Založ si blog

Kde sa Slovensko ženie?

Dávam si stále otázku, kde sa vlastne ženieme, za čím ? Predpokladáte, že mali by sme už byť v 25., alebo v 30. storočí? Poslednú dobu žiadne príjemné slová nepočuť, len ako divoká privatizácia, aristokracia, oligarchia, podvody, korupcie, klamstvá, obohacovanie sa, chudoba, bezdomovci, policajné razie, drogy, vraždy, samovraždy, množstvo policajtov, preplnené väznice, mafiáni, skorumpované súdnictvo, zlé zdravotníctvo, podradné školstvo, niet peňazí na diaľnice, tunelovanie, predražené tendre, atď, atď. Prosím vás, prečo tieto špinavosti náš národ za posledných 27 rokov musí zažívať? O čo tu vlastne ide? Je tu asi jediný cieľ, a to zisk a bohatstvo. Za koho bohatstvo my a vy i celý ten slovenský národ boxuje? Za pár tisíc zbohatlíkov, ktorým naháňame luxusný život? Kde sa podela slušnosť a vzájomná úcta človeka k človeku, ktorá tu bývala pred 30. rokmi? Že večer sme sa kdekoľvek mohli prechádzať, bez toho, že by nás niekto zabil. Že ani dvere na byte, alebo na dome  sme nezamykali, lebo nebáli sme sa, že nám niekto niečo ukradne? Slobodne sme ísť na akékoľvek miesto na Slovensku, bez toho, aby nám niekto zakazoval, že je to súkromný pozemok ? Za akým životom sa vlastne bijeme a ženieme teraz?  Národ v r.1989 bol ako odviazaný z reťaze a predpokladal, že pečené holuby budú padať z neba.  Vidiny hlupákov teraz sa takto plnia, že zasiahla krutá ruka kapitálu nad chudobnými otrokmi nás, domorodcov. Zotročuje náš národ zahraničný kapitál, pre ktorý sme sa stali kolóniou, ako pred časom africké štáty. O čo vám ide vážení, že slepo podporujete tie vyššie uvedené špinavosti? Politici, televízia a rôzne bulvárne sprostosti nás kŕmia toľkými chválami ako Slovensko prosperuje, najlepší sme v Európskej Únii, no na životnej úrovni to nie je vidieť. Viete prečo? Lebo peniaze okrem toho, že politici a bankári disponujú ročnými príjmami vyše 1/2 milióna eur, obrovské  peniaze idú do zahraničia a zbytok sa rozkradne, lebo tento systém to dovoľuje. Prevážna väčšina Slovákov musí živoriť zo 400 eur mesačne, alebo odchádzať za podradnou prácou do zahraničia? Ešte sa s tým chválime? Tak prečo my bežný národ to vlastne podporujeme? Pýtam sa ešte ráz na záver, o čo vlastne slovenskému národu ide, že sa takto bezhlavo ženie do otroctva?

Ktorý systém je vlastne zločinecký režim?

11.12.2018

Novodobí inkvizítori, tí ktorí sa potrebujú blysnúť pred verejnosťou na Slovensku, vytvorili svoju imaginárnu predstavu o minulom režime ako o zločineckom čase pre slovenský národ. Kto sú viac »

Slovensko pod útlakom pred časom a dnes.

10.12.2018

Prvý Slovenský štát pred II. svetovou vojnou zažil útlak a diktát fašistického Nemecka. Vznikom Československého štátu po roku 1945, vzniklo všeľudové vlastníctvo v rámci ľudovodemokratického viac »

Zaručuje ústava bezplatnú zdravotnú starostlivosť?

03.12.2018

Ústava SR ako základný zákon, podľa článku č.40 má zaručovať občanom Slovenska bezplatnú zdravotnú starostlivosť. Ako je to v skutočnosti? Keď sa lekári zmluvne nedohodnú s príslušnou viac »

írsko, referendum, potraty

Írsky parlament schválil návrh zákona povoľujúci umelé prerušenie tehotenstva

13.12.2018 22:58

Írsky premiér Leo Varadkar označil schválenie legislatívy zákonodarcami za "historickú chvíľu pre ženy".

donald trump

Stretnutie Putina s Trumpom nebude možné, kým Rusko nevráti zajaté lode

13.12.2018 22:03

Vyhlásil to poradca amerického prezidenta pre národnú bezpečnosť John Bolton.

Francúzsko, Štrasburg, streľba

Francúzska polícia zastrelila útočníka z vianočných trhov

13.12.2018 21:55, aktualizované: 22:23

Cherifa Chekatta našla polícia ukrytého v sklade.

trump

Trump vyzval Fed, aby prestal zvyšovať úroky

13.12.2018 20:43

Americký prezident Donald Trump vyzval centrálnu banku (Fed), aby na svojom budúcotýždňovom zasadnutí nepokračovala v sprísňovaní menovej politiky.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 164
Celková čítanosť: 306001x
Priemerná čítanosť článkov: 1866x

Autor blogu

Kategórie