Založ si blog

Stop exekúciám.

Keď som si prečítal, že na Slovensku máme vyše 3 m i l i ó n y  exekúcií, tak som myslel, že je to kačica. No ročne pribúda cca 1700 nových exekúcií, z čoho človeku vlasy na hlave stavajú. Čo sa vlastne deje?  Na Slovensku máme množstvo nebankových spoločností, ktoré požičiavajú peniaze komukoľvek s tým, že pokiaľ niekto na určitý čas zaváha, hneď použijú exekútorov a berú mu majetok, dom, alebo byt. Zákony, ktoré máme teraz v našej kapitalistickej spoločnosti dovoľujú oberať ľudí o živobytie v prospech súkromného kapitálu a vytvárať tak ľudí bez domova. Čo sú to za zákony? Je to zámer tohto politického systému? Nebankové spoločnosti mali by naopak byť v riziku s tým, že  keď nemajú záruku že sa peniaze im vrátia, tak prídu oni o peniaze. Alebo prijať zákon ktorý by zakázal  nebankové spoločností. Za socializmu nebolo možné niekomu zobrať dom, alebo byt a urobiť z človeka bezdomovca. V prípade, že niekto mal vracať peniaze, alebo platiť výživne na detí, každý pracoval a automaticky mu mesačne bola sťahovaná určitá čiastka s tým, že mu bolo ponechané základné minimum. Nebolo súkromníkov, neboli nebankové spoločnosti, neboli exekúcie, neboli odoberané bývanie, neboli bezdomovci. Toto bola skutočná demokracia a vynikajúca sociálna politika. Vy kapitalistické špiny, to nepochopíte, lebo v tom tkvie váš úžernícky kapitalistický systém, v ktorom sa vytvára neustále veľká chudoba, z ktorej žije kapitalistická aristokracia.

Koho voliť za prezidenta.

10.06.2018

Blíži sa čas nových volieb na prezidentský post Slovenskej republiky. Na tento post by mal byť zvolený človek, ktorý má jedine slovenskú štátnu príslušnosť, to znamená nemal by mať dvojitú viac »

Školstvo do rúk štátu !

29.05.2018

Politici, pedagógovia i celá spoločnosť nadáva na mizériu nášho školstva. Všetky vlády od roku 1989 sa priam pretekajú v tom, aké zmeny a reformy v školstve je potrebné uskutočniť a stále viac »

Výrobná a nevýrobná sféra na Slovensku

22.05.2018

Keď si to tak zrátame, na Slovensku len malý počet ľudí pracuje vo výrobnej sfére. Prevažná väčšina obyvateľstva okrem detí a dôchodcov buď vôbec nepracuje, alebo pracuje v nevýrobnej viac »

Kočner, polícia, súd, Banská Bystrica

Súd rozhoduje o väzbe pre Kočnera a Ruska

23.06.2018 13:46, aktualizované: 14:05

Sudca má rozhodnúť, či muži, ktorých prokurátor obviňuje z falšovania zmeniek v hodnote niekoľko miliónov eur, zostanú vo väzbe.

Harley-Davidson

Harley ráta, že v Európe pre clá neudrží dnešnú cenu motocyklov

23.06.2018 13:38

Americký výrobca motoriek Harley-Davidson bude v dôsledku zavedenia odvetných ciel zo strany Európskej únie pravdepodobne musieť zvýšiť ceny.

Boris Johnson

Britský minister zahraničia Johnson varoval pred nekonečným a miernym brexitom

23.06.2018 12:55

Odporcovia vystúpenia Spojeného kráľovstva z EÚ organizujú protestný pochod a žiadajú, aby o brexite mohla rozhodovať aj verejnosť.

USA-TRUMP/

Trumpove clá pripravia Slovensko o 100 miliónov eur

23.06.2018 12:00

Americký prezident Donald Trump rozpútal veľkú obchodnú vojnu s Európou. Najnovším krokom je 20-percentné clo na autá dovezené do USA z Európskej únie.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 123
Celková čítanosť: 206622x
Priemerná čítanosť článkov: 1680x

Autor blogu

Kategórie