Založ si blog

Opičie móresy

Že človek je jeden z druhov opíc, nasvedčuje tomu množstvo nielen podôb, ale aj zvykov.  Jeden zo zvykov je opakovanie. Keď si zoberiete akýkoľvek druh opice  a začnete robiť určité pohyby, alebo aktivity, opica bude za vami to opakovať. Jednoznačným príkladom opakovania sa je móda. Napríklad, až si nejaký herec, alebo športovec oblečie deravé džiny,  tak od tej chvíle nielen teenageri, ale aj mnohí dospelí sa podľa tohto obliekajú. Výrobcovia takého oblečenia ihneď zareagujú a už sa to vezie, deravými džinmi zaplavia svetový trh.  Keď si začali černosi v USA holiť hlavy v dôsledku problémov s dlhými vlasmi, každý hlupák si to osvojil, lebo chce byť podobný. Keď si vystríhal chochol na hlave nejaký Hamšík, tak už na tento štýl sa opičia mnohí chudáci, ktorí sa chcú zviditeľniť, hoci ani v športe, ani v spoločenskom živote nič neznamenajú. Pred niekoľkými rokmi vznikol biznis tetovania a napichovania si do tela cvokov, klincov a pirsingov. Teraz už každý futbalista ako opica musí mať aspoň jednu ruku potetovanú. Najviac nevkusne pôsobia potetované mladé dievčatá a ženy, ktoré svoje krásne hodvábne telo zamaskujú do hnusného čierno červeného hnusu. Sú to ozaj opičie móresy.  Voľakedy bol trend sa strihať na blbečka, čo ozaj mnohí svojim účesom to potvrdili. Najmarkantnejšie sa to prejavuje u žien. Nedajbože, že nejaká slávna speváčka, alebo herečka si oblečie  šaty s nejakým výstrihom, alebo s holým zadkom, tak všetky mladé, ba i staré sliepky to kopírujú ako opice. Už dávno sa zaužíval systém modeliek, ktoré na móloch predvádzajú čím ďalej, tým extravagantnejšie, v mnohých prípadoch hlúpo vyzerajúce výstrelky oblečenia, ktoré v sa v reálnom živote nedajú aplikovať. Systém modeliek vymyslel niekto, kto vycítil vynikajúci biznis z takejto činnosti. Bohatí, aby sa zviditeľnili, platia ako sponzori značné peniaze a tak sa dostala táto činnosť na výslnie ako jedna z najbohatších. Pri tom dievčatá ako vycivené vyžly bez nejakej prácnosti  zarábajú rozprávkové peniaze. Pre mnohé z nich podmienkou dostať sa do tohto biznisu je podstúpiť sexuálne radovánky pre majiteľov a organizátorov týchto podujatí. Zároveň majitelia bulvárnych časopisov ryžujú z toho značné príjmy. Mládež to žerie, lebo sa chce podobať akože „hviezdam“, Všetko to vyplýva z opičenia sa a nehovorte, že človek nepochádza z opice.

Koho voliť za prezidenta.

10.06.2018

Blíži sa čas nových volieb na prezidentský post Slovenskej republiky. Na tento post by mal byť zvolený človek, ktorý má jedine slovenskú štátnu príslušnosť, to znamená nemal by mať dvojitú viac »

Školstvo do rúk štátu !

29.05.2018

Politici, pedagógovia i celá spoločnosť nadáva na mizériu nášho školstva. Všetky vlády od roku 1989 sa priam pretekajú v tom, aké zmeny a reformy v školstve je potrebné uskutočniť a stále viac »

Výrobná a nevýrobná sféra na Slovensku

22.05.2018

Keď si to tak zrátame, na Slovensku len malý počet ľudí pracuje vo výrobnej sfére. Prevažná väčšina obyvateľstva okrem detí a dôchodcov buď vôbec nepracuje, alebo pracuje v nevýrobnej viac »

Kočner, polícia, súd, Banská Bystrica

Sudca rozhodne, či Kočner s Ruskom zostanú vo väzbe

23.06.2018 13:46, aktualizované: 13:59

Sudca má rozhodnúť, či muži, ktorých prokurátor obviňuje z falšovania zmeniek v hodnote niekoľko miliónov eur, zostanú vo väzbe.

Harley-Davidson

Harley ráta, že v Európe pre clá neudrží dnešnú cenu motocyklov

23.06.2018 13:38

Americký výrobca motoriek Harley-Davidson bude v dôsledku zavedenia odvetných ciel zo strany Európskej únie pravdepodobne musieť zvýšiť ceny.

Boris Johnson

Britský minister zahraničia Johnson varoval pred nekonečným a miernym brexitom

23.06.2018 12:55

Odporcovia vystúpenia Spojeného kráľovstva z EÚ organizujú protestný pochod a žiadajú, aby o brexite mohla rozhodovať aj verejnosť.

USA-TRUMP/

Trumpove clá pripravia Slovensko o 100 miliónov eur

23.06.2018 12:00

Americký prezident Donald Trump rozpútal veľkú obchodnú vojnu s Európou. Najnovším krokom je 20-percentné clo na autá dovezené do USA z Európskej únie.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 123
Celková čítanosť: 206611x
Priemerná čítanosť článkov: 1680x

Autor blogu

Kategórie