Založ si blog

Západné štáty Európy, kontra Slovensko

Keď si zoberieme len nedávny historicky vývoj Slovenska, bol slovenský národ vždy pod nadvládou iných národov, ktoré ho iba vyciciavali. Skoro tisíc rokov pod útlakom maďarskej šľachty, ako poddaní, bez akýchkoľvek práv a rozvoja. Vyľudňovanie slovenského ľudu pri tureckej okupácii, dokonca vpád Džingischána na naše územie ničil slovensky národ. Vznikom prvého Československého štátu Slovensko fungovalo ako zaostala poľnohospodárska časť novej republiky. Ľudia na dedinách nemali žiadne školy, mnoho  z nich nevedeli čítať ani písať. Takmer žiadny rozvoj nebol zaznamenaný za prvého Slovenského štátu. Výrazný rozvoj ako hospodársky, sociálny, kultúrny i športový s rozvinutým školstvom, zaznamenal slovenský národ  po II. svetovej vojne za socializmu industrializáciou Slovenska, nikto nemôže o tom pochybovať.

Takmer všetky (tzv. západné) krajiny ako Holandsko, Anglicko, Španielsko, Nemecko, Francúzsko, Portugalsko, taktiež USA a ďalšie, nachádzajúce sa na  na brehoch Atlantiku a Pacifiku, okrem rozvinutého rybolovu, a loďstva, boli všetky ako kolonizátori ostatného sveta, najmä Afriky, z ktorých okrem dovozu  miliónov otrokov ako lacnej pracovnej sily, mimoriadne bohatli. Nadobudnutý kapitál doposiaľ slúži pre ich generácie na ďalšie obohacovanie sa. Preto sú tieto štáty i ľudia bohatší oproti slovenskému národu, ktorý bol stále len cieľom vykorisťovania.  V súčasnom období to pokračuje tak, že keď Slovensko sa dostalo do pazúr tzv. západných štátov, za pomoci našich politikov zlikvidovali náš priemysel i poľnohospodárstvo a vytvorili obrovskú nezamestnanosť, čo teraz sa im hodí ako lacná pracovná sila pre ich firmy a supermarkety umiestnené na Slovensku. Bohatí takto naďalej bohatnú a chudobní sa presúvajú na dno spoločenského procesu. Nestačí iba žabomyšími opatreniami ako určovaním minimálnej mzdy a nejakými doplatkami to riešiť. Pokiaľ to bude pokračovať v doterajšom systéme, západný kapitál, včítane ich bank nás totálne pohltí a národ slovenský bude stále len chudobným otrokom.  Konečne i vy neverci tomu musíte uveriť.

Šeliga – chlapče, vieš čo je slušné Slovensko?

22.03.2018

Ten mládežník Šeliga, ktorý sa včera narodil, nevie ešte posúdiť kde je sever a čo znamená slušné Slovensko. Toho chlapca aj s ostatnými teenegerkami, ktorí majú sa veľa čo učiť, určite viac »

Zmena volebného systému.

21.03.2018

Historicky je zaužívaný volebný systém tak, že sa volia ľudia podľa toho do ktorej strany patria. Začiarkujeme a do urny hádžeme mená ľudí zo vzdialený okresov, ktorých vôbec nepoznáme. viac »

Kto vyhnal ľudí do ulíc?

20.03.2018

Veľmi vhod prišla vražda novinára pre strany OĽANO a SaS. Tieto strany vyprovokovali svojich prívržencov a ďalších občanov k davovej psychóze možno 10 tis. ľudí na Slovensku. To boli najmä viac »

zlato, tehly

Hroziaca obchodná vojna a Fed ženú hore ceny zlata

24.03.2018 09:13

Cena zlata vzrástla od zasadnutia americkej centrálnej banky Fed o 13 percent na zhruba 1350 dolárov za trójsku uncu a je na svojom mesačnom maxime.

Donald Trump

Trump vydal obežník o zákaze služby transgenderových ľudí v americkej armáde

24.03.2018 09:00

Trump vlani zaskočil vedenie amerického Pentagonu, keď vyhlásil, že chce zvrátiť prax, ktorú zaviedla ešte vláda predchádzajúceho prezidenta Baracka Obamu.

Gazprom

Putinov príbuzný sa dostal do vedenia Gazpromu

24.03.2018 08:25

Podpredsedom správnej rady Gazpromu sa stal Michail Putin, ktorý je podľa Kremľa vzdialeným príbuzným prezidenta Vladimira Putina.

Katalánsko

Katalánska polícia v Barcelone zasiahla proti protestujúcim

24.03.2018 08:24

Demonštranti sa v uliciach Barcelony zišli na protest proti rozhodnutiu Najvyššieho súdu o opätovnom vzatí do predbežnej väzby separatistu Jordiho Turulla.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 106
Celková čítanosť: 159713x
Priemerná čítanosť článkov: 1507x

Autor blogu

Kategórie