Založ si blog

Sloboda? či nesloboda?

Tá očakávaná sloboda po roku 1989 má obrovské trhliny. Novodobí politici sa oháňajú tým, že slobodne môžte voliť, kričať, plakať, no však  nič sa nemení na čo poukazujete že je problém, ani nikto vás nepočúva. Môžte aj slobodne štrajkovať, ale nič nedosiahnete. Slobodne môžte cestovať do zahraničia?, ale len tí, ktorí majú na to peniaze. Väčšie percento obyvateľov Slovenska cestovať môže akurát chodiť utierať zadky západniarom, alebo robiť podradné práce v zahraničí. Ináč čo budem v zahraničí robiť, keď nemám za čo niečo kúpiť? Iba zbohatlíkom to vyhovuje, lebo idú hrať golf do zahraničia, na luxusné výlety a pod.  Slobodne môžte voliť? Áno, lenže nikdy neviete koho to volíte, nikto  vám za to neskladá účty, jednoducho akurát slobodne ste hodili volebný lístok do nejakej urny a to je všetko. Následne každá zvolená strana aplikuje diktát. Slobodne môžte chodiť po ulici v meste ako voľakedy?. Jednako vás sledujú kamery na každom kroku, alebo vás niekto prinajlepšom ozbíja o peniaze, ovšem keď vás nezabije. Pred časom sme nemuseli zamykať svoje domy, alebo byty. Teraz aj zamknuté slobodne vyrabujú. Sloboda sa stratila pri vstupoch do spoločenských priestorov, zákaz vstupov do priestorov s nápisom súkromný pozemok pod hrozbou trestu. Všade sa všetko stráži, všade sú SBS-kári, ktorí vás nepustia, alebo fyzicky vyhodia. Nikdy nebolo potrebné toľko policajtov ako teraz a nijakých SBS. Zato máme na každom kroku bezdomovcov, ktorých sme nikdy nemali. To je naša sloboda teraz. Slobodne bývať pod mostom, alebo v kanáloch. Takúto slobodu nám priniesol kapitalizmus. Čo viac chceme? Chvály do povaly ako je nám dobre v tej modernej slobode. Ale komu? Tzv. „sloboda“ cezhraničného prechodu podľa Shengenu priniesla najväčší prínos pre vývoz kapitálu do štátov Východnej zóny, kde západné monopoly nasúkali svoje banky, svoje, poisťovacie spoločnosti, svoje supermarkety, svoje firmy, ktoré pomohli západu bohatnúť na úkor slovenských občanov a robiť otrokov západnému kapitálu na domácej pôde. Slobodne sme sa stali ďalšou kolóniou západu. Toto je naša „sloboda“.!!!

Výrobná a nevýrobná sféra na Slovensku

22.05.2018

Keď si to tak zrátame, na Slovensku len malý počet ľudí pracuje vo výrobnej sfére. Prevažná väčšina obyvateľstva okrem detí a dôchodcov buď vôbec nepracuje, alebo pracuje v nevýrobnej viac »

Dôchodkový vek a slovenské dôchodky

22.05.2018

V poslednom čase sa vedie na politickej scéne diskusia o dôchodkovom veku. Človek od prírody človečenskými a fyziologickými danosťami je schopný sa dožiť iba určitého veku. Podobne sú viac »

Kto je za vraždou Kuciaka !

18.05.2018

V poslednom čase zazneli informácie o tom, že česká novinárka Holcová bola podrobená výsluchu v súvislosti s vraždou slovenského novinára Kuciaka. Namiesto toho, že by ochotne poskytla všetky viac »

Russia Painting Vandalized

Vandal poškodil obraz Ivana Hrozného v moskovskej Tretiakovskej galérii

26.05.2018 22:28

Muža z Voronežskej oblasti na juhozápade Ruska obvinili z poškodenia súčasti národného kultúrneho dedičstva.

PEOPLE-ALAN BEAN/

Vo veku 86 rokov zomrel štvrtý muž na Mesiaci, astronaut Alan Bean

26.05.2018 22:19

Na mesačnom povrchu strávili 31 hodín a 31 minút, z toho sedem hodín a 45 minút mimo kabíny modulu.

záchranári, tatry, hory, sneh

Poľskí záchranári zrejme našli v Tatrách telo hľadaného Čecha

26.05.2018 21:44

Pátranie po 53-ročnom mužovi sa začalo na slovenskej strane koncom októbra minulého roka po tom, čo sa nevrátil domov.

putin, šinzo abe

Putin a Abe rokovali o Kurilách a mierovej dohode, telefonovali s kozmonautmi

26.05.2018 21:16

Ruský prezident Putin a japonský premiér Abe rokovali v Moskve o vzájomných vzťahoch, pričom neobišli ani sporné otázky Kurilských ostrovov.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 121
Celková čítanosť: 199942x
Priemerná čítanosť článkov: 1652x

Autor blogu

Kategórie