Založ si blog

Kam kráča Slovensko.

Nástup kapitalizmu na Slovensku znamenal hlboké premeny nielen tým, že sa doslova vyraboval priemyselný potenciál, zničilo sa poľnohospodárstvo, zdevastovalo sa zdravotníctvo, rapídne sa znížila úroveň školstva a čo naviac, nastala masová nezamestnanosť, pribúda chorých, narkomanov a prostitútok, rozkrádanie, tunelovanie financií, každý deň sa zvyšuje počet bezdomovcov, pribúda ľudí, ktorí sú odkázaní na dobročinnosť, mladých bez práce bez perspektívy, hoci aj s diplomom, odkázaných odchádzať za prácou so zahraničia. Rastie počet neprispôsobivých v dôsledku nesprávnej politiky štátu.  Západný kapitalistickí predátori rozprestreli svoje pazúry, skúpili množstvo fungujúcich strojárskych, chemických, sklárskych, potravinárskych i ďalších  podnikov, ktoré v následne zničili alebo zrovnali so zemou. Tak vytvorili katastrofálne podmienky pre Slovensko, ktoré musí dovážať  takmer všetky druhy potravín i priemyselných výrobkov zo západu. Tým západné štáty, včítane USA zvýšili svoju produkciu, svoje zisky, platy i vlastnú zamestnanosť. Ťažko sa pozerať na ruiny hál bývalých fabrík a učňovských stredísk. Okrem toho naši politici v záujme naplnenia si vlastných vreciek a bankových účtov dovolili cudzincom skupovať slovenské pozemky a doslova nasúkať obrovské množstvá čínskych výrobkov, ktoré vytlačili náš textilný priemysel, ktorý ešte ako tak žil, čím tisíce našich šičiek a výrobcov oblekov poslal na ulicu. 70 % zamestnaným poskytuje sa iba minimálna mzda a dôchodcovia sa dostali na úroveň živorenia a čakania na smrť. Je to veľmi zlá vizitka, aby sa uplatňovali potravinové prídelové balíčky a aby sa namiesto štátu starala o ľudí charita ako v Afrike. Je smutne sa pozerať na to, že sa musia robiť rôzne zbierky od bohatých pre chudobných a chorých pobehovaním zberateľov peňazí po mestách, atď. Hlúpou politikou našich popredných predstaviteľov štátu a špekulatívnou politikou západných nadnárodných spoločností a bank dostali slovenskú ekonomiku na kolená a Slovensko po tlakom rôznych dotácií a daňových úľav je doslova  nútené prosiť o investovanie západného kapitálu s vytváraním firiem, ktoré odberajú obrovské zisky z nášho štátu a z ľudí robia otrokov.. Mimo toho pod hrozbou výstrah a pokút sa náš štát musí riadiť diktátom z Bruselu a ďalšie príkazy a zákazy plynú z prostredia NATO. Hoci naši politici sa pýšia makro- ekonomikou, no ceny rastú  a životná úroveň klesá. Sme sa stali veľkou NULOU a nie zvrchovaným štátom. Kde sme to dopracovali? Kam ešte kráča Slovensko? Slovenskú vlajku za krátky čas budeme musieť dať do zberu.

Posledná záchrana je charita?

16.11.2018

Pred 30. rokmi sme nepoznali čo je to bezdomovec a čo je to charita. Štát sa dokázal postarať o každého človeka za bývalej Československej republiky. Každý zdravý občan musel pracovať viac »

Čo je to „Slušné Slovensko? „

16.11.2018

Vážení čitatelia, je nad slnko jasné, že slušné slovensko nebolo a nie je od novembra 1989. Neuvedomujete si, že vyštrngali ste biedu pod ľudskú dôstojnosť pre vyše 700 000 slovenských viac »

Nevyspytateľný Bugár.

16.11.2018

Snáď budeme mať prvého prezidenta Slovenskej republiky Maďara?. Bugár, ktorý zastupuje podľa neho "horný feldvidék" v strane Most-Híd, ktorú vytvoril prefíkaným židovským štýlom, ako viac »

Slovinsko voľby parlamentné predčasné Janez Janša

Slovinci podobne ako Slováci v komunálnych voľbách krúžkovali 'nezávislých'

19.11.2018 08:30

Podľa predbežných výsledkov nezávislí kandidáti obsadia funkcie primátorov a starostov v 89 mestách a obciach.

UKRAINE-WEATHER/

Porošenko odmieta krútiť plynovým ventilom

19.11.2018 08:00

Ukrajinci mrznú nielen v bytoch a sotva ich zohreje ostrá predvolebná kampaň pred voľbou prezidenta. Hlasovanie je naplánované na koniec marca.

ponorka

Argentína nemá financie na vyzdvihnutie rok stratenej ponorky

19.11.2018 07:53

1300-tonový kolos so 44 obeťami na palube sa nachádza v hĺbke 900 metrov.

Daphne Caruanová Galiziová

Maltská polícia pozná osnovateľov vraždy novinárky Galiziovej

19.11.2018 07:11

Novinárka písala o korupcii a praní špinavých peňazí, a to aj vo vládnych kruhoch.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 158
Celková čítanosť: 292491x
Priemerná čítanosť článkov: 1851x

Autor blogu

Kategórie