Založ si blog

Stop exekúciám.

Keď som si prečítal, že na Slovensku máme vyše 3 m i l i ó n y  exekúcií, tak som myslel, že je to kačica. No ročne pribúda cca 1700 nových exekúcií, z čoho človeku vlasy na hlave stavajú. Čo sa vlastne deje?  Na Slovensku máme množstvo nebankových spoločností, ktoré požičiavajú peniaze komukoľvek s tým, že pokiaľ niekto na určitý čas zaváha, hneď použijú exekútorov a berú mu majetok, dom, alebo byt. Zákony, ktoré máme teraz v našej kapitalistickej spoločnosti dovoľujú oberať ľudí o živobytie v prospech súkromného kapitálu a vytvárať tak ľudí bez domova. Čo sú to za zákony? Je to zámer tohto politického systému? Nebankové spoločnosti mali by naopak byť v riziku s tým, že  keď nemajú záruku že sa peniaze im vrátia, tak prídu oni o peniaze. Alebo prijať zákon ktorý by zakázal  nebankové spoločností. Za socializmu nebolo možné niekomu zobrať dom, alebo byt a urobiť z človeka bezdomovca. V prípade, že niekto mal vracať peniaze, alebo platiť výživne na detí, každý pracoval a automaticky mu mesačne bola sťahovaná určitá čiastka s tým, že mu bolo ponechané základné minimum. Nebolo súkromníkov, neboli nebankové spoločnosti, neboli exekúcie, neboli odoberané bývanie, neboli bezdomovci. Toto bola skutočná demokracia a vynikajúca sociálna politika. Vy kapitalistické špiny, to nepochopíte, lebo v tom tkvie váš úžernícky kapitalistický systém, v ktorom sa vytvára neustále veľká chudoba, z ktorej žije kapitalistická aristokracia.

Čo sa deje s našou kultúrou?

13.01.2018

Nemôžem si pomôcť, ale stále ideme dole vodou s našou kultúrou. Samé seriály, lebo je to jednoduché produkovať ako napr. stačí jedna budova (panelák), zopár izieb a je tu zárobok. Už je viac »

Disproporcie

12.01.2018

V súčasnom systéme delenia hodnôt a majetkov v štáte určuje súkromný kapitál. Fabriky, banky, poisťovne, supermarkety a ostatné národné i nadnárodné súkromné spoločnosti rozhodujú o viac »

Kde sa Slovensko ženie?

09.01.2018

Dávam si stále otázku, kde sa vlastne ženieme, za čím ? Predpokladáte, že mali by sme už byť v 25., alebo v 30. storočí? Poslednú dobu žiadne príjemné slová nepočuť, len ako divoká viac »

pocasie,poladovica

16.01.2018 08:40

Vodiči by si mali v utorok dávať pozor na cestách aj na západnom Slovensku. Slovenský hydrometeorologický ústav (SHMÚ) varuje pred poľadovicou.

pápež, Čile

Pápež je na návšteve Čile, čakali ho menšie davy priaznivcov aj kritika

16.01.2018 08:28

Pápež František v pondelok večer letecky pricestoval do čilského hlavného mesta Santiago.

cina, zjazd, komunisticka strana

Čínsky prezident vyzval Trumpa na uvoľnenie situácie na Kórejskom polostrove

16.01.2018 08:02

Čínsky prezident Si Ťin-pching v telefonáte s americkým prezidentom Trumpom povedal, že zúčastnené strany by mali vytvárať podmienky pre obnovenie rozhovorov s KĽDR.

China Sea Collision

Hrozí ekologická katastrofa, ropné škvrny z potopeného tankera sa zväčšujú

16.01.2018 07:35

Niekoľko ropných škvŕn našli okolo potopeného iránskeho tankera vo Východočínskom mori a zväčšujú sa.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 71
Celková čítanosť: 94491x
Priemerná čítanosť článkov: 1331x

Autor blogu

Kategórie