Založ si blog

Skončil sa ošiaľ.

Akékoľvek oslavy sa stali pre mnohých ľudí na Slovensku zdrojom veľkého biznisu. V poslednej dobe sa stále viac rozširuje počet rôznych slávností. Narodeniny, meniny, krstiny, svadby, stužkové, firemné, spomienkové, cirkevné, štátne výročia vzniku i zániku niečoho, atď.. Niektorí ľudia jednoducho potrebujú stále niečo oslavovať. S oslavami samozrejme súvisí množstvo rôznych aktivít ako reklamy, nákupy, organizačná príprava, výzdoba, koncerty, liturgie a mnoho ďalších. Každá oslava trvá iba chvíľku, no aktivity a najmä biznis pre mnohých je značný. Existuje mnoho ľudí na Slovensku, ktorých poriadanie osláv je živobytím, resp. z osláv žijú. No Vianoce pre náš národ predstavujú najväčší ošiaľ. Každý nakupuje, ako keby nastával koniec sveta. Ľudia sa náhlia, vzniká množstvo havárií na cestách, z obchodov sa minie množstvo ležiakov a tiež neužitočných vecí, ktoré následne po celý rok iba zavadzajú. No národ sa (prepáčte za výraz) priam ožiera, opíja a na mnohých miestach sveta to vôbec nevyzerá na nejaké pokojné, alebo mierové dní. S prianím „šťastné a veselé“ sa stalo už len také otrepané niečo ako fráza. No v televízii, v časopisoch i na internete sa pisálkovia predbiehajú rôznymi upútavkami, trhákmi, hviezdnymi udalosťami, sústreďovaním pozorností na rôzne zázraky a podobne. No nedá mi, spomenúť, že naďalej sa v televízii objavujú šarlatáni, ktorí rozprávajú s mŕtvymi, hlúpym ľuďom čarujú bohatstvo, posielajú oslobodenie od začarovania, spasenie, vyháňanie diabla a mnoho iných hlúpostí, čo ma utvrdzuje v tom, že národ slovenský je duševne chudobný, lebo verí na rôzne šarlatánstvo ako v stredoveku. Na slovenskom internete sa môžte dočítať rôznych článkov doslova pod ľudskú roveň 21.storočia. Vraj z obrazu na stene padali z oka nakreslenej panny Márie krvavé slzy, alebo farárovi v kostole v ruke zázračne rozkvitla ruža. Neviem prečo tí pisálkovia robia z ľudí hlupákov?!!  Vianočné sviatky sa rýchlo minuli, obrali mnohých ľudí o posledné peniaze, skončil sa ošiaľ a poniektorí už pripravujú ďalšie oslavy.

Čo sa deje s našou kultúrou?

13.01.2018

Nemôžem si pomôcť, ale stále ideme dole vodou s našou kultúrou. Samé seriály, lebo je to jednoduché produkovať ako napr. stačí jedna budova (panelák), zopár izieb a je tu zárobok. Už je viac »

Disproporcie

12.01.2018

V súčasnom systéme delenia hodnôt a majetkov v štáte určuje súkromný kapitál. Fabriky, banky, poisťovne, supermarkety a ostatné národné i nadnárodné súkromné spoločnosti rozhodujú o viac »

Kde sa Slovensko ženie?

09.01.2018

Dávam si stále otázku, kde sa vlastne ženieme, za čím ? Predpokladáte, že mali by sme už byť v 25., alebo v 30. storočí? Poslednú dobu žiadne príjemné slová nepočuť, len ako divoká viac »

pocasie,poladovica

16.01.2018 08:40

Vodiči by si mali v utorok dávať pozor na cestách aj na západnom Slovensku. Slovenský hydrometeorologický ústav (SHMÚ) varuje pred poľadovicou.

pápež, Čile

Pápež je na návšteve Čile, čakali ho menšie davy priaznivcov aj kritika

16.01.2018 08:28

Pápež František v pondelok večer letecky pricestoval do čilského hlavného mesta Santiago.

cina, zjazd, komunisticka strana

Čínsky prezident vyzval Trumpa na uvoľnenie situácie na Kórejskom polostrove

16.01.2018 08:02

Čínsky prezident Si Ťin-pching v telefonáte s americkým prezidentom Trumpom povedal, že zúčastnené strany by mali vytvárať podmienky pre obnovenie rozhovorov s KĽDR.

China Sea Collision

Hrozí ekologická katastrofa, ropné škvrny z potopeného tankera sa zväčšujú

16.01.2018 07:35

Niekoľko ropných škvŕn našli okolo potopeného iránskeho tankera vo Východočínskom mori a zväčšujú sa.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 71
Celková čítanosť: 94488x
Priemerná čítanosť článkov: 1331x

Autor blogu

Kategórie