Založ si blog

Prečo sa na Slovensku robia zbierky.

Takmer každý týždeň vidíme pobehovať, alebo postávať po námestiach dvojice s buxami a žobrať od ľudí peniaze vždy na zažehnanie nejakých problémov v spoločnosti. Ako vieme, vždy to robí nejaká nadácia, alebo nezisková organizácia, či televízia. Kto a koľko z toho ťaží, nikto nevie. Už boli aj viacero podozrení, že organizátori si z toho vezmú nejakú tisícku (vraj za organizáciu) a zbytok sa použije pre ťažko chorých a podobne. Táto činnosť je typická pre štáty s kapitalistickým zriadením, nakoľko štát nemá dosť prostriedkov na ochranu a podporu ľudí, ktorí nie vlastnou vinou sa dostali do chudoby na okraj spoločnosti. Bol som svedkom toho, ako chudobní dôchodcovia prispievajú nejakými centami, alebo eurami na túto činnosť. Môj názor je, že nahraďme takýto podradný spôsob hlúpych zbierok tým, aby naši vysoko postavení politici a oligarchovia, ktorých ročné príjmy predstavujú pol milióna i viac eur, zriekli sa aspoň jednej desatiny svojho prímu, dosiahli by sa oveľa vyššie sumy, ako každý týždeň zbierať po námestiach od chudobných. Zároveň žiadam tých, ktorí ako sponzori podporujú veľkými peniazmi napr. golf pre hranie sa svojich priateľov, automobilové preteky, majstrovstvá sveta v lámaní rúk, pre podporu  viacerých spevákov, mnoho iných športovcov, alebo hercov, ktorí sa iba hrajú a žijú si na vysokej nohe. Možno by stačilo tiež, keby cirkev, ktorá disponuje obrovskými majetkami by mala svojimi prostriedkami zvládnuť tieto problémy a zasadiť sa na odstránenie zbierok. Som smutný, keď vidím teraz žobranie. Pripomína to roky za bývalého slovenského štátu, aj po vojne, keď fúra žobrákov sedávala pred kostolmi najmä cez sviatočné dní a natŕčala ruky na nejaký halier, alebo kúsok chleba. To bohužiaľ sa opakuje aj za súčasnej éry, vďaka nárastu zbohatlíkov a zároveň nárastu chudoby.

.

Zaručuje ústava bezplatnú zdravotnú starostlivosť?

03.12.2018

Ústava SR ako základný zákon, podľa článku č.40 má zaručovať občanom Slovenska bezplatnú zdravotnú starostlivosť. Ako je to v skutočnosti? Keď sa lekári zmluvne nedohodnú s príslušnou viac »

Kultúra dnešného Slovenska

29.11.2018

Ešte v histórii Slovensko nikdy nemalo toľko hercov režisérov a rôznych iných vraj "tvorcov kultúry", alebo iných povaľačov ako doposiaľ. Za celých 28 rokov novodobého kapitalistického viac »

Špinavosť pri klamaní študentov a mladých ľudí

26.11.2018

Mená, ako Klus, ktorý mal v roku 1989 9 rokov, Beblavý 12 rokov, Cséfalvayová 4 roky, keď vtedy iba cumlík cumľala, dovoľujú si teraz vystupovať ako Hitler pred časom v Nemecku, balamútiť viac »

Saudi Arabia Writer Killed

Saudská Arábia odmietla vydať Turecku podozrivých v prípade vraždy Chášakdžího

09.12.2018 19:59

O extradíciu sa snažil turecký prezident Recep Tayyip Erdogan.

rušeň, vlak, zssk

Ľuďom dochádza s vlakmi trpezlivosť

09.12.2018 18:00

Do svojho cieľa často prichádzajú neskoro. Nestíhajú prípoje ani dohodnuté stretnutia.

Syria, aleppo, chemický útok

OSN obnoví dodávky humanitárnej pomoci do Sýrie

09.12.2018 17:45

Je to prvá cezhraničná zásielka humanitárnej pomoci, odkedy sýrska vláda znovu získala kontrolu nad hlavným hraničným priechodom Nasíb.

donald trump

Donald Trump nesmie zasahovať do francúzskej politiky, bráni sa francúzska vláda

09.12.2018 16:02

Trump uverejnil na Twitteri správy o protivládnych protestoch vo Francúzsku a napadol aj Parížsku dohodu.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 162
Celková čítanosť: 303473x
Priemerná čítanosť článkov: 1873x

Autor blogu

Kategórie