Založ si blog

Disproporcie

V súčasnom systéme delenia hodnôt a majetkov v štáte určuje súkromný kapitál. Fabriky, banky, poisťovne, supermarkety a ostatné národné i nadnárodné súkromné spoločnosti rozhodujú o tom, že do súkromných rúk sa dostáva 80 % celkových vyprodukovaných hodnôt v štáte. Zbytok 20 % ostáva pre štát, to znamená, že štát je chudobný a bohatý je súkromný sektor. Nie je div, keď sa pozriete na vybavenie bank, poisťovní, cirkevných rezidencií, rôznych auparkov, rôznych súkromných spoločností, kde na každom kroku sú pohyblivé schody, výťahy, luxusné sedačky vyzdobené luxusnou výzdobou, atď, atď. Pozrime sa ako vyzerajú železničné stanice napr. v Bratislave, Nitre, Martine atď., ako vyzerajú podchody, verejné toalety, ako vyzerajú autobusové stanice, vybité cesty a chodníky, všade je množstvo špiny,lebo nie sú peniaze na upratovanie, v parkoch nie sú lavičky pre ľudí, ale drahých súkromných bilbordov pri cestách je neurekom. Súkromníci míňajú peniaze na rôzne sponzorovanie športových, automobilových pretekov, vlastných golfových ihrísk rekreačných a mnohých iných aj zbytočných aktivít. Nenormálne prostriedky vynakladajú na reklamu, milióny ton papiera dávajú supermarkety na letáky, koľko kníh pre školy by sa mohlo za ten papier vytlačiť, atď. Niektoré súkromné spoločnosti nevedia čo s peniazmi robiť. V USA si dokonca kupujú ostrovy a miesta na mesiaci. Vzhľadom k tomu, že súkromná sféra  disponuje  kapitálom, riadi spoločnosť podľa svojich predstáv. Preto neočakávajme od akejkoľvek vlády na Slovensku že vyrieši nežiaducu situáciu v zdravotníctve, v školstve a podobne. Keď si predstavíme ešte k tomu korupcie, ktoré existujú v každom kapitalistickom štáte, tak vždy bude nedostatok peňazí pre občanov, lebo peniaze tečú inými cestami. Preto jestvujú obrovské disproporcie medzi možnosťami štátu a bohatstvom súkromných spoločnosti.

Koho voliť za prezidenta.

10.06.2018

Blíži sa čas nových volieb na prezidentský post Slovenskej republiky. Na tento post by mal byť zvolený človek, ktorý má jedine slovenskú štátnu príslušnosť, to znamená nemal by mať dvojitú viac »

Školstvo do rúk štátu !

29.05.2018

Politici, pedagógovia i celá spoločnosť nadáva na mizériu nášho školstva. Všetky vlády od roku 1989 sa priam pretekajú v tom, aké zmeny a reformy v školstve je potrebné uskutočniť a stále viac »

Výrobná a nevýrobná sféra na Slovensku

22.05.2018

Keď si to tak zrátame, na Slovensku len malý počet ľudí pracuje vo výrobnej sfére. Prevažná väčšina obyvateľstva okrem detí a dôchodcov buď vôbec nepracuje, alebo pracuje v nevýrobnej viac »

Kočner, polícia, súd, Banská Bystrica

Súd rozhoduje o väzbe pre Mariána Kočnera a Pavla Ruska

23.06.2018 13:46, aktualizované: 14:10

Sudca má rozhodnúť, či muži, ktorých prokurátor obviňuje z falšovania zmeniek v hodnote niekoľko miliónov eur, zostanú vo väzbe.

Harley-Davidson

Harley ráta, že v Európe pre clá neudrží dnešnú cenu motocyklov

23.06.2018 13:38

Americký výrobca motoriek Harley-Davidson bude v dôsledku zavedenia odvetných ciel zo strany Európskej únie pravdepodobne musieť zvýšiť ceny.

Boris Johnson

Britský minister zahraničia Johnson varoval pred nekonečným a miernym brexitom

23.06.2018 12:55

Odporcovia vystúpenia Spojeného kráľovstva z EÚ organizujú protestný pochod a žiadajú, aby o brexite mohla rozhodovať aj verejnosť.

USA-TRUMP/

Trumpove clá pripravia Slovensko o 100 miliónov eur

23.06.2018 12:00

Americký prezident Donald Trump rozpútal veľkú obchodnú vojnu s Európou. Najnovším krokom je 20-percentné clo na autá dovezené do USA z Európskej únie.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 123
Celková čítanosť: 206687x
Priemerná čítanosť článkov: 1680x

Autor blogu

Kategórie