Založ si blog

Čo sa deje s našou kultúrou?

Nemôžem si pomôcť, ale stále ideme dole vodou s našou kultúrou. Samé seriály, lebo je to jednoduché produkovať ako napr. stačí jedna budova (panelák),  zopár izieb a je tu zárobok. Už je to ako v Amerike, že im stačia nejaké grimasy hercov a už sú v tranze, lebo drogujú. Sú pokusy o nejaké filmové diela, ale všetko je to len odvar. Postačuje nejaký zámok a kus lesa a je tu zase len seriál napr. VLCI. Bol tiež pokus o tzv. akčný film, no smiešne ukážky streľby z rúk žien a podobne, je to o ničom. Žiadne niečo historické a podobne. Však asi by na tom tvorcovia prerobili a čo potom, keď všetko je o zisku? Čo sa týka spevákov, je to veľký deficit dobrých piesni, len samé odrhovačky, ktoré neladia uchu pre tých, ktorí hudbu prežívajú. Keď sa vystatujú s tým chlapcom Ďuricom, nie je možné žiadnu jeho Mandolinu hodnotiť ako dobrú skladbu. Je to iba zhluk tónov a trieskanie do gitary. Myslel som si, že zbožňovaná Buckinham niečo dobré prinesie do slovenskej piesne. Ale samé nepríjemné tóny v angličtine. Keby ste počuli v Anglicku Super stár, tak 10 až 15 ročné deti strčia všetkých našich spevákov do vrecka. Podstata je aj v tom, že nemáme skladateľov na úrovni a hluk s trieskaním do gitár nie je to úroveň. Mali ste počúvať, čo spievala Buckhiham na  odovzdávaní „ceny krídla “ v sobotu. Jej spevácky príspevok bol pod psa, nebola to žiadna lahodná pieseň a do toho štekanie repera, nemalo to nič s dobrou kultúrou. Neviem, kto to všetko režíroval, ale začal sa telocvik mladých počas spevu, to vôbec nešlo k sebe. Ďalšia primitivita navrhovateľa programu bolo, keď speváčka spieva áriu a do toho skákanie mládeže na javisku, čo voláte tanec. Narušovalo to jedno druhé, a diváci mali z toho mišung. Posledne nabralo u nás na obrátkach cvičenie na javisku, ktoré „novodobí umelci hovoria tomu tanec“. Verím, že je to prechodné, tak ako hovorenie na javisku s nejakým bliakaním, čo nazývate reperovanie. Je mi ľúto, že slovenská kultúra ide touto cestou. Vlastne ani kultúra to nie je.

Najslávnejšia bizardnosť je divadlo tanca. Keď si to pozriete, trafí vás šľak. Akože sú to „herci“, ktorí cvičia na javisku, ťahajú sa za ruky, nosí jeden druhého na chrbte, grimasami sa dorozumievajú, líhajú si na dlážku, ťahajú sa za nohy a dokonca nahí pobehujú po javisku. V televízii TA3 bol rozhovor s nejakou vedúcou tohto negramotného divadla, kde nechýbali slova chvály, aké primitívne hlúposti urobili už za 20 rokov. Je to iba na grcanie. Z akých peňazí žijú, kto ich platí? Môžte sa spýtať odborníkov ako Lasica, Huba a pod. ako to hodnotia. Je to aj podľa nich príšerné, čo novodobá kultúra nám pripravila. Jednoducho hanba. Že to doposiaľ ministerstvo kultúry to nepostrehlo, divím sa.

Koho voliť za prezidenta.

10.06.2018

Blíži sa čas nových volieb na prezidentský post Slovenskej republiky. Na tento post by mal byť zvolený človek, ktorý má jedine slovenskú štátnu príslušnosť, to znamená nemal by mať dvojitú viac »

Školstvo do rúk štátu !

29.05.2018

Politici, pedagógovia i celá spoločnosť nadáva na mizériu nášho školstva. Všetky vlády od roku 1989 sa priam pretekajú v tom, aké zmeny a reformy v školstve je potrebné uskutočniť a stále viac »

Výrobná a nevýrobná sféra na Slovensku

22.05.2018

Keď si to tak zrátame, na Slovensku len malý počet ľudí pracuje vo výrobnej sfére. Prevažná väčšina obyvateľstva okrem detí a dôchodcov buď vôbec nepracuje, alebo pracuje v nevýrobnej viac »

Kočner, polícia, súd, Banská Bystrica

Súd rozhoduje o väzbe pre Kočnera a Ruska

23.06.2018 13:46, aktualizované: 14:05

Sudca má rozhodnúť, či muži, ktorých prokurátor obviňuje z falšovania zmeniek v hodnote niekoľko miliónov eur, zostanú vo väzbe.

Harley-Davidson

Harley ráta, že v Európe pre clá neudrží dnešnú cenu motocyklov

23.06.2018 13:38

Americký výrobca motoriek Harley-Davidson bude v dôsledku zavedenia odvetných ciel zo strany Európskej únie pravdepodobne musieť zvýšiť ceny.

Boris Johnson

Britský minister zahraničia Johnson varoval pred nekonečným a miernym brexitom

23.06.2018 12:55

Odporcovia vystúpenia Spojeného kráľovstva z EÚ organizujú protestný pochod a žiadajú, aby o brexite mohla rozhodovať aj verejnosť.

USA-TRUMP/

Trumpove clá pripravia Slovensko o 100 miliónov eur

23.06.2018 12:00

Americký prezident Donald Trump rozpútal veľkú obchodnú vojnu s Európou. Najnovším krokom je 20-percentné clo na autá dovezené do USA z Európskej únie.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 123
Celková čítanosť: 206627x
Priemerná čítanosť článkov: 1680x

Autor blogu

Kategórie