Založ si blog

Kam kráča Slovensko.

Nástup kapitalizmu na Slovensku znamenal hlboké premeny nielen tým, že sa doslova vyraboval priemyselný potenciál, zničilo sa poľnohospodárstvo, zdevastovalo sa zdravotníctvo, rapídne sa znížila úroveň školstva a čo naviac, nastala masová nezamestnanosť, pribúda chorých, narkomanov a prostitútok, rozkrádanie, tunelovanie financií, každý deň sa zvyšuje počet bezdomovcov, pribúda ľudí, ktorí sú odkázaní na dobročinnosť, mladých bez práce bez perspektívy, hoci aj s diplomom, odkázaných odchádzať za prácou so zahraničia. Rastie počet neprispôsobivých v dôsledku nesprávnej politiky štátu.  Západný kapitalistickí predátori rozprestreli svoje pazúry, skúpili množstvo fungujúcich strojárskych, chemických, sklárskych, potravinárskych i ďalších  podnikov, ktoré v následne zničili alebo zrovnali so zemou. Tak vytvorili katastrofálne podmienky pre Slovensko, ktoré musí dovážať  takmer všetky druhy potravín i priemyselných výrobkov zo západu. Tým západné štáty, včítane USA zvýšili svoju produkciu, svoje zisky, platy i vlastnú zamestnanosť. Ťažko sa pozerať na ruiny hál bývalých fabrík a učňovských stredísk. Okrem toho naši politici v záujme naplnenia si vlastných vreciek a bankových účtov dovolili cudzincom skupovať slovenské pozemky a doslova nasúkať obrovské množstvá čínskych výrobkov, ktoré vytlačili náš textilný priemysel, ktorý ešte ako tak žil, čím tisíce našich šičiek a výrobcov oblekov poslal na ulicu. 70 % zamestnaným poskytuje sa iba minimálna mzda a dôchodcovia sa dostali na úroveň živorenia a čakania na smrť. Je to veľmi zlá vizitka, aby sa uplatňovali potravinové prídelové balíčky a aby sa namiesto štátu starala o ľudí charita ako v Afrike. Je smutne sa pozerať na to, že sa musia robiť rôzne zbierky od bohatých pre chudobných a chorých pobehovaním zberateľov peňazí po mestách, atď. Hlúpou politikou našich popredných predstaviteľov štátu a špekulatívnou politikou západných nadnárodných spoločností a bank dostali slovenskú ekonomiku na kolená a Slovensko po tlakom rôznych dotácií a daňových úľav je doslova  nútené prosiť o investovanie západného kapitálu s vytváraním firiem, ktoré odberajú obrovské zisky z nášho štátu a z ľudí robia otrokov.. Mimo toho pod hrozbou výstrah a pokút sa náš štát musí riadiť diktátom z Bruselu a ďalšie príkazy a zákazy plynú z prostredia NATO. Hoci naši politici sa pýšia makro- ekonomikou, no ceny rastú  a životná úroveň klesá. Sme sa stali veľkou NULOU a nie zvrchovaným štátom. Kde sme to dopracovali? Kam ešte kráča Slovensko? Slovenskú vlajku za krátky čas budeme musieť dať do zberu.

Ako pracujú slovenské súdy.

18.02.2018

Celé dlhé obdobie 27 rokov som nepočul niečo kladné o slovenskom súdnictve. Dlhodobé procesy, množstvo prieťahov, odkladanie procesov na neurčito, prmĺčané procesy, preposielanie z okresného viac »

Otrasy na trhoch, blíži sa výbuch?

16.02.2018

Aj keď napríklad sa blíži výbuch sopky, začína sa chvením zeme a taktiež aj určitými otrasmi. Ľudstvo doposiaľ nemá nástroje ako tomu zabrániť. Náhodné a nepredvídateľné chovanie viac »

Vraj NATO ide pomáhať Iraku. !!

13.02.2018

Počuli ste to? NATO a pomoc Iraku?, to sa mi snáď sníva. Áno, počul som to dobre z úst generálneho tajomníka NATO Stoltemberga. Tak si predstavte tú drzosť. Spojené štáty americké najprv viac »

eurovoľby 2014

Z hry o europarlament vypadnú štyri stálice

20.02.2018 06:00

Už krátko po odznení prezidentskej kampane sa začiatkom budúceho roka začne opäť ďalšia.

muž, počítač

Ruských trollov sú stovky, pracujú na smeny, hovoria bývalí zamestnanci Prigožinovej firmy

19.02.2018 23:45

Ruskí internetoví trollovia sú podelení na viaceré oddelenia podľa zamýšľanej geografickej sféry vplyvu ich činnosti. Publikujú príspevky, ktoré majú vyvolať určité nálady či reakcie.

Viktor Orbán

Medzinárodné organizácie protestovali proti maďarským zákonom o utečencoch

19.02.2018 23:42

Viac než 200 európskych mimovládnych organizácií protestovalo v pondelok proti návrhu balíka zákonov, ktorým by malo dôjsť v Maďarsku k obmedzeniu činnosti organizácií pracujúcich so žiadateľmi o azyl.

Turecko, Sýria

Správy o sýrskej pomoci Kurdom sú podľa Turkov vymyslené

19.02.2018 22:42

Turecko bude v útokoch na kurdskú enklávu v Sýrii pokračovať až dovtedy, "kým nebude zneškodnený aj posledný terorista", vyhlásil podpredseda tureckej vlády.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 86
Celková čítanosť: 118641x
Priemerná čítanosť článkov: 1380x

Autor blogu

Kategórie