Založ si blog

Čo sa deje s našou kultúrou?

Nemôžem si pomôcť, ale stále ideme dole vodou s našou kultúrou. Samé seriály, lebo je to jednoduché produkovať ako napr. stačí jedna budova (panelák),  zopár izieb a je tu zárobok. Už je to ako v Amerike, že im stačia nejaké grimasy hercov a už sú v tranze, lebo drogujú. Sú pokusy o nejaké filmové diela, ale všetko je to len odvar. Postačuje nejaký zámok a kus lesa a je tu zase len seriál napr. VLCI. Bol tiež pokus o tzv. akčný film, no smiešne ukážky streľby z rúk žien a podobne, je to o ničom. Žiadne niečo historické a podobne. Však asi by na tom tvorcovia prerobili a čo potom, keď všetko je o zisku? Čo sa týka spevákov, je to veľký deficit dobrých piesni, len samé odrhovačky, ktoré neladia uchu pre tých, ktorí hudbu prežívajú. Keď sa vystatujú s tým chlapcom Ďuricom, nie je možné žiadnu jeho Mandolinu hodnotiť ako dobrú skladbu. Je to iba zhluk tónov a trieskanie do gitary. Myslel som si, že zbožňovaná Buckinham niečo dobré prinesie do slovenskej piesne. Ale samé nepríjemné tóny v angličtine. Keby ste počuli v Anglicku Super stár, tak 10 až 15 ročné deti strčia všetkých našich spevákov do vrecka. Podstata je aj v tom, že nemáme skladateľov na úrovni a hluk s trieskaním do gitár nie je to úroveň. Mali ste počúvať, čo spievala Buckhiham na  odovzdávaní „ceny krídla “ v sobotu. Jej spevácky príspevok bol pod psa, nebola to žiadna lahodná pieseň a do toho štekanie repera, nemalo to nič s dobrou kultúrou. Neviem, kto to všetko režíroval, ale začal sa telocvik mladých počas spevu, to vôbec nešlo k sebe. Ďalšia primitivita navrhovateľa programu bolo, keď speváčka spieva áriu a do toho skákanie mládeže na javisku, čo voláte tanec. Narušovalo to jedno druhé, a diváci mali z toho mišung. Posledne nabralo u nás na obrátkach cvičenie na javisku, ktoré „novodobí umelci hovoria tomu tanec“. Verím, že je to prechodné, tak ako hovorenie na javisku s nejakým bliakaním, čo nazývate reperovanie. Je mi ľúto, že slovenská kultúra ide touto cestou. Vlastne ani kultúra to nie je.

Najslávnejšia bizardnosť je divadlo tanca. Keď si to pozriete, trafí vás šľak. Akože sú to „herci“, ktorí cvičia na javisku, ťahajú sa za ruky, nosí jeden druhého na chrbte, grimasami sa dorozumievajú, líhajú si na dlážku, ťahajú sa za nohy a dokonca nahí pobehujú po javisku. V televízii TA3 bol rozhovor s nejakou vedúcou tohto negramotného divadla, kde nechýbali slova chvály, aké primitívne hlúposti urobili už za 20 rokov. Je to iba na grcanie. Z akých peňazí žijú, kto ich platí? Môžte sa spýtať odborníkov ako Lasica, Huba a pod. ako to hodnotia. Je to aj podľa nich príšerné, čo novodobá kultúra nám pripravila. Jednoducho hanba. Že to doposiaľ ministerstvo kultúry to nepostrehlo, divím sa.

Šeliga – chlapče, vieš čo je slušné Slovensko?

22.03.2018

Ten mládežník Šeliga, ktorý sa včera narodil, nevie ešte posúdiť kde je sever a čo znamená slušné Slovensko. Toho chlapca aj s ostatnými teenegerkami, ktorí majú sa veľa čo učiť, určite viac »

Zmena volebného systému.

21.03.2018

Historicky je zaužívaný volebný systém tak, že sa volia ľudia podľa toho do ktorej strany patria. Začiarkujeme a do urny hádžeme mená ľudí zo vzdialený okresov, ktorých vôbec nepoznáme. viac »

Kto vyhnal ľudí do ulíc?

20.03.2018

Veľmi vhod prišla vražda novinára pre strany OĽANO a SaS. Tieto strany vyprovokovali svojich prívržencov a ďalších občanov k davovej psychóze možno 10 tis. ľudí na Slovensku. To boli najmä viac »

zlato, tehly

Hroziaca obchodná vojna a Fed ženú hore ceny zlata

24.03.2018 09:13

Cena zlata vzrástla od zasadnutia americkej centrálnej banky Fed o 13 percent na zhruba 1350 dolárov za trójsku uncu a je na svojom mesačnom maxime.

Donald Trump

Trump vydal obežník o zákaze služby transgenderových ľudí v americkej armáde

24.03.2018 09:00

Trump vlani zaskočil vedenie amerického Pentagonu, keď vyhlásil, že chce zvrátiť prax, ktorú zaviedla ešte vláda predchádzajúceho prezidenta Baracka Obamu.

Gazprom

Putinov príbuzný sa dostal do vedenia Gazpromu

24.03.2018 08:25

Podpredsedom správnej rady Gazpromu sa stal Michail Putin, ktorý je podľa Kremľa vzdialeným príbuzným prezidenta Vladimira Putina.

Katalánsko

Katalánska polícia v Barcelone zasiahla proti protestujúcim

24.03.2018 08:24

Demonštranti sa v uliciach Barcelony zišli na protest proti rozhodnutiu Najvyššieho súdu o opätovnom vzatí do predbežnej väzby separatistu Jordiho Turulla.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 106
Celková čítanosť: 159714x
Priemerná čítanosť článkov: 1507x

Autor blogu

Kategórie