Založ si blog

Sociálny štát? , či marazmus?

Prezident Kiska zrazu sa spamätal, že Slovensko nie je sociálny štát!. Akože by sa teraz zobudil zo sna. Sociálny štát sme boli pred 30. rokmi, keď socializmus vytváral pre každého človeka dôstojný život. Nebolo bohatstva, ale nebolo ani chudoby a nebolo žiadneho bezdomovca. Každý mal prácu a ľudia sa tešili zo života.  Ešte aj každý Róm musel pracovať. Lekárska starostlivosť bola zdarma, lieky zdarma, školstvo zdarma, novomanželské pôžičky, nenávratné pôžičky, rekreácie zdarma, liečebné pobyty zdarma, ženy mohli ísť skôr do dôchodku, pre každé decko boli škôlky, a ďalšie rôzne sociálne vymoženosti.  No nebolo po vôli tým, ktorí patrili do buržoáznej čvargy. Preto aj dnešní potomkovia týchto a  bývalých statkárov, ktorí podkopávali skutočnú demokraciu a teraz denne ohovárajú bývalý režim, lebo im nebolo umožnené za socializmu vykorisťovať ľud. Toto sa deje teraz, každú chvíľu vystupujú tie krysy v televízii a manipulujú s vedomím najmä mladých, ktorým podsúvajú iba špinavosti. Pokiaľ budú takí, ako napr.  Kiska, Matovič, Mečiar, Slota, Kaliňák, Fígeľ, Dzurinda, Počiatek, Mikloš, ale aj Fico, Bugár, Danko, ktorí svojimi pol miliónovými  príjmami ročne a ďalší, ktorí okrádajú tento  štát o milióny eur každý mesiac, nikdy Slovensko nebude sociálny štát. Sám prezident K i s k a  si protirečí aj tým, že ako boháč, vlastniaci lietadlo a milióny eur na účtoch,  ktorý prišiel k svojmu bohatstvu tak, že oberal  úžerami ľudí o živobytie, a pri tom sa tvári ako samaritán. Akurát ten hovorí o sociálnom štáte?!! Že sa nehanbí !!!!!.  Veľmi sa čudujem niektorým moderátorom, ako je z TA3 Bielik, ktorého predkovia vždy bojovali za dobro národa, teraz vo svojej funkcii nadržiava buržoáznemu Slovenskému štátu s podporovaním kapitalizmu. To isté je treba povedať o Dolinskom, ktorý rýchlovýkrmom sa dostal na pôst, z ktorého pozýva do televízie tých najkrutejších predátorov. O špinavosti moderátorov televízie Markíza ani nehovoriť. Televízne spoločností, ktoré ovládajú svojim kapitálom západniari, nedávajú príležitosti tým, ktorí by obhajovali skutočnú ľudovú demokraciu a nie ten súčasný kapitalistický marazmus. Pokiaľ budú vládnuť vykorisťovatelia – predátori, ktorí sú tu od roku 1989, nikdy ozajstný sociálny štát tu nebude.!!!! Teraz pri výročí Havlovej revolúcie jednotliví polici pred národom sa vystatujú a pretekajú v tom, kto hlasnejšie štrngal kľúčmi ako malé chvastajúce sa opice.

Zaručuje ústava bezplatnú zdravotnú starostlivosť?

03.12.2018

Ústava SR ako základný zákon, podľa článku č.40 má zaručovať občanom Slovenska bezplatnú zdravotnú starostlivosť. Ako je to v skutočnosti? Keď sa lekári zmluvne nedohodnú s príslušnou viac »

Kultúra dnešného Slovenska

29.11.2018

Ešte v histórii Slovensko nikdy nemalo toľko hercov režisérov a rôznych iných vraj "tvorcov kultúry", alebo iných povaľačov ako doposiaľ. Za celých 28 rokov novodobého kapitalistického viac »

Špinavosť pri klamaní študentov a mladých ľudí

26.11.2018

Mená, ako Klus, ktorý mal v roku 1989 9 rokov, Beblavý 12 rokov, Cséfalvayová 4 roky, keď vtedy iba cumlík cumľala, dovoľujú si teraz vystupovať ako Hitler pred časom v Nemecku, balamútiť viac »

Saudi Arabia Writer Killed

Saudská Arábia odmietla vydať Turecku podozrivých v prípade vraždy Chášakdžího

09.12.2018 19:59

O extradíciu sa snažil turecký prezident Recep Tayyip Erdogan.

rušeň, vlak, zssk

Ľuďom dochádza s vlakmi trpezlivosť

09.12.2018 18:00

Do svojho cieľa často prichádzajú neskoro. Nestíhajú prípoje ani dohodnuté stretnutia.

Syria, aleppo, chemický útok

OSN obnoví dodávky humanitárnej pomoci do Sýrie

09.12.2018 17:45

Je to prvá cezhraničná zásielka humanitárnej pomoci, odkedy sýrska vláda znovu získala kontrolu nad hlavným hraničným priechodom Nasíb.

donald trump

Donald Trump nesmie zasahovať do francúzskej politiky, bráni sa francúzska vláda

09.12.2018 16:02

Trump uverejnil na Twitteri správy o protivládnych protestoch vo Francúzsku a napadol aj Parížsku dohodu.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 162
Celková čítanosť: 303461x
Priemerná čítanosť článkov: 1873x

Autor blogu

Kategórie