Založ si blog

Arogancia silných

Tak sa slovenská vláda a slovenskí politici tešili na to, že Európsku agentúru liekov, ktorá v Británii končí, dostane Slovensko. No podľa nášho  predsedu vlády Fica urobili nám medvediu službu veľké krajiny EU, čiže arogancia silných štátov,  ktoré prisúdili túto agentúru Holandsku. Možno to nazvať ako nejakú zradu, lebo bolo toľko prísľubov a nakoniec si tak môžme utrieť bradu. Ten istý Fico, ktorý tak vehementne oroduje za jadro EU a  zrazu ucítil podraz práve tých krajín, s ktorými sa cíti v jadre EU. Zrazu je na mäkko, lebo zacítil už prvý podraz. Ešte bude tých podrazov viac, lebo západniari nás berú ako nižšiu triedu a z hľadiska zastúpenia v európskom parlamente sme podradná menšina, ktorá nič nemôže rozhodovať, ani meniť. Toto je ozajstná naša účasť v nejakom jadre EU. Veľké krajiny nás zjedia ako mravcov. My si len namýšľame, aké slávne predsedníctvo EU sme urobili, akurát sme vynaložili ťažké tisíce, aby sa európska aristokracia nažrala a napila za peniaze našich daňových poplatníkov. (mi to pripadalo ako  zasadanie grófov za Rakúsko-Uhorska). Predseda vlády nech vie ako vyzerá podraz  na slabších. To presne robí jeho vláda, keď vytvorila výhodné ekonomické podmienky pre západné slovensko a na východ sa doslova vykašľala. Nech si to vychutná teraz predseda vlády plným dúškom.  Nie som zákerný, ale som rád, že nech pocíti odkiaľ prichádza nespravodlivosť. Západné štáty z nás urobili nielen montážnu dielňu, ale doslova kolóniu závislú na západných nadnárodných spoločnostiach. Konečne nech sa spamätá, a mal by používať triezvy rozum, a nie zákernú hru, ktorou diskriminuje niektoré častí Slovenska.  To sa mu všetko vráti pri ďalších voľbách.

Koho voliť za prezidenta.

10.06.2018

Blíži sa čas nových volieb na prezidentský post Slovenskej republiky. Na tento post by mal byť zvolený človek, ktorý má jedine slovenskú štátnu príslušnosť, to znamená nemal by mať dvojitú viac »

Školstvo do rúk štátu !

29.05.2018

Politici, pedagógovia i celá spoločnosť nadáva na mizériu nášho školstva. Všetky vlády od roku 1989 sa priam pretekajú v tom, aké zmeny a reformy v školstve je potrebné uskutočniť a stále viac »

Výrobná a nevýrobná sféra na Slovensku

22.05.2018

Keď si to tak zrátame, na Slovensku len malý počet ľudí pracuje vo výrobnej sfére. Prevažná väčšina obyvateľstva okrem detí a dôchodcov buď vôbec nepracuje, alebo pracuje v nevýrobnej viac »

Kočner, polícia, súd, Banská Bystrica

Súd rozhoduje o väzbe pre Mariána Kočnera a Pavla Ruska

23.06.2018 13:46, aktualizované: 14:10

Sudca má rozhodnúť, či muži, ktorých prokurátor obviňuje z falšovania zmeniek v hodnote niekoľko miliónov eur, zostanú vo väzbe.

Harley-Davidson

Harley ráta, že v Európe pre clá neudrží dnešnú cenu motocyklov

23.06.2018 13:38

Americký výrobca motoriek Harley-Davidson bude v dôsledku zavedenia odvetných ciel zo strany Európskej únie pravdepodobne musieť zvýšiť ceny.

Boris Johnson

Britský minister zahraničia Johnson varoval pred nekonečným a miernym brexitom

23.06.2018 12:55

Odporcovia vystúpenia Spojeného kráľovstva z EÚ organizujú protestný pochod a žiadajú, aby o brexite mohla rozhodovať aj verejnosť.

USA-TRUMP/

Trumpove clá pripravia Slovensko o 100 miliónov eur

23.06.2018 12:00

Americký prezident Donald Trump rozpútal veľkú obchodnú vojnu s Európou. Najnovším krokom je 20-percentné clo na autá dovezené do USA z Európskej únie.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 123
Celková čítanosť: 206658x
Priemerná čítanosť článkov: 1680x

Autor blogu

Kategórie