamúnove ostrovy, Zimbabwe, Belize, Barbuda, India, Austrália, Gibraltár, dokonca pred časom USA a taktiež Nový Zéland, ktorý doposiaľ riadi tá stará kreatúra anglická kráľovná prostredníctvom gubernátorky (možno o tom málokto vie).

USA anektovali: 5 štátov od Mexika,  Havaj, Mikronézia, Maršalove ostrovy,  Libéria, Hajty, a mnoho ďalších ostrovov v  Pacifiku. To tiež platí o Francúzsku, Holandsku, Portugalsku, Španielsku, ktorí vydolovali celú Afriku a tiež aj Južnú a Strednú Ameriku, atď. Tieto všetky štáty sa nabalili, mnohí ľudia náramne zbohatli, čo doposiaľ im udržuje ten kapitál ich luxusnú  životnú úroveň.

Všetko je na tomto svete politicky a ekonomicky zneužívané. Veľké štáty si dovoľujú voči malým nadradenosť a útlak.  Preto politika a politici sú najhnusnejšia háveď na svete.

Slovenský alkoholizmus

18.04.2018

Alkoholizmus na Slovensku a taktiež drogová závislosť má vzrastajúci trend. Každý deň sa stretávame s alkoholikmi za volantom s fatálnymi následkami, alkohol riadi v mnohých domácich násilnostiach, viac »

Súťaž o Superstár 2018

10.04.2018

Trochu odľahčenia od neúnavného politického diania na Slovensku. Keď ste si všimli ako prebieha súťaž o budúcich slovenských a českých spevákoch, tak som si istý, že ste v rozpakoch, ako viac »

Pes breše a karavána ide ďalej

05.04.2018

Prosím vás, čo sa zmenilo k lepšiemu od roku 1989? Koľko už bolo demonštrácií doposiaľ? V pamäti máme posledné demonštrácie pre "GORILU". Pýtajte sa čo sa zmenilo? Kradne, klame, podvádza viac »

ministerstvo vnútra, mv sr, budova

Rokuje užšie vedenie Smeru, Saková je hlavnou kandidátkou na ministerku vnútra

23.04.2018 18:49, aktualizované: 18:55

Tomáša Druckera vo funkcii ministra vnútra by mala nahradiť štátna tajomníčka rezortu Denisa Saková.

Košice, súd, Antonino Vadala, predbežná väzba, návrh

Prokuratúra predbežne vyšetruje Antonina Vadalu

23.04.2018 18:33

Prokurátor vykoná výsluch, v rámci ktorého bude zisťovať aj to, či obvinený s vydaním do Talianska súhlasí. Ak bude súhlasiť, o vydaní rozhodne prokurátor, ak nie, o prípustnosti vydania bude rozhodovať krajský súd.

Roberto Fico, taliansko

Rokovania o zostavení vlády v Taliansku bude viesť Roberto Fico

23.04.2018 18:18

Taliansky prezident Mattarella si pozval na stretnutie predsedu dolnej komory parlamentu Roberta Fica, ktorý by mal viesť ďalšie kolo rokovaní o zostavení vlády.

Egypt, kresťania, Islamský štát

Poslankyňa NR SR Verešová: Každý deň zomrie osem kresťanov pre svoje náboženské presvedčenie

23.04.2018 18:10

Riaditeľ organizácie Open Doors, ktorá monitoruje tento problém, Michel Varton priblížil, že vo svete čelí prenasledovaniu okolo 250 miliónov kresťanov, čo znamená, že z celkového počtu veriacich ide o jedného z 12 kresťanov.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 114
Celková čítanosť: 176001x
Priemerná čítanosť článkov: 1544x

Autor blogu

Kategórie