Založ si blog

Západné štáty Európy, kontra Slovensko

Keď si zoberieme len nedávny historicky vývoj Slovenska, bol slovenský národ vždy pod nadvládou iných národov, ktoré ho iba vyciciavali. Skoro tisíc rokov pod útlakom maďarskej šľachty, ako poddaní, bez akýchkoľvek práv a rozvoja. Vyľudňovanie slovenského ľudu pri tureckej okupácii, dokonca vpád Džingischána na naše územie ničil slovensky národ. Vznikom prvého Československého štátu Slovensko fungovalo ako zaostala poľnohospodárska časť novej republiky. Ľudia na dedinách nemali žiadne školy, mnoho  z nich nevedeli čítať ani písať. Takmer žiadny rozvoj nebol zaznamenaný za prvého Slovenského štátu. Výrazný rozvoj ako hospodársky, sociálny, kultúrny i športový s rozvinutým školstvom, zaznamenal slovenský národ  po II. svetovej vojne za socializmu industrializáciou Slovenska, nikto nemôže o tom pochybovať.

Takmer všetky (tzv. západné) krajiny ako Holandsko, Anglicko, Španielsko, Nemecko, Francúzsko, Portugalsko, taktiež USA a ďalšie, nachádzajúce sa na  na brehoch Atlantiku a Pacifiku, okrem rozvinutého rybolovu, a loďstva, boli všetky ako kolonizátori ostatného sveta, najmä Afriky, z ktorých okrem dovozu  miliónov otrokov ako lacnej pracovnej sily, mimoriadne bohatli. Nadobudnutý kapitál doposiaľ slúži pre ich generácie na ďalšie obohacovanie sa. Preto sú tieto štáty i ľudia bohatší oproti slovenskému národu, ktorý bol stále len cieľom vykorisťovania.  V súčasnom období to pokračuje tak, že keď Slovensko sa dostalo do pazúr tzv. západných štátov, za pomoci našich politikov zlikvidovali náš priemysel i poľnohospodárstvo a vytvorili obrovskú nezamestnanosť, čo teraz sa im hodí ako lacná pracovná sila pre ich firmy a supermarkety umiestnené na Slovensku. Bohatí takto naďalej bohatnú a chudobní sa presúvajú na dno spoločenského procesu. Nestačí iba žabomyšími opatreniami ako určovaním minimálnej mzdy a nejakými doplatkami to riešiť. Pokiaľ to bude pokračovať v doterajšom systéme, západný kapitál, včítane ich bank nás totálne pohltí a národ slovenský bude stále len chudobným otrokom.  Konečne i vy neverci tomu musíte uveriť.

Ktorý systém je vlastne zločinecký režim?

11.12.2018

Novodobí inkvizítori, tí ktorí sa potrebujú blysnúť pred verejnosťou na Slovensku, vytvorili svoju imaginárnu predstavu o minulom režime ako o zločineckom čase pre slovenský národ. Kto sú viac »

Slovensko pod útlakom pred časom a dnes.

10.12.2018

Prvý Slovenský štát pred II. svetovou vojnou zažil útlak a diktát fašistického Nemecka. Vznikom Československého štátu po roku 1945, vzniklo všeľudové vlastníctvo v rámci ľudovodemokratického viac »

Zaručuje ústava bezplatnú zdravotnú starostlivosť?

03.12.2018

Ústava SR ako základný zákon, podľa článku č.40 má zaručovať občanom Slovenska bezplatnú zdravotnú starostlivosť. Ako je to v skutočnosti? Keď sa lekári zmluvne nedohodnú s príslušnou viac »

írsko, referendum, potraty

Írsky parlament schválil návrh zákona povoľujúci umelé prerušenie tehotenstva

13.12.2018 22:58

Írsky premiér Leo Varadkar označil schválenie legislatívy zákonodarcami za "historickú chvíľu pre ženy".

donald trump

Stretnutie Putina s Trumpom nebude možné, kým Rusko nevráti zajaté lode

13.12.2018 22:03

Vyhlásil to poradca amerického prezidenta pre národnú bezpečnosť John Bolton.

Francúzsko, Štrasburg, streľba

Francúzska polícia zastrelila útočníka z vianočných trhov

13.12.2018 21:55, aktualizované: 22:23

Cherifa Chekatta našla polícia ukrytého v sklade.

trump

Trump vyzval Fed, aby prestal zvyšovať úroky

13.12.2018 20:43

Americký prezident Donald Trump vyzval centrálnu banku (Fed), aby na svojom budúcotýždňovom zasadnutí nepokračovala v sprísňovaní menovej politiky.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 164
Celková čítanosť: 306008x
Priemerná čítanosť článkov: 1866x

Autor blogu

Kategórie