Založ si blog

Disproporcie

V súčasnom systéme delenia hodnôt a majetkov v štáte určuje súkromný kapitál. Fabriky, banky, poisťovne, supermarkety a ostatné národné i nadnárodné súkromné spoločnosti rozhodujú o tom, že do súkromných rúk sa dostáva 80 % celkových vyprodukovaných hodnôt v štáte. Zbytok 20 % ostáva pre štát, to znamená, že štát je chudobný a bohatý je súkromný sektor. Nie je div, keď sa pozriete na vybavenie bank, poisťovní, cirkevných rezidencií, rôznych auparkov, rôznych súkromných spoločností, kde na každom kroku sú pohyblivé schody, výťahy, luxusné sedačky vyzdobené luxusnou výzdobou, atď, atď. Pozrime sa ako vyzerajú železničné stanice napr. v Bratislave, Nitre, Martine atď., ako vyzerajú podchody, verejné toalety, ako vyzerajú autobusové stanice, vybité cesty a chodníky, všade je množstvo špiny,lebo nie sú peniaze na upratovanie, v parkoch nie sú lavičky pre ľudí, ale drahých súkromných bilbordov pri cestách je neurekom. Súkromníci míňajú peniaze na rôzne sponzorovanie športových, automobilových pretekov, vlastných golfových ihrísk rekreačných a mnohých iných aj zbytočných aktivít. Nenormálne prostriedky vynakladajú na reklamu, milióny ton papiera dávajú supermarkety na letáky, koľko kníh pre školy by sa mohlo za ten papier vytlačiť, atď. Niektoré súkromné spoločnosti nevedia čo s peniazmi robiť. V USA si dokonca kupujú ostrovy a miesta na mesiaci. Vzhľadom k tomu, že súkromná sféra  disponuje  kapitálom, riadi spoločnosť podľa svojich predstáv. Preto neočakávajme od akejkoľvek vlády na Slovensku že vyrieši nežiaducu situáciu v zdravotníctve, v školstve a podobne. Keď si predstavíme ešte k tomu korupcie, ktoré existujú v každom kapitalistickom štáte, tak vždy bude nedostatok peňazí pre občanov, lebo peniaze tečú inými cestami. Preto jestvujú obrovské disproporcie medzi možnosťami štátu a bohatstvom súkromných spoločnosti.

Šeliga – chlapče, vieš čo je slušné Slovensko?

22.03.2018

Ten mládežník Šeliga, ktorý sa včera narodil, nevie ešte posúdiť kde je sever a čo znamená slušné Slovensko. Toho chlapca aj s ostatnými teenegerkami, ktorí majú sa veľa čo učiť, určite viac »

Zmena volebného systému.

21.03.2018

Historicky je zaužívaný volebný systém tak, že sa volia ľudia podľa toho do ktorej strany patria. Začiarkujeme a do urny hádžeme mená ľudí zo vzdialený okresov, ktorých vôbec nepoznáme. viac »

Kto vyhnal ľudí do ulíc?

20.03.2018

Veľmi vhod prišla vražda novinára pre strany OĽANO a SaS. Tieto strany vyprovokovali svojich prívržencov a ďalších občanov k davovej psychóze možno 10 tis. ľudí na Slovensku. To boli najmä viac »

zlato, tehly

Hroziaca obchodná vojna a Fed ženú hore ceny zlata

24.03.2018 09:13

Cena zlata vzrástla od zasadnutia americkej centrálnej banky Fed o 13 percent na zhruba 1350 dolárov za trójsku uncu a je na svojom mesačnom maxime.

Donald Trump

Trump vydal obežník o zákaze služby transgenderových ľudí v americkej armáde

24.03.2018 09:00

Trump vlani zaskočil vedenie amerického Pentagonu, keď vyhlásil, že chce zvrátiť prax, ktorú zaviedla ešte vláda predchádzajúceho prezidenta Baracka Obamu.

Gazprom

Putinov príbuzný sa dostal do vedenia Gazpromu

24.03.2018 08:25

Podpredsedom správnej rady Gazpromu sa stal Michail Putin, ktorý je podľa Kremľa vzdialeným príbuzným prezidenta Vladimira Putina.

Katalánsko

Katalánska polícia v Barcelone zasiahla proti protestujúcim

24.03.2018 08:24

Demonštranti sa v uliciach Barcelony zišli na protest proti rozhodnutiu Najvyššieho súdu o opätovnom vzatí do predbežnej väzby separatistu Jordiho Turulla.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 106
Celková čítanosť: 159703x
Priemerná čítanosť článkov: 1507x

Autor blogu

Kategórie