Založ si blog

Stop exekúciám.

Keď som si prečítal, že na Slovensku máme vyše 3 m i l i ó n y  exekúcií, tak som myslel, že je to kačica. No ročne pribúda cca 1700 nových exekúcií, z čoho človeku vlasy na hlave stavajú. Čo sa vlastne deje?  Na Slovensku máme množstvo nebankových spoločností, ktoré požičiavajú peniaze komukoľvek s tým, že pokiaľ niekto na určitý čas zaváha, hneď použijú exekútorov a berú mu majetok, dom, alebo byt. Zákony, ktoré máme teraz v našej kapitalistickej spoločnosti dovoľujú oberať ľudí o živobytie v prospech súkromného kapitálu a vytvárať tak ľudí bez domova. Čo sú to za zákony? Je to zámer tohto politického systému? Nebankové spoločnosti mali by naopak byť v riziku s tým, že  keď nemajú záruku že sa peniaze im vrátia, tak prídu oni o peniaze. Alebo prijať zákon ktorý by zakázal  nebankové spoločností. Za socializmu nebolo možné niekomu zobrať dom, alebo byt a urobiť z človeka bezdomovca. V prípade, že niekto mal vracať peniaze, alebo platiť výživne na detí, každý pracoval a automaticky mu mesačne bola sťahovaná určitá čiastka s tým, že mu bolo ponechané základné minimum. Nebolo súkromníkov, neboli nebankové spoločnosti, neboli exekúcie, neboli odoberané bývanie, neboli bezdomovci. Toto bola skutočná demokracia a vynikajúca sociálna politika. Vy kapitalistické špiny, to nepochopíte, lebo v tom tkvie váš úžernícky kapitalistický systém, v ktorom sa vytvára neustále veľká chudoba, z ktorej žije kapitalistická aristokracia.

Ktorý systém je vlastne zločinecký režim?

11.12.2018

Novodobí inkvizítori, tí ktorí sa potrebujú blysnúť pred verejnosťou na Slovensku, vytvorili svoju imaginárnu predstavu o minulom režime ako o zločineckom čase pre slovenský národ. Kto sú viac »

Slovensko pod útlakom pred časom a dnes.

10.12.2018

Prvý Slovenský štát pred II. svetovou vojnou zažil útlak a diktát fašistického Nemecka. Vznikom Československého štátu po roku 1945, vzniklo všeľudové vlastníctvo v rámci ľudovodemokratického viac »

Zaručuje ústava bezplatnú zdravotnú starostlivosť?

03.12.2018

Ústava SR ako základný zákon, podľa článku č.40 má zaručovať občanom Slovenska bezplatnú zdravotnú starostlivosť. Ako je to v skutočnosti? Keď sa lekári zmluvne nedohodnú s príslušnou viac »

írsko, referendum, potraty

Írsky parlament schválil návrh zákona povoľujúci umelé prerušenie tehotenstva

13.12.2018 22:58

Írsky premiér Leo Varadkar označil schválenie legislatívy zákonodarcami za "historickú chvíľu pre ženy".

donald trump

Stretnutie Putina s Trumpom nebude možné, kým Rusko nevráti zajaté lode

13.12.2018 22:03

Vyhlásil to poradca amerického prezidenta pre národnú bezpečnosť John Bolton.

Francúzsko, Štrasburg, streľba

Francúzska polícia zastrelila útočníka z vianočných trhov

13.12.2018 21:55, aktualizované: 22:23

Cherifa Chekatta našla polícia ukrytého v sklade.

trump

Trump vyzval Fed, aby prestal zvyšovať úroky

13.12.2018 20:43

Americký prezident Donald Trump vyzval centrálnu banku (Fed), aby na svojom budúcotýždňovom zasadnutí nepokračovala v sprísňovaní menovej politiky.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 164
Celková čítanosť: 306042x
Priemerná čítanosť článkov: 1866x

Autor blogu

Kategórie