Založ si blog

Čo sa deje s našou kultúrou?

Nemôžem si pomôcť, ale stále ideme dole vodou s našou kultúrou. Samé seriály, lebo je to jednoduché produkovať ako napr. stačí jedna budova (panelák),  zopár izieb a je tu zárobok. Už je to ako v Amerike, že im stačia nejaké grimasy hercov a už sú v tranze, lebo drogujú. Sú pokusy o nejaké filmové diela, ale všetko je to len odvar. Postačuje nejaký zámok a kus lesa a je tu zase len seriál napr. VLCI. Bol tiež pokus o tzv. akčný film, no smiešne ukážky streľby z rúk žien a podobne, je to o ničom. Žiadne niečo historické a podobne. Však asi by na tom tvorcovia prerobili a čo potom, keď všetko je o zisku? Čo sa týka spevákov, je to veľký deficit dobrých piesni, len samé odrhovačky, ktoré neladia uchu pre tých, ktorí hudbu prežívajú. Keď sa vystatujú s tým chlapcom Ďuricom, nie je možné žiadnu jeho Mandolinu hodnotiť ako dobrú skladbu. Je to iba zhluk tónov a trieskanie do gitary. Myslel som si, že zbožňovaná Buckinham niečo dobré prinesie do slovenskej piesne. Ale samé nepríjemné tóny v angličtine. Keby ste počuli v Anglicku Super stár, tak 10 až 15 ročné deti strčia všetkých našich spevákov do vrecka. Podstata je aj v tom, že nemáme skladateľov na úrovni a hluk s trieskaním do gitár nie je to úroveň. Mali ste počúvať, čo spievala Buckhiham na  odovzdávaní „ceny krídla “ v sobotu. Jej spevácky príspevok bol pod psa, nebola to žiadna lahodná pieseň a do toho štekanie repera, nemalo to nič s dobrou kultúrou. Neviem, kto to všetko režíroval, ale začal sa telocvik mladých počas spevu, to vôbec nešlo k sebe. Ďalšia primitivita navrhovateľa programu bolo, keď speváčka spieva áriu a do toho skákanie mládeže na javisku, čo voláte tanec. Narušovalo to jedno druhé, a diváci mali z toho mišung. Posledne nabralo u nás na obrátkach cvičenie na javisku, ktoré „novodobí umelci hovoria tomu tanec“. Verím, že je to prechodné, tak ako hovorenie na javisku s nejakým bliakaním, čo nazývate reperovanie. Je mi ľúto, že slovenská kultúra ide touto cestou. Vlastne ani kultúra to nie je.

Najslávnejšia bizardnosť je divadlo tanca. Keď si to pozriete, trafí vás šľak. Akože sú to „herci“, ktorí cvičia na javisku, ťahajú sa za ruky, nosí jeden druhého na chrbte, grimasami sa dorozumievajú, líhajú si na dlážku, ťahajú sa za nohy a dokonca nahí pobehujú po javisku. V televízii TA3 bol rozhovor s nejakou vedúcou tohto negramotného divadla, kde nechýbali slova chvály, aké primitívne hlúposti urobili už za 20 rokov. Je to iba na grcanie. Z akých peňazí žijú, kto ich platí? Môžte sa spýtať odborníkov ako Lasica, Huba a pod. ako to hodnotia. Je to aj podľa nich príšerné, čo novodobá kultúra nám pripravila. Jednoducho hanba. Že to doposiaľ ministerstvo kultúry to nepostrehlo, divím sa.

Disproporcie

12.01.2018

V súčasnom systéme delenia hodnôt a majetkov v štáte určuje súkromný kapitál. Fabriky, banky, poisťovne, supermarkety a ostatné národné i nadnárodné súkromné spoločnosti rozhodujú o viac »

Kde sa Slovensko ženie?

09.01.2018

Dávam si stále otázku, kde sa vlastne ženieme, za čím ? Predpokladáte, že mali by sme už byť v 25., alebo v 30. storočí? Poslednú dobu žiadne príjemné slová nepočuť, len ako divoká viac »

Ako je to s demokraciou.

06.01.2018

Ako je všeobecne známe, že demokracia znamená vládu ľudu. Toto pomenovanie pochádza z dôb starého Grécka, keď už v piatom storočí pred našim letopočtom bola volená tzv. Rada 500. Táto viac »

pocasie,poladovica

SHMÚ vydal výstrahy, varuje pred poľadovicou i silným vetrom

16.01.2018 08:40

Vodiči by si mali v utorok dávať pozor na cestách aj na západnom Slovensku. Slovenský hydrometeorologický ústav (SHMÚ) varuje pred poľadovicou.

pápež, Čile

Pápež je na návšteve Čile, čakali ho menšie davy priaznivcov aj kritika

16.01.2018 08:28

Pápež František v pondelok večer letecky pricestoval do čilského hlavného mesta Santiago.

cina, zjazd, komunisticka strana

Čínsky prezident vyzval Trumpa na uvoľnenie situácie na Kórejskom polostrove

16.01.2018 08:02

Čínsky prezident Si Ťin-pching v telefonáte s americkým prezidentom Trumpom povedal, že zúčastnené strany by mali vytvárať podmienky pre obnovenie rozhovorov s KĽDR.

China Sea Collision

Hrozí ekologická katastrofa, ropné škvrny z potopeného tankera sa zväčšujú

16.01.2018 07:35

Niekoľko ropných škvŕn našli okolo potopeného iránskeho tankera vo Východočínskom mori a zväčšujú sa.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 71
Celková čítanosť: 94500x
Priemerná čítanosť článkov: 1331x

Autor blogu

Kategórie