Založ si blog

Sloboda? či nesloboda?

Tá očakávaná sloboda po roku 1989 má obrovské trhliny. Novodobí politici sa oháňajú tým, že slobodne môžte voliť, kričať, plakať, no však  nič sa nemení na čo poukazujete že je problém, ani nikto vás nepočúva. Môžte aj slobodne štrajkovať, ale nič nedosiahnete. Slobodne môžte cestovať do zahraničia?, ale len tí, ktorí majú na to peniaze. Väčšie percento obyvateľov Slovenska cestovať môže akurát chodiť utierať zadky západniarom, alebo robiť podradné práce v zahraničí. Ináč čo budem v zahraničí robiť, keď nemám za čo niečo kúpiť? Iba zbohatlíkom to vyhovuje, lebo idú hrať golf do zahraničia, na luxusné výlety a pod.  Slobodne môžte voliť? Áno, lenže nikdy neviete koho to volíte, nikto  vám za to neskladá účty, jednoducho akurát slobodne ste hodili volebný lístok do nejakej urny a to je všetko. Následne každá zvolená strana aplikuje diktát. Slobodne môžte chodiť po ulici v meste ako voľakedy?. Jednako vás sledujú kamery na každom kroku, alebo vás niekto prinajlepšom ozbíja o peniaze, ovšem keď vás nezabije. Pred časom sme nemuseli zamykať svoje domy, alebo byty. Teraz aj zamknuté slobodne vyrabujú. Sloboda sa stratila pri vstupoch do spoločenských priestorov, zákaz vstupov do priestorov s nápisom súkromný pozemok pod hrozbou trestu. Všade sa všetko stráži, všade sú SBS-kári, ktorí vás nepustia, alebo fyzicky vyhodia. Nikdy nebolo potrebné toľko policajtov ako teraz a nijakých SBS. Zato máme na každom kroku bezdomovcov, ktorých sme nikdy nemali. To je naša sloboda teraz. Slobodne bývať pod mostom, alebo v kanáloch. Takúto slobodu nám priniesol kapitalizmus. Čo viac chceme? Chvály do povaly ako je nám dobre v tej modernej slobode. Ale komu? Tzv. „sloboda“ cezhraničného prechodu podľa Shengenu priniesla najväčší prínos pre vývoz kapitálu do štátov Východnej zóny, kde západné monopoly nasúkali svoje banky, svoje, poisťovacie spoločnosti, svoje supermarkety, svoje firmy, ktoré pomohli západu bohatnúť na úkor slovenských občanov a robiť otrokov západnému kapitálu na domácej pôde. Slobodne sme sa stali ďalšou kolóniou západu. Toto je naša „sloboda“.!!!

Posledná záchrana je charita?

16.11.2018

Pred 30. rokmi sme nepoznali čo je to bezdomovec a čo je to charita. Štát sa dokázal postarať o každého človeka za bývalej Československej republiky. Každý zdravý občan musel pracovať viac »

Čo je to „Slušné Slovensko? „

16.11.2018

Vážení čitatelia, je nad slnko jasné, že slušné slovensko nebolo a nie je od novembra 1989. Neuvedomujete si, že vyštrngali ste biedu pod ľudskú dôstojnosť pre vyše 700 000 slovenských viac »

Nevyspytateľný Bugár.

16.11.2018

Snáď budeme mať prvého prezidenta Slovenskej republiky Maďara?. Bugár, ktorý zastupuje podľa neho "horný feldvidék" v strane Most-Híd, ktorú vytvoril prefíkaným židovským štýlom, ako viac »

Slovinsko voľby parlamentné predčasné Janez Janša

Slovinci podobne ako Slováci v komunálnych voľbách krúžkovali 'nezávislých'

19.11.2018 08:30

Podľa predbežných výsledkov nezávislí kandidáti obsadia funkcie primátorov a starostov v 89 mestách a obciach.

UKRAINE-WEATHER/

Porošenko odmieta krútiť plynovým ventilom

19.11.2018 08:00

Ukrajinci mrznú nielen v bytoch a sotva ich zohreje ostrá predvolebná kampaň pred voľbou prezidenta. Hlasovanie je naplánované na koniec marca.

ponorka

Argentína nemá financie na vyzdvihnutie rok stratenej ponorky

19.11.2018 07:53

1300-tonový kolos so 44 obeťami na palube sa nachádza v hĺbke 900 metrov.

Daphne Caruanová Galiziová

Maltská polícia pozná osnovateľov vraždy novinárky Galiziovej

19.11.2018 07:11

Novinárka písala o korupcii a praní špinavých peňazí, a to aj vo vládnych kruhoch.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 158
Celková čítanosť: 292488x
Priemerná čítanosť článkov: 1851x

Autor blogu

Kategórie