Založ si blog

Sociálny štát? , či marazmus?

Prezident Kiska zrazu sa spamätal, že Slovensko nie je sociálny štát!. Akože by sa teraz zobudil zo sna. Sociálny štát sme boli pred 30. rokmi, keď socializmus vytváral pre každého človeka dôstojný život. Nebolo bohatstva, ale nebolo ani chudoby a nebolo žiadneho bezdomovca. Každý mal prácu a ľudia sa tešili zo života.  Ešte aj každý Róm musel pracovať. Lekárska starostlivosť bola zdarma, lieky zdarma, školstvo zdarma, novomanželské pôžičky, nenávratné pôžičky, rekreácie zdarma, liečebné pobyty zdarma, ženy mohli ísť skôr do dôchodku, pre každé decko boli škôlky, a ďalšie rôzne sociálne vymoženosti.  No nebolo po vôli tým, ktorí patrili do buržoáznej čvargy. Preto aj dnešní potomkovia týchto a  bývalých statkárov, ktorí podkopávali skutočnú demokraciu a teraz denne ohovárajú bývalý režim, lebo im nebolo umožnené za socializmu vykorisťovať ľud. Toto sa deje teraz, každú chvíľu vystupujú tie krysy v televízii a manipulujú s vedomím najmä mladých, ktorým podsúvajú iba špinavosti. Pokiaľ budú takí, ako napr.  Kiska, Matovič, Mečiar, Slota, Kaliňák, Fígeľ, Dzurinda, Počiatek, Mikloš, ale aj Fico, Bugár, Danko, ktorí svojimi pol miliónovými  príjmami ročne a ďalší, ktorí okrádajú tento  štát o milióny eur každý mesiac, nikdy Slovensko nebude sociálny štát. Sám prezident K i s k a  si protirečí aj tým, že ako boháč, vlastniaci lietadlo a milióny eur na účtoch,  ktorý prišiel k svojmu bohatstvu tak, že oberal  úžerami ľudí o živobytie, a pri tom sa tvári ako samaritán. Akurát ten hovorí o sociálnom štáte?!! Že sa nehanbí !!!!!.  Veľmi sa čudujem niektorým moderátorom, ako je z TA3 Bielik, ktorého predkovia vždy bojovali za dobro národa, teraz vo svojej funkcii nadržiava buržoáznemu Slovenskému štátu s podporovaním kapitalizmu. To isté je treba povedať o Dolinskom, ktorý rýchlovýkrmom sa dostal na pôst, z ktorého pozýva do televízie tých najkrutejších predátorov. O špinavosti moderátorov televízie Markíza ani nehovoriť. Televízne spoločností, ktoré ovládajú svojim kapitálom západniari, nedávajú príležitosti tým, ktorí by obhajovali skutočnú ľudovú demokraciu a nie ten súčasný kapitalistický marazmus. Pokiaľ budú vládnuť vykorisťovatelia – predátori, ktorí sú tu od roku 1989, nikdy ozajstný sociálny štát tu nebude.!!!! Teraz pri výročí Havlovej revolúcie jednotliví polici pred národom sa vystatujú a pretekajú v tom, kto hlasnejšie štrngal kľúčmi ako malé chvastajúce sa opice.

Zmena? , ale aká?

17.03.2018

Keď v bordeli vymeníš prostitútky, vždy len bude ten istý bordel. To isté je so Slovenskom od roku 1989. Už sa vymenilo niekoľko vlád a stále sa tuneluje, kradne, vraždí a korupcia sa doposiaľ viac »

Farizejskí moderátori

16.03.2018

Ešte som nevidel takého primitívneho moderátora, ako je Martin Striženec zo slovenskej televízie. Keď sledujete politické debaty v nedeľu, ktoré moderuje tento chňup, každý si môže usúdiť viac »

Ako funguje faloš a podrazy.

15.03.2018

Celý západný svet na čele s USA sa aktivujú stále ako antiruskí propagátori. Čo sa stalo v posledných týždňoch v Londýne. Vymysleli si ďalšiu zádrapku. Otrávili ruského občana s jeho viac »

CETA, Bratislava

Východniari nedôverujú obchodnej dohode CETA

18.03.2018 15:00

Košickým župným poslancom sa nepozdáva obchodná dohoda únie s Kanadou známa pod skratkou CETA. Chcú, aby do nej boli zapracované ich podmienky.

Helen McEnteeová

Írska ministerka: Chráňme novinárov a slobodu prejavu

18.03.2018 14:52

"Ideálny scenár by bol, keby brexit nebol. Ale musíme sa vyrovnať s tým, že to tak nie je. Najlepší výsledok by preto boli čo najužšie vzťahy medzi EÚ a Britániou."

Miroslav Hlivák ÚVO

Hlivák: Cieľ dohôd je lepšia kontrola nakladania s verejnými zdrojmi

18.03.2018 14:37

Hlivák 15. marca podpísal s generálnym prokurátoromJaromírom Čižnárom, predsedom NKÚ SR Karolom Mitríkom a predsedom Protimonopolného úradu Tiborom Menyhartom dohody o spolupráci.

parlament, NR SR, politici

Opozícia iniciuje mimoriadnu schôdzu NR SR o skrátení volebného obdobia

18.03.2018 14:35

Opozícia chce skrátenie volebného obdobia súčasného parlamentu.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 103
Celková čítanosť: 154190x
Priemerná čítanosť článkov: 1497x

Autor blogu

Kategórie