Založ si blog

Sociálny štát? , či marazmus?

Prezident Kiska zrazu sa spamätal, že Slovensko nie je sociálny štát!. Akože by sa teraz zobudil zo sna. Sociálny štát sme boli pred 30. rokmi, keď socializmus vytváral pre každého človeka dôstojný život. Nebolo bohatstva, ale nebolo ani chudoby a nebolo žiadneho bezdomovca. Každý mal prácu a ľudia sa tešili zo života.  Ešte aj každý Róm musel pracovať. Lekárska starostlivosť bola zdarma, lieky zdarma, školstvo zdarma, novomanželské pôžičky, nenávratné pôžičky, rekreácie zdarma, liečebné pobyty zdarma, ženy mohli ísť skôr do dôchodku, pre každé decko boli škôlky, a ďalšie rôzne sociálne vymoženosti.  No nebolo po vôli tým, ktorí patrili do buržoáznej čvargy. Preto aj dnešní potomkovia týchto a  bývalých statkárov, ktorí podkopávali skutočnú demokraciu a teraz denne ohovárajú bývalý režim, lebo im nebolo umožnené za socializmu vykorisťovať ľud. Toto sa deje teraz, každú chvíľu vystupujú tie krysy v televízii a manipulujú s vedomím najmä mladých, ktorým podsúvajú iba špinavosti. Pokiaľ budú takí, ako napr.  Kiska, Matovič, Mečiar, Slota, Kaliňák, Fígeľ, Dzurinda, Počiatek, Mikloš, ale aj Fico, Bugár, Danko, ktorí svojimi pol miliónovými  príjmami ročne a ďalší, ktorí okrádajú tento  štát o milióny eur každý mesiac, nikdy Slovensko nebude sociálny štát. Sám prezident K i s k a  si protirečí aj tým, že ako boháč, vlastniaci lietadlo a milióny eur na účtoch,  ktorý prišiel k svojmu bohatstvu tak, že oberal  úžerami ľudí o živobytie, a pri tom sa tvári ako samaritán. Akurát ten hovorí o sociálnom štáte?!! Že sa nehanbí !!!!!.  Veľmi sa čudujem niektorým moderátorom, ako je z TA3 Bielik, ktorého predkovia vždy bojovali za dobro národa, teraz vo svojej funkcii nadržiava buržoáznemu Slovenskému štátu s podporovaním kapitalizmu. To isté je treba povedať o Dolinskom, ktorý rýchlovýkrmom sa dostal na pôst, z ktorého pozýva do televízie tých najkrutejších predátorov. O špinavosti moderátorov televízie Markíza ani nehovoriť. Televízne spoločností, ktoré ovládajú svojim kapitálom západniari, nedávajú príležitosti tým, ktorí by obhajovali skutočnú ľudovú demokraciu a nie ten súčasný kapitalistický marazmus. Pokiaľ budú vládnuť vykorisťovatelia – predátori, ktorí sú tu od roku 1989, nikdy ozajstný sociálny štát tu nebude.!!!! Teraz pri výročí Havlovej revolúcie jednotliví polici pred národom sa vystatujú a pretekajú v tom, kto hlasnejšie štrngal kľúčmi ako malé chvastajúce sa opice.

Nová doba, staronový . .. .izmus.

24.09.2018

Prešla nežná revolúcia, nastala nová situácia Namiesto ľudového socializmu, máme vládu zbohatlíkov kapitalizmu Vznikla v štáte anarchia, nazvali ju "demokracia" Národ blafovali chartisti, viac »

Presný prejav kapitalizmu aj do markizáckej FARMY.

20.09.2018

Neviem čo za idiot navrhol reláciu "farma" v takejto podobe, že preniesol do hry súčasné kapitalistické arogantné myslenie bohatstva a chudoby. Presne o tom je tento hnusný režim, ktorý nazývajú viac »

Stopy k vražde Kuciaka

18.09.2018

Od začiatku opozičné média sa upriamili na jedinú stopu, a to smerom ku vláde. Predpokladám, že vyšetrovatelia sú natoľko skúsení, aby nedali sa zviesť iba jednou alternatívou. Ako to, viac »

lajcha

Kňaz čakal trest, dôvody biskupa ho však zarazili

24.09.2018 18:50

"Bol to veľmi dobrý farár, pracovitý, s ľuďmi dobre vychádzal, všetci s ním boli spokojní, teraz budeme iba smútiť," uviedol starosta Kľaku Ľuboš Haring.

ceuta, migranti

Vláda schválila 'Salviniho' dekrét uľahčujúci deportácie migrantov

24.09.2018 18:38

Migrantov by mohli z Talianska vyhostiť, ak ich usvedčia zo spáchania napr. znásilnenia či napadnutia.

identikit, vražda Jána Kuciaka

Prokuratúra mlčí o tom, či má svedka z identikitu

24.09.2018 17:54

Muža s informáciami o vražde Jána Kuciaka a jeho snúbenice mal spoznať jeden z obyvateľov Veľkej Mače. Vyšetrovatelia však nájdenie hľadaného svedka stále nepotvrdili.

praca, zamestnanec, robotnik, stavba,

Cudzinci pracujú za menej ako Slováci

24.09.2018 17:54

Zahraniční pracovníci pracujú v priemere za nižšie mzdy ako Slováci.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 143
Celková čítanosť: 263252x
Priemerná čítanosť článkov: 1841x

Autor blogu

Kategórie