Založ si blog

Ešte raz o anexii, či kolonizácii ?

Pomerne dlhú dobu pretrváva v protiruskom svete tzv. anexia Krymu. Privrátenie pred časom požičaného Krymu Ukrajine znamenal pre Rusov význačný strategický ťah, lebo keby to neurobili, tak na Kryme už dávno majú vojenskú základňu Spojené štáty. Bol prekazený plán USA obkľúčiť Rusko zo všetkých strán. Preto USA vytvorili atmosféru  tlaku spolu so západným svetom formou sankcii.

Nikto nikoho nesankcionoval, keď pred časom USA i Anglicko aj západoeurópske štáty anektovali, ba čo viac kolonizovali množstvo štátov po celom svete, ktoré kruto zotročovali.  Ako príklady, Anglicko kolonizovalo: Írsko, Egypt, Irak, Ghana, Malajzia, Cyprus, Nigéria, Jamaika, Trinidad, Tanzánia,Malawi, Zambia, Gambia, Malé divy, Singapur, Guyana, Botswana, Lesotho, Barbados, Maurícius, Svazijsko, Fidži, Bahrajn, Katar, Spoj. arabské emiráty, Bahamy, Grenada, Seychely, Šalamúnove ostrovy, Zimbabwe, Belize, Barbuda, India, Austrália, Gibraltár, dokonca pred časom USA a taktiež Nový Zéland, ktorý doposiaľ riadi tá stará kreatúra anglická kráľovná prostredníctvom gubernátorky (možno o tom málokto vie).

USA anektovali: 5 štátov od Mexika,  Havaj, Mikronézia, Maršalove ostrovy,  Libéria, Hajty, a mnoho ďalších ostrovov v  Pacifiku. To tiež platí o Francúzsku, Holandsku, Portugalsku, Španielsku, ktorí vydolovali celú Afriku a tiež aj Južnú a Strednú Ameriku, atď. Tieto všetky štáty sa nabalili, mnohí ľudia náramne zbohatli, čo doposiaľ im udržuje ten kapitál ich luxusnú  životnú úroveň.

Všetko je na tomto svete politicky a ekonomicky zneužívané. Veľké štáty si dovoľujú voči malým nadradenosť a útlak.  Preto politika a politici sú najhnusnejšia háveď na svete.

Cirkevné majetky

18.10.2018

Je všeobecne známe, že katolícka cirkev vo svete má obrovské bohatstvo a dominuje v tomto bohatstve Vatikán s jeho bankami. Je zaujímavé, že je to najmenší štát v Európe a zároveň je viac »

Ide končia eurofondy.

17.10.2018

Zo strany vládnych predstaviteľov každý deň sa objavujú relácie o tom ako nám pomáhajú peniaze z eurofondov. No komu tie eurofondy slúžia a pomáhajú? Nie národu, ale oligarchom, kde množstvo viac »

Voľby eurposlancov ?

15.10.2018

Vyše 700 000 ľudí na Slovensku žije na úrovni chudoby a vyše 90 % ľudí sa lopotí každodennou drinou tak, aby si udržali aký-taký život v tejto spoločnosti. No určité percento si užíva viac »

polícia, kukláči, pušky, zbrane, mafia, záťah, špeciálne jednotky, kriminalita, vražda, krádež, zločin, vyšetrovanie

Všetci šiesti obvinení v prípade pozemkovej mafie idú do väzby

19.10.2018 19:47

Páchateľov zadržala tento týždeň pri zásahu v Nitre a okolí Národná jednotka finančnej polície.

Ukrajina, proruskí separatisti, proruskí rebeli, pzbrojenci, tanky, tank, bojové vozidlá, zbrane,

Saudská Arábia je druhým najväčším príjemcom zbraní z Nemecka

19.10.2018 19:24

Nemecká vláda schválila v tomto roku predaj zbraní do Saudskej Arábie v hodnote takmer pol miliardy eur.

India, vlak, vykoľajený, vlakové nešťastie,

Vlak v Indii narazil do davu ľudí, najmenej 50 mŕtvych

19.10.2018 18:54

Dav ľudí, ktorý sa zhromaždil na koľajniciach, pozoroval údajne ohňostroj.

ocenenie, senior friendly Nora Slišková Soňa Pacherováu Dorota Hudecová Miloš Nemeček

Pravda je Senior Friendly

19.10.2018 18:50

Denník Pravda získal ocenenie za príkladný a ústretový prístup k ľuďom staršej generácie.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 149
Celková čítanosť: 275285x
Priemerná čítanosť článkov: 1848x

Autor blogu

Kategórie