Založ si blog

Milosrdní samaritáni

Na Slovensku máme v dnešnej dobe množstvo rodín, ktoré žijú pod hranicou chudoby. Jedni musia chodiť napr. do Rakúska robiť podradné práce za minimálnu mzdu  a druhí chodiť na Floridu do USA užívať si luxusný život. Najmarkantnejšie to máme možnosť vidieť najmä v priamom prenose v relácii „Modré z neba“. Zrazu sa stane  zázrak, príde buď televízia Markíza, alebo televízia Joj a osoba nejakého politika – mecenáša, ktorý ako spasiteľ vyrieši ten príslušný rodinný problém. Kto vlastne spôsobil problémy chudoby týchto rodín a mnoho tisícov ďalších rodín na Slovensku, ktoré sa dostali do bezvýchodiskovej životnej situácie?  Sú to práve tí istí politici, ktorí za 27 rokov doviedli slovenské rodiny do zúfalstva a ako spasitelia, alebo ako milosrdní samaritáni prišli s nejakou čiastočkou svojich obrovských príjmov, aby sa zviditeľnili a pred svetom sa ukázali svojou dobročinnosťou. Tu sa v plnej nahote diváci mohli vidieť aké sú rozdiely medzi bohatými a chudobnými, čo tento režim priniesol na Slovensko. Ľudia vidia a reagujú iba na to pozlátko, že našiel sa spasiteľ. Lenže málokto si položil otázku akým spôsobom to bohatstvo za tak krátku dobu prišlo tomu spasiteľovi. My pri tom tlieskame tým, ktorí žijú z našich mozoľov, ktorí rozkradli naše majetky, ktorí predajom zbraní, drog  a úžerou sa obohatili na náš úkor a pomaly ich zbožňujeme ako záchrancov života týchto rodín. Práve tých a ďalších rodín, ktorých svojimi nezákonnými činmi okradli. V čase feudalizmu na Slovensku, keď Rakúsko-Uhorská šľachta žila z rúk svojich poddaných, mi to pripomína analógiu tento náš systém v civilizovanejšom podaní. Keď gróf rozdával chudobným časť majetku, ktorý nadobudol mozoľmi svojich poddaných, povýšili ho do stavu svätca. Bolo to predovšetkým grófky,  v našej histórii ich máme viacero, ktorých vysväcovali kardináli a biskupi, čiže duchovenstvo. Ako vieme, že duchovenstvo tento systém podporovalo tak, ako to podporuje teraz. Prečo svätým sa nestál nejaký poddaný? Lebo nemal peniaze a chudobný sa svätým stať nemohol, lebo nemal čo rozdávať. Presne tento systém je kopírovaný teraz.  Mrzí ma, že slovenský národ to doslova hltá a vôbec pri tom nemysli, že tí bohatí žijú akurát z rúk vás chudobných. Preto otvorte oči už konečne a urobte všetko pre zmenu tohto pekla, ktoré za posledných 27 rokov nastalo.

Nová doba, staronový . .. .izmus.

24.09.2018

Prešla nežná revolúcia, nastala nová situácia Namiesto ľudového socializmu, máme vládu zbohatlíkov kapitalizmu Vznikla v štáte anarchia, nazvali ju "demokracia" Národ blafovali chartisti, viac »

Presný prejav kapitalizmu aj do markizáckej FARMY.

20.09.2018

Neviem čo za idiot navrhol reláciu "farma" v takejto podobe, že preniesol do hry súčasné kapitalistické arogantné myslenie bohatstva a chudoby. Presne o tom je tento hnusný režim, ktorý nazývajú viac »

Stopy k vražde Kuciaka

18.09.2018

Od začiatku opozičné média sa upriamili na jedinú stopu, a to smerom ku vláde. Predpokladám, že vyšetrovatelia sú natoľko skúsení, aby nedali sa zviesť iba jednou alternatívou. Ako to, viac »

kompa, loď, dunaj, gabčíkovo,

Nie je kompa, nie je zmluva. Štátna SVP žiadnu nezohnala

24.09.2018 19:59

Štátnej firme sa nepodarilo zaobstarať si kompu, ktorá mala nahradiť dnes fungujúce plavidlo súkromnej firmy Ponton City.

lajcha

Kňaz čakal trest, dôvody biskupa ho však zarazili

24.09.2018 18:50

"Bol to veľmi dobrý farár, pracovitý, s ľuďmi dobre vychádzal, všetci s ním boli spokojní, teraz budeme iba smútiť," uviedol starosta Kľaku Ľuboš Haring.

ceuta, migranti

Vláda schválila 'Salviniho' dekrét uľahčujúci deportácie migrantov

24.09.2018 18:38

Migrantov by mohli z Talianska vyhostiť, ak ich usvedčia zo spáchania napr. znásilnenia či napadnutia.

identikit, vražda Jána Kuciaka

Prokuratúra mlčí o tom, či má svedka z identikitu

24.09.2018 17:54

Muža s informáciami o vražde Jána Kuciaka a jeho snúbenice mal spoznať jeden z obyvateľov Veľkej Mače. Vyšetrovatelia však nájdenie hľadaného svedka stále nepotvrdili.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 143
Celková čítanosť: 263323x
Priemerná čítanosť článkov: 1841x

Autor blogu

Kategórie