Založ si blog

Sloboda? či nesloboda?

Tá očakávaná sloboda po roku 1989 má obrovské trhliny. Novodobí politici sa oháňajú tým, že slobodne môžte voliť, kričať, plakať, no však  nič sa nemení na čo poukazujete že je problém, ani nikto vás nepočúva. Môžte aj slobodne štrajkovať, ale nič nedosiahnete. Slobodne môžte cestovať do zahraničia?, ale len tí, ktorí majú na to peniaze. Väčšie percento obyvateľov Slovenska cestovať môže akurát chodiť utierať zadky západniarom, alebo robiť podradné práce v zahraničí. Ináč čo budem v zahraničí robiť, keď nemám za čo niečo kúpiť? Iba zbohatlíkom to vyhovuje, lebo idú hrať golf do zahraničia, na luxusné výlety a pod.  Slobodne môžte voliť? Áno, lenže nikdy neviete koho to volíte, nikto  vám za to neskladá účty, jednoducho akurát slobodne ste hodili volebný lístok do nejakej urny a to je všetko. Následne každá zvolená strana aplikuje diktát. Slobodne môžte chodiť po ulici v meste ako voľakedy?. Jednako vás sledujú kamery na každom kroku, alebo vás niekto prinajlepšom ozbíja o peniaze, ovšem keď vás nezabije. Pred časom sme nemuseli zamykať svoje domy, alebo byty. Teraz aj zamknuté slobodne vyrabujú. Sloboda sa stratila pri vstupoch do spoločenských priestorov, zákaz vstupov do priestorov s nápisom súkromný pozemok pod hrozbou trestu. Všade sa všetko stráži, všade sú SBS-kári, ktorí vás nepustia, alebo fyzicky vyhodia. Nikdy nebolo potrebné toľko policajtov ako teraz a nijakých SBS. Zato máme na každom kroku bezdomovcov, ktorých sme nikdy nemali. To je naša sloboda teraz. Slobodne bývať pod mostom, alebo v kanáloch. Takúto slobodu nám priniesol kapitalizmus. Čo viac chceme? Chvály do povaly ako je nám dobre v tej modernej slobode. Ale komu? Tzv. „sloboda“ cezhraničného prechodu podľa Shengenu priniesla najväčší prínos pre vývoz kapitálu do štátov Východnej zóny, kde západné monopoly nasúkali svoje banky, svoje, poisťovacie spoločnosti, svoje supermarkety, svoje firmy, ktoré pomohli západu bohatnúť na úkor slovenských občanov a robiť otrokov západnému kapitálu na domácej pôde. Slobodne sme sa stali ďalšou kolóniou západu. Toto je naša „sloboda“.!!!

Ako pracujú slovenské súdy.

18.02.2018

Celé dlhé obdobie 27 rokov som nepočul niečo kladné o slovenskom súdnictve. Dlhodobé procesy, množstvo prieťahov, odkladanie procesov na neurčito, prmĺčané procesy, preposielanie z okresného viac »

Otrasy na trhoch, blíži sa výbuch?

16.02.2018

Aj keď napríklad sa blíži výbuch sopky, začína sa chvením zeme a taktiež aj určitými otrasmi. Ľudstvo doposiaľ nemá nástroje ako tomu zabrániť. Náhodné a nepredvídateľné chovanie viac »

Vraj NATO ide pomáhať Iraku. !!

13.02.2018

Počuli ste to? NATO a pomoc Iraku?, to sa mi snáď sníva. Áno, počul som to dobre z úst generálneho tajomníka NATO Stoltemberga. Tak si predstavte tú drzosť. Spojené štáty americké najprv viac »

eurovoľby 2014

Z hry o europarlament vypadnú štyri stálice

20.02.2018 06:00

Už krátko po odznení prezidentskej kampane sa začiatkom budúceho roka začne opäť ďalšia.

muž, počítač

Ruských trollov sú stovky, pracujú na smeny, hovoria bývalí zamestnanci Prigožinovej firmy

19.02.2018 23:45

Ruskí internetoví trollovia sú podelení na viaceré oddelenia podľa zamýšľanej geografickej sféry vplyvu ich činnosti. Publikujú príspevky, ktoré majú vyvolať určité nálady či reakcie.

Viktor Orbán

Medzinárodné organizácie protestovali proti maďarským zákonom o utečencoch

19.02.2018 23:42

Viac než 200 európskych mimovládnych organizácií protestovalo v pondelok proti návrhu balíka zákonov, ktorým by malo dôjsť v Maďarsku k obmedzeniu činnosti organizácií pracujúcich so žiadateľmi o azyl.

Turecko, Sýria

Správy o sýrskej pomoci Kurdom sú podľa Turkov vymyslené

19.02.2018 22:42

Turecko bude v útokoch na kurdskú enklávu v Sýrii pokračovať až dovtedy, "kým nebude zneškodnený aj posledný terorista", vyhlásil podpredseda tureckej vlády.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 86
Celková čítanosť: 118636x
Priemerná čítanosť článkov: 1379x

Autor blogu

Kategórie