Založ si blog

Západné štáty Európy, kontra Slovensko

Keď si zoberieme len nedávny historicky vývoj Slovenska, bol slovenský národ vždy pod nadvládou iných národov, ktoré ho iba vyciciavali. Skoro tisíc rokov pod útlakom maďarskej šľachty, ako poddaní, bez akýchkoľvek práv a rozvoja. Vyľudňovanie slovenského ľudu pri tureckej okupácii, dokonca vpád Džingischána na naše územie ničil slovensky národ. Vznikom prvého Československého štátu Slovensko fungovalo ako zaostala poľnohospodárska časť novej republiky. Ľudia na dedinách nemali žiadne školy, mnoho  z nich nevedeli čítať ani písať. Takmer žiadny rozvoj nebol zaznamenaný za prvého Slovenského štátu. Výrazný rozvoj ako hospodársky, sociálny, kultúrny i športový s rozvinutým školstvom, zaznamenal slovenský národ  po II. svetovej vojne za socializmu industrializáciou Slovenska, nikto nemôže o tom pochybovať.

Takmer všetky (tzv. západné) krajiny ako Holandsko, Anglicko, Španielsko, Nemecko, Francúzsko, Portugalsko, taktiež USA a ďalšie, nachádzajúce sa na  na brehoch Atlantiku a Pacifiku, okrem rozvinutého rybolovu, a loďstva, boli všetky ako kolonizátori ostatného sveta, najmä Afriky, z ktorých okrem dovozu  miliónov otrokov ako lacnej pracovnej sily, mimoriadne bohatli. Nadobudnutý kapitál doposiaľ slúži pre ich generácie na ďalšie obohacovanie sa. Preto sú tieto štáty i ľudia bohatší oproti slovenskému národu, ktorý bol stále len cieľom vykorisťovania.  V súčasnom období to pokračuje tak, že keď Slovensko sa dostalo do pazúr tzv. západných štátov, za pomoci našich politikov zlikvidovali náš priemysel i poľnohospodárstvo a vytvorili obrovskú nezamestnanosť, čo teraz sa im hodí ako lacná pracovná sila pre ich firmy a supermarkety umiestnené na Slovensku. Bohatí takto naďalej bohatnú a chudobní sa presúvajú na dno spoločenského procesu. Nestačí iba žabomyšími opatreniami ako určovaním minimálnej mzdy a nejakými doplatkami to riešiť. Pokiaľ to bude pokračovať v doterajšom systéme, západný kapitál, včítane ich bank nás totálne pohltí a národ slovenský bude stále len chudobným otrokom.  Konečne i vy neverci tomu musíte uveriť.

Nová doba, staronový . .. .izmus.

24.09.2018

Prešla nežná revolúcia, nastala nová situácia Namiesto ľudového socializmu, máme vládu zbohatlíkov kapitalizmu Vznikla v štáte anarchia, nazvali ju "demokracia" Národ blafovali chartisti, viac »

Presný prejav kapitalizmu aj do markizáckej FARMY.

20.09.2018

Neviem čo za idiot navrhol reláciu "farma" v takejto podobe, že preniesol do hry súčasné kapitalistické arogantné myslenie bohatstva a chudoby. Presne o tom je tento hnusný režim, ktorý nazývajú viac »

Stopy k vražde Kuciaka

18.09.2018

Od začiatku opozičné média sa upriamili na jedinú stopu, a to smerom ku vláde. Predpokladám, že vyšetrovatelia sú natoľko skúsení, aby nedali sa zviesť iba jednou alternatívou. Ako to, viac »

lajcha

Kňaz čakal trest, dôvody biskupa ho však zarazili

24.09.2018 18:50

"Bol to veľmi dobrý farár, pracovitý, s ľuďmi dobre vychádzal, všetci s ním boli spokojní, teraz budeme iba smútiť," uviedol starosta Kľaku Ľuboš Haring.

ceuta, migranti

Vláda schválila 'Salviniho' dekrét uľahčujúci deportácie migrantov

24.09.2018 18:38

Migrantov by mohli z Talianska vyhostiť, ak ich usvedčia zo spáchania napr. znásilnenia či napadnutia.

identikit, vražda Jána Kuciaka

Prokuratúra mlčí o tom, či má svedka z identikitu

24.09.2018 17:54

Muža s informáciami o vražde Jána Kuciaka a jeho snúbenice mal spoznať jeden z obyvateľov Veľkej Mače. Vyšetrovatelia však nájdenie hľadaného svedka stále nepotvrdili.

praca, zamestnanec, robotnik, stavba,

Cudzinci pracujú za menej ako Slováci

24.09.2018 17:54

Zahraniční pracovníci pracujú v priemere za nižšie mzdy ako Slováci.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 143
Celková čítanosť: 263260x
Priemerná čítanosť článkov: 1841x

Autor blogu

Kategórie