Založ si blog

Stop exekúciám.

Keď som si prečítal, že na Slovensku máme vyše 3 m i l i ó n y  exekúcií, tak som myslel, že je to kačica. No ročne pribúda cca 1700 nových exekúcií, z čoho človeku vlasy na hlave stavajú. Čo sa vlastne deje?  Na Slovensku máme množstvo nebankových spoločností, ktoré požičiavajú peniaze komukoľvek s tým, že pokiaľ niekto na určitý čas zaváha, hneď použijú exekútorov a berú mu majetok, dom, alebo byt. Zákony, ktoré máme teraz v našej kapitalistickej spoločnosti dovoľujú oberať ľudí o živobytie v prospech súkromného kapitálu a vytvárať tak ľudí bez domova. Čo sú to za zákony? Je to zámer tohto politického systému? Nebankové spoločnosti mali by naopak byť v riziku s tým, že  keď nemajú záruku že sa peniaze im vrátia, tak prídu oni o peniaze. Alebo prijať zákon ktorý by zakázal  nebankové spoločností. Za socializmu nebolo možné niekomu zobrať dom, alebo byt a urobiť z človeka bezdomovca. V prípade, že niekto mal vracať peniaze, alebo platiť výživne na detí, každý pracoval a automaticky mu mesačne bola sťahovaná určitá čiastka s tým, že mu bolo ponechané základné minimum. Nebolo súkromníkov, neboli nebankové spoločnosti, neboli exekúcie, neboli odoberané bývanie, neboli bezdomovci. Toto bola skutočná demokracia a vynikajúca sociálna politika. Vy kapitalistické špiny, to nepochopíte, lebo v tom tkvie váš úžernícky kapitalistický systém, v ktorom sa vytvára neustále veľká chudoba, z ktorej žije kapitalistická aristokracia.

Šeliga – chlapče, vieš čo je slušné Slovensko?

22.03.2018

Ten mládežník Šeliga, ktorý sa včera narodil, nevie ešte posúdiť kde je sever a čo znamená slušné Slovensko. Toho chlapca aj s ostatnými teenegerkami, ktorí majú sa veľa čo učiť, určite viac »

Zmena volebného systému.

21.03.2018

Historicky je zaužívaný volebný systém tak, že sa volia ľudia podľa toho do ktorej strany patria. Začiarkujeme a do urny hádžeme mená ľudí zo vzdialený okresov, ktorých vôbec nepoznáme. viac »

Kto vyhnal ľudí do ulíc?

20.03.2018

Veľmi vhod prišla vražda novinára pre strany OĽANO a SaS. Tieto strany vyprovokovali svojich prívržencov a ďalších občanov k davovej psychóze možno 10 tis. ľudí na Slovensku. To boli najmä viac »

zlato, tehly

Hroziaca obchodná vojna a Fed ženú hore ceny zlata

24.03.2018 09:13

Cena zlata vzrástla od zasadnutia americkej centrálnej banky Fed o 13 percent na zhruba 1350 dolárov za trójsku uncu a je na svojom mesačnom maxime.

Donald Trump

Trump vydal obežník o zákaze služby transgenderových ľudí v americkej armáde

24.03.2018 09:00

Trump vlani zaskočil vedenie amerického Pentagonu, keď vyhlásil, že chce zvrátiť prax, ktorú zaviedla ešte vláda predchádzajúceho prezidenta Baracka Obamu.

Gazprom

Putinov príbuzný sa dostal do vedenia Gazpromu

24.03.2018 08:25

Podpredsedom správnej rady Gazpromu sa stal Michail Putin, ktorý je podľa Kremľa vzdialeným príbuzným prezidenta Vladimira Putina.

Katalánsko

Katalánska polícia v Barcelone zasiahla proti protestujúcim

24.03.2018 08:24

Demonštranti sa v uliciach Barcelony zišli na protest proti rozhodnutiu Najvyššieho súdu o opätovnom vzatí do predbežnej väzby separatistu Jordiho Turulla.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 106
Celková čítanosť: 159710x
Priemerná čítanosť článkov: 1507x

Autor blogu

Kategórie