Založ si blog

Milosrdní samaritáni

Na Slovensku máme v dnešnej dobe množstvo rodín, ktoré žijú pod hranicou chudoby. Jedni musia chodiť napr. do Rakúska robiť podradné práce za minimálnu mzdu  a druhí chodiť na Floridu do USA užívať si luxusný život. Najmarkantnejšie to máme možnosť vidieť najmä v priamom prenose v relácii „Modré z neba“. Zrazu sa stane  zázrak, príde buď televízia Markíza, alebo televízia Joj a osoba nejakého politika – mecenáša, ktorý ako spasiteľ vyrieši ten príslušný rodinný problém. Kto vlastne spôsobil problémy chudoby týchto rodín a mnoho tisícov ďalších rodín na Slovensku, ktoré sa dostali do bezvýchodiskovej životnej situácie?  Sú to práve tí istí politici, ktorí za 27 rokov doviedli slovenské rodiny do zúfalstva a ako spasitelia, alebo ako milosrdní samaritáni prišli s nejakou čiastočkou svojich obrovských príjmov, aby sa zviditeľnili a pred svetom sa ukázali svojou dobročinnosťou. Tu sa v plnej nahote diváci mohli vidieť aké sú rozdiely medzi bohatými a chudobnými, čo tento režim priniesol na Slovensko. Ľudia vidia a reagujú iba na to pozlátko, že našiel sa spasiteľ. Lenže málokto si položil otázku akým spôsobom to bohatstvo za tak krátku dobu prišlo tomu spasiteľovi. My pri tom tlieskame tým, ktorí žijú z našich mozoľov, ktorí rozkradli naše majetky, ktorí predajom zbraní, drog  a úžerou sa obohatili na náš úkor a pomaly ich zbožňujeme ako záchrancov života týchto rodín. Práve tých a ďalších rodín, ktorých svojimi nezákonnými činmi okradli. V čase feudalizmu na Slovensku, keď Rakúsko-Uhorská šľachta žila z rúk svojich poddaných, mi to pripomína analógiu tento náš systém v civilizovanejšom podaní. Keď gróf rozdával chudobným časť majetku, ktorý nadobudol mozoľmi svojich poddaných, povýšili ho do stavu svätca. Bolo to predovšetkým grófky,  v našej histórii ich máme viacero, ktorých vysväcovali kardináli a biskupi, čiže duchovenstvo. Ako vieme, že duchovenstvo tento systém podporovalo tak, ako to podporuje teraz. Prečo svätým sa nestál nejaký poddaný? Lebo nemal peniaze a chudobný sa svätým stať nemohol, lebo nemal čo rozdávať. Presne tento systém je kopírovaný teraz.  Mrzí ma, že slovenský národ to doslova hltá a vôbec pri tom nemysli, že tí bohatí žijú akurát z rúk vás chudobných. Preto otvorte oči už konečne a urobte všetko pre zmenu tohto pekla, ktoré za posledných 27 rokov nastalo.

Zaručuje ústava bezplatnú zdravotnú starostlivosť?

03.12.2018

Ústava SR ako základný zákon, podľa článku č.40 má zaručovať občanom Slovenska bezplatnú zdravotnú starostlivosť. Ako je to v skutočnosti? Keď sa lekári zmluvne nedohodnú s príslušnou viac »

Kultúra dnešného Slovenska

29.11.2018

Ešte v histórii Slovensko nikdy nemalo toľko hercov režisérov a rôznych iných vraj "tvorcov kultúry", alebo iných povaľačov ako doposiaľ. Za celých 28 rokov novodobého kapitalistického viac »

Špinavosť pri klamaní študentov a mladých ľudí

26.11.2018

Mená, ako Klus, ktorý mal v roku 1989 9 rokov, Beblavý 12 rokov, Cséfalvayová 4 roky, keď vtedy iba cumlík cumľala, dovoľujú si teraz vystupovať ako Hitler pred časom v Nemecku, balamútiť viac »

Saudi Arabia Writer Killed

Saudská Arábia odmietla vydať Turecku podozrivých v prípade vraždy Chášakdžího

09.12.2018 19:59

O extradíciu sa snažil turecký prezident Recep Tayyip Erdogan.

rušeň, vlak, zssk

Ľuďom dochádza s vlakmi trpezlivosť

09.12.2018 18:00

Do svojho cieľa často prichádzajú neskoro. Nestíhajú prípoje ani dohodnuté stretnutia.

Syria, aleppo, chemický útok

OSN obnoví dodávky humanitárnej pomoci do Sýrie

09.12.2018 17:45

Je to prvá cezhraničná zásielka humanitárnej pomoci, odkedy sýrska vláda znovu získala kontrolu nad hlavným hraničným priechodom Nasíb.

donald trump

Donald Trump nesmie zasahovať do francúzskej politiky, bráni sa francúzska vláda

09.12.2018 16:02

Trump uverejnil na Twitteri správy o protivládnych protestoch vo Francúzsku a napadol aj Parížsku dohodu.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 162
Celková čítanosť: 303478x
Priemerná čítanosť článkov: 1873x

Autor blogu

Kategórie