Založ si blog

Pomoc africkým štátom?

Všetky západoeurópske štáty včítane Británie v minulosti ako kolonizátori drancovali Afriku a spôsobili súčasnú chudobu v afrických štátoch. Na chudobe Afriky všetky tieto štáty zbohatli a nielen štáty, ale konkrétni kolonizátori, a ich potomkovia ako európska šľachta si dnes užívajú luxusný život na úkor Afričanov. Teraz, keď zdevastovaná Afrika potrebuje sa zotaviť z chudoby, papaláši z Bruselu nariadili všetkým štátom EU, včítanie Slovenska finančne prispievať africkým štátom. Čo Slovensko zavinilo, že musí teraz poskytovať podporu?. Nech si tí kolonizátori, ktorí ťažili za dlhé obdobie a drancovali Afriku a ich občanov teraz im vracajú späť, čo nakradli. Slovensko z Afriky nenakradlo nič, preto je proti logike, že by sme do tohto fondu mali niečo vôbec prispievať.  Divím sa našej vláde, že podlieha tomuto tlaku Bruselu. Mimo toho, najmä USA, Francúzsko, Británia, Portugalsko, Španielsko a ďalšie ničili v Afrike ľudské obydlia a v okovách prepravovali milióny otrokov do svojich materských krajín, kde ich používali za účelom vlastných ziskov na ťažké práce. Neľudsky s nimi zaobchádzali, za odpor ich mučili, odtínali ruky, odrezávali uši ap. Túto hnusobu spôsobovanú kolonizátormi máme my Slováci teraz sa podieľať na znova vzkrieseniu afrických štátov?

Zaručuje ústava bezplatnú zdravotnú starostlivosť?

03.12.2018

Ústava SR ako základný zákon, podľa článku č.40 má zaručovať občanom Slovenska bezplatnú zdravotnú starostlivosť. Ako je to v skutočnosti? Keď sa lekári zmluvne nedohodnú s príslušnou viac »

Kultúra dnešného Slovenska

29.11.2018

Ešte v histórii Slovensko nikdy nemalo toľko hercov režisérov a rôznych iných vraj "tvorcov kultúry", alebo iných povaľačov ako doposiaľ. Za celých 28 rokov novodobého kapitalistického viac »

Špinavosť pri klamaní študentov a mladých ľudí

26.11.2018

Mená, ako Klus, ktorý mal v roku 1989 9 rokov, Beblavý 12 rokov, Cséfalvayová 4 roky, keď vtedy iba cumlík cumľala, dovoľujú si teraz vystupovať ako Hitler pred časom v Nemecku, balamútiť viac »

Saudi Arabia Writer Killed

Saudská Arábia odmietla vydať Turecku podozrivých v prípade vraždy Chášakdžího

09.12.2018 19:59

O extradíciu sa snažil turecký prezident Recep Tayyip Erdogan.

rušeň, vlak, zssk

Ľuďom dochádza s vlakmi trpezlivosť

09.12.2018 18:00

Do svojho cieľa často prichádzajú neskoro. Nestíhajú prípoje ani dohodnuté stretnutia.

Syria, aleppo, chemický útok

OSN obnoví dodávky humanitárnej pomoci do Sýrie

09.12.2018 17:45

Je to prvá cezhraničná zásielka humanitárnej pomoci, odkedy sýrska vláda znovu získala kontrolu nad hlavným hraničným priechodom Nasíb.

donald trump

Donald Trump nesmie zasahovať do francúzskej politiky, bráni sa francúzska vláda

09.12.2018 16:02

Trump uverejnil na Twitteri správy o protivládnych protestoch vo Francúzsku a napadol aj Parížsku dohodu.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 162
Celková čítanosť: 303459x
Priemerná čítanosť článkov: 1873x

Autor blogu

Kategórie