Založ si blog

Západné štáty Európy, kontra Slovensko

Keď si zoberieme len nedávny historicky vývoj Slovenska, bol slovenský národ vždy pod nadvládou iných národov, ktoré ho iba vyciciavali. Skoro tisíc rokov pod útlakom maďarskej šľachty, ako poddaní, bez akýchkoľvek práv a rozvoja. Vyľudňovanie slovenského ľudu pri tureckej okupácii, dokonca vpád Džingischána na naše územie ničil slovensky národ. Vznikom prvého Československého štátu Slovensko fungovalo ako zaostala poľnohospodárska časť novej republiky. Ľudia na dedinách nemali žiadne školy, mnoho  z nich nevedeli čítať ani písať. Takmer žiadny rozvoj nebol zaznamenaný za prvého Slovenského štátu. Výrazný rozvoj ako hospodársky, sociálny, kultúrny i športový s rozvinutým školstvom, zaznamenal slovenský národ  po II. svetovej vojne za socializmu industrializáciou Slovenska, nikto nemôže o tom pochybovať.

Takmer všetky (tzv. západné) krajiny ako Holandsko, Anglicko, Španielsko, Nemecko, Francúzsko, Portugalsko, taktiež USA a ďalšie, nachádzajúce sa na  na brehoch Atlantiku a Pacifiku, okrem rozvinutého rybolovu, a loďstva, boli všetky ako kolonizátori ostatného sveta, najmä Afriky, z ktorých okrem dovozu  miliónov otrokov ako lacnej pracovnej sily, mimoriadne bohatli. Nadobudnutý kapitál doposiaľ slúži pre ich generácie na ďalšie obohacovanie sa. Preto sú tieto štáty i ľudia bohatší oproti slovenskému národu, ktorý bol stále len cieľom vykorisťovania.  V súčasnom období to pokračuje tak, že keď Slovensko sa dostalo do pazúr tzv. západných štátov, za pomoci našich politikov zlikvidovali náš priemysel i poľnohospodárstvo a vytvorili obrovskú nezamestnanosť, čo teraz sa im hodí ako lacná pracovná sila pre ich firmy a supermarkety umiestnené na Slovensku. Bohatí takto naďalej bohatnú a chudobní sa presúvajú na dno spoločenského procesu. Nestačí iba žabomyšími opatreniami ako určovaním minimálnej mzdy a nejakými doplatkami to riešiť. Pokiaľ to bude pokračovať v doterajšom systéme, západný kapitál, včítane ich bank nás totálne pohltí a národ slovenský bude stále len chudobným otrokom.  Konečne i vy neverci tomu musíte uveriť.

Čo sa deje s našou kultúrou?

13.01.2018

Nemôžem si pomôcť, ale stále ideme dole vodou s našou kultúrou. Samé seriály, lebo je to jednoduché produkovať ako napr. stačí jedna budova (panelák), zopár izieb a je tu zárobok. Už je viac »

Disproporcie

12.01.2018

V súčasnom systéme delenia hodnôt a majetkov v štáte určuje súkromný kapitál. Fabriky, banky, poisťovne, supermarkety a ostatné národné i nadnárodné súkromné spoločnosti rozhodujú o viac »

Kde sa Slovensko ženie?

09.01.2018

Dávam si stále otázku, kde sa vlastne ženieme, za čím ? Predpokladáte, že mali by sme už byť v 25., alebo v 30. storočí? Poslednú dobu žiadne príjemné slová nepočuť, len ako divoká viac »

pocasie,poladovica

16.01.2018 08:40

Vodiči by si mali v utorok dávať pozor na cestách aj na západnom Slovensku. Slovenský hydrometeorologický ústav (SHMÚ) varuje pred poľadovicou.

pápež, Čile

Pápež je na návšteve Čile, čakali ho menšie davy priaznivcov aj kritika

16.01.2018 08:28

Pápež František v pondelok večer letecky pricestoval do čilského hlavného mesta Santiago.

cina, zjazd, komunisticka strana

Čínsky prezident vyzval Trumpa na uvoľnenie situácie na Kórejskom polostrove

16.01.2018 08:02

Čínsky prezident Si Ťin-pching v telefonáte s americkým prezidentom Trumpom povedal, že zúčastnené strany by mali vytvárať podmienky pre obnovenie rozhovorov s KĽDR.

China Sea Collision

Hrozí ekologická katastrofa, ropné škvrny z potopeného tankera sa zväčšujú

16.01.2018 07:35

Niekoľko ropných škvŕn našli okolo potopeného iránskeho tankera vo Východočínskom mori a zväčšujú sa.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 71
Celková čítanosť: 94493x
Priemerná čítanosť článkov: 1331x

Autor blogu

Kategórie