Založ si blog

Skončil sa ošiaľ.

Akékoľvek oslavy sa stali pre mnohých ľudí na Slovensku zdrojom veľkého biznisu. V poslednej dobe sa stále viac rozširuje počet rôznych slávností. Narodeniny, meniny, krstiny, svadby, stužkové, firemné, spomienkové, cirkevné, štátne výročia vzniku i zániku niečoho, atď.. Niektorí ľudia jednoducho potrebujú stále niečo oslavovať. S oslavami samozrejme súvisí množstvo rôznych aktivít ako reklamy, nákupy, organizačná príprava, výzdoba, koncerty, liturgie a mnoho ďalších. Každá oslava trvá iba chvíľku, no aktivity a najmä biznis pre mnohých je značný. Existuje mnoho ľudí na Slovensku, ktorých poriadanie osláv je živobytím, resp. z osláv žijú. No Vianoce pre náš národ predstavujú najväčší ošiaľ. Každý nakupuje, ako keby nastával koniec sveta. Ľudia sa náhlia, vzniká množstvo havárií na cestách, z obchodov sa minie množstvo ležiakov a tiež neužitočných vecí, ktoré následne po celý rok iba zavadzajú. No národ sa (prepáčte za výraz) priam ožiera, opíja a na mnohých miestach sveta to vôbec nevyzerá na nejaké pokojné, alebo mierové dní. S prianím „šťastné a veselé“ sa stalo už len také otrepané niečo ako fráza. No v televízii, v časopisoch i na internete sa pisálkovia predbiehajú rôznymi upútavkami, trhákmi, hviezdnymi udalosťami, sústreďovaním pozorností na rôzne zázraky a podobne. No nedá mi, spomenúť, že naďalej sa v televízii objavujú šarlatáni, ktorí rozprávajú s mŕtvymi, hlúpym ľuďom čarujú bohatstvo, posielajú oslobodenie od začarovania, spasenie, vyháňanie diabla a mnoho iných hlúpostí, čo ma utvrdzuje v tom, že národ slovenský je duševne chudobný, lebo verí na rôzne šarlatánstvo ako v stredoveku. Na slovenskom internete sa môžte dočítať rôznych článkov doslova pod ľudskú roveň 21.storočia. Vraj z obrazu na stene padali z oka nakreslenej panny Márie krvavé slzy, alebo farárovi v kostole v ruke zázračne rozkvitla ruža. Neviem prečo tí pisálkovia robia z ľudí hlupákov?!!  Vianočné sviatky sa rýchlo minuli, obrali mnohých ľudí o posledné peniaze, skončil sa ošiaľ a poniektorí už pripravujú ďalšie oslavy.

Nová doba, staronový . .. .izmus.

24.09.2018

Prešla nežná revolúcia, nastala nová situácia Namiesto ľudového socializmu, máme vládu zbohatlíkov kapitalizmu Vznikla v štáte anarchia, nazvali ju "demokracia" Národ blafovali chartisti, viac »

Presný prejav kapitalizmu aj do markizáckej FARMY.

20.09.2018

Neviem čo za idiot navrhol reláciu "farma" v takejto podobe, že preniesol do hry súčasné kapitalistické arogantné myslenie bohatstva a chudoby. Presne o tom je tento hnusný režim, ktorý nazývajú viac »

Stopy k vražde Kuciaka

18.09.2018

Od začiatku opozičné média sa upriamili na jedinú stopu, a to smerom ku vláde. Predpokladám, že vyšetrovatelia sú natoľko skúsení, aby nedali sa zviesť iba jednou alternatívou. Ako to, viac »

kompa, loď, dunaj, gabčíkovo,

Nie je kompa, nie je zmluva. Štátna SVP žiadnu nezohnala

24.09.2018 19:59

Štátnej firme sa nepodarilo zaobstarať si kompu, ktorá mala nahradiť dnes fungujúce plavidlo súkromnej firmy Ponton City.

lajcha

Kňaz čakal trest, dôvody biskupa ho však zarazili

24.09.2018 18:50

"Bol to veľmi dobrý farár, pracovitý, s ľuďmi dobre vychádzal, všetci s ním boli spokojní, teraz budeme iba smútiť," uviedol starosta Kľaku Ľuboš Haring.

ceuta, migranti

Vláda schválila 'Salviniho' dekrét uľahčujúci deportácie migrantov

24.09.2018 18:38

Migrantov by mohli z Talianska vyhostiť, ak ich usvedčia zo spáchania napr. znásilnenia či napadnutia.

identikit, vražda Jána Kuciaka

Prokuratúra mlčí o tom, či má svedka z identikitu

24.09.2018 17:54

Muža s informáciami o vražde Jána Kuciaka a jeho snúbenice mal spoznať jeden z obyvateľov Veľkej Mače. Vyšetrovatelia však nájdenie hľadaného svedka stále nepotvrdili.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 143
Celková čítanosť: 263298x
Priemerná čítanosť článkov: 1841x

Autor blogu

Kategórie