Založ si blog

Kde sa Slovensko ženie?

Dávam si stále otázku, kde sa vlastne ženieme, za čím ? Predpokladáte, že mali by sme už byť v 25., alebo v 30. storočí? Poslednú dobu žiadne príjemné slová nepočuť, len ako divoká privatizácia, aristokracia, oligarchia, podvody, korupcie, klamstvá, obohacovanie sa, chudoba, bezdomovci, policajné razie, drogy, vraždy, samovraždy, množstvo policajtov, preplnené väznice, mafiáni, skorumpované súdnictvo, zlé zdravotníctvo, podradné školstvo, niet peňazí na diaľnice, tunelovanie, predražené tendre, atď, atď. Prosím vás, prečo tieto špinavosti náš národ za posledných 27 rokov musí zažívať? O čo tu vlastne ide? Je tu asi jediný cieľ, a to zisk a bohatstvo. Za koho bohatstvo my a vy i celý ten slovenský národ boxuje? Za pár tisíc zbohatlíkov, ktorým naháňame luxusný život? Kde sa podela slušnosť a vzájomná úcta človeka k človeku, ktorá tu bývala pred 30. rokmi? Že večer sme sa kdekoľvek mohli prechádzať, bez toho, že by nás niekto zabil. Že ani dvere na byte, alebo na dome  sme nezamykali, lebo nebáli sme sa, že nám niekto niečo ukradne? Slobodne sme ísť na akékoľvek miesto na Slovensku, bez toho, aby nám niekto zakazoval, že je to súkromný pozemok ? Za akým životom sa vlastne bijeme a ženieme teraz?  Národ v r.1989 bol ako odviazaný z reťaze a predpokladal, že pečené holuby budú padať z neba.  Vidiny hlupákov teraz sa takto plnia, že zasiahla krutá ruka kapitálu nad chudobnými otrokmi nás, domorodcov. Zotročuje náš národ zahraničný kapitál, pre ktorý sme sa stali kolóniou, ako pred časom africké štáty. O čo vám ide vážení, že slepo podporujete tie vyššie uvedené špinavosti? Politici, televízia a rôzne bulvárne sprostosti nás kŕmia toľkými chválami ako Slovensko prosperuje, najlepší sme v Európskej Únii, no na životnej úrovni to nie je vidieť. Viete prečo? Lebo peniaze okrem toho, že politici a bankári disponujú ročnými príjmami vyše 1/2 milióna eur, obrovské  peniaze idú do zahraničia a zbytok sa rozkradne, lebo tento systém to dovoľuje. Prevážna väčšina Slovákov musí živoriť zo 400 eur mesačne, alebo odchádzať za podradnou prácou do zahraničia? Ešte sa s tým chválime? Tak prečo my bežný národ to vlastne podporujeme? Pýtam sa ešte ráz na záver, o čo vlastne slovenskému národu ide, že sa takto bezhlavo ženie do otroctva?

Nová doba, staronový . .. .izmus.

24.09.2018

Prešla nežná revolúcia, nastala nová situácia Namiesto ľudového socializmu, máme vládu zbohatlíkov kapitalizmu Vznikla v štáte anarchia, nazvali ju "demokracia" Národ blafovali chartisti, viac »

Presný prejav kapitalizmu aj do markizáckej FARMY.

20.09.2018

Neviem čo za idiot navrhol reláciu "farma" v takejto podobe, že preniesol do hry súčasné kapitalistické arogantné myslenie bohatstva a chudoby. Presne o tom je tento hnusný režim, ktorý nazývajú viac »

Stopy k vražde Kuciaka

18.09.2018

Od začiatku opozičné média sa upriamili na jedinú stopu, a to smerom ku vláde. Predpokladám, že vyšetrovatelia sú natoľko skúsení, aby nedali sa zviesť iba jednou alternatívou. Ako to, viac »

lajcha

Kňaz čakal trest, dôvody biskupa ho však zarazili

24.09.2018 18:50

"Bol to veľmi dobrý farár, pracovitý, s ľuďmi dobre vychádzal, všetci s ním boli spokojní, teraz budeme iba smútiť," uviedol starosta Kľaku Ľuboš Haring.

ceuta, migranti

Vláda schválila 'Salviniho' dekrét uľahčujúci deportácie migrantov

24.09.2018 18:38

Migrantov by mohli z Talianska vyhostiť, ak ich usvedčia zo spáchania napr. znásilnenia či napadnutia.

identikit, vražda Jána Kuciaka

Prokuratúra mlčí o tom, či má svedka z identikitu

24.09.2018 17:54

Muža s informáciami o vražde Jána Kuciaka a jeho snúbenice mal spoznať jeden z obyvateľov Veľkej Mače. Vyšetrovatelia však nájdenie hľadaného svedka stále nepotvrdili.

praca, zamestnanec, robotnik, stavba,

Cudzinci pracujú za menej ako Slováci

24.09.2018 17:54

Zahraniční pracovníci pracujú v priemere za nižšie mzdy ako Slováci.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 143
Celková čítanosť: 263251x
Priemerná čítanosť článkov: 1841x

Autor blogu

Kategórie