Založ si blog

Skončil sa ošiaľ.

Akékoľvek oslavy sa stali pre mnohých ľudí na Slovensku zdrojom veľkého biznisu. V poslednej dobe sa stále viac rozširuje počet rôznych slávností. Narodeniny, meniny, krstiny, svadby, stužkové, firemné, spomienkové, cirkevné, štátne výročia vzniku i zániku niečoho, atď.. Niektorí ľudia jednoducho potrebujú stále niečo oslavovať. S oslavami samozrejme súvisí množstvo rôznych aktivít ako reklamy, nákupy, organizačná príprava, výzdoba, koncerty, liturgie a mnoho ďalších. Každá oslava trvá iba chvíľku, no aktivity a najmä biznis pre mnohých je značný. Existuje mnoho ľudí na Slovensku, ktorých poriadanie osláv je živobytím, resp. z osláv žijú. No Vianoce pre náš národ predstavujú najväčší ošiaľ. Každý nakupuje, ako keby nastával koniec sveta. Ľudia sa náhlia, vzniká množstvo havárií na cestách, z obchodov sa minie množstvo ležiakov a tiež neužitočných vecí, ktoré následne po celý rok iba zavadzajú. No národ sa (prepáčte za výraz) priam ožiera, opíja a na mnohých miestach sveta to vôbec nevyzerá na nejaké pokojné, alebo mierové dní. S prianím „šťastné a veselé“ sa stalo už len také otrepané niečo ako fráza. No v televízii, v časopisoch i na internete sa pisálkovia predbiehajú rôznymi upútavkami, trhákmi, hviezdnymi udalosťami, sústreďovaním pozorností na rôzne zázraky a podobne. No nedá mi, spomenúť, že naďalej sa v televízii objavujú šarlatáni, ktorí rozprávajú s mŕtvymi, hlúpym ľuďom čarujú bohatstvo, posielajú oslobodenie od začarovania, spasenie, vyháňanie diabla a mnoho iných hlúpostí, čo ma utvrdzuje v tom, že národ slovenský je duševne chudobný, lebo verí na rôzne šarlatánstvo ako v stredoveku. Na slovenskom internete sa môžte dočítať rôznych článkov doslova pod ľudskú roveň 21.storočia. Vraj z obrazu na stene padali z oka nakreslenej panny Márie krvavé slzy, alebo farárovi v kostole v ruke zázračne rozkvitla ruža. Neviem prečo tí pisálkovia robia z ľudí hlupákov?!!  Vianočné sviatky sa rýchlo minuli, obrali mnohých ľudí o posledné peniaze, skončil sa ošiaľ a poniektorí už pripravujú ďalšie oslavy.

Ktorý systém je vlastne zločinecký režim?

11.12.2018

Novodobí inkvizítori, tí ktorí sa potrebujú blysnúť pred verejnosťou na Slovensku, vytvorili svoju imaginárnu predstavu o minulom režime ako o zločineckom čase pre slovenský národ. Kto sú viac »

Slovensko pod útlakom pred časom a dnes.

10.12.2018

Prvý Slovenský štát pred II. svetovou vojnou zažil útlak a diktát fašistického Nemecka. Vznikom Československého štátu po roku 1945, vzniklo všeľudové vlastníctvo v rámci ľudovodemokratického viac »

Zaručuje ústava bezplatnú zdravotnú starostlivosť?

03.12.2018

Ústava SR ako základný zákon, podľa článku č.40 má zaručovať občanom Slovenska bezplatnú zdravotnú starostlivosť. Ako je to v skutočnosti? Keď sa lekári zmluvne nedohodnú s príslušnou viac »

írsko, referendum, potraty

Írsky parlament schválil návrh zákona povoľujúci umelé prerušenie tehotenstva

13.12.2018 22:58

Írsky premiér Leo Varadkar označil schválenie legislatívy zákonodarcami za "historickú chvíľu pre ženy".

donald trump

Stretnutie Putina s Trumpom nebude možné, kým Rusko nevráti zajaté lode

13.12.2018 22:03

Vyhlásil to poradca amerického prezidenta pre národnú bezpečnosť John Bolton.

Francúzsko, Štrasburg, streľba

Francúzska polícia zastrelila útočníka z vianočných trhov

13.12.2018 21:55, aktualizované: 22:23

Cherifa Chekatta našla polícia ukrytého v sklade.

trump

Trump vyzval Fed, aby prestal zvyšovať úroky

13.12.2018 20:43

Americký prezident Donald Trump vyzval centrálnu banku (Fed), aby na svojom budúcotýždňovom zasadnutí nepokračovala v sprísňovaní menovej politiky.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 164
Celková čítanosť: 306035x
Priemerná čítanosť článkov: 1866x

Autor blogu

Kategórie