Založ si blog

Kde sa Slovensko ženie?

Dávam si stále otázku, kde sa vlastne ženieme, za čím ? Predpokladáte, že mali by sme už byť v 25., alebo v 30. storočí? Poslednú dobu žiadne príjemné slová nepočuť, len ako divoká privatizácia, aristokracia, oligarchia, podvody, korupcie, klamstvá, obohacovanie sa, chudoba, bezdomovci, policajné razie, drogy, vraždy, samovraždy, množstvo policajtov, preplnené väznice, mafiáni, skorumpované súdnictvo, zlé zdravotníctvo, podradné školstvo, niet peňazí na diaľnice, tunelovanie, predražené tendre, atď, atď. Prosím vás, prečo tieto špinavosti náš národ za posledných 27 rokov musí zažívať? O čo tu vlastne ide? Je tu asi jediný cieľ, a to zisk a bohatstvo. Za koho bohatstvo my a vy i celý ten slovenský národ boxuje? Za pár tisíc zbohatlíkov, ktorým naháňame luxusný život? Kde sa podela slušnosť a vzájomná úcta človeka k človeku, ktorá tu bývala pred 30. rokmi? Že večer sme sa kdekoľvek mohli prechádzať, bez toho, že by nás niekto zabil. Že ani dvere na byte, alebo na dome  sme nezamykali, lebo nebáli sme sa, že nám niekto niečo ukradne? Slobodne sme ísť na akékoľvek miesto na Slovensku, bez toho, aby nám niekto zakazoval, že je to súkromný pozemok ? Za akým životom sa vlastne bijeme a ženieme teraz?  Národ v r.1989 bol ako odviazaný z reťaze a predpokladal, že pečené holuby budú padať z neba.  Vidiny hlupákov teraz sa takto plnia, že zasiahla krutá ruka kapitálu nad chudobnými otrokmi nás, domorodcov. Zotročuje náš národ zahraničný kapitál, pre ktorý sme sa stali kolóniou, ako pred časom africké štáty. O čo vám ide vážení, že slepo podporujete tie vyššie uvedené špinavosti? Politici, televízia a rôzne bulvárne sprostosti nás kŕmia toľkými chválami ako Slovensko prosperuje, najlepší sme v Európskej Únii, no na životnej úrovni to nie je vidieť. Viete prečo? Lebo peniaze okrem toho, že politici a bankári disponujú ročnými príjmami vyše 1/2 milióna eur, obrovské  peniaze idú do zahraničia a zbytok sa rozkradne, lebo tento systém to dovoľuje. Prevážna väčšina Slovákov musí živoriť zo 400 eur mesačne, alebo odchádzať za podradnou prácou do zahraničia? Ešte sa s tým chválime? Tak prečo my bežný národ to vlastne podporujeme? Pýtam sa ešte ráz na záver, o čo vlastne slovenskému národu ide, že sa takto bezhlavo ženie do otroctva?

Čo sa deje s našou kultúrou?

13.01.2018

Nemôžem si pomôcť, ale stále ideme dole vodou s našou kultúrou. Samé seriály, lebo je to jednoduché produkovať ako napr. stačí jedna budova (panelák), zopár izieb a je tu zárobok. Už je viac »

Disproporcie

12.01.2018

V súčasnom systéme delenia hodnôt a majetkov v štáte určuje súkromný kapitál. Fabriky, banky, poisťovne, supermarkety a ostatné národné i nadnárodné súkromné spoločnosti rozhodujú o viac »

Ako je to s demokraciou.

06.01.2018

Ako je všeobecne známe, že demokracia znamená vládu ľudu. Toto pomenovanie pochádza z dôb starého Grécka, keď už v piatom storočí pred našim letopočtom bola volená tzv. Rada 500. Táto viac »

pocasie,poladovica

16.01.2018 08:40

Vodiči by si mali v utorok dávať pozor na cestách aj na západnom Slovensku. Slovenský hydrometeorologický ústav (SHMÚ) varuje pred poľadovicou.

pápež, Čile

Pápež je na návšteve Čile, čakali ho menšie davy priaznivcov aj kritika

16.01.2018 08:28

Pápež František v pondelok večer letecky pricestoval do čilského hlavného mesta Santiago.

cina, zjazd, komunisticka strana

Čínsky prezident vyzval Trumpa na uvoľnenie situácie na Kórejskom polostrove

16.01.2018 08:02

Čínsky prezident Si Ťin-pching v telefonáte s americkým prezidentom Trumpom povedal, že zúčastnené strany by mali vytvárať podmienky pre obnovenie rozhovorov s KĽDR.

China Sea Collision

Hrozí ekologická katastrofa, ropné škvrny z potopeného tankera sa zväčšujú

16.01.2018 07:35

Niekoľko ropných škvŕn našli okolo potopeného iránskeho tankera vo Východočínskom mori a zväčšujú sa.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 71
Celková čítanosť: 94486x
Priemerná čítanosť článkov: 1331x

Autor blogu

Kategórie