Založ si blog

Milosrdní samaritáni

Na Slovensku máme v dnešnej dobe množstvo rodín, ktoré žijú pod hranicou chudoby. Jedni musia chodiť napr. do Rakúska robiť podradné práce za minimálnu mzdu  a druhí chodiť na Floridu do USA užívať si luxusný život. Najmarkantnejšie to máme možnosť vidieť najmä v priamom prenose v relácii „Modré z neba“. Zrazu sa stane  zázrak, príde buď televízia Markíza, alebo televízia Joj a osoba nejakého politika – mecenáša, ktorý ako spasiteľ vyrieši ten príslušný rodinný problém. Kto vlastne spôsobil problémy chudoby týchto rodín a mnoho tisícov ďalších rodín na Slovensku, ktoré sa dostali do bezvýchodiskovej životnej situácie?  Sú to práve tí istí politici, ktorí za 27 rokov doviedli slovenské rodiny do zúfalstva a ako spasitelia, alebo ako milosrdní samaritáni prišli s nejakou čiastočkou svojich obrovských príjmov, aby sa zviditeľnili a pred svetom sa ukázali svojou dobročinnosťou. Tu sa v plnej nahote diváci mohli vidieť aké sú rozdiely medzi bohatými a chudobnými, čo tento režim priniesol na Slovensko. Ľudia vidia a reagujú iba na to pozlátko, že našiel sa spasiteľ. Lenže málokto si položil otázku akým spôsobom to bohatstvo za tak krátku dobu prišlo tomu spasiteľovi. My pri tom tlieskame tým, ktorí žijú z našich mozoľov, ktorí rozkradli naše majetky, ktorí predajom zbraní, drog  a úžerou sa obohatili na náš úkor a pomaly ich zbožňujeme ako záchrancov života týchto rodín. Práve tých a ďalších rodín, ktorých svojimi nezákonnými činmi okradli. V čase feudalizmu na Slovensku, keď Rakúsko-Uhorská šľachta žila z rúk svojich poddaných, mi to pripomína analógiu tento náš systém v civilizovanejšom podaní. Keď gróf rozdával chudobným časť majetku, ktorý nadobudol mozoľmi svojich poddaných, povýšili ho do stavu svätca. Bolo to predovšetkým grófky,  v našej histórii ich máme viacero, ktorých vysväcovali kardináli a biskupi, čiže duchovenstvo. Ako vieme, že duchovenstvo tento systém podporovalo tak, ako to podporuje teraz. Prečo svätým sa nestál nejaký poddaný? Lebo nemal peniaze a chudobný sa svätým stať nemohol, lebo nemal čo rozdávať. Presne tento systém je kopírovaný teraz.  Mrzí ma, že slovenský národ to doslova hltá a vôbec pri tom nemysli, že tí bohatí žijú akurát z rúk vás chudobných. Preto otvorte oči už konečne a urobte všetko pre zmenu tohto pekla, ktoré za posledných 27 rokov nastalo.

Čo sa deje s našou kultúrou?

13.01.2018

Nemôžem si pomôcť, ale stále ideme dole vodou s našou kultúrou. Samé seriály, lebo je to jednoduché produkovať ako napr. stačí jedna budova (panelák), zopár izieb a je tu zárobok. Už je viac »

Disproporcie

12.01.2018

V súčasnom systéme delenia hodnôt a majetkov v štáte určuje súkromný kapitál. Fabriky, banky, poisťovne, supermarkety a ostatné národné i nadnárodné súkromné spoločnosti rozhodujú o viac »

Kde sa Slovensko ženie?

09.01.2018

Dávam si stále otázku, kde sa vlastne ženieme, za čím ? Predpokladáte, že mali by sme už byť v 25., alebo v 30. storočí? Poslednú dobu žiadne príjemné slová nepočuť, len ako divoká viac »

pocasie,poladovica

SHMÚ vydal výstrahy, varuje pred poľadovicou i silným vetrom

16.01.2018 08:40

Vodiči by si mali v utorok dávať pozor na cestách aj na západnom Slovensku. Slovenský hydrometeorologický ústav (SHMÚ) varuje pred poľadovicou.

pápež, Čile

Pápež je na návšteve Čile, čakali ho menšie davy priaznivcov aj kritika

16.01.2018 08:28

Pápež František v pondelok večer letecky pricestoval do čilského hlavného mesta Santiago.

cina, zjazd, komunisticka strana

Čínsky prezident vyzval Trumpa na uvoľnenie situácie na Kórejskom polostrove

16.01.2018 08:02

Čínsky prezident Si Ťin-pching v telefonáte s americkým prezidentom Trumpom povedal, že zúčastnené strany by mali vytvárať podmienky pre obnovenie rozhovorov s KĽDR.

China Sea Collision

Hrozí ekologická katastrofa, ropné škvrny z potopeného tankera sa zväčšujú

16.01.2018 07:35

Niekoľko ropných škvŕn našli okolo potopeného iránskeho tankera vo Východočínskom mori a zväčšujú sa.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 71
Celková čítanosť: 94503x
Priemerná čítanosť článkov: 1331x

Autor blogu

Kategórie