Založ si blog

Arogancia silných

Tak sa slovenská vláda a slovenskí politici tešili na to, že Európsku agentúru liekov, ktorá v Británii končí, dostane Slovensko. No podľa nášho  predsedu vlády Fica urobili nám medvediu službu veľké krajiny EU, čiže arogancia silných štátov,  ktoré prisúdili túto agentúru Holandsku. Možno to nazvať ako nejakú zradu, lebo bolo toľko prísľubov a nakoniec si tak môžme utrieť bradu. Ten istý Fico, ktorý tak vehementne oroduje za jadro EU a  zrazu ucítil podraz práve tých krajín, s ktorými sa cíti v jadre EU. Zrazu je na mäkko, lebo zacítil už prvý podraz. Ešte bude tých podrazov viac, lebo západniari nás berú ako nižšiu triedu a z hľadiska zastúpenia v európskom parlamente sme podradná menšina, ktorá nič nemôže rozhodovať, ani meniť. Toto je ozajstná naša účasť v nejakom jadre EU. Veľké krajiny nás zjedia ako mravcov. My si len namýšľame, aké slávne predsedníctvo EU sme urobili, akurát sme vynaložili ťažké tisíce, aby sa európska aristokracia nažrala a napila za peniaze našich daňových poplatníkov. (mi to pripadalo ako  zasadanie grófov za Rakúsko-Uhorska). Predseda vlády nech vie ako vyzerá podraz  na slabších. To presne robí jeho vláda, keď vytvorila výhodné ekonomické podmienky pre západné slovensko a na východ sa doslova vykašľala. Nech si to vychutná teraz predseda vlády plným dúškom.  Nie som zákerný, ale som rád, že nech pocíti odkiaľ prichádza nespravodlivosť. Západné štáty z nás urobili nielen montážnu dielňu, ale doslova kolóniu závislú na západných nadnárodných spoločnostiach. Konečne nech sa spamätá, a mal by používať triezvy rozum, a nie zákernú hru, ktorou diskriminuje niektoré častí Slovenska.  To sa mu všetko vráti pri ďalších voľbách.

Ktorý systém je vlastne zločinecký režim?

11.12.2018

Novodobí inkvizítori, tí ktorí sa potrebujú blysnúť pred verejnosťou na Slovensku, vytvorili svoju imaginárnu predstavu o minulom režime ako o zločineckom čase pre slovenský národ. Kto sú viac »

Slovensko pod útlakom pred časom a dnes.

10.12.2018

Prvý Slovenský štát pred II. svetovou vojnou zažil útlak a diktát fašistického Nemecka. Vznikom Československého štátu po roku 1945, vzniklo všeľudové vlastníctvo v rámci ľudovodemokratického viac »

Zaručuje ústava bezplatnú zdravotnú starostlivosť?

03.12.2018

Ústava SR ako základný zákon, podľa článku č.40 má zaručovať občanom Slovenska bezplatnú zdravotnú starostlivosť. Ako je to v skutočnosti? Keď sa lekári zmluvne nedohodnú s príslušnou viac »

írsko, referendum, potraty

Írsky parlament schválil návrh zákona povoľujúci umelé prerušenie tehotenstva

13.12.2018 22:58

Írsky premiér Leo Varadkar označil schválenie legislatívy zákonodarcami za "historickú chvíľu pre ženy".

donald trump

Stretnutie Putina s Trumpom nebude možné, kým Rusko nevráti zajaté lode

13.12.2018 22:03

Vyhlásil to poradca amerického prezidenta pre národnú bezpečnosť John Bolton.

Francúzsko, Štrasburg, streľba

Francúzska polícia zastrelila útočníka z vianočných trhov

13.12.2018 21:55, aktualizované: 22:23

Cherifa Chekatta našla polícia ukrytého v sklade.

trump

Trump vyzval Fed, aby prestal zvyšovať úroky

13.12.2018 20:43

Americký prezident Donald Trump vyzval centrálnu banku (Fed), aby na svojom budúcotýždňovom zasadnutí nepokračovala v sprísňovaní menovej politiky.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 164
Celková čítanosť: 306030x
Priemerná čítanosť článkov: 1866x

Autor blogu

Kategórie