Založ si blog

Západné štáty Európy, kontra Slovensko

Keď si zoberieme len nedávny historicky vývoj Slovenska, bol slovenský národ vždy pod nadvládou iných národov, ktoré ho iba vyciciavali. Skoro tisíc rokov pod útlakom maďarskej šľachty, ako poddaní, bez akýchkoľvek práv a rozvoja. Vyľudňovanie slovenského ľudu pri tureckej okupácii, dokonca vpád Džingischána na naše územie ničil slovensky národ. Vznikom prvého Československého štátu Slovensko fungovalo ako zaostala poľnohospodárska časť novej republiky. Ľudia na dedinách nemali žiadne školy, mnoho  z nich nevedeli čítať ani písať. Takmer žiadny rozvoj nebol zaznamenaný za prvého Slovenského štátu. Výrazný rozvoj ako hospodársky, sociálny, kultúrny i športový s rozvinutým školstvom, zaznamenal slovenský národ  po II. svetovej vojne za socializmu industrializáciou Slovenska, nikto nemôže o tom pochybovať.

Takmer všetky (tzv. západné) krajiny ako Holandsko, Anglicko, Španielsko, Nemecko, Francúzsko, Portugalsko, taktiež USA a ďalšie, nachádzajúce sa na  na brehoch Atlantiku a Pacifiku, okrem rozvinutého rybolovu, a loďstva, boli všetky ako kolonizátori ostatného sveta, najmä Afriky, z ktorých okrem dovozu  miliónov otrokov ako lacnej pracovnej sily, mimoriadne bohatli. Nadobudnutý kapitál doposiaľ slúži pre ich generácie na ďalšie obohacovanie sa. Preto sú tieto štáty i ľudia bohatší oproti slovenskému národu, ktorý bol stále len cieľom vykorisťovania.  V súčasnom období to pokračuje tak, že keď Slovensko sa dostalo do pazúr tzv. západných štátov, za pomoci našich politikov zlikvidovali náš priemysel i poľnohospodárstvo a vytvorili obrovskú nezamestnanosť, čo teraz sa im hodí ako lacná pracovná sila pre ich firmy a supermarkety umiestnené na Slovensku. Bohatí takto naďalej bohatnú a chudobní sa presúvajú na dno spoločenského procesu. Nestačí iba žabomyšími opatreniami ako určovaním minimálnej mzdy a nejakými doplatkami to riešiť. Pokiaľ to bude pokračovať v doterajšom systéme, západný kapitál, včítane ich bank nás totálne pohltí a národ slovenský bude stále len chudobným otrokom.  Konečne i vy neverci tomu musíte uveriť.

Koho voliť za prezidenta.

10.06.2018

Blíži sa čas nových volieb na prezidentský post Slovenskej republiky. Na tento post by mal byť zvolený človek, ktorý má jedine slovenskú štátnu príslušnosť, to znamená nemal by mať dvojitú viac »

Školstvo do rúk štátu !

29.05.2018

Politici, pedagógovia i celá spoločnosť nadáva na mizériu nášho školstva. Všetky vlády od roku 1989 sa priam pretekajú v tom, aké zmeny a reformy v školstve je potrebné uskutočniť a stále viac »

Výrobná a nevýrobná sféra na Slovensku

22.05.2018

Keď si to tak zrátame, na Slovensku len malý počet ľudí pracuje vo výrobnej sfére. Prevažná väčšina obyvateľstva okrem detí a dôchodcov buď vôbec nepracuje, alebo pracuje v nevýrobnej viac »

Kočner, polícia, súd, Banská Bystrica

Súd rozhoduje o väzbe pre Kočnera a Ruska

23.06.2018 13:46, aktualizované: 14:05

Sudca má rozhodnúť, či muži, ktorých prokurátor obviňuje z falšovania zmeniek v hodnote niekoľko miliónov eur, zostanú vo väzbe.

Harley-Davidson

Harley ráta, že v Európe pre clá neudrží dnešnú cenu motocyklov

23.06.2018 13:38

Americký výrobca motoriek Harley-Davidson bude v dôsledku zavedenia odvetných ciel zo strany Európskej únie pravdepodobne musieť zvýšiť ceny.

Boris Johnson

Britský minister zahraničia Johnson varoval pred nekonečným a miernym brexitom

23.06.2018 12:55

Odporcovia vystúpenia Spojeného kráľovstva z EÚ organizujú protestný pochod a žiadajú, aby o brexite mohla rozhodovať aj verejnosť.

USA-TRUMP/

Trumpove clá pripravia Slovensko o 100 miliónov eur

23.06.2018 12:00

Americký prezident Donald Trump rozpútal veľkú obchodnú vojnu s Európou. Najnovším krokom je 20-percentné clo na autá dovezené do USA z Európskej únie.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 123
Celková čítanosť: 206620x
Priemerná čítanosť článkov: 1680x

Autor blogu

Kategórie