Založ si blog

Milosrdní samaritáni

Na Slovensku máme v dnešnej dobe množstvo rodín, ktoré žijú pod hranicou chudoby. Jedni musia chodiť napr. do Rakúska robiť podradné práce za minimálnu mzdu  a druhí chodiť na Floridu do USA užívať si luxusný život. Najmarkantnejšie to máme možnosť vidieť najmä v priamom prenose v relácii „Modré z neba“. Zrazu sa stane  zázrak, príde buď televízia Markíza, alebo televízia Joj a osoba nejakého politika – mecenáša, ktorý ako spasiteľ vyrieši ten príslušný rodinný problém. Kto vlastne spôsobil problémy chudoby týchto rodín a mnoho tisícov ďalších rodín na Slovensku, ktoré sa dostali do bezvýchodiskovej životnej situácie?  Sú to práve tí istí politici, ktorí za 27 rokov doviedli slovenské rodiny do zúfalstva a ako spasitelia, alebo ako milosrdní samaritáni prišli s nejakou čiastočkou svojich obrovských príjmov, aby sa zviditeľnili a pred svetom sa ukázali svojou dobročinnosťou. Tu sa v plnej nahote diváci mohli vidieť aké sú rozdiely medzi bohatými a chudobnými, čo tento režim priniesol na Slovensko. Ľudia vidia a reagujú iba na to pozlátko, že našiel sa spasiteľ. Lenže málokto si položil otázku akým spôsobom to bohatstvo za tak krátku dobu prišlo tomu spasiteľovi. My pri tom tlieskame tým, ktorí žijú z našich mozoľov, ktorí rozkradli naše majetky, ktorí predajom zbraní, drog  a úžerou sa obohatili na náš úkor a pomaly ich zbožňujeme ako záchrancov života týchto rodín. Práve tých a ďalších rodín, ktorých svojimi nezákonnými činmi okradli. V čase feudalizmu na Slovensku, keď Rakúsko-Uhorská šľachta žila z rúk svojich poddaných, mi to pripomína analógiu tento náš systém v civilizovanejšom podaní. Keď gróf rozdával chudobným časť majetku, ktorý nadobudol mozoľmi svojich poddaných, povýšili ho do stavu svätca. Bolo to predovšetkým grófky,  v našej histórii ich máme viacero, ktorých vysväcovali kardináli a biskupi, čiže duchovenstvo. Ako vieme, že duchovenstvo tento systém podporovalo tak, ako to podporuje teraz. Prečo svätým sa nestál nejaký poddaný? Lebo nemal peniaze a chudobný sa svätým stať nemohol, lebo nemal čo rozdávať. Presne tento systém je kopírovaný teraz.  Mrzí ma, že slovenský národ to doslova hltá a vôbec pri tom nemysli, že tí bohatí žijú akurát z rúk vás chudobných. Preto otvorte oči už konečne a urobte všetko pre zmenu tohto pekla, ktoré za posledných 27 rokov nastalo.

Koho voliť za prezidenta.

10.06.2018

Blíži sa čas nových volieb na prezidentský post Slovenskej republiky. Na tento post by mal byť zvolený človek, ktorý má jedine slovenskú štátnu príslušnosť, to znamená nemal by mať dvojitú viac »

Školstvo do rúk štátu !

29.05.2018

Politici, pedagógovia i celá spoločnosť nadáva na mizériu nášho školstva. Všetky vlády od roku 1989 sa priam pretekajú v tom, aké zmeny a reformy v školstve je potrebné uskutočniť a stále viac »

Výrobná a nevýrobná sféra na Slovensku

22.05.2018

Keď si to tak zrátame, na Slovensku len malý počet ľudí pracuje vo výrobnej sfére. Prevažná väčšina obyvateľstva okrem detí a dôchodcov buď vôbec nepracuje, alebo pracuje v nevýrobnej viac »

Kočner, polícia, súd, Banská Bystrica

Sudca rozhodne, či Kočner s Ruskom zostanú vo väzbe

23.06.2018 13:46, aktualizované: 13:59

Sudca má rozhodnúť, či muži, ktorých prokurátor obviňuje z falšovania zmeniek v hodnote niekoľko miliónov eur, zostanú vo väzbe.

Harley-Davidson

Harley ráta, že v Európe pre clá neudrží dnešnú cenu motocyklov

23.06.2018 13:38

Americký výrobca motoriek Harley-Davidson bude v dôsledku zavedenia odvetných ciel zo strany Európskej únie pravdepodobne musieť zvýšiť ceny.

Boris Johnson

Britský minister zahraničia Johnson varoval pred nekonečným a miernym brexitom

23.06.2018 12:55

Odporcovia vystúpenia Spojeného kráľovstva z EÚ organizujú protestný pochod a žiadajú, aby o brexite mohla rozhodovať aj verejnosť.

USA-TRUMP/

Trumpove clá pripravia Slovensko o 100 miliónov eur

23.06.2018 12:00

Americký prezident Donald Trump rozpútal veľkú obchodnú vojnu s Európou. Najnovším krokom je 20-percentné clo na autá dovezené do USA z Európskej únie.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 123
Celková čítanosť: 206610x
Priemerná čítanosť článkov: 1680x

Autor blogu

Kategórie