Založ si blog

Prečo sa na Slovensku robia zbierky.

Takmer každý týždeň vidíme pobehovať, alebo postávať po námestiach dvojice s buxami a žobrať od ľudí peniaze vždy na zažehnanie nejakých problémov v spoločnosti. Ako vieme, vždy to robí nejaká nadácia, alebo nezisková organizácia, či televízia. Kto a koľko z toho ťaží, nikto nevie. Už boli aj viacero podozrení, že organizátori si z toho vezmú nejakú tisícku (vraj za organizáciu) a zbytok sa použije pre ťažko chorých a podobne. Táto činnosť je typická pre štáty s kapitalistickým zriadením, nakoľko štát nemá dosť prostriedkov na ochranu a podporu ľudí, ktorí nie vlastnou vinou sa dostali do chudoby na okraj spoločnosti. Bol som svedkom toho, ako chudobní dôchodcovia prispievajú nejakými centami, alebo eurami na túto činnosť. Môj názor je, že nahraďme takýto podradný spôsob hlúpych zbierok tým, aby naši vysoko postavení politici a oligarchovia, ktorých ročné príjmy predstavujú pol milióna i viac eur, zriekli sa aspoň jednej desatiny svojho prímu, dosiahli by sa oveľa vyššie sumy, ako každý týždeň zbierať po námestiach od chudobných. Zároveň žiadam tých, ktorí ako sponzori podporujú veľkými peniazmi napr. golf pre hranie sa svojich priateľov, automobilové preteky, majstrovstvá sveta v lámaní rúk, pre podporu  viacerých spevákov, mnoho iných športovcov, alebo hercov, ktorí sa iba hrajú a žijú si na vysokej nohe. Možno by stačilo tiež, keby cirkev, ktorá disponuje obrovskými majetkami by mala svojimi prostriedkami zvládnuť tieto problémy a zasadiť sa na odstránenie zbierok. Som smutný, keď vidím teraz žobranie. Pripomína to roky za bývalého slovenského štátu, aj po vojne, keď fúra žobrákov sedávala pred kostolmi najmä cez sviatočné dní a natŕčala ruky na nejaký halier, alebo kúsok chleba. To bohužiaľ sa opakuje aj za súčasnej éry, vďaka nárastu zbohatlíkov a zároveň nárastu chudoby.

.

Nová doba, staronový . .. .izmus.

24.09.2018

Prešla nežná revolúcia, nastala nová situácia Namiesto ľudového socializmu, máme vládu zbohatlíkov kapitalizmu Vznikla v štáte anarchia, nazvali ju "demokracia" Národ blafovali chartisti, viac »

Presný prejav kapitalizmu aj do markizáckej FARMY.

20.09.2018

Neviem čo za idiot navrhol reláciu "farma" v takejto podobe, že preniesol do hry súčasné kapitalistické arogantné myslenie bohatstva a chudoby. Presne o tom je tento hnusný režim, ktorý nazývajú viac »

Stopy k vražde Kuciaka

18.09.2018

Od začiatku opozičné média sa upriamili na jedinú stopu, a to smerom ku vláde. Predpokladám, že vyšetrovatelia sú natoľko skúsení, aby nedali sa zviesť iba jednou alternatívou. Ako to, viac »

kompa, loď, dunaj, gabčíkovo,

Nie je kompa, nie je zmluva. Štátna SVP žiadnu nezohnala

24.09.2018 19:59

Štátnej firme sa nepodarilo zaobstarať si kompu, ktorá mala nahradiť dnes fungujúce plavidlo súkromnej firmy Ponton City.

lajcha

Kňaz čakal trest, dôvody biskupa ho však zarazili

24.09.2018 18:50

"Bol to veľmi dobrý farár, pracovitý, s ľuďmi dobre vychádzal, všetci s ním boli spokojní, teraz budeme iba smútiť," uviedol starosta Kľaku Ľuboš Haring.

ceuta, migranti

Vláda schválila 'Salviniho' dekrét uľahčujúci deportácie migrantov

24.09.2018 18:38

Migrantov by mohli z Talianska vyhostiť, ak ich usvedčia zo spáchania napr. znásilnenia či napadnutia.

identikit, vražda Jána Kuciaka

Prokuratúra mlčí o tom, či má svedka z identikitu

24.09.2018 17:54

Muža s informáciami o vražde Jána Kuciaka a jeho snúbenice mal spoznať jeden z obyvateľov Veľkej Mače. Vyšetrovatelia však nájdenie hľadaného svedka stále nepotvrdili.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 143
Celková čítanosť: 263316x
Priemerná čítanosť článkov: 1841x

Autor blogu

Kategórie