Založ si blog

Sloboda? či nesloboda?

Tá očakávaná sloboda po roku 1989 má obrovské trhliny. Novodobí politici sa oháňajú tým, že slobodne môžte voliť, kričať, plakať, no však  nič sa nemení na čo poukazujete že je problém, ani nikto vás nepočúva. Môžte aj slobodne štrajkovať, ale nič nedosiahnete. Slobodne môžte cestovať do zahraničia?, ale len tí, ktorí majú na to peniaze. Väčšie percento obyvateľov Slovenska cestovať môže akurát chodiť utierať zadky západniarom, alebo robiť podradné práce v zahraničí. Ináč čo budem v zahraničí robiť, keď nemám za čo niečo kúpiť? Iba zbohatlíkom to vyhovuje, lebo idú hrať golf do zahraničia, na luxusné výlety a pod.  Slobodne môžte voliť? Áno, lenže nikdy neviete koho to volíte, nikto  vám za to neskladá účty, jednoducho akurát slobodne ste hodili volebný lístok do nejakej urny a to je všetko. Následne každá zvolená strana aplikuje diktát. Slobodne môžte chodiť po ulici v meste ako voľakedy?. Jednako vás sledujú kamery na každom kroku, alebo vás niekto prinajlepšom ozbíja o peniaze, ovšem keď vás nezabije. Pred časom sme nemuseli zamykať svoje domy, alebo byty. Teraz aj zamknuté slobodne vyrabujú. Sloboda sa stratila pri vstupoch do spoločenských priestorov, zákaz vstupov do priestorov s nápisom súkromný pozemok pod hrozbou trestu. Všade sa všetko stráži, všade sú SBS-kári, ktorí vás nepustia, alebo fyzicky vyhodia. Nikdy nebolo potrebné toľko policajtov ako teraz a nijakých SBS. Zato máme na každom kroku bezdomovcov, ktorých sme nikdy nemali. To je naša sloboda teraz. Slobodne bývať pod mostom, alebo v kanáloch. Takúto slobodu nám priniesol kapitalizmus. Čo viac chceme? Chvály do povaly ako je nám dobre v tej modernej slobode. Ale komu? Tzv. „sloboda“ cezhraničného prechodu podľa Shengenu priniesla najväčší prínos pre vývoz kapitálu do štátov Východnej zóny, kde západné monopoly nasúkali svoje banky, svoje, poisťovacie spoločnosti, svoje supermarkety, svoje firmy, ktoré pomohli západu bohatnúť na úkor slovenských občanov a robiť otrokov západnému kapitálu na domácej pôde. Slobodne sme sa stali ďalšou kolóniou západu. Toto je naša „sloboda“.!!!

Už toho máme dosť! !!

16.08.2018

Dennodenne nielen večer, ale i v priebehu dňa televízne spoločností JOJ, a MRKÍZA, ktoré sú riadené zo západu, ale v poslednej dobe i RTVS ysielajú čím ďalej tým viac filmy a seriály, viac »

Klamstvá a podvody v súčasnom režime.

14.08.2018

Špekulácia, klam a podvod sú fenomény, ktoré sú vlastné pre súčasný súkromný trhový mechanizmus. Zisk je tým cieľom, pre ktorý neváha príslušný súkromný subjekt klamať a okrádať. viac »

Kto riadi Slovenský národ ?

14.08.2018

Pred časom slovenský národ kolonizovali Rakúsko-uhorskí (maďarónskí) monarchovia, a grófstvo, po prvej svetovej vojne diktovala Slovákom česká generalita, v čase hitlerovského diktátu nemeckí viac »

manafort

Trumpov človek Manafort vinný z daňových podvodov z čias Janukovyča

21.08.2018 23:16, aktualizované: 23:25

Ide o prvé víťazstvo pre tím zvláštneho vyšetrovateľa Roberta Muellera, ktorý preveruje údajné ruské ovplyvňovanie amerických prezidentských volieb.

raketa, rusko, tos-1

Rusko uzavrelo vojenskú dohodu so Stredoafrickou republikou

21.08.2018 22:44

Vzťahy Ruska so SAR sa dostali do stredobodu pozornosti v júli, keď v SAR zavraždili troch ruských novinárov

Taliansko Kalábria roklina nešťastie obete

Pátranie po nezvestných v rokline Raganello pokračuje

21.08.2018 22:28

V obľúbenej talianskej destinácii zahynulo 10 turistov.

Michael Cohen

Trumpov exprávnik Cohen uzavrel dohodu o vine a treste

21.08.2018 22:01, aktualizované: 23:08

Cohen sa priznal k finančným podvodom počas Trumpovej predvolebnej kampane, bankovým podvodom a daňovým únikom.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 131
Celková čítanosť: 229141x
Priemerná čítanosť článkov: 1749x

Autor blogu

Kategórie