Založ si blog

Ako je to s demokraciou.

Ako je všeobecne známe, že demokracia znamená vládu ľudu. Toto pomenovanie pochádza z dôb starého Grécka, keď už v piatom storočí pred našim letopočtom bola volená tzv. Rada 500. Táto Rada v počte 500 členov zastupovala jednotlivé oblasti a títo zástupcovia rozhodovali o niektorých dôležitých spoločenských otázkach. Bol to určitý pokrok oproti rozhodnutiam jednotlivcov – monarchov, ako kráľov, cisárov, cárov a podobne.

Následne tento systém sa začal uplatňovať v novodobom systéme riadenia spoločností. Avšak teoreticky to iba vyzerá na demokraciu, ale v praxi je to stále len diktatúra väčšiny nad menšinou. Vo feudalizme bola to vláda panstva feudálov, kde zákony boli prispôsobované bohatej šľachte, kde práva boli prisudzované šľachte a povinnosti poddaným.

Ako je to v kapitalistickej spoločnosti? Podľa dlhodobých skúsenostiach napr. pri prezidentských voľbách v rôznych kapitalistických štátoch  vieme, že prezidentmi sa stávajú iba maximálne bohatí ľudia, nakoľko voľby vyžadujú značné finančné prostriedky na volebnú kampaň.  Príkladmi sú všetci americkí prezidenti, i ďalší, ako aj  v našich podmienkach Klaus, Zeman, či Kováč, Porošenko, Kiska, atď.

Samotný volebný systém je postavený na tom, že voliči zaškrtávajú na volebných listinách mená ľudí, ktorých nikdy nepoznali a ani nevedia v čom a ako ich budú zastupovať. Zákony sú prispôsobované moci kapitálu a oligarchii, ktorá určuje akou cestou sa bude uberať spoločnosť. S demokraciou má to spoločné len v tom, že národ naslepo si zvolí niekoho, kto mu potom diktuje vo forme tvorby zákonov, ktoré vytvárajú podmienky na jednej strane pre rozvoj bohatých a na druhej strane vykorisťovanie a chudobu. V zásade je to jednoznačný diktát, a to diktát kapitálu!!!. Preto kapitalizmus nie je možné nazývať demokraciou. Je to iba masírovanie mozgov národu, že máme demokraciu. Každý z nás vidí, ako to v praxi vyzerá. Za jeden rok zvolení poslanci vytvoria tisíce zákonov, no stále nie sú dostatočne vyriešené  pálčivé problémy spoločnosti pre bežných ľudí. Už 27 rokov sa trápime s množstvom problémov, ktoré nie a nie vyriešiť. Tento systém vytvára však nebývalé možností pre zlodejov a podvodníkov. Cieľom každého podnikateľa, každého kapitalistu, bankára a pod. je dosiahnutie čo najväčšieho zisku a nie aby lepšie fungovalo napr. zdravotníctvo, alebo školstvo a podobne (viď PENTA). Nikdy to nebude čo národ potrebuje, ale stále je to iba o tvorbe ziskov. Preto demokracia v kapitalizme neexistuje, ani nikdy existovať nebude..

Ktorý systém je vlastne zločinecký režim?

11.12.2018

Novodobí inkvizítori, tí ktorí sa potrebujú blysnúť pred verejnosťou na Slovensku, vytvorili svoju imaginárnu predstavu o minulom režime ako o zločineckom čase pre slovenský národ. Kto sú viac »

Slovensko pod útlakom pred časom a dnes.

10.12.2018

Prvý Slovenský štát pred II. svetovou vojnou zažil útlak a diktát fašistického Nemecka. Vznikom Československého štátu po roku 1945, vzniklo všeľudové vlastníctvo v rámci ľudovodemokratického viac »

Zaručuje ústava bezplatnú zdravotnú starostlivosť?

03.12.2018

Ústava SR ako základný zákon, podľa článku č.40 má zaručovať občanom Slovenska bezplatnú zdravotnú starostlivosť. Ako je to v skutočnosti? Keď sa lekári zmluvne nedohodnú s príslušnou viac »

írsko, referendum, potraty

Írsky parlament schválil návrh zákona povoľujúci umelé prerušenie tehotenstva

13.12.2018 22:58

Írsky premiér Leo Varadkar označil schválenie legislatívy zákonodarcami za "historickú chvíľu pre ženy".

donald trump

Stretnutie Putina s Trumpom nebude možné, kým Rusko nevráti zajaté lode

13.12.2018 22:03

Vyhlásil to poradca amerického prezidenta pre národnú bezpečnosť John Bolton.

Francúzsko, Štrasburg, streľba

Francúzska polícia zastrelila útočníka z vianočných trhov

13.12.2018 21:55, aktualizované: 22:23

Cherifa Chekatta našla polícia ukrytého v sklade.

trump

Trump vyzval Fed, aby prestal zvyšovať úroky

13.12.2018 20:43

Americký prezident Donald Trump vyzval centrálnu banku (Fed), aby na svojom budúcotýždňovom zasadnutí nepokračovala v sprísňovaní menovej politiky.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 164
Celková čítanosť: 306046x
Priemerná čítanosť článkov: 1866x

Autor blogu

Kategórie