Založ si blog

Opičie móresy

Že človek je jeden z druhov opíc, nasvedčuje tomu množstvo nielen podôb, ale aj zvykov.  Jeden zo zvykov je opakovanie. Keď si zoberiete akýkoľvek druh opice  a začnete robiť určité pohyby, alebo aktivity, opica bude za vami to opakovať. Jednoznačným príkladom opakovania sa je móda. Napríklad, až si nejaký herec, alebo športovec oblečie deravé džiny,  tak od tej chvíle nielen teenageri, ale aj mnohí dospelí sa podľa tohto obliekajú. Výrobcovia takého oblečenia ihneď zareagujú a už sa to vezie, deravými džinmi zaplavia svetový trh.  Keď si začali černosi v USA holiť hlavy v dôsledku problémov s dlhými vlasmi, každý hlupák si to osvojil, lebo chce byť podobný. Keď si vystríhal chochol na hlave nejaký Hamšík, tak už na tento štýl sa opičia mnohí chudáci, ktorí sa chcú zviditeľniť, hoci ani v športe, ani v spoločenskom živote nič neznamenajú. Pred niekoľkými rokmi vznikol biznis tetovania a napichovania si do tela cvokov, klincov a pirsingov. Teraz už každý futbalista ako opica musí mať aspoň jednu ruku potetovanú. Najviac nevkusne pôsobia potetované mladé dievčatá a ženy, ktoré svoje krásne hodvábne telo zamaskujú do hnusného čierno červeného hnusu. Sú to ozaj opičie móresy.  Voľakedy bol trend sa strihať na blbečka, čo ozaj mnohí svojim účesom to potvrdili. Najmarkantnejšie sa to prejavuje u žien. Nedajbože, že nejaká slávna speváčka, alebo herečka si oblečie  šaty s nejakým výstrihom, alebo s holým zadkom, tak všetky mladé, ba i staré sliepky to kopírujú ako opice. Už dávno sa zaužíval systém modeliek, ktoré na móloch predvádzajú čím ďalej, tým extravagantnejšie, v mnohých prípadoch hlúpo vyzerajúce výstrelky oblečenia, ktoré v sa v reálnom živote nedajú aplikovať. Systém modeliek vymyslel niekto, kto vycítil vynikajúci biznis z takejto činnosti. Bohatí, aby sa zviditeľnili, platia ako sponzori značné peniaze a tak sa dostala táto činnosť na výslnie ako jedna z najbohatších. Pri tom dievčatá ako vycivené vyžly bez nejakej prácnosti  zarábajú rozprávkové peniaze. Pre mnohé z nich podmienkou dostať sa do tohto biznisu je podstúpiť sexuálne radovánky pre majiteľov a organizátorov týchto podujatí. Zároveň majitelia bulvárnych časopisov ryžujú z toho značné príjmy. Mládež to žerie, lebo sa chce podobať akože „hviezdam“, Všetko to vyplýva z opičenia sa a nehovorte, že človek nepochádza z opice.

Čo sa deje s našou kultúrou?

13.01.2018

Nemôžem si pomôcť, ale stále ideme dole vodou s našou kultúrou. Samé seriály, lebo je to jednoduché produkovať ako napr. stačí jedna budova (panelák), zopár izieb a je tu zárobok. Už je viac »

Disproporcie

12.01.2018

V súčasnom systéme delenia hodnôt a majetkov v štáte určuje súkromný kapitál. Fabriky, banky, poisťovne, supermarkety a ostatné národné i nadnárodné súkromné spoločnosti rozhodujú o viac »

Kde sa Slovensko ženie?

09.01.2018

Dávam si stále otázku, kde sa vlastne ženieme, za čím ? Predpokladáte, že mali by sme už byť v 25., alebo v 30. storočí? Poslednú dobu žiadne príjemné slová nepočuť, len ako divoká viac »

pocasie,poladovica

SHMÚ vydal výstrahy, varuje pred poľadovicou i silným vetrom

16.01.2018 08:40

Vodiči by si mali v utorok dávať pozor na cestách aj na západnom Slovensku. Slovenský hydrometeorologický ústav (SHMÚ) varuje pred poľadovicou.

pápež, Čile

Pápež je na návšteve Čile, čakali ho menšie davy priaznivcov aj kritika

16.01.2018 08:28

Pápež František v pondelok večer letecky pricestoval do čilského hlavného mesta Santiago.

cina, zjazd, komunisticka strana

Čínsky prezident vyzval Trumpa na uvoľnenie situácie na Kórejskom polostrove

16.01.2018 08:02

Čínsky prezident Si Ťin-pching v telefonáte s americkým prezidentom Trumpom povedal, že zúčastnené strany by mali vytvárať podmienky pre obnovenie rozhovorov s KĽDR.

China Sea Collision

Hrozí ekologická katastrofa, ropné škvrny z potopeného tankera sa zväčšujú

16.01.2018 07:35

Niekoľko ropných škvŕn našli okolo potopeného iránskeho tankera vo Východočínskom mori a zväčšujú sa.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 71
Celková čítanosť: 94504x
Priemerná čítanosť článkov: 1331x

Autor blogu

Kategórie