Založ si blog

Ešte raz o anexii, či kolonizácii ?

Pomerne dlhú dobu pretrváva v protiruskom svete tzv. anexia Krymu. Privrátenie pred časom požičaného Krymu Ukrajine znamenal pre Rusov význačný strategický ťah, lebo keby to neurobili, tak na Kryme už dávno majú vojenskú základňu Spojené štáty. Bol prekazený plán USA obkľúčiť Rusko zo všetkých strán. Preto USA vytvorili atmosféru  tlaku spolu so západným svetom formou sankcii.

Nikto nikoho nesankcionoval, keď pred časom USA i Anglicko aj západoeurópske štáty anektovali, ba čo viac kolonizovali množstvo štátov po celom svete, ktoré kruto zotročovali.  Ako príklady, Anglicko kolonizovalo: Írsko, Egypt, Irak, Ghana, Malajzia, Cyprus, Nigéria, Jamaika, Trinidad, Tanzánia,Malawi, Zambia, Gambia, Malé divy, Singapur, Guyana, Botswana, Lesotho, Barbados, Maurícius, Svazijsko, Fidži, Bahrajn, Katar, Spoj. arabské emiráty, Bahamy, Grenada, Seychely, Šalamúnove ostrovy, Zimbabwe, Belize, Barbuda, India, Austrália, Gibraltár, dokonca pred časom USA a taktiež Nový Zéland, ktorý doposiaľ riadi tá stará kreatúra anglická kráľovná prostredníctvom gubernátorky (možno o tom málokto vie).

USA anektovali: 5 štátov od Mexika,  Havaj, Mikronézia, Maršalove ostrovy,  Libéria, Hajty, a mnoho ďalších ostrovov v  Pacifiku. To tiež platí o Francúzsku, Holandsku, Portugalsku, Španielsku, ktorí vydolovali celú Afriku a tiež aj Južnú a Strednú Ameriku, atď. Tieto všetky štáty sa nabalili, mnohí ľudia náramne zbohatli, čo doposiaľ im udržuje ten kapitál ich luxusnú  životnú úroveň.

Všetko je na tomto svete politicky a ekonomicky zneužívané. Veľké štáty si dovoľujú voči malým nadradenosť a útlak.  Preto politika a politici sú najhnusnejšia háveď na svete.

Ako pracujú slovenské súdy.

18.02.2018

Celé dlhé obdobie 27 rokov som nepočul niečo kladné o slovenskom súdnictve. Dlhodobé procesy, množstvo prieťahov, odkladanie procesov na neurčito, prmĺčané procesy, preposielanie z okresného viac »

Otrasy na trhoch, blíži sa výbuch?

16.02.2018

Aj keď napríklad sa blíži výbuch sopky, začína sa chvením zeme a taktiež aj určitými otrasmi. Ľudstvo doposiaľ nemá nástroje ako tomu zabrániť. Náhodné a nepredvídateľné chovanie viac »

Vraj NATO ide pomáhať Iraku. !!

13.02.2018

Počuli ste to? NATO a pomoc Iraku?, to sa mi snáď sníva. Áno, počul som to dobre z úst generálneho tajomníka NATO Stoltemberga. Tak si predstavte tú drzosť. Spojené štáty americké najprv viac »

eurovoľby 2014

Z hry o europarlament vypadnú štyri stálice

20.02.2018 06:00

Už krátko po odznení prezidentskej kampane sa začiatkom budúceho roka začne opäť ďalšia.

muž, počítač

Ruských trollov sú stovky, pracujú na smeny, hovoria bývalí zamestnanci Prigožinovej firmy

19.02.2018 23:45

Ruskí internetoví trollovia sú podelení na viaceré oddelenia podľa zamýšľanej geografickej sféry vplyvu ich činnosti. Publikujú príspevky, ktoré majú vyvolať určité nálady či reakcie.

Viktor Orbán

Medzinárodné organizácie protestovali proti maďarským zákonom o utečencoch

19.02.2018 23:42

Viac než 200 európskych mimovládnych organizácií protestovalo v pondelok proti návrhu balíka zákonov, ktorým by malo dôjsť v Maďarsku k obmedzeniu činnosti organizácií pracujúcich so žiadateľmi o azyl.

Turecko, Sýria

Správy o sýrskej pomoci Kurdom sú podľa Turkov vymyslené

19.02.2018 22:42

Turecko bude v útokoch na kurdskú enklávu v Sýrii pokračovať až dovtedy, "kým nebude zneškodnený aj posledný terorista", vyhlásil podpredseda tureckej vlády.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 86
Celková čítanosť: 118642x
Priemerná čítanosť článkov: 1380x

Autor blogu

Kategórie