Založ si blog

Kde sa Slovensko ženie?

Dávam si stále otázku, kde sa vlastne ženieme, za čím ? Predpokladáte, že mali by sme už byť v 25., alebo v 30. storočí? Poslednú dobu žiadne príjemné slová nepočuť, len ako divoká privatizácia, aristokracia, oligarchia, podvody, korupcie, klamstvá, obohacovanie sa, chudoba, bezdomovci, policajné razie, drogy, vraždy, samovraždy, množstvo policajtov, preplnené väznice, mafiáni, skorumpované súdnictvo, zlé zdravotníctvo, podradné školstvo, niet peňazí na diaľnice, tunelovanie, predražené tendre, atď, atď. Prosím vás, prečo tieto špinavosti náš národ za posledných 27 rokov musí zažívať? O čo tu vlastne ide? Je tu asi jediný cieľ, a to zisk a bohatstvo. Za koho bohatstvo my a vy i celý ten slovenský národ boxuje? Za pár tisíc zbohatlíkov, ktorým naháňame luxusný život? Kde sa podela slušnosť a vzájomná úcta človeka k človeku, ktorá tu bývala pred 30. rokmi? Že večer sme sa kdekoľvek mohli prechádzať, bez toho, že by nás niekto zabil. Že ani dvere na byte, alebo na dome  sme nezamykali, lebo nebáli sme sa, že nám niekto niečo ukradne? Slobodne sme ísť na akékoľvek miesto na Slovensku, bez toho, aby nám niekto zakazoval, že je to súkromný pozemok ? Za akým životom sa vlastne bijeme a ženieme teraz?  Národ v r.1989 bol ako odviazaný z reťaze a predpokladal, že pečené holuby budú padať z neba.  Vidiny hlupákov teraz sa takto plnia, že zasiahla krutá ruka kapitálu nad chudobnými otrokmi nás, domorodcov. Zotročuje náš národ zahraničný kapitál, pre ktorý sme sa stali kolóniou, ako pred časom africké štáty. O čo vám ide vážení, že slepo podporujete tie vyššie uvedené špinavosti? Politici, televízia a rôzne bulvárne sprostosti nás kŕmia toľkými chválami ako Slovensko prosperuje, najlepší sme v Európskej Únii, no na životnej úrovni to nie je vidieť. Viete prečo? Lebo peniaze okrem toho, že politici a bankári disponujú ročnými príjmami vyše 1/2 milióna eur, obrovské  peniaze idú do zahraničia a zbytok sa rozkradne, lebo tento systém to dovoľuje. Prevážna väčšina Slovákov musí živoriť zo 400 eur mesačne, alebo odchádzať za podradnou prácou do zahraničia? Ešte sa s tým chválime? Tak prečo my bežný národ to vlastne podporujeme? Pýtam sa ešte ráz na záver, o čo vlastne slovenskému národu ide, že sa takto bezhlavo ženie do otroctva?

Koho voliť za prezidenta.

10.06.2018

Blíži sa čas nových volieb na prezidentský post Slovenskej republiky. Na tento post by mal byť zvolený človek, ktorý má jedine slovenskú štátnu príslušnosť, to znamená nemal by mať dvojitú viac »

Školstvo do rúk štátu !

29.05.2018

Politici, pedagógovia i celá spoločnosť nadáva na mizériu nášho školstva. Všetky vlády od roku 1989 sa priam pretekajú v tom, aké zmeny a reformy v školstve je potrebné uskutočniť a stále viac »

Výrobná a nevýrobná sféra na Slovensku

22.05.2018

Keď si to tak zrátame, na Slovensku len malý počet ľudí pracuje vo výrobnej sfére. Prevažná väčšina obyvateľstva okrem detí a dôchodcov buď vôbec nepracuje, alebo pracuje v nevýrobnej viac »

Kočner, polícia, súd, Banská Bystrica

Súd rozhoduje o väzbe pre Kočnera a Ruska

23.06.2018 13:46, aktualizované: 14:05

Sudca má rozhodnúť, či muži, ktorých prokurátor obviňuje z falšovania zmeniek v hodnote niekoľko miliónov eur, zostanú vo väzbe.

Harley-Davidson

Harley ráta, že v Európe pre clá neudrží dnešnú cenu motocyklov

23.06.2018 13:38

Americký výrobca motoriek Harley-Davidson bude v dôsledku zavedenia odvetných ciel zo strany Európskej únie pravdepodobne musieť zvýšiť ceny.

Boris Johnson

Britský minister zahraničia Johnson varoval pred nekonečným a miernym brexitom

23.06.2018 12:55

Odporcovia vystúpenia Spojeného kráľovstva z EÚ organizujú protestný pochod a žiadajú, aby o brexite mohla rozhodovať aj verejnosť.

USA-TRUMP/

Trumpove clá pripravia Slovensko o 100 miliónov eur

23.06.2018 12:00

Americký prezident Donald Trump rozpútal veľkú obchodnú vojnu s Európou. Najnovším krokom je 20-percentné clo na autá dovezené do USA z Európskej únie.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 123
Celková čítanosť: 206627x
Priemerná čítanosť článkov: 1680x

Autor blogu

Kategórie