Založ si blog

Sociálny štát? , či marazmus?

Prezident Kiska zrazu sa spamätal, že Slovensko nie je sociálny štát!. Akože by sa teraz zobudil zo sna. Sociálny štát sme boli pred 30. rokmi, keď socializmus vytváral pre každého človeka dôstojný život. Nebolo bohatstva, ale nebolo ani chudoby a nebolo žiadneho bezdomovca. Každý mal prácu a ľudia sa tešili zo života.  Ešte aj každý Róm musel pracovať. Lekárska starostlivosť bola zdarma, lieky zdarma, školstvo zdarma, novomanželské pôžičky, nenávratné pôžičky, rekreácie zdarma, liečebné pobyty zdarma, ženy mohli ísť skôr do dôchodku, pre každé decko boli škôlky, a ďalšie rôzne sociálne vymoženosti.  No nebolo po vôli tým, ktorí patrili do buržoáznej čvargy. Preto aj dnešní potomkovia týchto a  bývalých statkárov, ktorí podkopávali skutočnú demokraciu a teraz denne ohovárajú bývalý režim, lebo im nebolo umožnené za socializmu vykorisťovať ľud. Toto sa deje teraz, každú chvíľu vystupujú tie krysy v televízii a manipulujú s vedomím najmä mladých, ktorým podsúvajú iba špinavosti. Pokiaľ budú takí, ako napr.  Kiska, Matovič, Mečiar, Slota, Kaliňák, Fígeľ, Dzurinda, Počiatek, Mikloš, ale aj Fico, Bugár, Danko, ktorí svojimi pol miliónovými  príjmami ročne a ďalší, ktorí okrádajú tento  štát o milióny eur každý mesiac, nikdy Slovensko nebude sociálny štát. Sám prezident K i s k a  si protirečí aj tým, že ako boháč, vlastniaci lietadlo a milióny eur na účtoch,  ktorý prišiel k svojmu bohatstvu tak, že oberal  úžerami ľudí o živobytie, a pri tom sa tvári ako samaritán. Akurát ten hovorí o sociálnom štáte?!! Že sa nehanbí !!!!!.  Veľmi sa čudujem niektorým moderátorom, ako je z TA3 Bielik, ktorého predkovia vždy bojovali za dobro národa, teraz vo svojej funkcii nadržiava buržoáznemu Slovenskému štátu s podporovaním kapitalizmu. To isté je treba povedať o Dolinskom, ktorý rýchlovýkrmom sa dostal na pôst, z ktorého pozýva do televízie tých najkrutejších predátorov. O špinavosti moderátorov televízie Markíza ani nehovoriť. Televízne spoločností, ktoré ovládajú svojim kapitálom západniari, nedávajú príležitosti tým, ktorí by obhajovali skutočnú ľudovú demokraciu a nie ten súčasný kapitalistický marazmus. Pokiaľ budú vládnuť vykorisťovatelia – predátori, ktorí sú tu od roku 1989, nikdy ozajstný sociálny štát tu nebude.!!!! Teraz pri výročí Havlovej revolúcie jednotliví polici pred národom sa vystatujú a pretekajú v tom, kto hlasnejšie štrngal kľúčmi ako malé chvastajúce sa opice.

Koho voliť za prezidenta.

10.06.2018

Blíži sa čas nových volieb na prezidentský post Slovenskej republiky. Na tento post by mal byť zvolený človek, ktorý má jedine slovenskú štátnu príslušnosť, to znamená nemal by mať dvojitú viac »

Školstvo do rúk štátu !

29.05.2018

Politici, pedagógovia i celá spoločnosť nadáva na mizériu nášho školstva. Všetky vlády od roku 1989 sa priam pretekajú v tom, aké zmeny a reformy v školstve je potrebné uskutočniť a stále viac »

Výrobná a nevýrobná sféra na Slovensku

22.05.2018

Keď si to tak zrátame, na Slovensku len malý počet ľudí pracuje vo výrobnej sfére. Prevažná väčšina obyvateľstva okrem detí a dôchodcov buď vôbec nepracuje, alebo pracuje v nevýrobnej viac »

Kočner, polícia, súd, Banská Bystrica

Súd rozhoduje o väzbe pre Mariána Kočnera a Pavla Ruska

23.06.2018 13:46, aktualizované: 14:10

Sudca má rozhodnúť, či muži, ktorých prokurátor obviňuje z falšovania zmeniek v hodnote niekoľko miliónov eur, zostanú vo väzbe.

Harley-Davidson

Harley ráta, že v Európe pre clá neudrží dnešnú cenu motocyklov

23.06.2018 13:38

Americký výrobca motoriek Harley-Davidson bude v dôsledku zavedenia odvetných ciel zo strany Európskej únie pravdepodobne musieť zvýšiť ceny.

Boris Johnson

Britský minister zahraničia Johnson varoval pred nekonečným a miernym brexitom

23.06.2018 12:55

Odporcovia vystúpenia Spojeného kráľovstva z EÚ organizujú protestný pochod a žiadajú, aby o brexite mohla rozhodovať aj verejnosť.

USA-TRUMP/

Trumpove clá pripravia Slovensko o 100 miliónov eur

23.06.2018 12:00

Americký prezident Donald Trump rozpútal veľkú obchodnú vojnu s Európou. Najnovším krokom je 20-percentné clo na autá dovezené do USA z Európskej únie.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 123
Celková čítanosť: 206637x
Priemerná čítanosť článkov: 1680x

Autor blogu

Kategórie