Založ si blog

Dôchodcovia, viete kto vám kradne dôchodky?

Ten nedonosený moriak Kaník, ako bývalý minister musel ísť na rozumy do Chíle, aby vedel, ako podviesť slovenských dôchodcov o peniaze. Dôchodcom pripravil taký prepočet dôchodkov, len aby od hladu nezomreli.  On sám však nevie čo od rozkoše robiť. Užívať si života a poriadať maškarné plesy so svojimi kumpánmi a žiť si na vysokej nohe. Čo je jemu po dôchodcoch.!!!  Keď jedni majú na luxus a zábavu, iní musia žiť pod dôstojnú úroveň človeka, prípadne hladovať. Keď jedni si dovolenkujú v luxusných vílach na Floride, alebo chodia do USA hrať golf, iní musia  ako bezdomovci spať po kanáloch.  Je to zákon kapitalizmu, ktorý platí aj na Slovensku. Hovorime tomu d e m o k r a c i a !!!  Keď dôchodcom prisúdili od 200 po 400 eur mesačne, za rok im to vyjde najviac 4 800 eur. No keď sa pozrieme na niektorých politikov ako Počiatek – ročne 600 000, Kaliňák 450 000, Kiska 550 000, Solymoš 550 000 eur ročne, atď. Každý z nich je v desiatkach dozorných radách podnikov, kde inkasujú značné odmeny.  Pri tom nehovoriac o tom, koľko peňazí odchádza bankám a ostatným do zahraničia. Tu vidíte, kde sú vaše dôchodky. Ich platy sú však 10 násobne vyššie, ale ročné príjmy sú 100 násobne vyššie.!!! Čo na to poviete? Keď k tomu prirátate tie, ktoré sú nezverejnené, tak si pomaly môžu kúpiť pol Slovenska, nielen lietadla a jachty. Tu utekajú vaše peniaze a pri tom kadejaký primitív sa rozkrikuje odkiaľ zobrať peniaze na dôchodky. Taký je rozdiel v životnej úrovni ľudí na Slovensku. Peniaze v štáte sú, ale nespravodlivo sú rozdeľované. Apelujem najme na vás, politikov, že vaši otcovia a matky si zaslúžia oveľa väčšiu úctu, akou ste sa im odplatili.

Čo sa deje s našou kultúrou?

13.01.2018

Nemôžem si pomôcť, ale stále ideme dole vodou s našou kultúrou. Samé seriály, lebo je to jednoduché produkovať ako napr. stačí jedna budova (panelák), zopár izieb a je tu zárobok. Už je viac »

Disproporcie

12.01.2018

V súčasnom systéme delenia hodnôt a majetkov v štáte určuje súkromný kapitál. Fabriky, banky, poisťovne, supermarkety a ostatné národné i nadnárodné súkromné spoločnosti rozhodujú o viac »

Kde sa Slovensko ženie?

09.01.2018

Dávam si stále otázku, kde sa vlastne ženieme, za čím ? Predpokladáte, že mali by sme už byť v 25., alebo v 30. storočí? Poslednú dobu žiadne príjemné slová nepočuť, len ako divoká viac »

pocasie,poladovica

16.01.2018 08:40

Vodiči by si mali v utorok dávať pozor na cestách aj na západnom Slovensku. Slovenský hydrometeorologický ústav (SHMÚ) varuje pred poľadovicou.

pápež, Čile

Pápež je na návšteve Čile, čakali ho menšie davy priaznivcov aj kritika

16.01.2018 08:28

Pápež František v pondelok večer letecky pricestoval do čilského hlavného mesta Santiago.

cina, zjazd, komunisticka strana

Čínsky prezident vyzval Trumpa na uvoľnenie situácie na Kórejskom polostrove

16.01.2018 08:02

Čínsky prezident Si Ťin-pching v telefonáte s americkým prezidentom Trumpom povedal, že zúčastnené strany by mali vytvárať podmienky pre obnovenie rozhovorov s KĽDR.

China Sea Collision

Hrozí ekologická katastrofa, ropné škvrny z potopeného tankera sa zväčšujú

16.01.2018 07:35

Niekoľko ropných škvŕn našli okolo potopeného iránskeho tankera vo Východočínskom mori a zväčšujú sa.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 71
Celková čítanosť: 94492x
Priemerná čítanosť článkov: 1331x

Autor blogu

Kategórie