Založ si blog

Prečo sa na Slovensku robia zbierky.

Takmer každý týždeň vidíme pobehovať, alebo postávať po námestiach dvojice s buxami a žobrať od ľudí peniaze vždy na zažehnanie nejakých problémov v spoločnosti. Ako vieme, vždy to robí nejaká nadácia, alebo nezisková organizácia, či televízia. Kto a koľko z toho ťaží, nikto nevie. Už boli aj viacero podozrení, že organizátori si z toho vezmú nejakú tisícku (vraj za organizáciu) a zbytok sa použije pre ťažko chorých a podobne. Táto činnosť je typická pre štáty s kapitalistickým zriadením, nakoľko štát nemá dosť prostriedkov na ochranu a podporu ľudí, ktorí nie vlastnou vinou sa dostali do chudoby na okraj spoločnosti. Bol som svedkom toho, ako chudobní dôchodcovia prispievajú nejakými centami, alebo eurami na túto činnosť. Môj názor je, že nahraďme takýto podradný spôsob hlúpych zbierok tým, aby naši vysoko postavení politici a oligarchovia, ktorých ročné príjmy predstavujú pol milióna i viac eur, zriekli sa aspoň jednej desatiny svojho prímu, dosiahli by sa oveľa vyššie sumy, ako každý týždeň zbierať po námestiach od chudobných. Zároveň žiadam tých, ktorí ako sponzori podporujú veľkými peniazmi napr. golf pre hranie sa svojich priateľov, automobilové preteky, majstrovstvá sveta v lámaní rúk, pre podporu  viacerých spevákov, mnoho iných športovcov, alebo hercov, ktorí sa iba hrajú a žijú si na vysokej nohe. Možno by stačilo tiež, keby cirkev, ktorá disponuje obrovskými majetkami by mala svojimi prostriedkami zvládnuť tieto problémy a zasadiť sa na odstránenie zbierok. Som smutný, keď vidím teraz žobranie. Pripomína to roky za bývalého slovenského štátu, aj po vojne, keď fúra žobrákov sedávala pred kostolmi najmä cez sviatočné dní a natŕčala ruky na nejaký halier, alebo kúsok chleba. To bohužiaľ sa opakuje aj za súčasnej éry, vďaka nárastu zbohatlíkov a zároveň nárastu chudoby.

.

Čo sa deje s našou kultúrou?

13.01.2018

Nemôžem si pomôcť, ale stále ideme dole vodou s našou kultúrou. Samé seriály, lebo je to jednoduché produkovať ako napr. stačí jedna budova (panelák), zopár izieb a je tu zárobok. Už je viac »

Disproporcie

12.01.2018

V súčasnom systéme delenia hodnôt a majetkov v štáte určuje súkromný kapitál. Fabriky, banky, poisťovne, supermarkety a ostatné národné i nadnárodné súkromné spoločnosti rozhodujú o viac »

Kde sa Slovensko ženie?

09.01.2018

Dávam si stále otázku, kde sa vlastne ženieme, za čím ? Predpokladáte, že mali by sme už byť v 25., alebo v 30. storočí? Poslednú dobu žiadne príjemné slová nepočuť, len ako divoká viac »

pocasie,poladovica

SHMÚ vydal výstrahy, varuje pred poľadovicou i silným vetrom

16.01.2018 08:40

Vodiči by si mali v utorok dávať pozor na cestách aj na západnom Slovensku. Slovenský hydrometeorologický ústav (SHMÚ) varuje pred poľadovicou.

pápež, Čile

Pápež je na návšteve Čile, čakali ho menšie davy priaznivcov aj kritika

16.01.2018 08:28

Pápež František v pondelok večer letecky pricestoval do čilského hlavného mesta Santiago.

cina, zjazd, komunisticka strana

Čínsky prezident vyzval Trumpa na uvoľnenie situácie na Kórejskom polostrove

16.01.2018 08:02

Čínsky prezident Si Ťin-pching v telefonáte s americkým prezidentom Trumpom povedal, že zúčastnené strany by mali vytvárať podmienky pre obnovenie rozhovorov s KĽDR.

China Sea Collision

Hrozí ekologická katastrofa, ropné škvrny z potopeného tankera sa zväčšujú

16.01.2018 07:35

Niekoľko ropných škvŕn našli okolo potopeného iránskeho tankera vo Východočínskom mori a zväčšujú sa.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 71
Celková čítanosť: 94496x
Priemerná čítanosť článkov: 1331x

Autor blogu

Kategórie