Založ si blog

Kam kráča Slovensko.

Nástup kapitalizmu na Slovensku znamenal hlboké premeny nielen tým, že sa doslova vyraboval priemyselný potenciál, zničilo sa poľnohospodárstvo, zdevastovalo sa zdravotníctvo, rapídne sa znížila úroveň školstva a čo naviac, nastala masová nezamestnanosť, pribúda chorých, narkomanov a prostitútok, rozkrádanie, tunelovanie financií, každý deň sa zvyšuje počet bezdomovcov, pribúda ľudí, ktorí sú odkázaní na dobročinnosť, mladých bez práce bez perspektívy, hoci aj s diplomom, odkázaných odchádzať za prácou so zahraničia. Rastie počet neprispôsobivých v dôsledku nesprávnej politiky štátu.  Západný kapitalistickí predátori rozprestreli svoje pazúry, skúpili množstvo fungujúcich strojárskych, chemických, sklárskych, potravinárskych i ďalších  podnikov, ktoré v následne zničili alebo zrovnali so zemou. Tak vytvorili katastrofálne podmienky pre Slovensko, ktoré musí dovážať  takmer všetky druhy potravín i priemyselných výrobkov zo západu. Tým západné štáty, včítane USA zvýšili svoju produkciu, svoje zisky, platy i vlastnú zamestnanosť. Ťažko sa pozerať na ruiny hál bývalých fabrík a učňovských stredísk. Okrem toho naši politici v záujme naplnenia si vlastných vreciek a bankových účtov dovolili cudzincom skupovať slovenské pozemky a doslova nasúkať obrovské množstvá čínskych výrobkov, ktoré vytlačili náš textilný priemysel, ktorý ešte ako tak žil, čím tisíce našich šičiek a výrobcov oblekov poslal na ulicu. 70 % zamestnaným poskytuje sa iba minimálna mzda a dôchodcovia sa dostali na úroveň živorenia a čakania na smrť. Je to veľmi zlá vizitka, aby sa uplatňovali potravinové prídelové balíčky a aby sa namiesto štátu starala o ľudí charita ako v Afrike. Je smutne sa pozerať na to, že sa musia robiť rôzne zbierky od bohatých pre chudobných a chorých pobehovaním zberateľov peňazí po mestách, atď. Hlúpou politikou našich popredných predstaviteľov štátu a špekulatívnou politikou západných nadnárodných spoločností a bank dostali slovenskú ekonomiku na kolená a Slovensko po tlakom rôznych dotácií a daňových úľav je doslova  nútené prosiť o investovanie západného kapitálu s vytváraním firiem, ktoré odberajú obrovské zisky z nášho štátu a z ľudí robia otrokov.. Mimo toho pod hrozbou výstrah a pokút sa náš štát musí riadiť diktátom z Bruselu a ďalšie príkazy a zákazy plynú z prostredia NATO. Hoci naši politici sa pýšia makro- ekonomikou, no ceny rastú  a životná úroveň klesá. Sme sa stali veľkou NULOU a nie zvrchovaným štátom. Kde sme to dopracovali? Kam ešte kráča Slovensko? Slovenskú vlajku za krátky čas budeme musieť dať do zberu.

Už toho máme dosť! !!

16.08.2018

Dennodenne nielen večer, ale i v priebehu dňa televízne spoločností JOJ, a MRKÍZA, ktoré sú riadené zo západu, ale v poslednej dobe i RTVS ysielajú čím ďalej tým viac filmy a seriály, viac »

Klamstvá a podvody v súčasnom režime.

14.08.2018

Špekulácia, klam a podvod sú fenomény, ktoré sú vlastné pre súčasný súkromný trhový mechanizmus. Zisk je tým cieľom, pre ktorý neváha príslušný súkromný subjekt klamať a okrádať. viac »

Kto riadi Slovenský národ ?

14.08.2018

Pred časom slovenský národ kolonizovali Rakúsko-uhorskí (maďarónskí) monarchovia, a grófstvo, po prvej svetovej vojne diktovala Slovákom česká generalita, v čase hitlerovského diktátu nemeckí viac »

manafort

Trumpov človek Manafort vinný z daňových podvodov z čias Janukovyča

21.08.2018 23:16, aktualizované: 23:25

Ide o prvé víťazstvo pre tím zvláštneho vyšetrovateľa Roberta Muellera, ktorý preveruje údajné ruské ovplyvňovanie amerických prezidentských volieb.

raketa, rusko, tos-1

Rusko uzavrelo vojenskú dohodu so Stredoafrickou republikou

21.08.2018 22:44

Vzťahy Ruska so SAR sa dostali do stredobodu pozornosti v júli, keď v SAR zavraždili troch ruských novinárov

Taliansko Kalábria roklina nešťastie obete

Pátranie po nezvestných v rokline Raganello pokračuje

21.08.2018 22:28

V obľúbenej talianskej destinácii zahynulo 10 turistov.

Michael Cohen

Trumpov exprávnik Cohen uzavrel dohodu o vine a treste

21.08.2018 22:01, aktualizované: 23:08

Cohen sa priznal k finančným podvodom počas Trumpovej predvolebnej kampane, bankovým podvodom a daňovým únikom.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 131
Celková čítanosť: 229140x
Priemerná čítanosť článkov: 1749x

Autor blogu

Kategórie