Založ si blog

Prečo sa na Slovensku robia zbierky.

Takmer každý týždeň vidíme pobehovať, alebo postávať po námestiach dvojice s buxami a žobrať od ľudí peniaze vždy na zažehnanie nejakých problémov v spoločnosti. Ako vieme, vždy to robí nejaká nadácia, alebo nezisková organizácia, či televízia. Kto a koľko z toho ťaží, nikto nevie. Už boli aj viacero podozrení, že organizátori si z toho vezmú nejakú tisícku (vraj za organizáciu) a zbytok sa použije pre ťažko chorých a podobne. Táto činnosť je typická pre štáty s kapitalistickým zriadením, nakoľko štát nemá dosť prostriedkov na ochranu a podporu ľudí, ktorí nie vlastnou vinou sa dostali do chudoby na okraj spoločnosti. Bol som svedkom toho, ako chudobní dôchodcovia prispievajú nejakými centami, alebo eurami na túto činnosť. Môj názor je, že nahraďme takýto podradný spôsob hlúpych zbierok tým, aby naši vysoko postavení politici a oligarchovia, ktorých ročné príjmy predstavujú pol milióna i viac eur, zriekli sa aspoň jednej desatiny svojho prímu, dosiahli by sa oveľa vyššie sumy, ako každý týždeň zbierať po námestiach od chudobných. Zároveň žiadam tých, ktorí ako sponzori podporujú veľkými peniazmi napr. golf pre hranie sa svojich priateľov, automobilové preteky, majstrovstvá sveta v lámaní rúk, pre podporu  viacerých spevákov, mnoho iných športovcov, alebo hercov, ktorí sa iba hrajú a žijú si na vysokej nohe. Možno by stačilo tiež, keby cirkev, ktorá disponuje obrovskými majetkami by mala svojimi prostriedkami zvládnuť tieto problémy a zasadiť sa na odstránenie zbierok. Som smutný, keď vidím teraz žobranie. Pripomína to roky za bývalého slovenského štátu, aj po vojne, keď fúra žobrákov sedávala pred kostolmi najmä cez sviatočné dní a natŕčala ruky na nejaký halier, alebo kúsok chleba. To bohužiaľ sa opakuje aj za súčasnej éry, vďaka nárastu zbohatlíkov a zároveň nárastu chudoby.

.

Šeliga – chlapče, vieš čo je slušné Slovensko?

22.03.2018

Ten mládežník Šeliga, ktorý sa včera narodil, nevie ešte posúdiť kde je sever a čo znamená slušné Slovensko. Toho chlapca aj s ostatnými teenegerkami, ktorí majú sa veľa čo učiť, určite viac »

Zmena volebného systému.

21.03.2018

Historicky je zaužívaný volebný systém tak, že sa volia ľudia podľa toho do ktorej strany patria. Začiarkujeme a do urny hádžeme mená ľudí zo vzdialený okresov, ktorých vôbec nepoznáme. viac »

Kto vyhnal ľudí do ulíc?

20.03.2018

Veľmi vhod prišla vražda novinára pre strany OĽANO a SaS. Tieto strany vyprovokovali svojich prívržencov a ďalších občanov k davovej psychóze možno 10 tis. ľudí na Slovensku. To boli najmä viac »

zlato, tehly

Hroziaca obchodná vojna a Fed ženú hore ceny zlata

24.03.2018 09:13

Cena zlata vzrástla od zasadnutia americkej centrálnej banky Fed o 13 percent na zhruba 1350 dolárov za trójsku uncu a je na svojom mesačnom maxime.

Donald Trump

Trump vydal obežník o zákaze služby transgenderových ľudí v americkej armáde

24.03.2018 09:00

Trump vlani zaskočil vedenie amerického Pentagonu, keď vyhlásil, že chce zvrátiť prax, ktorú zaviedla ešte vláda predchádzajúceho prezidenta Baracka Obamu.

Gazprom

Putinov príbuzný sa dostal do vedenia Gazpromu

24.03.2018 08:25

Podpredsedom správnej rady Gazpromu sa stal Michail Putin, ktorý je podľa Kremľa vzdialeným príbuzným prezidenta Vladimira Putina.

Katalánsko

Katalánska polícia v Barcelone zasiahla proti protestujúcim

24.03.2018 08:24

Demonštranti sa v uliciach Barcelony zišli na protest proti rozhodnutiu Najvyššieho súdu o opätovnom vzatí do predbežnej väzby separatistu Jordiho Turulla.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 106
Celková čítanosť: 159729x
Priemerná čítanosť článkov: 1507x

Autor blogu

Kategórie