Založ si blog

Stop exekúciám.

Keď som si prečítal, že na Slovensku máme vyše 3 m i l i ó n y  exekúcií, tak som myslel, že je to kačica. No ročne pribúda cca 1700 nových exekúcií, z čoho človeku vlasy na hlave stavajú. Čo sa vlastne deje?  Na Slovensku máme množstvo nebankových spoločností, ktoré požičiavajú peniaze komukoľvek s tým, že pokiaľ niekto na určitý čas zaváha, hneď použijú exekútorov a berú mu majetok, dom, alebo byt. Zákony, ktoré máme teraz v našej kapitalistickej spoločnosti dovoľujú oberať ľudí o živobytie v prospech súkromného kapitálu a vytvárať tak ľudí bez domova. Čo sú to za zákony? Je to zámer tohto politického systému? Nebankové spoločnosti mali by naopak byť v riziku s tým, že  keď nemajú záruku že sa peniaze im vrátia, tak prídu oni o peniaze. Alebo prijať zákon ktorý by zakázal  nebankové spoločností. Za socializmu nebolo možné niekomu zobrať dom, alebo byt a urobiť z človeka bezdomovca. V prípade, že niekto mal vracať peniaze, alebo platiť výživne na detí, každý pracoval a automaticky mu mesačne bola sťahovaná určitá čiastka s tým, že mu bolo ponechané základné minimum. Nebolo súkromníkov, neboli nebankové spoločnosti, neboli exekúcie, neboli odoberané bývanie, neboli bezdomovci. Toto bola skutočná demokracia a vynikajúca sociálna politika. Vy kapitalistické špiny, to nepochopíte, lebo v tom tkvie váš úžernícky kapitalistický systém, v ktorom sa vytvára neustále veľká chudoba, z ktorej žije kapitalistická aristokracia.

Nová doba, staronový . .. .izmus.

24.09.2018

Prešla nežná revolúcia, nastala nová situácia Namiesto ľudového socializmu, máme vládu zbohatlíkov kapitalizmu Vznikla v štáte anarchia, nazvali ju "demokracia" Národ blafovali chartisti, viac »

Presný prejav kapitalizmu aj do markizáckej FARMY.

20.09.2018

Neviem čo za idiot navrhol reláciu "farma" v takejto podobe, že preniesol do hry súčasné kapitalistické arogantné myslenie bohatstva a chudoby. Presne o tom je tento hnusný režim, ktorý nazývajú viac »

Stopy k vražde Kuciaka

18.09.2018

Od začiatku opozičné média sa upriamili na jedinú stopu, a to smerom ku vláde. Predpokladám, že vyšetrovatelia sú natoľko skúsení, aby nedali sa zviesť iba jednou alternatívou. Ako to, viac »

kompa, loď, dunaj, gabčíkovo,

Nie je kompa, nie je zmluva. Štátna SVP žiadnu nezohnala

24.09.2018 19:59

Štátnej firme sa nepodarilo zaobstarať si kompu, ktorá mala nahradiť dnes fungujúce plavidlo súkromnej firmy Ponton City.

lajcha

Kňaz čakal trest, dôvody biskupa ho však zarazili

24.09.2018 18:50

"Bol to veľmi dobrý farár, pracovitý, s ľuďmi dobre vychádzal, všetci s ním boli spokojní, teraz budeme iba smútiť," uviedol starosta Kľaku Ľuboš Haring.

ceuta, migranti

Vláda schválila 'Salviniho' dekrét uľahčujúci deportácie migrantov

24.09.2018 18:38

Migrantov by mohli z Talianska vyhostiť, ak ich usvedčia zo spáchania napr. znásilnenia či napadnutia.

identikit, vražda Jána Kuciaka

Prokuratúra mlčí o tom, či má svedka z identikitu

24.09.2018 17:54

Muža s informáciami o vražde Jána Kuciaka a jeho snúbenice mal spoznať jeden z obyvateľov Veľkej Mače. Vyšetrovatelia však nájdenie hľadaného svedka stále nepotvrdili.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 143
Celková čítanosť: 263310x
Priemerná čítanosť článkov: 1841x

Autor blogu

Kategórie