Založ si blog

Prečo sa na Slovensku robia zbierky.

Takmer každý týždeň vidíme pobehovať, alebo postávať po námestiach dvojice s buxami a žobrať od ľudí peniaze vždy na zažehnanie nejakých problémov v spoločnosti. Ako vieme, vždy to robí nejaká nadácia, alebo nezisková organizácia, či televízia. Kto a koľko z toho ťaží, nikto nevie. Už boli aj viacero podozrení, že organizátori si z toho vezmú nejakú tisícku (vraj za organizáciu) a zbytok sa použije pre ťažko chorých a podobne. Táto činnosť je typická pre štáty s kapitalistickým zriadením, nakoľko štát nemá dosť prostriedkov na ochranu a podporu ľudí, ktorí nie vlastnou vinou sa dostali do chudoby na okraj spoločnosti. Bol som svedkom toho, ako chudobní dôchodcovia prispievajú nejakými centami, alebo eurami na túto činnosť. Môj názor je, že nahraďme takýto podradný spôsob hlúpych zbierok tým, aby naši vysoko postavení politici a oligarchovia, ktorých ročné príjmy predstavujú pol milióna i viac eur, zriekli sa aspoň jednej desatiny svojho prímu, dosiahli by sa oveľa vyššie sumy, ako každý týždeň zbierať po námestiach od chudobných. Zároveň žiadam tých, ktorí ako sponzori podporujú veľkými peniazmi napr. golf pre hranie sa svojich priateľov, automobilové preteky, majstrovstvá sveta v lámaní rúk, pre podporu  viacerých spevákov, mnoho iných športovcov, alebo hercov, ktorí sa iba hrajú a žijú si na vysokej nohe. Možno by stačilo tiež, keby cirkev, ktorá disponuje obrovskými majetkami by mala svojimi prostriedkami zvládnuť tieto problémy a zasadiť sa na odstránenie zbierok. Som smutný, keď vidím teraz žobranie. Pripomína to roky za bývalého slovenského štátu, aj po vojne, keď fúra žobrákov sedávala pred kostolmi najmä cez sviatočné dní a natŕčala ruky na nejaký halier, alebo kúsok chleba. To bohužiaľ sa opakuje aj za súčasnej éry, vďaka nárastu zbohatlíkov a zároveň nárastu chudoby.

.

Koho voliť za prezidenta.

10.06.2018

Blíži sa čas nových volieb na prezidentský post Slovenskej republiky. Na tento post by mal byť zvolený človek, ktorý má jedine slovenskú štátnu príslušnosť, to znamená nemal by mať dvojitú viac »

Školstvo do rúk štátu !

29.05.2018

Politici, pedagógovia i celá spoločnosť nadáva na mizériu nášho školstva. Všetky vlády od roku 1989 sa priam pretekajú v tom, aké zmeny a reformy v školstve je potrebné uskutočniť a stále viac »

Výrobná a nevýrobná sféra na Slovensku

22.05.2018

Keď si to tak zrátame, na Slovensku len malý počet ľudí pracuje vo výrobnej sfére. Prevažná väčšina obyvateľstva okrem detí a dôchodcov buď vôbec nepracuje, alebo pracuje v nevýrobnej viac »

Kočner, polícia, súd, Banská Bystrica

Sudca rozhodne, či Kočner s Ruskom zostanú vo väzbe

23.06.2018 13:46, aktualizované: 13:59

Sudca má rozhodnúť, či muži, ktorých prokurátor obviňuje z falšovania zmeniek v hodnote niekoľko miliónov eur, zostanú vo väzbe.

Harley-Davidson

Harley ráta, že v Európe pre clá neudrží dnešnú cenu motocyklov

23.06.2018 13:38

Americký výrobca motoriek Harley-Davidson bude v dôsledku zavedenia odvetných ciel zo strany Európskej únie pravdepodobne musieť zvýšiť ceny.

Boris Johnson

Britský minister zahraničia Johnson varoval pred nekonečným a miernym brexitom

23.06.2018 12:55

Odporcovia vystúpenia Spojeného kráľovstva z EÚ organizujú protestný pochod a žiadajú, aby o brexite mohla rozhodovať aj verejnosť.

USA-TRUMP/

Trumpove clá pripravia Slovensko o 100 miliónov eur

23.06.2018 12:00

Americký prezident Donald Trump rozpútal veľkú obchodnú vojnu s Európou. Najnovším krokom je 20-percentné clo na autá dovezené do USA z Európskej únie.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 123
Celková čítanosť: 206608x
Priemerná čítanosť článkov: 1680x

Autor blogu

Kategórie