Založ si blog

Milosrdní samaritáni

Na Slovensku máme v dnešnej dobe množstvo rodín, ktoré žijú pod hranicou chudoby. Jedni musia chodiť napr. do Rakúska robiť podradné práce za minimálnu mzdu  a druhí chodiť na Floridu do USA užívať si luxusný život. Najmarkantnejšie to máme možnosť vidieť najmä v priamom prenose v relácii „Modré z neba“. Zrazu sa stane  zázrak, príde buď televízia Markíza, alebo televízia Joj a osoba nejakého politika – mecenáša, ktorý ako spasiteľ vyrieši ten príslušný rodinný problém. Kto vlastne spôsobil problémy chudoby týchto rodín a mnoho tisícov ďalších rodín na Slovensku, ktoré sa dostali do bezvýchodiskovej životnej situácie?  Sú to práve tí istí politici, ktorí za 27 rokov doviedli slovenské rodiny do zúfalstva a ako spasitelia, alebo ako milosrdní samaritáni prišli s nejakou čiastočkou svojich obrovských príjmov, aby sa zviditeľnili a pred svetom sa ukázali svojou dobročinnosťou. Tu sa v plnej nahote diváci mohli vidieť aké sú rozdiely medzi bohatými a chudobnými, čo tento režim priniesol na Slovensko. Ľudia vidia a reagujú iba na to pozlátko, že našiel sa spasiteľ. Lenže málokto si položil otázku akým spôsobom to bohatstvo za tak krátku dobu prišlo tomu spasiteľovi. My pri tom tlieskame tým, ktorí žijú z našich mozoľov, ktorí rozkradli naše majetky, ktorí predajom zbraní, drog  a úžerou sa obohatili na náš úkor a pomaly ich zbožňujeme ako záchrancov života týchto rodín. Práve tých a ďalších rodín, ktorých svojimi nezákonnými činmi okradli. V čase feudalizmu na Slovensku, keď Rakúsko-Uhorská šľachta žila z rúk svojich poddaných, mi to pripomína analógiu tento náš systém v civilizovanejšom podaní. Keď gróf rozdával chudobným časť majetku, ktorý nadobudol mozoľmi svojich poddaných, povýšili ho do stavu svätca. Bolo to predovšetkým grófky,  v našej histórii ich máme viacero, ktorých vysväcovali kardináli a biskupi, čiže duchovenstvo. Ako vieme, že duchovenstvo tento systém podporovalo tak, ako to podporuje teraz. Prečo svätým sa nestál nejaký poddaný? Lebo nemal peniaze a chudobný sa svätým stať nemohol, lebo nemal čo rozdávať. Presne tento systém je kopírovaný teraz.  Mrzí ma, že slovenský národ to doslova hltá a vôbec pri tom nemysli, že tí bohatí žijú akurát z rúk vás chudobných. Preto otvorte oči už konečne a urobte všetko pre zmenu tohto pekla, ktoré za posledných 27 rokov nastalo.

Šeliga – chlapče, vieš čo je slušné Slovensko?

22.03.2018

Ten mládežník Šeliga, ktorý sa včera narodil, nevie ešte posúdiť kde je sever a čo znamená slušné Slovensko. Toho chlapca aj s ostatnými teenegerkami, ktorí majú sa veľa čo učiť, určite viac »

Zmena volebného systému.

21.03.2018

Historicky je zaužívaný volebný systém tak, že sa volia ľudia podľa toho do ktorej strany patria. Začiarkujeme a do urny hádžeme mená ľudí zo vzdialený okresov, ktorých vôbec nepoznáme. viac »

Kto vyhnal ľudí do ulíc?

20.03.2018

Veľmi vhod prišla vražda novinára pre strany OĽANO a SaS. Tieto strany vyprovokovali svojich prívržencov a ďalších občanov k davovej psychóze možno 10 tis. ľudí na Slovensku. To boli najmä viac »

zlato, tehly

Hroziaca obchodná vojna a Fed ženú hore ceny zlata

24.03.2018 09:13

Cena zlata vzrástla od zasadnutia americkej centrálnej banky Fed o 13 percent na zhruba 1350 dolárov za trójsku uncu a je na svojom mesačnom maxime.

Donald Trump

Trump vydal obežník o zákaze služby transgenderových ľudí v americkej armáde

24.03.2018 09:00

Trump vlani zaskočil vedenie amerického Pentagonu, keď vyhlásil, že chce zvrátiť prax, ktorú zaviedla ešte vláda predchádzajúceho prezidenta Baracka Obamu.

Gazprom

Putinov príbuzný sa dostal do vedenia Gazpromu

24.03.2018 08:25

Podpredsedom správnej rady Gazpromu sa stal Michail Putin, ktorý je podľa Kremľa vzdialeným príbuzným prezidenta Vladimira Putina.

Katalánsko

Katalánska polícia v Barcelone zasiahla proti protestujúcim

24.03.2018 08:24

Demonštranti sa v uliciach Barcelony zišli na protest proti rozhodnutiu Najvyššieho súdu o opätovnom vzatí do predbežnej väzby separatistu Jordiho Turulla.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 106
Celková čítanosť: 159728x
Priemerná čítanosť článkov: 1507x

Autor blogu

Kategórie