Založ si blog

Disproporcie

V súčasnom systéme delenia hodnôt a majetkov v štáte určuje súkromný kapitál. Fabriky, banky, poisťovne, supermarkety a ostatné národné i nadnárodné súkromné spoločnosti rozhodujú o tom, že do súkromných rúk sa dostáva 80 % celkových vyprodukovaných hodnôt v štáte. Zbytok 20 % ostáva pre štát, to znamená, že štát je chudobný a bohatý je súkromný sektor. Nie je div, keď sa pozriete na vybavenie bank, poisťovní, cirkevných rezidencií, rôznych auparkov, rôznych súkromných spoločností, kde na každom kroku sú pohyblivé schody, výťahy, luxusné sedačky vyzdobené luxusnou výzdobou, atď, atď. Pozrime sa ako vyzerajú železničné stanice napr. v Bratislave, Nitre, Martine atď., ako vyzerajú podchody, verejné toalety, ako vyzerajú autobusové stanice, vybité cesty a chodníky, všade je množstvo špiny,lebo nie sú peniaze na upratovanie, v parkoch nie sú lavičky pre ľudí, ale drahých súkromných bilbordov pri cestách je neurekom. Súkromníci míňajú peniaze na rôzne sponzorovanie športových, automobilových pretekov, vlastných golfových ihrísk rekreačných a mnohých iných aj zbytočných aktivít. Nenormálne prostriedky vynakladajú na reklamu, milióny ton papiera dávajú supermarkety na letáky, koľko kníh pre školy by sa mohlo za ten papier vytlačiť, atď. Niektoré súkromné spoločnosti nevedia čo s peniazmi robiť. V USA si dokonca kupujú ostrovy a miesta na mesiaci. Vzhľadom k tomu, že súkromná sféra  disponuje  kapitálom, riadi spoločnosť podľa svojich predstáv. Preto neočakávajme od akejkoľvek vlády na Slovensku že vyrieši nežiaducu situáciu v zdravotníctve, v školstve a podobne. Keď si predstavíme ešte k tomu korupcie, ktoré existujú v každom kapitalistickom štáte, tak vždy bude nedostatok peňazí pre občanov, lebo peniaze tečú inými cestami. Preto jestvujú obrovské disproporcie medzi možnosťami štátu a bohatstvom súkromných spoločnosti.

Nová doba, staronový . .. .izmus.

24.09.2018

Prešla nežná revolúcia, nastala nová situácia Namiesto ľudového socializmu, máme vládu zbohatlíkov kapitalizmu Vznikla v štáte anarchia, nazvali ju "demokracia" Národ blafovali chartisti, viac »

Presný prejav kapitalizmu aj do markizáckej FARMY.

20.09.2018

Neviem čo za idiot navrhol reláciu "farma" v takejto podobe, že preniesol do hry súčasné kapitalistické arogantné myslenie bohatstva a chudoby. Presne o tom je tento hnusný režim, ktorý nazývajú viac »

Stopy k vražde Kuciaka

18.09.2018

Od začiatku opozičné média sa upriamili na jedinú stopu, a to smerom ku vláde. Predpokladám, že vyšetrovatelia sú natoľko skúsení, aby nedali sa zviesť iba jednou alternatívou. Ako to, viac »

kompa, loď, dunaj, gabčíkovo,

Nie je kompa, nie je zmluva. Štátna SVP žiadnu nezohnala

24.09.2018 19:59

Štátnej firme sa nepodarilo zaobstarať si kompu, ktorá mala nahradiť dnes fungujúce plavidlo súkromnej firmy Ponton City.

lajcha

Kňaz čakal trest, dôvody biskupa ho však zarazili

24.09.2018 18:50

"Bol to veľmi dobrý farár, pracovitý, s ľuďmi dobre vychádzal, všetci s ním boli spokojní, teraz budeme iba smútiť," uviedol starosta Kľaku Ľuboš Haring.

ceuta, migranti

Vláda schválila 'Salviniho' dekrét uľahčujúci deportácie migrantov

24.09.2018 18:38

Migrantov by mohli z Talianska vyhostiť, ak ich usvedčia zo spáchania napr. znásilnenia či napadnutia.

identikit, vražda Jána Kuciaka

Prokuratúra mlčí o tom, či má svedka z identikitu

24.09.2018 17:54

Muža s informáciami o vražde Jána Kuciaka a jeho snúbenice mal spoznať jeden z obyvateľov Veľkej Mače. Vyšetrovatelia však nájdenie hľadaného svedka stále nepotvrdili.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 143
Celková čítanosť: 263312x
Priemerná čítanosť článkov: 1841x

Autor blogu

Kategórie