Založ si blog

Ako je to s demokraciou.

Ako je všeobecne známe, že demokracia znamená vládu ľudu. Toto pomenovanie pochádza z dôb starého Grécka, keď už v piatom storočí pred našim letopočtom bola volená tzv. Rada 500. Táto Rada v počte 500 členov zastupovala jednotlivé oblasti a títo zástupcovia rozhodovali o niektorých dôležitých spoločenských otázkach. Bol to určitý pokrok oproti rozhodnutiam jednotlivcov – monarchov, ako kráľov, cisárov, cárov a podobne.

Následne tento systém sa začal uplatňovať v novodobom systéme riadenia spoločností. Avšak teoreticky to iba vyzerá na demokraciu, ale v praxi je to stále len diktatúra väčšiny nad menšinou. Vo feudalizme bola to vláda panstva feudálov, kde zákony boli prispôsobované bohatej šľachte, kde práva boli prisudzované šľachte a povinnosti poddaným.

Ako je to v kapitalistickej spoločnosti? Podľa dlhodobých skúsenostiach napr. pri prezidentských voľbách v rôznych kapitalistických štátoch  vieme, že prezidentmi sa stávajú iba maximálne bohatí ľudia, nakoľko voľby vyžadujú značné finančné prostriedky na volebnú kampaň.  Príkladmi sú všetci americkí prezidenti, i ďalší, ako aj  v našich podmienkach Klaus, Zeman, či Kováč, Porošenko, Kiska, atď.

Samotný volebný systém je postavený na tom, že voliči zaškrtávajú na volebných listinách mená ľudí, ktorých nikdy nepoznali a ani nevedia v čom a ako ich budú zastupovať. Zákony sú prispôsobované moci kapitálu a oligarchii, ktorá určuje akou cestou sa bude uberať spoločnosť. S demokraciou má to spoločné len v tom, že národ naslepo si zvolí niekoho, kto mu potom diktuje vo forme tvorby zákonov, ktoré vytvárajú podmienky na jednej strane pre rozvoj bohatých a na druhej strane vykorisťovanie a chudobu. V zásade je to jednoznačný diktát, a to diktát kapitálu!!!. Preto kapitalizmus nie je možné nazývať demokraciou. Je to iba masírovanie mozgov národu, že máme demokraciu. Každý z nás vidí, ako to v praxi vyzerá. Za jeden rok zvolení poslanci vytvoria tisíce zákonov, no stále nie sú dostatočne vyriešené  pálčivé problémy spoločnosti pre bežných ľudí. Už 27 rokov sa trápime s množstvom problémov, ktoré nie a nie vyriešiť. Tento systém vytvára však nebývalé možností pre zlodejov a podvodníkov. Cieľom každého podnikateľa, každého kapitalistu, bankára a pod. je dosiahnutie čo najväčšieho zisku a nie aby lepšie fungovalo napr. zdravotníctvo, alebo školstvo a podobne (viď PENTA). Nikdy to nebude čo národ potrebuje, ale stále je to iba o tvorbe ziskov. Preto demokracia v kapitalizme neexistuje, ani nikdy existovať nebude..

Šeliga – chlapče, vieš čo je slušné Slovensko?

22.03.2018

Ten mládežník Šeliga, ktorý sa včera narodil, nevie ešte posúdiť kde je sever a čo znamená slušné Slovensko. Toho chlapca aj s ostatnými teenegerkami, ktorí majú sa veľa čo učiť, určite viac »

Zmena volebného systému.

21.03.2018

Historicky je zaužívaný volebný systém tak, že sa volia ľudia podľa toho do ktorej strany patria. Začiarkujeme a do urny hádžeme mená ľudí zo vzdialený okresov, ktorých vôbec nepoznáme. viac »

Kto vyhnal ľudí do ulíc?

20.03.2018

Veľmi vhod prišla vražda novinára pre strany OĽANO a SaS. Tieto strany vyprovokovali svojich prívržencov a ďalších občanov k davovej psychóze možno 10 tis. ľudí na Slovensku. To boli najmä viac »

zlato, tehly

Hroziaca obchodná vojna a Fed ženú hore ceny zlata

24.03.2018 09:13

Cena zlata vzrástla od zasadnutia americkej centrálnej banky Fed o 13 percent na zhruba 1350 dolárov za trójsku uncu a je na svojom mesačnom maxime.

Donald Trump

Trump vydal obežník o zákaze služby transgenderových ľudí v americkej armáde

24.03.2018 09:00

Trump vlani zaskočil vedenie amerického Pentagonu, keď vyhlásil, že chce zvrátiť prax, ktorú zaviedla ešte vláda predchádzajúceho prezidenta Baracka Obamu.

Gazprom

Putinov príbuzný sa dostal do vedenia Gazpromu

24.03.2018 08:25

Podpredsedom správnej rady Gazpromu sa stal Michail Putin, ktorý je podľa Kremľa vzdialeným príbuzným prezidenta Vladimira Putina.

Katalánsko

Katalánska polícia v Barcelone zasiahla proti protestujúcim

24.03.2018 08:24

Demonštranti sa v uliciach Barcelony zišli na protest proti rozhodnutiu Najvyššieho súdu o opätovnom vzatí do predbežnej väzby separatistu Jordiho Turulla.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 106
Celková čítanosť: 159706x
Priemerná čítanosť článkov: 1507x

Autor blogu

Kategórie