Založ si blog

Ešte raz o anexii, či kolonizácii ?

Pomerne dlhú dobu pretrváva v protiruskom svete tzv. anexia Krymu. Privrátenie pred časom požičaného Krymu Ukrajine znamenal pre Rusov význačný strategický ťah, lebo keby to neurobili, tak na Kryme už dávno majú vojenskú základňu Spojené štáty. Bol prekazený plán USA obkľúčiť Rusko zo všetkých strán. Preto USA vytvorili atmosféru  tlaku spolu so západným svetom formou sankcii.

Nikto nikoho nesankcionoval, keď pred časom USA i Anglicko aj západoeurópske štáty anektovali, ba čo viac kolonizovali množstvo štátov po celom svete, ktoré kruto zotročovali.  Ako príklady, Anglicko kolonizovalo: Írsko, Egypt, Irak, Ghana, Malajzia, Cyprus, Nigéria, Jamaika, Trinidad, Tanzánia,Malawi, Zambia, Gambia, Malé divy, Singapur, Guyana, Botswana, Lesotho, Barbados, Maurícius, Svazijsko, Fidži, Bahrajn, Katar, Spoj. arabské emiráty, Bahamy, Grenada, Seychely, Šalamúnove ostrovy, Zimbabwe, Belize, Barbuda, India, Austrália, Gibraltár, dokonca pred časom USA a taktiež Nový Zéland, ktorý doposiaľ riadi tá stará kreatúra anglická kráľovná prostredníctvom gubernátorky (možno o tom málokto vie).

USA anektovali: 5 štátov od Mexika,  Havaj, Mikronézia, Maršalove ostrovy,  Libéria, Hajty, a mnoho ďalších ostrovov v  Pacifiku. To tiež platí o Francúzsku, Holandsku, Portugalsku, Španielsku, ktorí vydolovali celú Afriku a tiež aj Južnú a Strednú Ameriku, atď. Tieto všetky štáty sa nabalili, mnohí ľudia náramne zbohatli, čo doposiaľ im udržuje ten kapitál ich luxusnú  životnú úroveň.

Všetko je na tomto svete politicky a ekonomicky zneužívané. Veľké štáty si dovoľujú voči malým nadradenosť a útlak.  Preto politika a politici sú najhnusnejšia háveď na svete.

Hlupáci

21.07.2018

Je všeobecne známe pre širokú verejnosť, že predaj zbraní bol a je najlepší a najvýnosnejší svetový biznis. Najväčším svetovým zbrojným priemyslom disponujú USA, ktoré predávajú viac »

Kto je zodpovedný za marazmus v ktorom žijeme?

18.07.2018

Už celé obdobie od roku 1989, odkedy sa zmenil režim na Slovensku, náš právny systém a celé súdnictvo je stále kritizované, či vládne tá alebo oná strana, alebo koalícia pravá či ľavá. viac »

Čo nám priniesol kapitalizmus, ktorý nazývajú demokracia.

05.07.2018

Kapitalizmus je forma štátoprávneho usporiadania, založeného na súkromnom vlastníctve výrobných prostriedkov, triednej spoločnosti a vykorisťovania človeka človekom. Tento systém, ktorý viac »

salvini

Ukrajina oficiálne protestovala voči výrokom Salviniho o anexii Krymu

22.07.2018 15:32

Taliansky minister vnútra uviedol, že označovať plebiscit na Kryme za falošný je len uhol pohľadu.

dominic raab

Raab: Británia sa musí pripraviť aj na tvrdý brexit

22.07.2018 15:16

Briti sa podľa nového britského ministra pre brexit nemusia obávať prípadného tvrdého brexitu, teda odchodu Británie z EÚ bez dohody.

USA Kalifornia požiare

V Česku horí chránený les, proti požiaru bojuje 20 hasičských jednotiek

22.07.2018 15:06

V Chránenej krajinnej oblasti Kokořínsko vyhlásili hasiči poplach najvyššieho stupňa.

Libra, Veľká Británia

Vyhrážka z Británie: Ak sa s nami nedohodnete, nič vám nezaplatíme

22.07.2018 14:44

Veľká Británia by nemusela uhradiť svoje záväzky voči EÚ po brexite v sume 39 mld. libier, ak Británia a únia nedosiahnu obchodnú dohodu.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 126
Celková čítanosť: 215638x
Priemerná čítanosť článkov: 1711x

Autor blogu

Kategórie