Založ si blog

Skončil sa ošiaľ.

Akékoľvek oslavy sa stali pre mnohých ľudí na Slovensku zdrojom veľkého biznisu. V poslednej dobe sa stále viac rozširuje počet rôznych slávností. Narodeniny, meniny, krstiny, svadby, stužkové, firemné, spomienkové, cirkevné, štátne výročia vzniku i zániku niečoho, atď.. Niektorí ľudia jednoducho potrebujú stále niečo oslavovať. S oslavami samozrejme súvisí množstvo rôznych aktivít ako reklamy, nákupy, organizačná príprava, výzdoba, koncerty, liturgie a mnoho ďalších. Každá oslava trvá iba chvíľku, no aktivity a najmä biznis pre mnohých je značný. Existuje mnoho ľudí na Slovensku, ktorých poriadanie osláv je živobytím, resp. z osláv žijú. No Vianoce pre náš národ predstavujú najväčší ošiaľ. Každý nakupuje, ako keby nastával koniec sveta. Ľudia sa náhlia, vzniká množstvo havárií na cestách, z obchodov sa minie množstvo ležiakov a tiež neužitočných vecí, ktoré následne po celý rok iba zavadzajú. No národ sa (prepáčte za výraz) priam ožiera, opíja a na mnohých miestach sveta to vôbec nevyzerá na nejaké pokojné, alebo mierové dní. S prianím „šťastné a veselé“ sa stalo už len také otrepané niečo ako fráza. No v televízii, v časopisoch i na internete sa pisálkovia predbiehajú rôznymi upútavkami, trhákmi, hviezdnymi udalosťami, sústreďovaním pozorností na rôzne zázraky a podobne. No nedá mi, spomenúť, že naďalej sa v televízii objavujú šarlatáni, ktorí rozprávajú s mŕtvymi, hlúpym ľuďom čarujú bohatstvo, posielajú oslobodenie od začarovania, spasenie, vyháňanie diabla a mnoho iných hlúpostí, čo ma utvrdzuje v tom, že národ slovenský je duševne chudobný, lebo verí na rôzne šarlatánstvo ako v stredoveku. Na slovenskom internete sa môžte dočítať rôznych článkov doslova pod ľudskú roveň 21.storočia. Vraj z obrazu na stene padali z oka nakreslenej panny Márie krvavé slzy, alebo farárovi v kostole v ruke zázračne rozkvitla ruža. Neviem prečo tí pisálkovia robia z ľudí hlupákov?!!  Vianočné sviatky sa rýchlo minuli, obrali mnohých ľudí o posledné peniaze, skončil sa ošiaľ a poniektorí už pripravujú ďalšie oslavy.

Šeliga – chlapče, vieš čo je slušné Slovensko?

22.03.2018

Ten mládežník Šeliga, ktorý sa včera narodil, nevie ešte posúdiť kde je sever a čo znamená slušné Slovensko. Toho chlapca aj s ostatnými teenegerkami, ktorí majú sa veľa čo učiť, určite viac »

Zmena volebného systému.

21.03.2018

Historicky je zaužívaný volebný systém tak, že sa volia ľudia podľa toho do ktorej strany patria. Začiarkujeme a do urny hádžeme mená ľudí zo vzdialený okresov, ktorých vôbec nepoznáme. viac »

Kto vyhnal ľudí do ulíc?

20.03.2018

Veľmi vhod prišla vražda novinára pre strany OĽANO a SaS. Tieto strany vyprovokovali svojich prívržencov a ďalších občanov k davovej psychóze možno 10 tis. ľudí na Slovensku. To boli najmä viac »

zlato, tehly

Hroziaca obchodná vojna a Fed ženú hore ceny zlata

24.03.2018 09:13

Cena zlata vzrástla od zasadnutia americkej centrálnej banky Fed o 13 percent na zhruba 1350 dolárov za trójsku uncu a je na svojom mesačnom maxime.

Donald Trump

Trump vydal obežník o zákaze služby transgenderových ľudí v americkej armáde

24.03.2018 09:00

Trump vlani zaskočil vedenie amerického Pentagonu, keď vyhlásil, že chce zvrátiť prax, ktorú zaviedla ešte vláda predchádzajúceho prezidenta Baracka Obamu.

Gazprom

Putinov príbuzný sa dostal do vedenia Gazpromu

24.03.2018 08:25

Podpredsedom správnej rady Gazpromu sa stal Michail Putin, ktorý je podľa Kremľa vzdialeným príbuzným prezidenta Vladimira Putina.

Katalánsko

Katalánska polícia v Barcelone zasiahla proti protestujúcim

24.03.2018 08:24

Demonštranti sa v uliciach Barcelony zišli na protest proti rozhodnutiu Najvyššieho súdu o opätovnom vzatí do predbežnej väzby separatistu Jordiho Turulla.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 106
Celková čítanosť: 159707x
Priemerná čítanosť článkov: 1507x

Autor blogu

Kategórie