Založ si blog

Pomoc africkým štátom?

Všetky západoeurópske štáty včítane Británie v minulosti ako kolonizátori drancovali Afriku a spôsobili súčasnú chudobu v afrických štátoch. Na chudobe Afriky všetky tieto štáty zbohatli a nielen štáty, ale konkrétni kolonizátori, a ich potomkovia ako európska šľachta si dnes užívajú luxusný život na úkor Afričanov. Teraz, keď zdevastovaná Afrika potrebuje sa zotaviť z chudoby, papaláši z Bruselu nariadili všetkým štátom EU, včítanie Slovenska finančne prispievať africkým štátom. Čo Slovensko zavinilo, že musí teraz poskytovať podporu?. Nech si tí kolonizátori, ktorí ťažili za dlhé obdobie a drancovali Afriku a ich občanov teraz im vracajú späť, čo nakradli. Slovensko z Afriky nenakradlo nič, preto je proti logike, že by sme do tohto fondu mali niečo vôbec prispievať.  Divím sa našej vláde, že podlieha tomuto tlaku Bruselu. Mimo toho, najmä USA, Francúzsko, Británia, Portugalsko, Španielsko a ďalšie ničili v Afrike ľudské obydlia a v okovách prepravovali milióny otrokov do svojich materských krajín, kde ich používali za účelom vlastných ziskov na ťažké práce. Neľudsky s nimi zaobchádzali, za odpor ich mučili, odtínali ruky, odrezávali uši ap. Túto hnusobu spôsobovanú kolonizátormi máme my Slováci teraz sa podieľať na znova vzkrieseniu afrických štátov?

Čo sa deje s našou kultúrou?

13.01.2018

Nemôžem si pomôcť, ale stále ideme dole vodou s našou kultúrou. Samé seriály, lebo je to jednoduché produkovať ako napr. stačí jedna budova (panelák), zopár izieb a je tu zárobok. Už je viac »

Disproporcie

12.01.2018

V súčasnom systéme delenia hodnôt a majetkov v štáte určuje súkromný kapitál. Fabriky, banky, poisťovne, supermarkety a ostatné národné i nadnárodné súkromné spoločnosti rozhodujú o viac »

Kde sa Slovensko ženie?

09.01.2018

Dávam si stále otázku, kde sa vlastne ženieme, za čím ? Predpokladáte, že mali by sme už byť v 25., alebo v 30. storočí? Poslednú dobu žiadne príjemné slová nepočuť, len ako divoká viac »

pocasie,poladovica

SHMÚ vydal výstrahy, varuje pred poľadovicou i silným vetrom

16.01.2018 08:40

Vodiči by si mali v utorok dávať pozor na cestách aj na západnom Slovensku. Slovenský hydrometeorologický ústav (SHMÚ) varuje pred poľadovicou.

pápež, Čile

Pápež je na návšteve Čile, čakali ho menšie davy priaznivcov aj kritika

16.01.2018 08:28

Pápež František v pondelok večer letecky pricestoval do čilského hlavného mesta Santiago.

cina, zjazd, komunisticka strana

Čínsky prezident vyzval Trumpa na uvoľnenie situácie na Kórejskom polostrove

16.01.2018 08:02

Čínsky prezident Si Ťin-pching v telefonáte s americkým prezidentom Trumpom povedal, že zúčastnené strany by mali vytvárať podmienky pre obnovenie rozhovorov s KĽDR.

China Sea Collision

Hrozí ekologická katastrofa, ropné škvrny z potopeného tankera sa zväčšujú

16.01.2018 07:35

Niekoľko ropných škvŕn našli okolo potopeného iránskeho tankera vo Východočínskom mori a zväčšujú sa.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 71
Celková čítanosť: 94502x
Priemerná čítanosť článkov: 1331x

Autor blogu

Kategórie