Založ si blog

Slovenskí kresťania a desatoro

Pre každého kresťana by malo byť základným zákonom správania sa “ Desatoro Božich Prikázaní“, ktoré v dávnych časoch niekto z duchovenstva skomponoval a určil ich ako základný zákon veriacich kresťanov. No pokiaľ vidíme realitu, mnohí veriaci, pokiaľ sa učili katechizmus, vedia to iba odrecitovať, mnohí vôbec o tom ani nič nevedia, prípadne ostatní na to kašľu. Vyberme niektoré z nich, ktoré majú podstatný význam vzťahu jednotlivca k spoločnosti.
4.“ Cti otca i matku svoju.“ Ako bežne vidíme, deti dnes sú arogantné, rodičia sú im na obtiaž, dokonca každý deň vidíme ako deti rodičov trýznia a máme množstvo prípadov, keď pre peniaze deti dokážu zabíjať svojich rodičov. Napriek tomu, že vzniklo množstvo súkromných katolíckych škôl, správanie mládeže sa veľmi zhoršilo. Kto z vás vie na to odpovedať prečo?
5. „Nezabiješ.“ Po roku 1989 kresťanské Slovensko sa preslávilo ako krutý, vraždiaci sa národ. Dôvod? Prechod na súkromné vlastníctvo výrobných prostriedkov, divoká privatizácia a vznik totálnej chudoby a bezdomovectva.
6. „Nezosmilníš“. Uvedené prikázanie už pre slovenských kresťanov zaniklo ako trieda. Nikto z novodobej mládeže, ba ani dospelých takéto niečo neuznáva. Slovenská kresťanská spoločnosť prezentovaná najmä médiami pozdvihla na vysoký stupeň sexomániu a úplne vymazala toto prikázanie zo sveta. Duchovenstvo čuší.
7.“Nepokradneš“. Tu sa naša kresťanská spoločnosť najviac preslávila. Množstvo kresťanov, ktorí stále navštevujú kostolné obrady, rôzne púte a kresťanské slávností, rôznym spôsobom kradne. Počnúc politickými predstaviteľmi, ktorí rozkradli ich rodičmi nahonobený majetok štátu v predošlom režime a stále veľkokrádežiami pokračujú celých 27 rokov doposiaľ. Mimo toho sa dejú tisíce rôznych krádeží takmer denne bežnými veriacimi jednak z nedostatku i chudoby a jednak cigánmi, ktorí žijú stále ako spodina spoločnosti. Toto prikázanie duchovenstvo už môže kľudne vymazať z desatora, lebo to nikto nedodržiava.
8.“Nepreriekneš krivého svedectva proti blížnemu svojmu.“ Čo k tomu dodať? Súkromné vlastníctvo prinieslo toľko nevraživosti v našej spoločnosti, ktoré ako kresťanský národ absolútne nezvládol. Každý je proti každému, chovanie sa ľudí pripomína zvieracie zvyky, každý každého by utopil v lyžičke vody. No najmarkantnejšie vidieť prejavy nášho predvoja – našich politikov a poslancov, ako v Národnej rade, tak aj mimo nej. Nielen, že krivé svedectva na súdoch, ale aj verdikty sudcov a krivé svedectvá delikventov, včítane obhájcov. Národ, ktorý sa rozdelil na bohatých a chudobných cíti potupu a nevraživosť. Vidíte, čo urobili s našim kresťanským národom vlastnícke vzťahy?
9.“Nepožiadaš manželku blížneho svojho“. Ťažko niečo dobré k tomu pripomínať. Národ vidí k čomu kresťanská spoločnosť dospela najme denne v televízii, v rôznych seriáloch, súdnymi spormi a pod. Vďaka tomu problému stúpla rozvodovosť na Slovensku s tým, že sa rozvádza až 50 % manželstiev. Rúti sa aj táto dogma do neznáma.
10.“Nepožiadaš majetku blížneho svojho, ani ničoho, čo jeho je“. Toto prikázanie je šité na mieru spoločnosti, ktorej základom je súkromné vlastníctvo. Majetky, je to jeden z najväčších problémov tejto novodobej spoločnosti. Kvôli majetkom existujú najzúrivejšie boje medzi ľuďmi. Nielenže nepožiadaš, ale násilne prisvojíš si majetok blížneho za každú cenu. Toto sa deje na každom kroku v našej spoločnosti a my si hovoríme, že sme veriaci kresťania? Čo my kresťania vôbec dodržujeme? Má vôbec zmysel hovoriť, že sme nejaká kresťanská spoločnosť? Len s tým, že na papieri máme zmluvu s Vatikánom, ktorý je nekresťansky bohatý a národ na svete od biedy a hladu umiera.
Tak k čomu je nejaké desatoro? O Slovensku je možno hovoriť ako o kresťanskom národe? Nestačí len chodiť do kostola, na púte, účinkovať v kostolných spevokoloch, prezentovať sa v televíznych programoch o tom ako nás Boh miluje a podobne. Kresťanov by mali prezentovať skutky a nie reči.

Koho voliť za prezidenta.

10.06.2018

Blíži sa čas nových volieb na prezidentský post Slovenskej republiky. Na tento post by mal byť zvolený človek, ktorý má jedine slovenskú štátnu príslušnosť, to znamená nemal by mať dvojitú viac »

Školstvo do rúk štátu !

29.05.2018

Politici, pedagógovia i celá spoločnosť nadáva na mizériu nášho školstva. Všetky vlády od roku 1989 sa priam pretekajú v tom, aké zmeny a reformy v školstve je potrebné uskutočniť a stále viac »

Výrobná a nevýrobná sféra na Slovensku

22.05.2018

Keď si to tak zrátame, na Slovensku len malý počet ľudí pracuje vo výrobnej sfére. Prevažná väčšina obyvateľstva okrem detí a dôchodcov buď vôbec nepracuje, alebo pracuje v nevýrobnej viac »

Kočner, polícia, súd, Banská Bystrica

Súd rozhoduje o väzbe pre Mariána Kočnera a Pavla Ruska

23.06.2018 13:46, aktualizované: 14:10

Sudca má rozhodnúť, či muži, ktorých prokurátor obviňuje z falšovania zmeniek v hodnote niekoľko miliónov eur, zostanú vo väzbe.

Harley-Davidson

Harley ráta, že v Európe pre clá neudrží dnešnú cenu motocyklov

23.06.2018 13:38

Americký výrobca motoriek Harley-Davidson bude v dôsledku zavedenia odvetných ciel zo strany Európskej únie pravdepodobne musieť zvýšiť ceny.

Boris Johnson

Britský minister zahraničia Johnson varoval pred nekonečným a miernym brexitom

23.06.2018 12:55

Odporcovia vystúpenia Spojeného kráľovstva z EÚ organizujú protestný pochod a žiadajú, aby o brexite mohla rozhodovať aj verejnosť.

USA-TRUMP/

Trumpove clá pripravia Slovensko o 100 miliónov eur

23.06.2018 12:00

Americký prezident Donald Trump rozpútal veľkú obchodnú vojnu s Európou. Najnovším krokom je 20-percentné clo na autá dovezené do USA z Európskej únie.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 123
Celková čítanosť: 206655x
Priemerná čítanosť článkov: 1680x

Autor blogu

Kategórie