Založ si blog

Kam kráča Slovensko.

Nástup kapitalizmu na Slovensku znamenal hlboké premeny nielen tým, že sa doslova vyraboval priemyselný potenciál, zničilo sa poľnohospodárstvo, zdevastovalo sa zdravotníctvo, rapídne sa znížila úroveň školstva a čo naviac, nastala masová nezamestnanosť, pribúda chorých, narkomanov a prostitútok, rozkrádanie, tunelovanie financií, každý deň sa zvyšuje počet bezdomovcov, pribúda ľudí, ktorí sú odkázaní na dobročinnosť, mladých bez práce bez perspektívy, hoci aj s diplomom, odkázaných odchádzať za prácou so zahraničia. Rastie počet neprispôsobivých v dôsledku nesprávnej politiky štátu.  Západný kapitalistickí predátori rozprestreli svoje pazúry, skúpili množstvo fungujúcich strojárskych, chemických, sklárskych, potravinárskych i ďalších  podnikov, ktoré v následne zničili alebo zrovnali so zemou. Tak vytvorili katastrofálne podmienky pre Slovensko, ktoré musí dovážať  takmer všetky druhy potravín i priemyselných výrobkov zo západu. Tým západné štáty, včítane USA zvýšili svoju produkciu, svoje zisky, platy i vlastnú zamestnanosť. Ťažko sa pozerať na ruiny hál bývalých fabrík a učňovských stredísk. Okrem toho naši politici v záujme naplnenia si vlastných vreciek a bankových účtov dovolili cudzincom skupovať slovenské pozemky a doslova nasúkať obrovské množstvá čínskych výrobkov, ktoré vytlačili náš textilný priemysel, ktorý ešte ako tak žil, čím tisíce našich šičiek a výrobcov oblekov poslal na ulicu. 70 % zamestnaným poskytuje sa iba minimálna mzda a dôchodcovia sa dostali na úroveň živorenia a čakania na smrť. Je to veľmi zlá vizitka, aby sa uplatňovali potravinové prídelové balíčky a aby sa namiesto štátu starala o ľudí charita ako v Afrike. Je smutne sa pozerať na to, že sa musia robiť rôzne zbierky od bohatých pre chudobných a chorých pobehovaním zberateľov peňazí po mestách, atď. Hlúpou politikou našich popredných predstaviteľov štátu a špekulatívnou politikou západných nadnárodných spoločností a bank dostali slovenskú ekonomiku na kolená a Slovensko po tlakom rôznych dotácií a daňových úľav je doslova  nútené prosiť o investovanie západného kapitálu s vytváraním firiem, ktoré odberajú obrovské zisky z nášho štátu a z ľudí robia otrokov.. Mimo toho pod hrozbou výstrah a pokút sa náš štát musí riadiť diktátom z Bruselu a ďalšie príkazy a zákazy plynú z prostredia NATO. Hoci naši politici sa pýšia makro- ekonomikou, no ceny rastú  a životná úroveň klesá. Sme sa stali veľkou NULOU a nie zvrchovaným štátom. Kde sme to dopracovali? Kam ešte kráča Slovensko? Slovenskú vlajku za krátky čas budeme musieť dať do zberu.

Výrobná a nevýrobná sféra na Slovensku

22.05.2018

Keď si to tak zrátame, na Slovensku len malý počet ľudí pracuje vo výrobnej sfére. Prevažná väčšina obyvateľstva okrem detí a dôchodcov buď vôbec nepracuje, alebo pracuje v nevýrobnej viac »

Dôchodkový vek a slovenské dôchodky

22.05.2018

V poslednom čase sa vedie na politickej scéne diskusia o dôchodkovom veku. Človek od prírody človečenskými a fyziologickými danosťami je schopný sa dožiť iba určitého veku. Podobne sú viac »

Kto je za vraždou Kuciaka !

18.05.2018

V poslednom čase zazneli informácie o tom, že česká novinárka Holcová bola podrobená výsluchu v súvislosti s vraždou slovenského novinára Kuciaka. Namiesto toho, že by ochotne poskytla všetky viac »

Russia Painting Vandalized

Vandal poškodil obraz Ivana Hrozného v moskovskej Tretiakovskej galérii

26.05.2018 22:28

Muža z Voronežskej oblasti na juhozápade Ruska obvinili z poškodenia súčasti národného kultúrneho dedičstva.

PEOPLE-ALAN BEAN/

Vo veku 86 rokov zomrel štvrtý muž na Mesiaci, astronaut Alan Bean

26.05.2018 22:19

Na mesačnom povrchu strávili 31 hodín a 31 minút, z toho sedem hodín a 45 minút mimo kabíny modulu.

záchranári, tatry, hory, sneh

Poľskí záchranári zrejme našli v Tatrách telo hľadaného Čecha

26.05.2018 21:44

Pátranie po 53-ročnom mužovi sa začalo na slovenskej strane koncom októbra minulého roka po tom, čo sa nevrátil domov.

putin, šinzo abe

Putin a Abe rokovali o Kurilách a mierovej dohode, telefonovali s kozmonautmi

26.05.2018 21:16

Ruský prezident Putin a japonský premiér Abe rokovali v Moskve o vzájomných vzťahoch, pričom neobišli ani sporné otázky Kurilských ostrovov.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 121
Celková čítanosť: 199945x
Priemerná čítanosť článkov: 1652x

Autor blogu

Kategórie