Založ si blog

Pomoc africkým štátom?

Všetky západoeurópske štáty včítane Británie v minulosti ako kolonizátori drancovali Afriku a spôsobili súčasnú chudobu v afrických štátoch. Na chudobe Afriky všetky tieto štáty zbohatli a nielen štáty, ale konkrétni kolonizátori, a ich potomkovia ako európska šľachta si dnes užívajú luxusný život na úkor Afričanov. Teraz, keď zdevastovaná Afrika potrebuje sa zotaviť z chudoby, papaláši z Bruselu nariadili všetkým štátom EU, včítanie Slovenska finančne prispievať africkým štátom. Čo Slovensko zavinilo, že musí teraz poskytovať podporu?. Nech si tí kolonizátori, ktorí ťažili za dlhé obdobie a drancovali Afriku a ich občanov teraz im vracajú späť, čo nakradli. Slovensko z Afriky nenakradlo nič, preto je proti logike, že by sme do tohto fondu mali niečo vôbec prispievať.  Divím sa našej vláde, že podlieha tomuto tlaku Bruselu. Mimo toho, najmä USA, Francúzsko, Británia, Portugalsko, Španielsko a ďalšie ničili v Afrike ľudské obydlia a v okovách prepravovali milióny otrokov do svojich materských krajín, kde ich používali za účelom vlastných ziskov na ťažké práce. Neľudsky s nimi zaobchádzali, za odpor ich mučili, odtínali ruky, odrezávali uši ap. Túto hnusobu spôsobovanú kolonizátormi máme my Slováci teraz sa podieľať na znova vzkrieseniu afrických štátov?

Koho voliť za prezidenta.

10.06.2018

Blíži sa čas nových volieb na prezidentský post Slovenskej republiky. Na tento post by mal byť zvolený človek, ktorý má jedine slovenskú štátnu príslušnosť, to znamená nemal by mať dvojitú viac »

Školstvo do rúk štátu !

29.05.2018

Politici, pedagógovia i celá spoločnosť nadáva na mizériu nášho školstva. Všetky vlády od roku 1989 sa priam pretekajú v tom, aké zmeny a reformy v školstve je potrebné uskutočniť a stále viac »

Výrobná a nevýrobná sféra na Slovensku

22.05.2018

Keď si to tak zrátame, na Slovensku len malý počet ľudí pracuje vo výrobnej sfére. Prevažná väčšina obyvateľstva okrem detí a dôchodcov buď vôbec nepracuje, alebo pracuje v nevýrobnej viac »

Kočner, polícia, súd, Banská Bystrica

Sudca rozhodne, či Kočner s Ruskom zostanú vo väzbe

23.06.2018 13:46, aktualizované: 13:59

Sudca má rozhodnúť, či muži, ktorých prokurátor obviňuje z falšovania zmeniek v hodnote niekoľko miliónov eur, zostanú vo väzbe.

Harley-Davidson

Harley ráta, že v Európe pre clá neudrží dnešnú cenu motocyklov

23.06.2018 13:38

Americký výrobca motoriek Harley-Davidson bude v dôsledku zavedenia odvetných ciel zo strany Európskej únie pravdepodobne musieť zvýšiť ceny.

Boris Johnson

Britský minister zahraničia Johnson varoval pred nekonečným a miernym brexitom

23.06.2018 12:55

Odporcovia vystúpenia Spojeného kráľovstva z EÚ organizujú protestný pochod a žiadajú, aby o brexite mohla rozhodovať aj verejnosť.

USA-TRUMP/

Trumpove clá pripravia Slovensko o 100 miliónov eur

23.06.2018 12:00

Americký prezident Donald Trump rozpútal veľkú obchodnú vojnu s Európou. Najnovším krokom je 20-percentné clo na autá dovezené do USA z Európskej únie.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 123
Celková čítanosť: 206609x
Priemerná čítanosť článkov: 1680x

Autor blogu

Kategórie