Založ si blog

Čo sa deje s našou kultúrou?

Nemôžem si pomôcť, ale stále ideme dole vodou s našou kultúrou. Samé seriály, lebo je to jednoduché produkovať ako napr. stačí jedna budova (panelák),  zopár izieb a je tu zárobok. Už je to ako v Amerike, že im stačia nejaké grimasy hercov a už sú v tranze, lebo drogujú. Sú pokusy o nejaké filmové diela, ale všetko je to len odvar. Postačuje nejaký zámok a kus lesa a je tu zase len seriál napr. VLCI. Bol tiež pokus o tzv. akčný film, no smiešne ukážky streľby z rúk žien a podobne, je to o ničom. Žiadne niečo historické a podobne. Však asi by na tom tvorcovia prerobili a čo potom, keď všetko je o zisku? Čo sa týka spevákov, je to veľký deficit dobrých piesni, len samé odrhovačky, ktoré neladia uchu pre tých, ktorí hudbu prežívajú. Keď sa vystatujú s tým chlapcom Ďuricom, nie je možné žiadnu jeho Mandolinu hodnotiť ako dobrú skladbu. Je to iba zhluk tónov a trieskanie do gitary. Myslel som si, že zbožňovaná Buckinham niečo dobré prinesie do slovenskej piesne. Ale samé nepríjemné tóny v angličtine. Keby ste počuli v Anglicku Super stár, tak 10 až 15 ročné deti strčia všetkých našich spevákov do vrecka. Podstata je aj v tom, že nemáme skladateľov na úrovni a hluk s trieskaním do gitár nie je to úroveň. Mali ste počúvať, čo spievala Buckhiham na  odovzdávaní „ceny krídla “ v sobotu. Jej spevácky príspevok bol pod psa, nebola to žiadna lahodná pieseň a do toho štekanie repera, nemalo to nič s dobrou kultúrou. Neviem, kto to všetko režíroval, ale začal sa telocvik mladých počas spevu, to vôbec nešlo k sebe. Ďalšia primitivita navrhovateľa programu bolo, keď speváčka spieva áriu a do toho skákanie mládeže na javisku, čo voláte tanec. Narušovalo to jedno druhé, a diváci mali z toho mišung. Posledne nabralo u nás na obrátkach cvičenie na javisku, ktoré „novodobí umelci hovoria tomu tanec“. Verím, že je to prechodné, tak ako hovorenie na javisku s nejakým bliakaním, čo nazývate reperovanie. Je mi ľúto, že slovenská kultúra ide touto cestou. Vlastne ani kultúra to nie je.

Najslávnejšia bizardnosť je divadlo tanca. Keď si to pozriete, trafí vás šľak. Akože sú to „herci“, ktorí cvičia na javisku, ťahajú sa za ruky, nosí jeden druhého na chrbte, grimasami sa dorozumievajú, líhajú si na dlážku, ťahajú sa za nohy a dokonca nahí pobehujú po javisku. V televízii TA3 bol rozhovor s nejakou vedúcou tohto negramotného divadla, kde nechýbali slova chvály, aké primitívne hlúposti urobili už za 20 rokov. Je to iba na grcanie. Z akých peňazí žijú, kto ich platí? Môžte sa spýtať odborníkov ako Lasica, Huba a pod. ako to hodnotia. Je to aj podľa nich príšerné, čo novodobá kultúra nám pripravila. Jednoducho hanba. Že to doposiaľ ministerstvo kultúry to nepostrehlo, divím sa.

Ktorý systém je vlastne zločinecký režim?

11.12.2018

Novodobí inkvizítori, tí ktorí sa potrebujú blysnúť pred verejnosťou na Slovensku, vytvorili svoju imaginárnu predstavu o minulom režime ako o zločineckom čase pre slovenský národ. Kto sú viac »

Slovensko pod útlakom pred časom a dnes.

10.12.2018

Prvý Slovenský štát pred II. svetovou vojnou zažil útlak a diktát fašistického Nemecka. Vznikom Československého štátu po roku 1945, vzniklo všeľudové vlastníctvo v rámci ľudovodemokratického viac »

Zaručuje ústava bezplatnú zdravotnú starostlivosť?

03.12.2018

Ústava SR ako základný zákon, podľa článku č.40 má zaručovať občanom Slovenska bezplatnú zdravotnú starostlivosť. Ako je to v skutočnosti? Keď sa lekári zmluvne nedohodnú s príslušnou viac »

írsko, referendum, potraty

Írsky parlament schválil návrh zákona povoľujúci umelé prerušenie tehotenstva

13.12.2018 22:58

Írsky premiér Leo Varadkar označil schválenie legislatívy zákonodarcami za "historickú chvíľu pre ženy".

donald trump

Stretnutie Putina s Trumpom nebude možné, kým Rusko nevráti zajaté lode

13.12.2018 22:03

Vyhlásil to poradca amerického prezidenta pre národnú bezpečnosť John Bolton.

Francúzsko, Štrasburg, streľba

Francúzska polícia zastrelila útočníka z vianočných trhov

13.12.2018 21:55, aktualizované: 22:23

Cherifa Chekatta našla polícia ukrytého v sklade.

trump

Trump vyzval Fed, aby prestal zvyšovať úroky

13.12.2018 20:43

Americký prezident Donald Trump vyzval centrálnu banku (Fed), aby na svojom budúcotýždňovom zasadnutí nepokračovala v sprísňovaní menovej politiky.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 164
Celková čítanosť: 306062x
Priemerná čítanosť článkov: 1866x

Autor blogu

Kategórie