Založ si blog

Skončil sa ošiaľ.

Akékoľvek oslavy sa stali pre mnohých ľudí na Slovensku zdrojom veľkého biznisu. V poslednej dobe sa stále viac rozširuje počet rôznych slávností. Narodeniny, meniny, krstiny, svadby, stužkové, firemné, spomienkové, cirkevné, štátne výročia vzniku i zániku niečoho, atď.. Niektorí ľudia jednoducho potrebujú stále niečo oslavovať. S oslavami samozrejme súvisí množstvo rôznych aktivít ako reklamy, nákupy, organizačná príprava, výzdoba, koncerty, liturgie a mnoho ďalších. Každá oslava trvá iba chvíľku, no aktivity a najmä biznis pre mnohých je značný. Existuje mnoho ľudí na Slovensku, ktorých poriadanie osláv je živobytím, resp. z osláv žijú. No Vianoce pre náš národ predstavujú najväčší ošiaľ. Každý nakupuje, ako keby nastával koniec sveta. Ľudia sa náhlia, vzniká množstvo havárií na cestách, z obchodov sa minie množstvo ležiakov a tiež neužitočných vecí, ktoré následne po celý rok iba zavadzajú. No národ sa (prepáčte za výraz) priam ožiera, opíja a na mnohých miestach sveta to vôbec nevyzerá na nejaké pokojné, alebo mierové dní. S prianím „šťastné a veselé“ sa stalo už len také otrepané niečo ako fráza. No v televízii, v časopisoch i na internete sa pisálkovia predbiehajú rôznymi upútavkami, trhákmi, hviezdnymi udalosťami, sústreďovaním pozorností na rôzne zázraky a podobne. No nedá mi, spomenúť, že naďalej sa v televízii objavujú šarlatáni, ktorí rozprávajú s mŕtvymi, hlúpym ľuďom čarujú bohatstvo, posielajú oslobodenie od začarovania, spasenie, vyháňanie diabla a mnoho iných hlúpostí, čo ma utvrdzuje v tom, že národ slovenský je duševne chudobný, lebo verí na rôzne šarlatánstvo ako v stredoveku. Na slovenskom internete sa môžte dočítať rôznych článkov doslova pod ľudskú roveň 21.storočia. Vraj z obrazu na stene padali z oka nakreslenej panny Márie krvavé slzy, alebo farárovi v kostole v ruke zázračne rozkvitla ruža. Neviem prečo tí pisálkovia robia z ľudí hlupákov?!!  Vianočné sviatky sa rýchlo minuli, obrali mnohých ľudí o posledné peniaze, skončil sa ošiaľ a poniektorí už pripravujú ďalšie oslavy.

Koho voliť za prezidenta.

10.06.2018

Blíži sa čas nových volieb na prezidentský post Slovenskej republiky. Na tento post by mal byť zvolený človek, ktorý má jedine slovenskú štátnu príslušnosť, to znamená nemal by mať dvojitú viac »

Školstvo do rúk štátu !

29.05.2018

Politici, pedagógovia i celá spoločnosť nadáva na mizériu nášho školstva. Všetky vlády od roku 1989 sa priam pretekajú v tom, aké zmeny a reformy v školstve je potrebné uskutočniť a stále viac »

Výrobná a nevýrobná sféra na Slovensku

22.05.2018

Keď si to tak zrátame, na Slovensku len malý počet ľudí pracuje vo výrobnej sfére. Prevažná väčšina obyvateľstva okrem detí a dôchodcov buď vôbec nepracuje, alebo pracuje v nevýrobnej viac »

Kočner, polícia, súd, Banská Bystrica

Súd rozhoduje o väzbe pre Kočnera a Ruska

23.06.2018 13:46, aktualizované: 14:05

Sudca má rozhodnúť, či muži, ktorých prokurátor obviňuje z falšovania zmeniek v hodnote niekoľko miliónov eur, zostanú vo väzbe.

Harley-Davidson

Harley ráta, že v Európe pre clá neudrží dnešnú cenu motocyklov

23.06.2018 13:38

Americký výrobca motoriek Harley-Davidson bude v dôsledku zavedenia odvetných ciel zo strany Európskej únie pravdepodobne musieť zvýšiť ceny.

Boris Johnson

Britský minister zahraničia Johnson varoval pred nekonečným a miernym brexitom

23.06.2018 12:55

Odporcovia vystúpenia Spojeného kráľovstva z EÚ organizujú protestný pochod a žiadajú, aby o brexite mohla rozhodovať aj verejnosť.

USA-TRUMP/

Trumpove clá pripravia Slovensko o 100 miliónov eur

23.06.2018 12:00

Americký prezident Donald Trump rozpútal veľkú obchodnú vojnu s Európou. Najnovším krokom je 20-percentné clo na autá dovezené do USA z Európskej únie.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 123
Celková čítanosť: 206625x
Priemerná čítanosť článkov: 1680x

Autor blogu

Kategórie