Založ si blog

Čo sa deje s našou kultúrou?

Nemôžem si pomôcť, ale stále ideme dole vodou s našou kultúrou. Samé seriály, lebo je to jednoduché produkovať ako napr. stačí jedna budova (panelák),  zopár izieb a je tu zárobok. Už je to ako v Amerike, že im stačia nejaké grimasy hercov a už sú v tranze, lebo drogujú. Sú pokusy o nejaké filmové diela, ale všetko je to len odvar. Postačuje nejaký zámok a kus lesa a je tu zase len seriál napr. VLCI. Bol tiež pokus o tzv. akčný film, no smiešne ukážky streľby z rúk žien a podobne, je to o ničom. Žiadne niečo historické a podobne. Však asi by na tom tvorcovia prerobili a čo potom, keď všetko je o zisku? Čo sa týka spevákov, je to veľký deficit dobrých piesni, len samé odrhovačky, ktoré neladia uchu pre tých, ktorí hudbu prežívajú. Keď sa vystatujú s tým chlapcom Ďuricom, nie je možné žiadnu jeho Mandolinu hodnotiť ako dobrú skladbu. Je to iba zhluk tónov a trieskanie do gitary. Myslel som si, že zbožňovaná Buckinham niečo dobré prinesie do slovenskej piesne. Ale samé nepríjemné tóny v angličtine. Keby ste počuli v Anglicku Super stár, tak 10 až 15 ročné deti strčia všetkých našich spevákov do vrecka. Podstata je aj v tom, že nemáme skladateľov na úrovni a hluk s trieskaním do gitár nie je to úroveň. Mali ste počúvať, čo spievala Buckhiham na  odovzdávaní „ceny krídla “ v sobotu. Jej spevácky príspevok bol pod psa, nebola to žiadna lahodná pieseň a do toho štekanie repera, nemalo to nič s dobrou kultúrou. Neviem, kto to všetko režíroval, ale začal sa telocvik mladých počas spevu, to vôbec nešlo k sebe. Ďalšia primitivita navrhovateľa programu bolo, keď speváčka spieva áriu a do toho skákanie mládeže na javisku, čo voláte tanec. Narušovalo to jedno druhé, a diváci mali z toho mišung. Posledne nabralo u nás na obrátkach cvičenie na javisku, ktoré „novodobí umelci hovoria tomu tanec“. Verím, že je to prechodné, tak ako hovorenie na javisku s nejakým bliakaním, čo nazývate reperovanie. Je mi ľúto, že slovenská kultúra ide touto cestou. Vlastne ani kultúra to nie je.

Najslávnejšia bizardnosť je divadlo tanca. Keď si to pozriete, trafí vás šľak. Akože sú to „herci“, ktorí cvičia na javisku, ťahajú sa za ruky, nosí jeden druhého na chrbte, grimasami sa dorozumievajú, líhajú si na dlážku, ťahajú sa za nohy a dokonca nahí pobehujú po javisku. V televízii TA3 bol rozhovor s nejakou vedúcou tohto negramotného divadla, kde nechýbali slova chvály, aké primitívne hlúposti urobili už za 20 rokov. Je to iba na grcanie. Z akých peňazí žijú, kto ich platí? Môžte sa spýtať odborníkov ako Lasica, Huba a pod. ako to hodnotia. Je to aj podľa nich príšerné, čo novodobá kultúra nám pripravila. Jednoducho hanba. Že to doposiaľ ministerstvo kultúry to nepostrehlo, divím sa.

Nová doba, staronový . .. .izmus.

24.09.2018

Prešla nežná revolúcia, nastala nová situácia Namiesto ľudového socializmu, máme vládu zbohatlíkov kapitalizmu Vznikla v štáte anarchia, nazvali ju "demokracia" Národ blafovali chartisti, viac »

Presný prejav kapitalizmu aj do markizáckej FARMY.

20.09.2018

Neviem čo za idiot navrhol reláciu "farma" v takejto podobe, že preniesol do hry súčasné kapitalistické arogantné myslenie bohatstva a chudoby. Presne o tom je tento hnusný režim, ktorý nazývajú viac »

Stopy k vražde Kuciaka

18.09.2018

Od začiatku opozičné média sa upriamili na jedinú stopu, a to smerom ku vláde. Predpokladám, že vyšetrovatelia sú natoľko skúsení, aby nedali sa zviesť iba jednou alternatívou. Ako to, viac »

kompa, loď, dunaj, gabčíkovo,

Nie je kompa, nie je zmluva. Štátna SVP žiadnu nezohnala

24.09.2018 19:59

Štátnej firme sa nepodarilo zaobstarať si kompu, ktorá mala nahradiť dnes fungujúce plavidlo súkromnej firmy Ponton City.

lajcha

Kňaz čakal trest, dôvody biskupa ho však zarazili

24.09.2018 18:50

"Bol to veľmi dobrý farár, pracovitý, s ľuďmi dobre vychádzal, všetci s ním boli spokojní, teraz budeme iba smútiť," uviedol starosta Kľaku Ľuboš Haring.

ceuta, migranti

Vláda schválila 'Salviniho' dekrét uľahčujúci deportácie migrantov

24.09.2018 18:38

Migrantov by mohli z Talianska vyhostiť, ak ich usvedčia zo spáchania napr. znásilnenia či napadnutia.

identikit, vražda Jána Kuciaka

Prokuratúra mlčí o tom, či má svedka z identikitu

24.09.2018 17:54

Muža s informáciami o vražde Jána Kuciaka a jeho snúbenice mal spoznať jeden z obyvateľov Veľkej Mače. Vyšetrovatelia však nájdenie hľadaného svedka stále nepotvrdili.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 143
Celková čítanosť: 263345x
Priemerná čítanosť článkov: 1842x

Autor blogu

Kategórie